Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 18:47

BTW, kdyz teda maji mit Cuby rozlozeni vahy jine, jak jine? Jsou tezsi na spicku nebo na patu? A proc je to tak lepsi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát srp 4, 2017 19:56

Miku, Ty se hrajes se slovickami a pouzivas je tak a tam kde se Ti hodi. Ja se nechci s Tebou hadat, stejne si budes myslet a obhajovat jen to svoje ale fakt tam nevidis ten rozdil "v mnozstvi pouziteho materialu" mezi tema botama na obrazku??? Pocitej, ze ta umelina na Cubech je na jednotku vahy lehci nez kuze na Alaskach, mozna tam, kde je jeste pridana vrstva te pruhledne vrstvy by to mohlo byt cca stejne vahy, podrazka Cubu neni ani po cele sirce chodidla, u Alasek spise jemne prekryva chodidlo. Rekneme, ze pouzita pametova pena je cca stejne tezka, ale u Alasek se ji v zadni casti pouzije vice, protoze je i tam, kde u Cubu uz neni nebo je jen v mnohem tenci vrstve. Podrazka (samotna guma) Alasek ma hlubsi vzor a tlustejsi "zaklad" (LS se chlubi tim, ze na tomto usetrili vahu), asi bude tezsi nez na Cubech, ale to se rozlozi po cele delce .
Tak si trocha spocitej kde je te vahy vic a kde min a vyjde Ti, ze Cuby jsou hodne lehci prave v predni casti boty. Jen tak mimochodem, nikdo ani slovem zatim nepsal, ze to tak je lepsi, jen Ty ses ptal. Nekomu to bude takto vyhovovat lepe, nekomu zase bude lepe vyhovovat tak, jak je to u Alasek. Ale ja si osobne myslim, ze bezne "normalni" (z hlediska normalniho rozlozeni v populaci) noze, "trenovane" prachobycejnou chuzi po cely zivot bude min namahave zvedat stejnou vahu rozlozenou ve svislem smeru v okoli paty (tj. i kotnik) nez kolem prstu.

Nota bene, nepocitej nejakou primou umeru vahy a velikosti boty. Sam asi dobre vis, ze mezi nekteryma cislama se zmeni kopyto a najednou je bota o pul cisla vetsi uplne jina nez o pul cisla mensi. Dokonce nekdy je skutecny (nebo pocitovy?) rozdil klidne i 1,5 cisla misto pul cisla (stalo se mi to s LS Karakorum - jedno cislo bylo vyslovene male/kratke a uzke, v o pul cisla vetsi bote mi na vsechny strany plavala noha a vyzouvala se i pri nejsilnejsim zatazeni, jak to slo; u Alasek se to taky stava, potvrzeno od manzelky v damske verzi).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát srp 4, 2017 20:20

Jo a neboj, nikdo (az na vyjimky :-)) Te nebude chtit presvedcit, ze mas vyhodit sve skvele Alasky a vervomoci si koupit Cuby, protoze jsou lehci, lepsi, skvelejsi a vice IN.
Na druhe strane, kdyz Ti i ja s neblahymi zkusenostmi se synovyma Cubama a blahymi (2x) i neblahymi (1x) u manzelky s nekolika Alaskama tvrdim, ze Cuby jsou vynikajici boty a muj syn pres sve problemy v nich stale rika, ze kdyby na ne daly lepsi podrazku (gumu) nebo by je nekde meli v jeho velikosti za slusnou cenu, tak by si je hned koupil, protoze nikdy nemel lepsi a na tezky teren jsou o tridu lepsi nez vsechny ostatni boty, co kdy mel (krome soucasnych Mammut Monolithu, ale ty uz nejsou az tak perfektni) asi na tech botach neco bude. A kdyz si je syn kupoval, doma si je zkousel s Alaskama, ktere mu taky dobre sedely, ale jakmile mel na nohou Cuby, Alasky mely smulu.
Ale my, co jim Cuby nesedi mame stejne smulu a musime se koukat po necem jinem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 4, 2017 20:43

Mike: souhlas, hmotnost by se mela udavat treba ve velikosti 45. Takhle si mysli jak lehke boty si kupujes a pak jsi prekvapeny kolik tvoje velikost ve skutecnosti vazi. Nicmene tvoje uvaha se mi nezda moc pravdepodobna. Myslim ze pokud budes porovnavat stejne velikosti tak Cuby budou o tech 20% lehci a nezalezi na velikosti. Jedine ze by u urcitych velikosti byly nejake technicke limity v konstruci, ktere by zapricinili zmenu konstrukce.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 21:24

@Pierre111: jake cislo mas ty a kolik vazi? Moje uvaha spravne byt nemusi, proto mne zajimaji cisla.

@apuka: s tebou je zas jednou rec :roll: Nic neobhajuju, zajima mne, jak je to doopravdy. Tve klasicke teoretizovani je uplne k nicemu, takhle bychom se mohli bavit donekonecna a nikam by to nevedlo. Tohle vyresi jen realna data. Najit teziste boty v podelnem smeru neni az tak tezke.

No a to druhe uz je uplne mimo. Cuby jsem si koupit chtel a kdyby sedely, tak uz je mam. Jenze jsem si nebyl jisty, jestli bych je po prvni ture nevyradil, spravne cislo (v o pul vetsim uz se mi zvedala pata) obepinalo nohu tak, ze by to zase mohly odnest me nervy v nohach a pak bych v nich chodit nemohl. Na to jsem bohuzel citlivy a nic s tim neudelam. Mozna by se to nestalo, ale to bez pokusu nezjistim a neuspesny pokus by byl celkem drahy. Uz jsem se takhle napalil s lyzakama. Prestoze mely teplem tvarovanou boticku a po natvarovani sedely skvele, tak jsem po (asi) trech dnech lyzovani zjistil, ze to proste nejde a trvalo zas nekolik mesicu, nez se mi cit do nohou vratil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 4, 2017 22:22

Velikost mam 43 a vazi presne 740g jedna bota.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 22:43

Diky. Takze 42 -> 43 130 g, jestli budeme vyrobci verit, a 42 -> 47 445 g, coz dava prumerne asi 90 g na cislo. Takze krivka roste strmeji u nizsich cisel. Coz jsem si myslel a to je duvod, proc predpokladam, ze procentualni rozdil mezi botama se bude s cislem snizovat (a proc vyrobci pisou vahu malych cisel...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob srp 5, 2017 6:54

mike píše:Takze 42 -> 43 130 g, jestli budeme vyrobci verit, a 42 -> 47 445 g, coz dava prumerne asi 90 g na cislo
#-o Nepoucitelny... :twisted:
Radeji budes jen teoretizovat, stale pouzivat svoje smyslene (a v praxi evidentne neplane) vypocty, pritom od druhych pozadujes overena data, vedecky overene experimenty, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » sob srp 5, 2017 9:53

Cela tahle uvaha je k nicemu :D. Proc to delat jednoduse kdyz to jde delat slozite a k tomu na hovno. :D :D:D. Nechci to moc rozvadet ale popremyslej proc neni vhodne vynaset do grafu vahu v zavislosti na cislovani velikosti a zda jsou zrovna procenta vhodny nastroj kdyz se ti porad meni zaklad ;). Vystup je proste Cuby jsou lehci a to znatelne. Kdo chce vedet o kolik necht si boty ve velikosti ktera mu sedi zvazi. Procenta, grafy a vypocty bych do toho vubec netahal. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » sob srp 5, 2017 16:36

@Pierre: ty seš tu novej, co? Jinak bys věděl, že jaxa mike a apuka dostanou do rozepře, je to nadlůho a stává sa to nečitelným.... :mrgreen:

Jj, právě váha (bo je 95% času budu nosit na hrbu, ne na nohách) ňa vede k úvaze je pořídit.... musím někde vyzkušať jejich kompatibilitu s mojema haxnama, abych věděl na stopro esli jo nebo ne...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob srp 5, 2017 23:36

Pierre111 píše:zda jsou zrovna procenta vhodny nastroj kdyz se ti porad meni zaklad

Vsak prave o to jde :D Popremyslej. Jak obvykle souvisi velikost boty s vyskou a tedy i vahou cloveka, silou svalu a tedy i vnimanim rozdilu zateze. Podle mne je relativni (procentualni) rozdil ten podstany i kdyz i absolutni muze hrat roli, protoze vnimani vahy neni linearni.

