Výběr sedáku

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod budo » čtv bře 30, 2017 8:36

Za cca 15 kil muzu pro zacatek koupit sadu napr. od Singing Rocku - sedak, kyblik, HMS, pytlik, maglajs. Nebo od Ocunu, co ja vim.

Na druhou stranu mi dudy (diky dudy) naklikal paradni soupravicku poskladanou z jednotlivejch veci. Kamarad, kse kterym chci zacit jezdit lizt, mi ale rika, at se na to vyprdnu a koupim tu sadu. Ze to je levny, funguje to a bude mi to stacit. Pritom jsem ale prave odsud z OF naucenej, ze nakup za kazdou cenu nejlevnejsiho reseni obcas vede k nasledny vymene materialu .... takze prodat a koupit neco jinyho ... proste clovek tak nejak touzi i po komfortu a ne jen po strohy spolehlivosti.

Co si o tom myslite? V cem jsou pro a proti v techto dvou rozdilnych zpusobech poridit vybaveni?
Asi bude nejlip stejne vyzkouset ty sedaky ze setu az na miste, zejo...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » čtv bře 30, 2017 9:07

@ Budo - Na předchozí straně cca 4 příspěvky dozadu jsem popsal základní dělení sedáku. Ty akciové "setové" spadají většinou do kategorie B. Středový popruh, mohutné polstrování, které jen zvyšuje váhu. Kup si samostatně sedák, z mého rozdělení buď C nebo D.

Co bych doporučil:

Když to máš na ferraty 4x za rok nebo lezení 4x rok, kup si set.
Jestli se chceš trochu věnovat, kupuj samostatně.

1, Sedák z katergorie C nebo D
2, Karabina HMS taková, aby měla kulatý pruřez v místě, kde prochází lano od kyblíku. Na ultralehké nebo s prolisy se vykašlat, protože pohyb lana při podávání požaduje vyšší sílu kvuli ostřejšímu uhlu ohybu lana
3, Kyblík - nebrat levné kyblíky jako je SingRock Buddy, RockEmp Guard které mají při pohledu ze spodu středovou převážku nižší. Takovéto kyblíky jsou lanem pŕimačkávány k HMS a podávání vyžaduje více síly nebo naučený hmat, nadzvednout kyblík a až pak podávat lano. Kup si rovnou kyblík s předním a zadním okem do vícedélek.
4, pytlík na magnézium spíše větší, abys do něho strčil ruku i ve stresu. Aby měl pevný horní okraj, který se nebortí a dobře se do něho šahá. Vždy s vlastním opaskem kolem pasu. Pytel pověšený za karabinku je na pikaču, protože se díky jednobodovému závěsu kroutí a točí a huř se do něho strefuje.
5, magnézium - vyser se na magnézium. :twisted: Používej jenom tekuté nebo kuličku na umělých stěnách. Venku se na to vykašli.

Zkoušení na místě je sice fajn, ale nikdy to nebude pohodlné jako sedačka v golfovém klubu. :mrgreen: Tlačit ve visu začne po ruzném čase každý. Lidi čekají zázraky. Tohle je sport, který bolí. V létě je ti teplo, v zimě zima a občaj je zima i v létě. :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod budo » čtv bře 30, 2017 10:29

Díky za rady. Že jde o sport se vším, co to spolu nese, je mi jasný a pohodlnost při visení v sedáku na úrovni křesla samozřejmě nečekám :D - Ale díky.

Po pravdě díky, vlastně jsem chtěl, aby mne někdo postrčil tímto směrem ;-) Protože sedák, co mi dporučil dudy anebo Corax od Petzlu (kterej mi úžasně sedí - odzkoušeno na skále a je rychlý ho obléct/svléct)mne láká rozhodně víc, než něco, co je v setu, je to levný, ale z nějakého důvodu ;-)

S kyblíkem nemám zkušenost žádnou, i za to díky.
Trošku mne láká i tohle https://youtu.be/ax28txhUR5Q?t=1m19s - ale to snad časem, kamarád má Grigri.

Proč nepoužívat mágo? - Minulou sobotu jsme byli na skále, byla místy vlhká (místy mokrá) a magnézium bylo fajn...

A s tím sedákem ... když vezmu BD z roku 2012, je to rozumné? Vypadá dobře, cena je taky fajn. Jen to za těch 5 let na materiálu mohlo mírně degradovat, ne? Neříkám, že se bojím, že mne to neunese, ... ale jednou za čas se tahle věc musí obměňovat, tak mne napadá, jestli je rozumné kupovat už od začátku starší... Díky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » čtv bře 30, 2017 11:37

Ten ClickUp je fajn, má ho už pár roku, ale má to pár omezení. Funguje nejlépe od prumeru lana 9.2 od 9.7. Je na skutečné sportovky - tj. cesty, kde prvolezec lano zahákne do beraních rohu/prasečích ocasku nebo se prováže erární mailonou. Není na cesty, kde si štand děláš okolo borovice a pak musíš slanit, na to je výrazně nejlepší kyblík. Já ho mám zimu do haly, na léto na skalky, když jdu s přítulkou a jistím ji na rybu, na to je super.

Stáří materiálu bych se nebál, vadila by mi starší "protahovací" spona. Taky jsem s tím začínal, ale dnešní rychloutahovací spony jsou příjemnější na manipulaci a rychlost oblečení/svlečení.

Petzl Corax fajn.

Protože magnézium je zlo a nižuje výkon. Je to takový povolený doping. :twisted: A mnozí lezci se tak i chovají - bez bílého na rukou ztrácí duvěru a nedokážou lézt. :mrgreen: Na skále jsou po tom hnusné fleky. Tak snad se tu nespustí boj, zda Mg ano či ne. :rolleyes:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Stani » čtv bře 30, 2017 13:37

Corax je dobrý, pod pupkom má doťah na obe strany, nielen na jednej ako to máš u toho odkazovaného BD Momentum, je to pohodlnejšie pri tom doťahovaní. My používame práve Corax a Mammut Ophir Slide 3.

Mammut Ophir má na hlavnom istiacom oku farebnú vizuálnu kontrolu opotrebenia, príde mi skladnejší a ľahší ako Corax. Na oba sedáky nemáme žiadne výhrady, používame ich štyri roky. Akurát pri tom Coraxe sa mi lepšie doťahuje sedák v pase.

Ako začiatočníci sme si vybrali kýblik Mammut Wall Alpine Belay. Používame ho dodnes. Pri lezení s jednoduchým lanom časom striedame prevlečenie v kýbliku, aby sme rozdelili obrusovanie drážok.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Příspěvekod budo » čtv bře 30, 2017 22:52

Diky za zkusenosti :) Na ten click up zatim dlabu. Poridim ten kyblik a osmu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Příspěvekod budo » čtv bře 30, 2017 22:52

Sedak ten BD
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re:

Příspěvekod karitapepe » pát bře 31, 2017 5:40

budo píše:Diky za zkusenosti :) Na ten click up zatim dlabu. Poridim ten kyblik a osmu.

Tak, tak, úplně si vystačíš s kyblíkem, třeba jako mám já od BD guide.
Jak už tady kluci psali,.důležité jsou ty očka, aby jsi mohl jistit z horního jištění.(jo zrovna teď v pondělí jsem lezl vícedelku 230 m Smoky Joki -6,Hohe Wand).
Osobně jsem sedák extra neřešil, mám pouze jeden od Mammutu, jak na stěnu, skalky nebo i zimu.
Třeba časem si koupím nějaký odlehčený na hory(mixy).
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod dudy » pát bře 31, 2017 6:16

budo píše:...Minulou sobotu jsme byli na skále, byla místy vlhká (místy mokrá) a magnézium bylo fajn...


To je ale přesně ta situace, kdy je maglajs úplně nahovno.
Neznám nic horšího, než si hrábnout namáglovanou pazourou do mokrýho chytu. Vzniklé kluzné blátíčko je opravdu moc fajn.
Jinak mágo je na lehkejch cestách fakt módní a praseckej zlozvyk, jak píše VK.
Ta věc je na to, abys zpocenejma prstama udržel centimetrovou oblou lištčku a ne abys bíle označil madla.
Opodstatnění má na stěně, kde ho, za prvé, používají všichni a omatlání úplně bílejch chytů mokrejma prackama je kontraproduktivní a nepříjemné pro ty za tebou a, za druhé, chyty by byly, díky struktuře a extrémní frekvenci použití, za pár dní nepoužitelné, protože by byly obalené směsí lidského potu kůže a špíny vyhlazené na úroveň zrcadla a správci stěny by nedělali nic jiného, než že by jí proslaňovávali s kartáčkem...
A to pozor, sem zastánce magnesia, sám se potím jako dveře od chlíva a v létě bych si nejradši hrábnul i na písku, ale prášit ve čtyř plusce, notabene v březnu, nepovažuju za adekvátní.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod budo » pát bře 31, 2017 9:20

Tak pro upresneni - po mokrym jsme nelezli. Ale tam, kde bylo jen vlhko, mi to prislo celkem fajn, mit magnezium na ruce. Nicmene upozornuju - lezl jsem po skále parkrat v zivote.

Spíš jsme skákali odsud na houpačku a delavali podobny blbiny. Jednou jsem byl na uměle stene, jednou na Maly Skale a tak 3x na tvrdy skale. Tak se s Tebou nemuzu prit, zkusenosti prakticky nemam.

Jinak diky za prima radu ohledne stari sedaku :D ;-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod budo » pon dub 3, 2017 7:40

Tak jsem nakonec pořídil bez štelování nohaviček a s jednou přezkou na hlavním pásu. Ale nekup to, když to je hned, sedí to skvěle a mají to slevněné na 845 kaček. A tu červenou holt ňák přežiju - Petzl SAMA.

Jinak lezečky, přilba, HMS.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 3, 2017 11:43

Cajk set. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod budo » pon dub 3, 2017 12:52

Díky :-)

Ještě mám v plánu kyblík, ale to dám do příslušného vlákna.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod slezacekm » sob srp 19, 2017 13:56

lakalo by me odlehcit vybavu na ledovec a poridit si nejaky hodne lehky sedak. v hostorii jsem nasel par zminek, tak by me zajimalo co kdo doporucujete nebo jak se situace ma v soucasnosti. vyuziti tak cca 3 krat rocne.
zaujali me Petzl Tour nebo SR Flake nebo BD Couloir. muj soucasny SR sedak ma nejakych 450 g, tak si rikam jestli jit do nejakeho vazne ultra lehkeho nebo bude stacit tech cca 250 g
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » sob srp 19, 2017 14:54

Z tebou vyjmenovaných bych si vybral Black Diamond kvůli dalším slotům na plastové karabiny. V starším modelu RockEmpire Skialp, který byl podobný tebou vybraným sedákum, jsem 4 roky lezl a padal, protože jsem chtěl lehký sedák a kromě Arcteryx nebyl takový na trhu.

Dneska bych ti doporučil RockEmpire Ultra Light, když už chceš odlehčovat. Navíc je hodně malý. Kamarádka v něm letos v červnu vyšla na Denali.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Pierre111 » sob srp 19, 2017 21:34

Mam climbing Technology Tami. Zatim tyden ve Svycarsku, vystup na Dufourspitze, slanovani sest delek na polovicni lano a v pohode. Vyzkousel jsem ho i na stene tam uz to pri jisteni rezalo. Pripadne se jeste koukni na BlueIce. Na ledovec si myslim tyto sedaky staci. Dobrevpokud chces odkehcit a velmi skladne.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod slezacekm » sob srp 19, 2017 23:24

díky moc za odpovědi. ten RE je vážně super lehký. Blue Ice vůbec neznám, ale sedák Choucas vypadá super, lehký, štelovací nohavičky, má klasická poutka na materiál, úchyty na další nosiče materiálu. Zkusím se na něj někde podívat
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 20, 2017 5:56

BlueIce jsou ze Šamonic, založeno guidama a pár roků nazpět byly jejich batohy v Hudy. Tuším že to bylo proto, že tehdejší batohovy manager v Hudy je taky guide, plus tam asi došlo k výměnnému obchodu (možnost prodávat v Hudy za know how spřátelené firmy RE). Dřív měli v nabídce sedák, který jako by z oka vypadnul RE Lightning. Aktuálně nabízený Choucas je mnou výše zmiňovaný RE Skialp ve kterém jsem roky klasicky lezl. Jen můj byl ještě z PAD, tento je z dyneema...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod dudy » ned srp 20, 2017 6:40

Docela lehký je tohle, popř. starší, ale taky težší, varianta.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 20, 2017 7:07

Čekal jsem kdo s tím přijde. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod slezacekm » ned srp 20, 2017 7:44

Tak u Campu Alp Racing je luxusni ta vaha. Asi by mi vadila absence materialovych ok. Nastaveni nohavicek bych asi taky chtel. Nekdo s nim ma negativni zkusenost?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » ned srp 20, 2017 7:51

Materiálové oko je tam jedno to popruhové do kterého zastokneš karabínu.
Na funkčnost se musíš zeptat nějakého zavodniho chrta. Mám pocit že při šialpo závodě Bokami Západných Tatier je povinný slaňovací úsek.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Pierre111 » ned srp 20, 2017 9:23

Presne, jsou to minimałisticky sedaky aby jsi splnil vybavu na zavody. Podival bych se po necem bytelnejsim.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod slezacekm » ned srp 20, 2017 11:32

Rozumim. Bytelnejsi myslis treba ten Petzl Tour nebo BlueIce Choucas? Nebo proc bytelnejsi? Co se mi libi, tak klasicky poutka na material na obou stranach a idealne sloty pro plastovou karabinu. Planuji pouziti opravdu jen na ledovci, velmi zridka nejake slaneni, proto me zajima proc myslis bytelnejsi? Bytelnejsi bude asi i vic polstrovany, coz na ledovci asi moc neocenim a zaroven bude tezsi, coz taky neocenim. ale rad si necham poradit
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Pierre111 » ned srp 20, 2017 19:26

Ano treba Blueice nebi Climbing Technology Tamy co mam ja. Bytelnejsim myslim hlavne materialova oka (vetsi, stabilnejsi, vetsi pocet), mozna budou lepsi prezky, latka na tech super ultra light je uz dost tenka, muze se podke me kroutit pri nasazovani atd. Proste ty co maji cca 100-150g jsou spis na zavody, kdy ho mas na sobe, mozna ho i pouzijes ale moc materialu na nem neneses. Proste jde hlavne o splneni povinne vybavy. Volil bych spis zlatou stredni cestu. Uspora mista i vahy i tak bude cca 50% a tak 200-250g.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod pickard » pon srp 21, 2017 8:18

Jen rychle - mám ten novej BD couloir. Je pohodlnej, lehkej, sbalitelnej, funkční. Dobrý je, že tam jsou narvat ty plastový karabiny na další materiál. Dementní jsou dvě věci:

1) Hlavní přezka jde fakt blbě zapínat a rozepínat. V zimě a sněhu v rukavicích velmi obtížné.
2) Na nohavičkách to má jakože očka na konce ledovejch šroubů, aby se člověku nebambelaly a necinkaly, když s nima jde. Hm... Někdo v BD asi snědl vlastní mozek, protože do toho očka se nevejde BD šroub. Teda s čepičkou. Ale já jsem snad ještě neviděl na skialpech a při VHT někoho, kdo by nosil šrouby bez čepiček a trhal si s nima goráčovky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Pierre111 » úte srp 22, 2017 8:12

S přezkou souhlas. Mám Tami a jediný co mě na tom sedáku vadí je právě ta přezka, která jde dost ztuha. Snad se časem trochu ochodí a půjde lépe. V rukavicích je to skoro bez šance.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod pby » čtv lis 29, 2018 11:02

Zdar, chcel sa poradit pri vybere typu sedaku..
Ak chcem sedak vylucne na istenie pri vystupoch kde sa isti dvojica pripadne viac ludi ale stale to nieje nejake plnohodnotne lezenie 90° steny a pod. Cize maximalne do tych 50-60° LETO ZIMA, LADOVEC, FERRATY - je mi treba klasicky polstrovany sedak alebo mi staci tento tu SINGING ROCK Top Padded (je to klasicky Singing Rock Top ale ma plus jemne polstvanie ale prakticky je nepolstorvany)

-oka a uchyt nevyuzijem a polstorvany sa na feraty ani ladovec nenosi, v zime by mi tiez mohol zvytocne vadit polstrovany a robim len lahke vystupy kde sa da ist ieste po "styroch" ziadne vysenie na lane.. Tak len ci ta volba bude spravna

Diky
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 29, 2018 14:04

hele popravdě musím říct, že se mi ten sedák vůbec nelíbí :D. Použiju takový zjednodušený členění na sedáky a to na:
1) klasický polstrovaný sedám s jednou nebo třemi přezkami
2) řekněme skialpový sedák


Výhody toho první jsou asi jasný, je pohodlnější, může v něm déle sedět a když do něj spadnu je riziko zranění od sedáku asi menší. Má zpravidla více materiálových ok. Nevýhoda, je těžší a méně skladný

Druhý typ je lehký, a perfektně skladný, navíc má trochu jiný systém a díky němu má rozepínací nohavičky, což dost usnadňuje oblékaní na ledovci s mačkami nebo s lyžemi. Není tak pohodlný, může tlačit a řezat když v něm budeš sedět. Při nějakém větším pádu, je tu možná větší riziko zranění.


Ten sedám co jsi sem dal, ale není vypolstrovaný, nevidím na něm materiálová oka, je těžký a přitom myslím nemá rozepínací nohavičky. Trochu mi přijde, že kombinuje nevýhody obou zmíněných :).


Pokud chceš skialpový sedák na ledovec, doporučuji Climbing Technology Tamy nebo třeba Blueice Choucas.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod pby » čtv lis 29, 2018 15:58

tak som to nakoniec dal na posltrovany ale klasiku ziadne extremy nieco od ocun to je
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví