Island

Norsko, Švédsko, Dánsko, Finsko, Island

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » pát črc 21, 2017 14:40

wawrik píše:Tej linkovanej PDF mape by som veľmi neveril, však je z roku 2011


To byla verze ze srpna 2017. Kouknul jsem tedy nyní a nahodili novou:
http://www.ust.is/library/Skrar/Einstak ... 12_web.pdf

V rohu píšou, že verze z roku 2016. Ale nebál bych se mít tohle u sebe a odvolávat se na to tam, kde nebudou k nalezení cedule na místě, vždyť je to z jejich oficiálních stránek. Pod a okolo Mývatnu je toho v tom dost. Je to odtud:

http://www.ust.is/einstaklingar/nattura ... st-svaedi/

wawrik píše:Snaefell je prechádzka, mal som cepín aj mačky, ale nepoužil som ich.


V tom případě díky moc za info a GPX, tam určitě půjdu. Jinak se chystám třeba taky na Kristinartindar, to by se ti mohlo také líbit.

http://www.summitpost.org/krist-nartindar/218188
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Island

Příspěvekod wawrik » pát črc 21, 2017 14:49

Jo, ten mám v zozname tiež. Tento rok som sa do tej oblasti vôbec nedostal, takže nabudúce :)

Hlavne na nás po návrate nezabudni a niečo popíš, nech vieme, čo stojí za to a čo nie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » pát črc 21, 2017 16:24

Ještě mě zaujalo tohle, ale zaboha k tomu nemůžu nikde sehnat žádnou GPX :) Ne tak extrémně, třeba jen část nebo s bivakem někde. Ale to už je v Tröllaskagi. Takže to je taky takový předběžný tip. Co zajímavého přivezu, včetně těch západních fjordů, dám vědět.

http://stuckiniceland.com/extreme/extre ... f-iceland/
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Island

Příspěvekod JoseD » ned črc 23, 2017 14:25

lenny_vej píše:Hledala, nenašla (a možná hledala blbě)...
nebyl jste někdo vloni na silnicích 862 nebo 864 mezi Ásbyrgi a Dettifossem?
Díky!

minulej týden 864 dettifoss - silnice č 1 - nic zákeřného, ale už to bylo po týdnu v Dusteru..
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Island

Příspěvekod wawrik » pon črc 24, 2017 20:54

wawrik píše:(Prespatie v NP Vatnajökull) ... Je to v letákoch, ktoré rangeri rozdávajú autám pri vstupoch do vnútrozemia - napríklad aj na začiatku F208. Jeden by som mal mať aj doma, môžem to večer odfotiť a prásknuť sem.
Tak tu to je:
DSC06011.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod wawrik » úte črc 25, 2017 8:53

Islanďanům dochází trpělivost s turisty. Ti prý vykonávají potřebu všude a kradou ovce.

Osobne si myslím, že Islanďania si s vidinou peňazí neuvedomujú, ako veľmi to zmení ich zákony, a hlavne vzťah ku krajine celkovo. Vlastne to poznáme z každej krajiny, kde zavládol turistický boom. Nevyhýba sa to ani „civilizovaným“ krajinám.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod davvee » úte črc 25, 2017 17:41

Zdravím,

Na podzim říjen,listopad jsou vcelku levné letenky z Polska na Island. Měl bych mít v tomto termínu pár dnů volna,max celkově 7 dnů. Plán by byl vzít stan,teplý spacák a pochodit něco v okolí Reykjaviku,busem či stopem,ale max tak do 100 km. Jsou v okolí hlavního města nějaké zajimavé místa,které by stálo za to vidět na těch pár dní ? Někam dál z mého pohledu nemá smysl jet.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Island

Příspěvekod wawrik » úte črc 25, 2017 18:12

Toho je kopec, záleží, čo ťa zaujíma. Námatkou:

- Termálna oblasť Hveragerdi, teplé pramene. Dá sa dostať až pod Hengill, prípadne na sever k Thingvallavatnu.
- Fossárdalur, kaňonom rieky Fossá až pod vodopád Háifoss. Ak nebude veľa vody, po ceste Linuvegur až k východnému brehu vodopádu Gullfoss.
- Termálna oblasť Seltún, okolie jazera Kleifarvatn.
- Na druhej strane cesty okolo jazera Djúpavatn a na sopku Keillir.
- Na sever od Reykjavíku od vodopádu Glymur, okolo jazera až dolu ku Thingvellíru.
- Ak by sa ti chcelo až do Skógaru (chodí tam bus), tak skvelý je kaňon rieky. Akurát je to poldenný výlet a vraciaš sa rovnakou cestou naspäť.

Ale všetko sú to tak párhodinové až jedno-dvojdňové túry. Nič spojité asi neurobíš a vzhľadom k počasiu asi ani nebudeš môcť. Niektoré veci sa dajú ponapájať, napríklad od Glymuru cez Thingvellír až dole do Hveragerdi, a keď zostane čas, busom do Skógaru a prejsť sa okolo kaňonu. A po ceste naspäť na letisko 1-2 dni Seltún a Keillír.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » úte črc 25, 2017 22:09

davvee píše:Na podzim říjen,listopad jsou vcelku levné letenky z Polska na Island.


V tomhle čase hlavně nezapomeň na tohle :)

https://play.google.com/store/apps/deta ... cast&hl=cs
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » úte črc 25, 2017 22:10

wawrik píše:Je to v letákoch, ktoré rangeri rozdávajú autám pri vstupoch do vnútrozemia


wawrik píše:Tak tu to je:


Dík moc!
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » ned črc 30, 2017 23:57

wawrik píše:Tej linkovanej PDF mape by som veľmi neveril, však je z roku 2011. Chýbajú tam všetky tie menšie rezervácie, o ktorých som písal - napríklad pod Mývatnom sú tri, potom celý Seydisfjördur, kam chodí trajekt z Európy, a podobne. Neviem, aký stupeň ochrany to je, ale spanie je tam AFAIK zakázané, na okrajoch boli osadené tabule. Ako teraz pozerám OSM, nie sú ani tam.


Používám tyhle OSM mapy:
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe

A tam ty rezervace jsou. Používám Locus. Ukážou se ale jen při určitém zoomu (13). A s defaultním turistickým tématem od Locusu. Připojuji obrázek výběru tématu a pohled na rezervace (to jsou ty zelené čárkované oblasti). Kolem Mývatnu se jich překrývá několik přes sebe.

a.png
b.png
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Island

Příspěvekod wawrik » pon črc 31, 2017 6:57

Aha, ja som to pozeral priamo na stránkach OSM. Na tom tvojom screenshote už jedna z tých malých rezervácií je. Má tá mapa aj online verziu? Chcem si kuknúť tú rezerváciu pri hore Bláfjall (asi o jednu obrazovku dolu a vpravo).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » pon črc 31, 2017 19:38

wawrik píše:Má tá mapa aj online verziu?


To netuším. Ale není problém jí stáhnout a v nějakém programu prohlédnout.
http://www.openandromaps.org/en/downloads/europe

wawrik píše:Chcem si kuknúť tú rezerváciu pri hore Bláfjall (asi o jednu obrazovku dolu a vpravo).


Koukám něco jde přes vrchol, oblast asi povodí Mývatnu ještě.

a.PNG
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Island

Příspěvekod wawrik » úte srp 1, 2017 9:17

To zelené je chránená oblasť? :-k Nejaké divné, čo si pamätám tú mapu, púšť chránená nie je, ale presne to, čo na tvojej mape vyznačené nie je, by chránené byť malo. Malo by to vyzerať nejako takto (tie krížiky si nevšímaj):
Blafjall.jpg
No, nech nezasieram vlákno - mohol by si mi cvaknúť v infocentre v mývatnskom Reykjahlíde tú veľkú mapu na stene naľavo od vchodu, keď tam náhodou budeš, plíz? Neviem tú fotku nájsť, aj keď som si celkom istý, že by som to mal mať odfotené.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod Podzemnik » sob srp 12, 2017 15:43

Jen pár poznámek k trekům na Islandu, co jsem šel letos. Třeba se budou hodit:

Laugavegur - 55 km
- klasika, busy, ale stojí za to
- kempy už stojí 2000 ISK / noc, sprchy 500 ISK / 5 minut
- na počátek i konec jsme jeli stopem a docela pohoda, zvládli jsme to oboje. Autobusy drahý a pokud se rozhodnete zkusit stopa, je potřeba být fakt odhodlaný, protože i když dostopujete z Reykjavíku cca 150 km do Hrauneyjar (poslední odbočka před silnicí 208 do Landmannalaugar), tak pořád zaplatíte za posledních 30 km 4000 ISK
- dali jsme to v půlce července, a dva dny po nás byl trek zavřený na pár dní, protože se počasí rapidně zhoršilo. Je tedy potřeba koukat na předpověď, ať vás to nepřekvapí

Reykjavegur - 127 km
- špatný značení, je potřeba mít GPS - mě klasicky stačily offline Maps.me na mobilu & Walking and Trekking in Iceland od Paddy Dilona (zkopčil jsem pár stránek v knihovně). Bez jednoho nebo druhýho se ztratíte
- v knize jsou popsány tarny (alpský jezera), ze kterých se dá pít. Tohle platí jen v případě největší nouze, voda byla plná breberek a bláta. Pitná jen po drsné filtraci. Já to nepil
- rozdělení na stage podle té knihy je dobré, ale zkuste spojit ty prostřední dohromady, abyste překročili dlouhé pasáže, kde není voda
- chata Músal je pořád tam, nádherná a zdarma
- celkově je trek čistě vulkanická záležitost - teď nechci sopky ani lávu ani vidět na nějaký čas :)
- komu se to nechce jít celý, velmi doporučuju podívat se jen do pohoří Hengill, kde trek začíná. Zájemcům nechť poslouží tahle mapa

Mývatn - Ásbyrgi - cca 70 km (někdo se na to tady před časem ptal)
- Mývatn je neskutečně turistický místo, byl jsem rád, že jsem tam strávil jen dobu nezbytně nutnou. Jednodenní treky kolem Mývatn jsou přebujelé, plné turistů se selfie tyčem a v žabkách
- úsek Mývatn - Eilísvötn je podle průvodců a webu místního NP bez vody. To není tak úplně pravda, při volbě delší trasy kolem horského masivu (viz níže) se cca 5 km před jezerem Eilísvötn
objevují malé, ale plně dostačující prameny. Lze tedy dojít tam z Mývatn
- úsek Krafla - Dettifoss je neznačený. Hlavně z Krafly na Eilísvötn je potřeba dobrá orientace a mapa / GPS a vědět, kam jít. Já volil delší trasu z východní strany horského masivu a ne přes něj. Je to trochu delší, ale bezpečnější
- Dettifoss je turistické, ale na treku do Ásbyrgi jsem moc lidí nepotkal
- jestli můžete, naplánujte to tak, abyste v Dettifoss byli brzo ráno, jinak zastihnete autobusy přespané turistama. Já tam byl v 7AM a nebyla tam ani noha
- celkově krásný, příroda je hodně rozmanitá. Kolem jezera Eilísvötn to je naprosto opuštěný. Důkazem nechť je moje holka, jejíž jediný oblečení na dalších pár km po koupačce v Eilísvötn se sestávalo z bot

Viknaslódir - cca 70 km
- na Island výborně značený, ani jsem nepotřeboval GPS
- mapa je dostupná v infocentrech, přišlo mi to ale zbytečný, protože ta samá, jen trochu zmenšená velikost, je dostupná na jednom z A4 letáků. Ta "regulérní", placená, nemá ani vrstevnici navíc, je to prostě jen zvětšený
- po cestě jsou kempy, přišly mi ale zbytečný - dá se spát všude, navíc kemp v Húsavíkurskála je na totálně exponovaném místě podél pobřeží, kam se není moc schovat a byl tam silný vítr. Při plánování trasy bych ty kempy prostě vůbec nebral v potaz. Vody je v přírodě dost a správci kempů člověku nejsou nic platní, často to jsou nezkušení lidi, co tam jsou na letní brigádě
- do Bakkagerdi i Seidisfjordur je dobrá dostupnost stopem. Do Bakkakerdi je sice dlouhý úsek štěrkové cesty, ale projedou tam všechna auta. Do Seidisfjordur jezdí trajekt, takže i hodně turistů
- v Bakkagerdi je kolonie papuchalků, v půlce července jich tam bylo mraky
- celkově nejlepší, co jsem na Islandu šel. Naprosto odlehlý, potkal jsem pár lidí za 5 dní (resp. spíš viděl). Hodně zeleně, dostatek vody, počasí na tričko (tohle prý platí trvale, že tam je přes léto většinou hezky - je to třeba brát s rezervou, že, je to pořád Island)

Kdybyste někdo rád víc info, tak mi napište
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Island

Příspěvekod wawrik » sob srp 12, 2017 15:48

:smt023 GPX tracklogy by neboli?

Podzemnik píše:holka, jejíž jediný oblečení na dalších pár km po koupačce v Eilísvötn se sestávalo z bot
... prípadne aj nejaké fotky? :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod Podzemnik » sob srp 12, 2017 15:54

wawrik píše::smt023 GPX tracklogy by neboli?

Podzemnik píše:holka, jejíž jediný oblečení na dalších pár km po koupačce v Eilísvötn se sestávalo z bot
... prípadne aj nejaké fotky? :D


Bohužel neboli :( Ještě jsem to nevychytal s baterkou, aby mi vydržela na týdenní trek

Fotky mám, ale to nevím, co by na to řekla ona. Teda nevím - docela i vím :axe:
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Příspěvekod zonn » ned srp 13, 2017 16:25

Uz neco rekla, ze shanis tarp pro jednoho? :-D V tom pripade klidne fotky poskytni ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Island

Příspěvekod DavidCze » ned srp 13, 2017 18:31

Zdar, s kolegou vyrážíme na Island a chceme si ho projít pěšky, předpokládaná trasa tady https://mapy.cz/s/1WGAB
Máte někdo zkušenosti se siglánem v centrální části, případně v blízkosti naší plánované trasy? Koukal jsem na pokrytí mobilní sítě (https://goo.gl/eDQ1vq), realita ale bývá často jiná.
DavidCze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 17, 2017 15:45

Re: Island

Příspěvekod wawrik » ned srp 13, 2017 18:39

To budeš bez signálu pomerne často, ale na hrebeňoch nejaké 2G zoženieš. Najmä od Háifossu, resp. od brodu cez Fossá po Pohorie Čarodejníc je to fakt bieda, signál je skôr výnimkou. Ak ti ide o internet, s tým skôr nerátaj, občas chytíš Edge.

Inak trasa pekná :smt023
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod DavidCze » ned srp 13, 2017 18:52

Super díky. Takže bída, hlavně nám jde o tom mít možnost dát někomu vědět kdyby se něco pos****, proto zvažujeme půjčení satelitního messengru typu SPOT Gen3 apod., vím že je to těžká otázka, ale myslíš, že to má smysl? (četl jsem tady na OF, že i to má své mouchy) :-k
DavidCze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 17, 2017 15:45

Re: Island

Příspěvekod wawrik » ned srp 13, 2017 19:47

To ti neporadím. Zasa keď ozaj chceš, na nejakom kopci ten signál nájdeš, len naň treba vyjsť. BTS-ky sú nasekané pozdĺž cesty 35, tak sa treba za signálom trepať na západné hrebene.

Btw, dosť odporúčam z cesty 332 odbočiť doľava na 327, navštíviť roklinu Gjáin (čo je jeden z highlightov sám osebe), a okolo farmy Stöng a kaňonom rieky Fossá prísť až pod Háifoss. Cestou je krásne miesto na kemp pod jedným bezmenným vodopádom (ten kaňon popisujem tu na blogu), a najmä sa dostaneš do tiesňavy pod Háifossom a Granni, čo je veľmi špecifický a silný zážitok aj na islandské pomery. Inde to nenájdeš.

Teda, dá sa tam dostať aj zvrchu od parkoviska, ale tým pádom si na tom časovo rovnako ako obchádzkou cez kaňon, akurát ideš po dosť frekventovanej a prašnej ceste. Ak zrovna bude počasie, ten kaňon si parádne užijete a zaručene tam budete sami.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod Podzemnik » ned srp 13, 2017 20:03

DavidCze píše:Zdar, s kolegou vyrážíme na Island a chceme si ho projít pěšky, předpokládaná trasa tady https://mapy.cz/s/1WGAB
Máte někdo zkušenosti se siglánem v centrální části, případně v blízkosti naší plánované trasy? Koukal jsem na pokrytí mobilní sítě (https://goo.gl/eDQ1vq), realita ale bývá často jiná.


Od Landmannalaugar po Thórsmörk jsem měl data skoro všude

zonn píše:Uz neco rekla, ze shanis tarp pro jednoho? :-D V tom pripade klidne fotky poskytni ;-)


Haha no tak je čas trochu pochodit něco o samotě, víš jak
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Island

Příspěvekod DavidCze » ned srp 13, 2017 20:46

Paráda, dík za tip, vypadá to našlapaně, to by byl hřích jít kolem a nestavit se tam. :smt023
DavidCze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 17, 2017 15:45

Re: Island

Příspěvekod Podzemnik » pon srp 14, 2017 7:35

DavidCze píše:Paráda, dík za tip, vypadá to našlapaně, to by byl hřích jít kolem a nestavit se tam. :smt023


Tohle asi znáš co http://safetravel.is/112-iceland-app/

Ten satelitní massenger - to je fakt těžká otázka a záleží na mnoha faktorech - zkušenostech, té trase (podrobně jsem ji nezkoumal) atp. Každopádně když ho budete mít, zkazit nic nemůžete, protože i když na Island jezdí čím dál tím více turistů, tak stejně všichni jedou omrknout nejbližší vodopád a když už vylezou z auta, tak pro kafe na benzinku

Třeba my během trekování Reykjavegur (viz víže jsem postoval základní info), což má 130 km a je hned vedle Reykjavíku, běžně neviděli ani člověk den či dva a byli bez signálu
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Island

Příspěvekod wawrik » pon srp 14, 2017 8:02

DavidCze píše:Paráda, dík za tip, vypadá to našlapaně, to by byl hřích jít kolem a nestavit se tam. :smt023
Buď stráviš 2,5 hodiny na prašnej ceste pod vysokonapäťovým elektrickým vedením, alebo tri hodiny popri troch-štyroch krásnych miestach, z ktorých dve podľa mňa patria k absolútnym TOP na Islande :-) Ľahký výber :D

Mimochodom - ak nemáš, zbaľ si moskytiéru, na pár miestach sa ti rozhodne zíde. Inak takto nejako vyzerá tá spomínaná roklinka Gjáin, pri farme Stöng sú WC aj s umývadlami (zatiaľ zdarma, marí sa mi, že tam bola aj teplá voda, ale môžem sa mýliť), a za nimi je aj lávka cez potok, aby ste ho nemuseli brodiť. Od farmy môžete ísť buď po chodníku značenom kolíkmi a pri najbližšej príležitosti zleziete dolu do koryta Fossá, čím oproti pôvodnému plánu nestratíte v podstate žiadny čas, alebo pôjdeš po vyjazdených koľajach, čím si to trochu nadbehneš a dostaneš sa až do štrkového ústia údolia, ale v hustej hmle sa to ľahšie sleduje.

Podzemnik píše:Třeba my během trekování Reykjavegur (viz víže jsem postoval základní info), což má 130 km a je hned vedle Reykjavíku, běžně neviděli ani člověk den či dva a byli bez signálu
Nevedel by si konkrétne tvoju trasu aspoň nejako naklikať a postnúť, plíz? Najviac ma zaujíma, kade presne ste išli cez termálnu oblasť okolo Hengillu, ale vlastne aj celé, od začiatku do konca.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod Podzemnik » pon srp 14, 2017 8:39

wawrik píše:Nevedel by si konkrétne tvoju trasu aspoň nejako naklikať a postnúť, plíz? Najviac ma zaujíma, kade presne ste išli cez termálnu oblasť okolo Hengillu, ale vlastne aj celé, od začiatku do konca.


No tak že jsi to ty :) Ta trasa je tady, sbíral jsem jen GPS pointy: https://drive.google.com/open?id=1uImRn ... sp=sharing Je to první, pracovní verze, než to zveřejním u sebe na webu

A mapa Hengillu - šli jsme nejzápadnější trasou přes chatu Múlasel
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Island

Příspěvekod wawrik » pon srp 14, 2017 12:04

Ďakujem.

Btw, čím je tak výnimočná chata Músal, čo spomínaš v staršom príspevku?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Island

Příspěvekod Podzemnik » pon srp 14, 2017 14:17

No když člověk jde týden přes lávové pole a sopečný písek má i za ušima, tak chata přijde vhod :) https://goo.gl/photos/6w6PjtHVjkrgH9j6A

Já žil na Zélandu několik let a ve srovnání s místní klasickou DOC chatou byla Múlasel naprosto luxusní - čisté matrace, krásně větrá, okna s trojitým sklem (!)
Naposledy upravil mike dne pon srp 14, 2017 23:22, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Re: Island

Příspěvekod ondrejkout » pát zář 1, 2017 15:10

wawrik píše:No, nech nezasieram vlákno - mohol by si mi cvaknúť v infocentre v mývatnskom Reykjahlíde tú veľkú mapu na stene naľavo od vchodu, keď tam náhodou budeš, plíz? Neviem tú fotku nájsť, aj keď som si celkom istý, že by som to mal mať odfotené.


Nevím, jestli to je ta mapa cos chtěl, ale:

Obrázek

Obrázek

Jinak teda, Island musej milovat lidi, co se jim líbí šutry, prach a hlavně vítr. Já po třech tejdnech sžívaní s Islandem zůstávám věrnej nejmilovanějšímu Norsku :)
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

PředchozíDalší

Zpět na Skandinávie