Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod hitak128CZ » pát srp 18, 2017 11:01

Nic extra dražšího nepotřebuju, ale zase bych rád dobrý kompromis cena/výkon, takže pokud stojí husky za nic, je v té cenové kategorii nějaká lepší volba? Jedná se opravdu o využití co jsem psal.
hitak128CZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 10, 2017 10:26

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát srp 18, 2017 11:32

Když přidáš nulu pár značek mne napadne ;)

Můžeš kouknout na tohle - jako plus bych uvedl že to má aspoň 9,5mm tyče místo 8,5 mají i menší verzi - funkční by to mělo být.

http://m.decathlon.cz/cs/p/8386028_stan ... eleny.html

Trochu připlatit a dá se vybírat Jurek nebo MSR elixír, nějaký Vango...
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Grent » stř srp 23, 2017 13:06

Lenze za kazdy poriadnejsi stan si priplati aspon dvojnasobok a predsalen ten Husky bude o daco lepsi ako nejaky tesco stan
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr stanu

Příspěvekod skutrjohny » pát srp 25, 2017 18:30

DOTAZ na WAWRIKA

prisel mi ten Tarptent Scarp 1 a prave se ho snazim postavit a tapu nad takovou blbosti jako je uchyceni te nosne obloukove tyce. vzdyt tam neni zadne ocko na tom popruhu. do ceho se to uchyti, aby to drzelo tvar?
jde mi o tenhle bod.. Na obrazku vidim nejake ocko, ale ja tam zadne nemam
Obrázek
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát srp 25, 2017 18:43

Ešte tam môže byť taká čierna „ponožka“, do ktorej prút zasunieš.
TT.jpg
TT.jpg (49.15 KiB) Zobrazeno 13993 krát

Keď ju tam nemáš, tak súdruhovia z Tarptentu zrobili malú chybičku :-) Prípadne pohľadaj, či sa niekde neposunula alebo neschovala...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pát srp 25, 2017 18:46

Grent píše:a predsalen ten Husky bude o daco lepsi ako nejaky tesco stan

tak to bych si já tedy nebyl tak jistý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod skutrjohny » pát srp 25, 2017 19:12

wawrik píše:...

nic takoveho tam neni a ani neschovana
http://p2.uloziste.com/fotky8/w5bb3f1fca2ffcae/b947562c4a6cdce8.jpg
a u koliku mi hlava nebere ten jejich prumer. vzdyt nepasuji do tech kovovych ocek..
http://p2.uloziste.com/fotky8/wb8880529 ... a9dd9f.jpg
jako ono se to da provlect skrz ocko te snury, ale na co tam pak ty kovove ocka teda jsou.. ??
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pát srp 25, 2017 19:34

Tie kovové očká sú na zasunutie priečnych prútov, ak si si ich objednal. Nie sú na kolíky, tie prevliekaš cez očko šnúrky.

Ak ti tá čierna ponožka chýba, nastal čas na nasratý mejl Henrymu :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod skutrjohny » pát srp 25, 2017 20:22

jo vlastne, ano, to slouzi k tem stabilizacnim tycim. tak daleko jsem se s nim nedostal:)

ocka ani puncochy vazne nejsou. kupoval jsem ho pres cesky eshop, tak se s nima nejak domluvim. tady problem nebude. spis me stve ten cas.

jinak, jak si tu nekdo stezoval na barvu (ja s ni mel taky zprvu problem), tak musim rict, ze je vazne super, krasna. neni vylozene seda - ma lehky odstin do zelena.
Naposledy upravil skutrjohny dne pát srp 25, 2017 20:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr stanu

Příspěvekod skutrjohny » pát srp 25, 2017 20:33

jako ja bych si to tam i sam nasil, ale asi bych tim ztratil zaruku a nejsem si jist, jak by se mi to podarilo.
teoreticky by mi stacilo, kdyby mi poslali jen ty ocka (at mam originaly), nejaky detailni nahled jak to ma vypadat a mozna nejake potrvzeni a schvaleni, at to muzu pripadne nekdy reklamovat..

..k sakru prace. clovek se tesi..
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » sob srp 26, 2017 8:21

Nj, nepsal tu wawrik nedavno, ze to je "garazova firma"? ;) To se pak lehko stane...
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Migu3L » pon srp 28, 2017 21:34

PaKo píše:Měl jsem Elixir 2, nyní mám Hubba Hubba NX.


Jaké máš s tou Hubba Hubba prosím zatím zkušenosti? Velice vážně přemýšlím nad stejných přechodem z MSR Elixir 2 na Hubba Hubba NX. Láká mne hlavně ta váha, jak ušetři ještě nějakou (celkou výraznou) váhu. Z toho cca 2-3 měsíčního používání Elixir jsem nadšenej, Island napohodu s MSR (bylo tam tedy spíše vidět ty Hubba Hubba verze). Postavení a složení stanu naprostá brnkačka, kolíky kvalita. Máš zkušenosti s tímto stanem ze zahraníčí a cestováním na těžko?