Pierre111 píše:Vystup je proste Cuby jsou lehci a to znatelne.

Tobe to mozna staci, ale mne ne. Zajima mne vycisleni "znatelne", protoze pod tim si kazdy muze prestavit neco jineho. Moje prestava z vasich postu byla, ze jde o tretinu nebo vic a jak se zda, tak je to vyrazne min.

Pierre111 píše:Kdo chce vedet o kolik necht si boty ve velikosti ktera mu sedi zvazi.

Jsme na diskusnim foru. Jeho ucelem je krome diskusi i sdileni informaci. Tahle konkretni te zajimat nemusi, ale nekoho zas jo. Mas plne pravo takove informace ignorovat a dokonce je ani necist ;-)

Takze, je tu nekdo, kdo ma Cuby velikosti 45 - 46 a byl by ochoten je zvazit? Mezitim mi totiz doslo, ze jsme zapomneli jeste na jednu vec, LaS ma posunute cislovani. 45 u nemeckych bot (Hanwag, Meindl, Lowa) odpovida 46 u LaS. Nemecke jsem mel vsechny 45, LaS Nepal Trek 46 a Karakorum mi sedely taky 46 (a vlozky byly stejne dlouhe, jako nemecke 45). U Cubu jsem 45 neobul, ale nevim jiste, jestli nakonec sedely nejlip 45.5 nebo 46. Kazdopadne se tim rozdil jeste zmensuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob srp 5, 2017 23:45

pavproch píše:jaxa mike a apuka dostanou do rozepře, je to nadlůho a stává sa to nečitelným....

Njn, ale snazim se ;-) Na nektere litanie uz neodpovidam vubec nebo strucne. Uznavam, ze by to mohlo byt lepsi, ale kazda cesta zacina prvnim krokem :twisted:

pavproch píše:Jj, právě váha (bo je 95% času budu nosit na hrbu, ne na nohách) ňa vede k úvaze je pořídit....

To ti IMO bude k nicemu. I kdyby byl rozdil 30 deka, tak to v jednodennim batohu nepoznas. Ja sotva poznam, kdyz do baglu (do 8 kilo) prihodim 1.5 litrovou PETku vody. Na nohach jo, tam pry rozdil ve vaze odpovida 5 - 6 nasobku toho na zadech, cemuz se mi porad nechce verit, ale rozdil to fakt je. Macky nebo sneznice jsou na nohach citit vic, nez na zadech.

pavproch píše:musím někde vyzkušať jejich kompatibilitu s mojema haxnama, abych věděl na stopro esli jo nebo ne...

Zkus, docela by mne zajimalo, jak dopadnes se svou neuropatii. Kdybys je mohl nosit ty, aniz by ti poskozene nervy odumrely, tak mozna i ja.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » ned srp 6, 2017 5:55

pavproch píše:@Pierre: ty seš tu novej, co? Jinak bys věděl, že jaxa mike a apuka dostanou do rozepře, je to nadlůho a stává sa to nečitelným.... :mrgreen:
Veď práve. Prehrabávať sa onanistickým pingpongom dvoch mudrlantov, z ktorých každý ešte aj musí nutne mať posledné slovo, nebaví nikoho, a spoľahlivo to prekryje každú relevantnú informáciu. A zrovna mike je ten, ktorý každého, čo sa na niečo už prebraté opýta, zdrbe, prečo najprv nehľadá :vom: Však to sa v tom smetí nechce ani tebe, viď táto debata o Cuboch.

A bohužiaľ sa moderátor nedá pridať na twitlist, takže sa tými jeho kydmi človek musí chtiac-nechtiac v kuse preberať.

pavproch píše:Jj, právě váha (bo je 95% času budu nosit na hrbu, ne na nohách) ňa vede k úvaze je pořídit....
V ľahkých botách pod skalu, v Cuboch po nej pobehať, a potom znova v ľahkých naspäť? Keď máš v bágli tak do 10 kg, tak tých ušetrených 400 gramov podľa mňa nemá zmysel riešiť. Ak ti teda ide o šetrenie kolien. Aj keď - v tvojom stave by som to možno riešil tiež :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » stř srp 9, 2017 16:48

Tak neska sem měl ty Cuby na nohách a líbily se (vzhledem i provedením až na jedno ale):

a) zdají se být kompatidebilní s mýha haxnama
b) velikost 42.5 je ta správná
c) váhově nejsou překvapivě nijak extra lehké (pocitově, v ruce/na noze, ne na váhostroji)

Mám ale dvě otázky/pochybnosti:
- zdá se mi příliš tuhá (nepoddajná) podrážka vs. příliš měkký svršek - nečiní tenhle "nesoulad" po několik hodinách chůze něco nepříjemného/nebolí z toho nárty/kotníky?
- plastové háčky na šnůrky (tj systém utahování šňůrek) jsou neúměrně komplikované (kuwa, proč tam nemůžou být normální kovová očka?) a zdají se být (na pohled) jako velmi málo trvanlivé/spolehlivé - jaké jsou s tím zkušenosti?

Btw, čím tyhle botky impregnujete?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř srp 9, 2017 17:09

IMPREGNÁCIA!? No fuj...

Vážne, zatiaľ ničím, kým netečú. Obchádzajú ma mdloby pri predstave, že by som s nimi musel prevádzkovať podobnú alchýmiu ako s koženými. Sodomagomora [-o<

Neviem, v čom by mal ten "nesúlad" medzi podrážkou a zvrškom robiť galibu, ale celkovo sú to druhé najpohodlnejšie turistické topánky, aké som kedy mal. Aj na dlhých trekoch.

Inak som si začal lepšie všímať tuhosť podrážky, a ohýba sa mi pri každom kroku. Špička sa dvíha tak o 1,5 cm. To len na margo staršej debaty, že by to mali byť céčka...

Plastové háčiky som okopal poriadne, občas dostali priamy zásah, zatiaľ sa žiadny nezlomil. Ten hlavný so zdrhovadlom, čo je najviac na rane, má v sebe kovovú výstuž. Inak mne kotníkové háčiky vyhovujú viac ako očká, lepšie si ich v zime dokážem utiahnuť. To má každý inak.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » stř srp 9, 2017 17:48

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Will » čtv srp 10, 2017 12:45

wawrik píše:ale celkovo sú to druhé najpohodlnejšie turistické topánky, aké som kedy mal. Aj na dlhých trekoch.



Já ti nevím, ale tvrdost podrážky, hlavně co se týče paty,
moc pohodlí nanabídne. Mám je cca 2 roky, a pořád jsem si nezvykl,
ale nejspíše to pořeším, nějakýma vložkama do bot.

Někdo s tipem na vložky do bot ? [-o<
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát srp 11, 2017 16:09

@will: a nemas problem s tou jejich vlozkou s nesmyslnym hrbolem dovnitr/nahoru pod patou??? Nebyl bys zdaleka prvni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát srp 11, 2017 16:21

@PP:
pavproch píše:zdá se mi příliš tuhá (nepoddajná) podrážka vs. příliš měkký svršek - nečiní tenhle "nesoulad" po několik hodinách chůze něco nepříjemného/nebolí z toho nárty/kotníky?
Zase zprostredkovane... Toho se neboj. Syn stale rika, ze v Cubech se citily nohy "po dlouhych hodinach chuze" rozhodne lepe nez v Monolitech od mammutu. A nart ani kotnik ho v Cubech za tu dobu, co je pouzival nikdy nebolely, v Monolitech se to sem-tam projevilo. A rikal, ze podle nej Cuby (pocitove) mnohem lepe drzely kotnik, resp. celou nohu nez Monolithy.
pavproch píše:plastové háčky na šnůrky (tj systém utahování šňůrek) jsou neúměrně komplikované (kuwa, proč tam nemůžou být normální kovová očka?) a zdají se být (na pohled) jako velmi málo trvanlivé/spolehlivé - jaké jsou s tím zkušenosti?
Myslim si, ze s tim problem nebude. Si zvyknes rychle (a potom jiy system ani chtit nebudes :-)) a hacky asi vydrzi dost (pokud je nahodou nekde neodkopnes o skalu, coz se Ti asi s podobnou pravdepodobnosti stane i u kovoveho ocka.
Jinak pokud by se Ti z tohoto posledniho bodu Cuby nelibily, muzes zkusit nekde sehnat Trango Towery - mne osobne se libi jeste mnohem vice nez Cuby. Nemaji tu pruhlednou "vyztuz" a ci co, misto toho je tam umela kuze, plastove hacky taky nema, snurky jsou vedene v te umele kuzi, nemaji nastavovaci a vyjimatelny jazyk ale mnohem "vymamusikovanejsi" spojeny s celym svrskem a ze stejne odolne latky jako boky boty. Navic maji mnohem lip udelanou obsazku vepredu na vrsku nad prsty. A stoji o neco min (kurna, skoda, ze v Soldenu nemeli 47-ky za 189,- EUR :twisted:). Jsou pry (podle prodavace) o chloupek mekci nez Cuby - mne se zase zdaly minimalne stejne tvrde, kdyz jsem mel Towery v jedne ruce a Cuby ve druhe...

------------------
V busu jsem si vsiml chlapka s Cubama, co je mel hodne podobnym zpusobem "sjete" jako to mel syn (podrazka ve spicce+obsazka v haji na prstech nahore). Jinak ale mel podrazku skoro jako novou, stejne tak svrsek, takze tipuji, ze je mel asi ze stejne serie... Jine lidi s mnohem vice jetyma Cubama, co jsem videl uvedeny problem vepredu nemeli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pát srp 11, 2017 17:31

kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob srp 12, 2017 11:52

pavproch píše:- zdá se mi příliš tuhá (nepoddajná) podrážka vs. příliš měkký svršek - nečiní tenhle "nesoulad" po několik hodinách chůze něco nepříjemného/nebolí z toho nárty/kotníky?

ne nebolí, a dle mě svršek není vůbec příliš měkký, je tvrdší než třeba nubuk kůže
pavproch píše:- plastové háčky na šnůrky (tj systém utahování šňůrek) jsou neúměrně komplikované (kuwa, proč tam nemůžou být normální kovová očka?) a zdají se být (na pohled) jako velmi málo trvanlivé/spolehlivé - jaké jsou s tím zkušenosti?

ze začátku mi taky vadilo podivné zavazování v kotníku, ale dneska s tím nemám problém, nejstarší Cube mám tři roky, a žádný problém

pavproch píše:Btw, čím tyhle botky impregnujete?

ničím, dle mě je to zbytečné vyhazování peněz, a to i u Cube co mám tři roky

wawrik píše:IMPREGNÁCIA!? No fuj...

moje řeč, je to zbytečné vyhazování peněz i na kožených botách, natož na plasťákách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » sob srp 12, 2017 12:01

kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob srp 12, 2017 23:23

@pp: uz je mas? Nerikej, ze je nenavoskujes, to bys mne zklamal :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » ned srp 13, 2017 19:08

Nemám, ale brzo budu mít. A voskovat nebudu.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 21, 2017 12:57

wawrik píše:IMPREGNÁCIA!? No fuj...
Konecne jsi zase dal odkaz na Ty Haglofsy, tak jsem mohl najit, jejich doporuceni na Grym, na cistokrvni plastaky :-):
Haglofs píše:Before first use, treat boots and shoes with waterproofing, including the laces and the entire tongue. Treat the cleaned surfaces of boots and shoes regularly with waterproofing intended for synthetic materials.
11 z 10-ti vyrobcu plastaku taky doporucuje impregnaci :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon srp 21, 2017 13:41

Fajn, teraz poprosím tých zvyšných 10 výrobcov :wink:
Arcteryx píše:Care: Surface clean only.

Inak neviem, čo presne sa teraz snažíš dokazovať, ale ja mám LaS Trango Cube a Arcteryx Bora2. Tvoj citát je všeobecné odporúčanie pre topánky Haglöfs, ktoré nemám. Také šnúrky naozaj nemienim impregnovať nikdy.

Týmto považujem tému za vybavenú :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 21, 2017 14:50

Jsem citoval primo instrukce pro osetreni konkretni boty, pochybuji, ze by stejne doporuceni na pouziti spreju na umele materialy bylo napr. i pro kozene boty.

U Arcteryxu mezi Q&A tam najdes i otazku, jestli je vnejsek vodeodolny a odpoved je "The mesh panel on the side of the boot is not waterproof, so I'm afraid your foot will bet wet without the liners.". La sportiva sice u Cubu pise "“Thermo Tech Injection”, a special thermo plastic coating; the most superior water-repellent technology currently available on the market". Stale je to ale jen o vodeodpudivosti, ne -odolnosti. A ta, i kdyz je to nejlepsi na trhu, da se ocekavat, ze ma nejake hranice (samozrejme asi budou vys nez u spreje - a v tom pripade je pravda, ze nema smysl boty sprejovat) a pote uz vodu propousti.

Vubec nic se nesnazim dokazovat, spise me zajima (a fakt zajima, bez nejakych vedlejsich umyslu) jestli je ten plastovy vnejsek u plastaku (a je jedno ktereho vyrobce) natolik vodeodolny, ze se dovnitr voda nedostane ani pri chuzi v mokre trave, breckovitem snehu, atd., tj. v tech nejhorsich podminkach pro kuzi. A ze na druhe strane je to natolik prodysne, ze to udycha poceni (alespon co propusti vnitrni GTX) a nebude se na nem zevnitr srazet ani kdyz bude bota obalena tou mokrou srackou.
Zajima me to proto, ze bych chtel vedet, jestli se mezi vnejsi obal a gtx nedostane voda. Jednak to bych napriklad ja rozhodne v bote nechtel a jednak pokud by to tak bylo a vyrobci tomu verily, tak by me zajimalo, k cemu potom do tech bot vubec davaji GTX vnitrek?
Pokud si vzpominam, u Trango Treku nekdo psal, ze se mu mezi vnejskem a vnitrkem sbira voda a ze mu to tam delsi dobu cvachta - tak od te doby me zajima, jestli je to chyba (?vlastnost?) jen Trango Treku nebo se to da ocekavat i u jinych plastacich. Tot vse, nic vic za tim nehledej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon srp 21, 2017 15:01

apuka píše:U Arcteryxu mezi Q&A tam najdes i otazku, jestli je vnejsek vodeodolny a odpoved je "The mesh panel on the side of the boot is not waterproof, so I'm afraid your foot will bet wet without the liners.".
Neber to, prosím, osobne, ale - rozumieš tomu, čo a hlavne o čom píšu? Videl si tú topánku niekedy? Vieš, čo sú tie liners a aký mesh panel myslia? Mimochodom, aj o tom tu už bola reč.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon srp 21, 2017 17:16

Predstav si, ze vim a rozumim tomu. Ty boty jsem sice nevidel, ale to je snad jedno. Ja se ptam, jako to je s tou vlhkosti/vodou mezi "vnejsi botou" a vnitrni "goretexovou botickou", je uplne jedno, jestli je ta vnitrni "boticka" samostatna, "pevnejsi" vyjimaci nebo je pevnou soucasti cele boty. Na podstate otazky toto nic nemeni.
Na to jsem zatim zadnou odpoved nedostal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon srp 21, 2017 18:46

Priamo v tomto vlákne... Dokonca som na to odpovedal priamo tebe.

Tá mriežka je tam práve na to, aby umožnila únik vody. Nikoho ani vo sne nemôže napadnúť, že by sa vonkajšia topánka hrala na vodotesnú, preto ma prekvapuje, že sa na to vôbec pýtaš a ešte do toho motáš nejakú impregnáciu. Vlastne neprekvapuje, z obrázka na nete to nepoznáš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Boty