Díky moc :)
Migu3L
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 31, 2016 2:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod skutrjohny » úte srp 29, 2017 13:24

Takze beru vse zpet a stany a znacka Tarptent muze zustat stale bez ujmy na dobre povesti. Ocka na tom mem Scarpu vazne nejsou (asi nejaka novinka), ale byly tam ty kapsicky. Jsou nenapadne a ja ty latkove zpevnene plosky povazoval jen za pripravu pro ty ocka. Ono to vubec nepusobilo, ze to lze otevrit. No nic, jsem jelito
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Hury88 » stř zář 6, 2017 8:44

Tak jsme si s přítelkyní koupili MSR Elixir 3.

Co se nám opravdu líbí, tak je vnitřní prostor. Díky stěnám, které jsou dost příkré je uvnitř opravdu hodně prostoru.

Nicméně co nás hodně zaráží, je na náš vkus velká tvorba vody na vnitřní straně tropika. To se nám u levnějších stanů nestávalo.

Máme zatím za sebou tři noci ve Švýcarsku. Tak uvidíme dále.
"Hora nemůže být dobyta, jelikož není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe..."
"Yesterday is history, tommorow is mystery, but today is a gift..."
Hury88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:57

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 13:08

prosím o pomoc při rozhodování mezi Vango Zenith 300 a MSR Elixir 2 - budu vděčný za jakékoli poznámky postřehy, zkušenosti atp.
(Cena v mém případě srovnatelná, tudíž nehraje roli, pokud převáží nějaké výrazně lepší vlastnosti na jednu či druhou stranu...)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mindy » úte lis 14, 2017 12:51

Ahojte, má tu niekto z Vás Coleman Tatra 3? Otázka do plena.. je dajaký starý a nový typ prevedenia tohoto stanu? Jedná sa mi o to, že som začiatkom roka kupovala Colemana a teraz som ho reklamovala. Predajca poslal nový stan a ten je odlišný od toho prvého. Pocitovo je materiál na omak iný, lemy na vetracích otvoroch sú vypolstrované dajakou hrubou penou pričom pri prvom colemane to bol len tenký pás čo lemoval okraj. Má s tým niekto skúsenosť? Vďaka
Uživatelský avatar
Mindy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 24, 2017 7:51
Bydliště: BA okolie

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » úte lis 14, 2017 19:19

Quido: konstrukčně i prostorově dost rozdílný stany. Asi bys měl uvést svoje priority stran použití, počtu osob a tak. Abychom ti tady popisovali zřejmé rozdíly jistě nemá smysl, předpokládám, že ti jde o zamyšlení více lidí nad praktickými vlastnostmi při konkrétním způsobu použití, který plánuješ.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » pon lis 20, 2017 11:07

budo píše:Quido: konstrukčně i prostorově dost rozdílný stany.

...mně přijdou prostorově podobné, konstrukčně rozdílné, to ano, proto se ptám, co je lepší
např. když jsem si je prohlížel, tak MSR uvnitř budil dojem většího prostoru, než Vango, přitom parametrově by měl být větší Vango, atp....
budo píše: Asi bys měl uvést svoje priority stran použití, počtu osob a tak. Abychom ti tady popisovali zřejmé rozdíly jistě nemá smysl, předpokládám, že ti jde o zamyšlení více lidí nad praktickými vlastnostmi při konkrétním způsobu použití, který plánuješ.

V pravdě uvažuji o takové alternativě, když nepojedu sám, ale pojedeme pod stan možná někdy s manželkou, nebo s vnučkou, resp. další záloha, nepočítám s žádnými extrémy v tomto případě - mám teď jen Vaude Hogan UL na putování solo, takže něco malinko většího, když nebudu sám... :t:t :t:t
váhově a rozměrově mi přijdou podobné, vnitřní prostor je jen jinak koncipovaný dispozičně, ale jinak taky dost podobný, užití taky podobné - jistěže nechci popisovat zjevné rozdíly: dvě předsíňky vs. jedna, jiný tvar v průřezu a jiná konstrukce atp., ale sípše postřehy jako, která konstrukce se může jevit jako lepší, třeba i zkušenosti s kvalitou, odvětráváním, různýma vychytávkama, které člověk při prohlížení na první pohled nepostřehne, něco z praxe...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » stř lis 22, 2017 12:23

Quido - z těch dvou rozhodně Elixír 2.
Jednoprutový stan ještě tak pro jednoho jde když chceš něco malého ale pro 2-3 jak to preferuji to je dost sci-fi.
Mas tam velmi šikmé stěny což ti v reálu dost omezuje prostor a jeden prut v delší verzi bude opravdu slabej než u malého stanu.
Vejska u prutu je u Zenith 3 jen 100 cm což je jen ve velmi malém prostoru a pak jde rychle dolu - navíc když tyhle stany trochu vypnes tak mas ze 100 jen 90 protože slabá konstrukce se velmi snadno roztáhne vypínacíma lankama. Nedovedu si představit jak se v tom prevlikaji 3 lidi - jak sardinky :D
Elixír bude rozhodně výrazně pevnější a poskytne větší užitnej prostor.
Když tunel tak 2-3 prutovej. Na tuhle konstrukci bych se už nevracel pokud bych nechtel minimální váhu stanu pro jednoho.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » čtv lis 23, 2017 10:00

Quido:
Okrem pevnosti, vacsieho vnutorneho priestoru, dvoch vchodov, dvoch predsieni a vahy stanu v prospech Elixira je moznost vyuzivat verziu Fast&light (cca 1,7 kg), tj. tropiko s footprintom (ktore je v cene a v baleni) a oproti tunelovemu stanu ti na postavenie Elixira stacia 2 koliky - na vypnutie predsieni (vyhoda stavania na nie pevnom podklade. Piesok, sneh...).
A len cisto teoreticky: vzhladom na umiestnenie vetracich otvorov a vysky tropika od zeme, tak vetranie u Elixira by malo byt lepsie ako u Vanga
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » čtv lis 23, 2017 20:28

Tím prostorem jsem neměl na mysli kapacitu, ale cleneni prostoru - prave ten pudorys a predsinky ...
Jinak bych v pripade neextremnich (jak pises) podminek nemel strach ani z jednoprutu, ale ve dvou (az trech!) lidech bude fakt na vnitrnim prostoru a mire sklonu sten zalezet. Taky bych videl Elixir jako vhodnejsi.

Na druhou stranu pokud by mel byt max. pocet spacu 2 a kdyby mela vyssi prioritu hmotnost nez velikost vnirniho prostoru, tak bych videl jako zajimavou variantu Vango Banshee 200.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pát lis 24, 2017 0:51

Budo: ale Banshee 200 ma podla vyrobcu celkovu hmotnost 2,4 kg a trail weight 2,14. Pri Elixire ma stan, tropiko a tyce 2,14 kg s kolikmi nech 2,24, co je len o 100 g viac (50g na hlavu) za podstatne vyssi komfort.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod budo » pát lis 24, 2017 12:29

Aha, ok, beru zpět. Už si to nepamatuju. Jen ten stan se mi dost líbil a viděl jsem i video, kde ho sakramentsky prověřili nějací dva týpci tuším ve Skotsku...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » pát lis 24, 2017 14:11

Nějaká provokace ne....? ;)

Uvažuju o Staice.... upgrade.... asi ji budu nově stavět na 6 tyčích 10,25mm místo na 3 - takže 6kg ;)

Seklo to tu s někým....? :D
Naposledy upravil mike dne pát lis 24, 2017 18:06, celkově upraveno 1
Důvod: provokace je zbytecne citovat cely predchozi prispevek :-/
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod lojzmen » sob lis 25, 2017 20:11

mike
měl jsi správně napsat: "provokací je ..."
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mike » sob lis 25, 2017 20:29

Mas pravdu :oops:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Quido » ned lis 26, 2017 14:03

chlapi diky, podobne postrehy jsem potreboval...
(zvlaste ten o staice byl uzitecny) :twisted:

@remy77:
elixir 2 ma 2,64 kg

STANY.jpg
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned lis 26, 2017 16:59

Už z nákresů jasne vidíš ze Elixír dá víc místa pro pohyb. Navíc bude pevnější. A dva vchody se taky hodí už kvůli ventilaci.
Poznámka ke Staice byla reakce na ,,poradne prověření ve Skotsku,, toho jednoprutoveho prditka :D Ale jako vtip to bylo dobrý možná to prověřovali v Edinburghu někde na zahrade když nefoukalo - proto ta reakce ze uvazuji o 6 tycich - asi jiné prověřování ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod dudy » ned lis 26, 2017 17:27

Michal82 píše:Už z nákresů jasne vidíš ze Elixír dá víc místa pro pohyb


Já teda z nákresu vidím pravý opak...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » ned lis 26, 2017 18:16

@Quido
Tu som Elixir prevazoval, ked som ho kupil:

"Vaha komplet dodavaneho balenia stanu vratane obalu 2538 g (rozmer cca. 50x20 cm)
vnutorny stan 745 g
tropiko 756 g
konstrukcia /tyce/ 648 g (v dodavanom samostatnom obale, bez neho 623 g)
koliky 118 g (v samostatnom obale 6 ks a opravna sada - trubka)
footprint 217 g"
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany