Vyber mapove GPS

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » sob lis 19, 2016 22:18

jojo, Samsung Xcover 271 používám cca 5 let, a doufám že ještě hodně dlouho ho budu používat, i když kdyby někdo udělal mapový GPS na ruku ve tvaru hodinek, něco jako je Garmin epix, ale lepší, tak bych to asi zkusil?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod marianx » ned lis 20, 2016 9:45

Ďakujem všetkým za príspevky
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Kennedy » úte lis 22, 2016 19:44

Zdar. No jelikož jsem po problémech, které problémy tedy nebyly zbuzeroval kamarády a známý ohledně navigací ... tak nejvíc kladnejch hlasů má víceméně http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/r ... 4-pro.html
Ono je blbý, že Garmin má na navigace takřka monopol a reference na jednání firmy se zákazníkem jsou dost bídný. Taky je docela problém sehnat navigaci od jiný firmy, která je napájená AA, hodně se všude cpou akumulátory, což je při delších výpravách na nic.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » čtv lis 24, 2016 8:25

Garmin GPSMAP 64 je nejlepší mapová navigace od Garminu, ale když vidím jak hrozně vypadá třeba mapa Alp, a ještě k tomu kolik tahle hrůzo stojí, tak se vůbec divím že to někdo kupuje, když se to dá řešit o hodně levněji, a lepšími mapami
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod pickard » čtv lis 24, 2016 8:44

Garmin transalpine je na kokos. Je treba uzivati Garmin Alpenvereinskarten. TOPO Swiss je výborná tez. Italie dost neštěstí (ale to i na papire) Francie vyborna
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2016 9:07

TooMooX píše:Ted uz to asi ruzove nebude sehnat za 3000kc outdoor foun co by dal i 24 hod gpskovani.
Myslim, ze by se obcas dal sehnat, max. ne uplne novy. Napr. Muj rok a pul stary Samsung S3Neo 24hod gpskovani v Locusu zvlada. Resp. primo v kuse jsem to nezkousel, ale nekde na foru jsem psal o par pokusech, kdy cerstve nabita logovala cestu z Brna do Basileje (v autobusu, v ruksaku pod sedackou), coz bylo vice nez 12 hod a baterie zdaleka nebyla jeste na 50% (myslim, ze byla nad 60%), navic jsem jej obcas pouzil i na neco jineho, koukal jsem pri tom i na jine mapy, kousek jsem nechal zaplou navigaci Sygic. A to ten mobil ma rel. "malou" baterii, da se do ni sehnat i mnohem vetsi.

Edit: Jeste jsem zapomen pripomenout, ze pouziti chytreho mobilu s Locusem (ale stejne tak s Trekbuddym) muze mit jeden velky hacek - mraz. Prakticky pouze OLED displeje zvladaji fungovat i za mrazu, i za -20. Tj. prakticky v techto podminkach jsou pouzitelne Samsung mobily a (opravdu jenom) par dalsich, ktere maji OLED. Ostatne LCD displeje za mrazu zamrznou a mobil uplne prestane reagovat. Samozrejme, neni problem, kdyz je mobil na tele a jenom obcas se kratce na nej podivas, ale nesmis jejmit napr. v kapse batohu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » čtv lis 24, 2016 11:06

o tom mrazu jsem taky zapomněl napsat, a je to dost podstatné, proto já používám klasický telefon s klávesami, ne dotykový, Samsung Xcover 271 při -20°C žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod scinkk » čtv lis 24, 2016 20:12

Dokud jsem to tu necet, tak me to ani nenapadlo, nosim v zime telefon v baglu v horni kapsicce ci na bederaku a zatim jsem si tohoto efektu vzbec nevsiml. Pravda, zatim co vim, chodil jsem s nim okolo -10°C . Tech -20 °C jsem jeste nezkousel, tak to jsem zvedav. Kazdopadne ten telefon radsi budu mit v kapse nez abych utratil penize za samsung smartphone :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2016 20:59

A nejhorsi na to problemu displeje s mrazem je, ze pokud krystalky zamrznou (doslova), tak nejenom ze budes cekat, kym rozmrznou a zacnou reagovat (do te doby system ceka, nemuze udelat dalsi krok), ale ze mas docela slusnou sanci, ze se uz nikdy reagovat nebudou a ze prijdes o celou elektroniku mobilu :twisted:.
Neni to problem nejakych konkretnich znacek mobilu nebo displeju, je to v technologii. Jedine, co je muze chranit, kdyby mobil generoval dostatek "odpadniho" tepla :-). Prozatim jsem se nedocetl o tom, ze by se technologie v tomto smere nekam posunula - ale popravde jsem se po tom nepidil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod scinkk » čtv lis 24, 2016 21:44

Hm tak je fakt ze ten mobil kdyz trekuje na gps tak to preci jen celkem sosa baterku a nejaky to teplo vznika, zrejme dost na to aby to drzelo ten displej na nulou. Technologii displeju chapu, poznamka k samsungu byla obecna :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod malejjarda » stř úno 1, 2017 21:09

Přemýšlím o koupi navigace. Použití především na kolo. Zaujala mě Teasi, konkrétně model ONE 3.
Nemáte s ní někdo zkušenosti? Díky.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod marianx » pon úno 13, 2017 21:53

Tak už som si vybral BLACKVIEW, ktorý má 5400mAh batériu , Android 6, zakúpil som LOCUS, testujem ho. Prevádzka GPS s OFFLINE mapou zožerie iba 20 % batérie za 3 hodiny.
marianx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: úte led 10, 2012 17:24

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod amigo » čtv srp 10, 2017 8:07

ahoj,

potřeboval bych poradit s výběrem mapové GPS.

buď Garmin GPSMAP, anebo Garmin Oregon

použití: plošné vyhledávání (v podstatě turistika) - gps buď slouží jako mapa, většinou doplněk k tištěné mapce nevalné kvality, podle kterých prohledáváte terén, nebo vám do gps nahrají přímo terén, který je potřeba prohledat.
z toho vyplývá ovladatelnost v rukavicích, v dešti, v noci, v jakékoliv slotě.
ta hledání probíhají ve vesměs nepřístupných terénech, takže je důležitý příjem signálu v lesích, roklích atp.

pracoval jsem s oběma, gpsmap mi přišel lepší na ovládání (z nějakého důvodu mi nesedl dotykový displej), oregon má ten displej lepší a větší.

GPS nebudu používat jenom já, je to pro více lidí ze spolku, já bych si asi vybral spíše GPSMAP, ale většině lidí se lépe pracuje s Oregonem.

vidíte mezi níima nějaké zásadní rozdíly? nebo je to co se parametrů týče stejná navigace, která se liší jen dotykovým/nedotykovým displejem?

stalo se mi, že jsem na atestech sešel z cesty na úplně jinou cestu, šel jsem podle gps, protože oregon byl úplně mimo, kdežto po zapůjčení té gpsmap mé problémy s orientací víceméně skončily (ale nemuselo to nutně být problém GPS), což mě stálo hodně času a nakonec i negativní výsledek.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod pickard » čtv srp 10, 2017 9:40

Dlouhá léta mám a používám Oregon (různé verze). Zkoušel jsem i GPSMAP. Obávám se, že tvoje hodnocení je vpodstatě přesné. GPSMAP se zdá že má lepší anténu a trochu líp vidí. Jeho základní přínos je v tom, že je tlačítkový, takže jde ovládat v rukavících, nosem, hůlkou apod.
Oregon je někdy kvůli touchscreenu skoro neovladatelný. Už mi blbě fungoval v dešti, a v zimě je to dycky peklo, protože se musí sundavat rukavice.

Na druhou stranu mi přišlo, že na tom GPSMAP prostě není nic vidět. Malý display s malým rozlišením. Jsitě funkční na blízké hledání něčeho, na chůzi podle předem vytyčené trasy a tak, ale velmi nepohodlný na analýzu okolní krajiny a adaptivní plánování kudy, kam a proč. Tam velký display Oregonu spolu s touchscreenem a rychlým zoomováním a posouváním mapy podle mého názoru vede. Proto jsem si ho nakonec vybral, i když mě často sere. Věřím, že by mě GPSMAP sral zase jindy z jinejch důvodů.

Záleží tedy na plánovaném způsobu použití.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » čtv srp 10, 2017 17:42

pickard píše:... velmi nepohodlný na analýzu okolní krajiny a adaptivní plánování kudy, kam a proč. Tam velký display Oregonu spolu s touchscreenem a rychlým zoomováním a posouváním mapy podle mého názoru vede.

Chces rict, ze na vyse uvedene ti staci GPS? Oregon ma sice displej relativne velky, ale tohle si nedovedu predstavit ani na nem. Mel jsem ho pujceny a nejake tury s nim absolvoval, porad je na orientaci v krajine a planovani strasne maly. Na to potrebuju papirovou mapu, GPS je jen doplnek na to, abych zjistil, kde zrovna jsem, zvlast kdyz je spatna viditelnost. Jako nahradu papirove mapy bych potreboval GPS s displejem minimalne A4 a tam vyvoj bohuzel jeste nedospel. A tak nosim nemapovou GPS se slusnou vydrzi, kterou mam hlavne na logovani trasy a obcas na zjisteni, kde jsem a kterym smerem jdu (je to presnejsi, nez kompas na hodinkach). Pripadne kterym smerem a jak daleko je ode mne bivak, kdyz je v mlze viditelnost par metru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod amigo » pát srp 11, 2017 7:19

pickard píše:Oregon je někdy kvůli touchscreenu skoro neovladatelný. Už mi blbě fungoval v dešti, a v zimě je to dycky peklo, protože se musí sundavat rukavice.

to je zajímavý, přitom u něho avizujou, že je ovladatelný právě i v rukavicích a dešti, tohle budu muset ještě vyzkoušet, každopádně dík.
pickard píše:Na druhou stranu mi přišlo, že na tom GPSMAP prostě není nic vidět. Malý display s malým rozlišením... Tam velký display Oregonu spolu s touchscreenem a rychlým zoomováním a posouváním mapy podle mého názoru vede... Záleží tedy na plánovaném způsobu použití.

to je právě otázka, když nemám moc informací o terénu, je to jen vlastně doplněk, abych věděl kde přesně jsem. v případě, že mám nahraný terén, je velký displej výhodou, dá se podle povahy sektoru naplánovat ideální postup - s ohledem na vrstevnice, případné překážky atp.

trošku se začínám přiklánět k oregonu (víc plusových věcí), mám nyní možnost si ho vypůjčit, tak ho vyzkouším a uvidíme, každopádně díky za postřehy.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod pickard » pát srp 11, 2017 9:33

mike píše:Chces rict, ze na vyse uvedene ti staci GPS?


Jsem se asi blbě vyjádřil. Samozřejmě že nebudu plánovat tůru na Oregonu. Už jsem to teda taky dělal a je to porod. Je ale docela použitelný na plánování a analýzu možností v blízkém okruhu, řekněmě 1 - 3 km. Takové lepší "rozhlédnutí se".
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod pickard » pát srp 11, 2017 9:37

amigo píše:to je zajímavý, přitom u něho avizujou, že je ovladatelný právě i v rukavicích a dešti,


Garmin toho nakecá. Jako asi existuje nějaká turbo rukavice, ve které to TAKY jde ovládat. Tipuju taková ta tenká pletená s našitým kovovým prstem.
V pořádnejch rukavicích to ovládat nejde, už jenom proto, že prst je velkej jak čtvrt displaye. V létě je to obvykle jedno, na skialpech je to veliký voser.
V dešti to funguje, pokud teda za funguje pokládáme stav, kdy si to myslí, žes klikl jinam, nežs klikl. Jako "nějak" to nakonec přesvědčíš, aby to dělalo, co chceš, ale za "funkci" bych to neoznačil.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » sob srp 12, 2017 2:04

pickard píše:Je ale docela použitelný na plánování a analýzu možností v blízkém okruhu, řekněmě 1 - 3 km. Takové lepší "rozhlédnutí se".

Ne, myslel jsem prave tohle. Ja teda potrebuju trochu vic, ale v principu asi to same. Koukam, ze Oregon ma displej 3.8 x 6.3 cm, coz odpovida 0.95 x 1.58 km na slusne mape (1:25000) a to mi fakt prijde malo. Mnou pozadovana A4 by odpovidala 7.38 x 5.25 km, s tim uz se neco malo delat da. Teda, Oregon je asi lepsi, nez dratem do oka, ale stejne si rozumnou orientaci v terenu bez normalni mapy nedovedu predstavit. Ty papirovou mapu nenosis?

BTW, nekolikrat se mi stalo, ze jsme v neprehlednem terenu zbloudili s nekym, kdo mel mapy v mobilu. S vetsim displejem, nez ma Oregon. Zkouseli jsme se s pomoci GPS najit a zorientovat a bylo to v podstate k nicemu. Museli jsme se vymotat sami beznyma metodama.

ad ovladani: touch screen na mobilu se da v zime celkem rozumne ovladat v PWS rukavicich i bez vodivych doplnku. Kdyz nejsou uplne suche, coz venku nikdy nejsou. V silnejsich samozrejme ne. V desti nefunguje zadny touch screen poradne, staci par kapek a uz si to dela, co chce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » sob srp 12, 2017 11:33

amigo píše:potřeboval bych poradit s výběrem mapové GPS

já bych to spíš řešil odolným telefonem, už jenem pro to že si do něj uděláš lepší rastrové mapy, a ještě k tomu si uděláš jakékoli mapy zadarmo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Kubba » pát srp 18, 2017 12:56

mike píše:edstavit. Ty papirovou mapu nenosis?

BTW, nekolikrat se mi stalo, ze jsme v neprehlednem terenu zbloudili s nekym, kdo mel mapy v mobilu. S vetsim displejem, nez ma Oregon. Zkouseli jsme se s pomoci GPS najit a zorientovat a bylo to v podstate k nicemu. Museli jsme se vymotat sami beznyma metodama.



Tomu nerozumím, mám průměrnej čínskej telefon, který se v současnosti prodává za 3500 korun, ale orientace v mapě na něm je výborná. Používám mapy od seznamu a přijde mi to pohodlnější, než papírová mapa. Zásadní omezující nevýhoda je, že to strašně žere baterku, a orientovat se na delší tůře telefonem z tohoto důvodu nejde (nebo je nutné tahat těžké powerbanky).

Garmina mám asi deset let starýho, předchůdce toho tlačítkového typu s anténou, malý displej, ale i tam se dá z mapy něco vykoukat, pokud člověk potřebuje. Zásadní výhodu má garmin v přesnosti, spolehlivosti, výdrži na baterie a odolnosti (vydržel toho se mnou za ta leta tolik, že i špičkový odolný telefon by byl tak dvacetkrát namaděru).
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 14:09

Nechci mluvit za mika, ale myslim si, ze je to dane hlavne terenem a cestickami, kde a kudima mika chodi. Neni to velky problem za uchazejiciho pocasi v primerenem terenu na slusnych cestickach, ale mimo znacek v pekne suti a skalach, na hrebeni, ledovce k tomu (ale uplne staci i pekne zalesneny kopcovity teren s dobrym podrastem), proste teren, kde spatny odhad znamena v lepsim pripade bloudit a opakovane hledat jine cesticky, v horsim pady a (min.) rozbiti drzky - a hned potrebujes "ponekud" lepsi mapu nez mapy od seznamu a ponekud vetsi plochu zkoumani /celek, musis videt celou a to pri zachovani podrobnosti), musis tam mit nesrovnatelne vetsi podrobnosti terenu nez na seznamu. A toto fakt nevyresis zadnym mobilem. Pri trose smule se Ti ze smartfounu stane smrtfoun :twisted:.
Alespon si to tak predstavujem, resp. vidim ja. Pricemz obcas taky pouzivam mapy na smartfounu, ale jen velice orientacne a to na radove jednodussich cestickach nez chodiva mike.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Kubba » pát srp 18, 2017 14:20

apuka píše:Nechci mluvit za mika, ale myslim si, ze je to dane hlavne terenem a cestickami, kde a kudima mika chodi. Neni to velky problem za uchazejiciho pocasi v primerenem terenu na slusnych cestickach, ale mimo znacek v pekne suti a skalach, na hrebeni, ledovce k tomu (ale uplne staci i pekne zalesneny kopcovity teren s dobrym podrastem), proste teren, kde spatny odhad znamena v lepsim pripade bloudit a opakovane hledat jine cesticky, v horsim pady a (min.) rozbiti drzky - a hned potrebujes "ponekud" lepsi mapu nez mapy od seznamu a ponekud vetsi plochu zkoumani /celek, musis videt celou a to pri zachovani podrobnosti), musis tam mit nesrovnatelne vetsi podrobnosti terenu nez na seznamu. A toto fakt nevyresis zadnym mobilem. Pri trose smule se Ti ze smartfounu stane smrtfoun :twisted:.
Alespon si to tak predstavujem, resp. vidim ja. Pricemz obcas taky pouzivam mapy na smartfounu, ale jen velice orientacne a to na radove jednodussich cestickach nez chodiva mike.


mapy od seznamu jsou pomerne kvalitni, ale jiste lze pouzit i jine, pokud je to na papire, jde to dat i do mobilu, ze....

pointa ovsem byla v pohodlnosti uzivani, proste mi prijde, ze prave nekde v terenu (ja nejsem zrovna ten, co by se drzel cest) je mnohem pohodlnejsi koukat do displeje nez po tme v desti a vetru nekde na kluzke skale nebo v bazine zapasit s papirovou mapou... a to, ze se mapa otevre tam, kde jsem, a nemusim to hledat, je taky slusny benefit. hapruji v tom ty baterky, ze...
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 15:29

Teda ty openstreet mapy, co pouziva (i) seznam nejsou spatne - pro beznou turistiku. Ale jednak jsou v malem rozliseni (jo, zvetsis to, ale je to jenom roztazeni, detailu nepridas), chybi na nich spouzta dulezitych informaci. I prodavane turisticke mapy napr. Kompasu jsou na mnohem vyssi urovni. A kdyz to srovnas s necim jako napr. mapy Alpenvereinu, kde mas radove vice informaci, mas naznacene tvary skal, zaludnosti, orientacnych bodu, ledovce i s mistami castych vyskytu trhlin, mnohem lip odhadnutelnym tvarem terenu, atd., tak je to fakt o necem totalne jinem.
Rikam to ja, ktery nema moc rad AV mapy prave kvuli tomu, ze jsou prilis podrobne, resp. jsou (pro moje ucely) prilis preplacane informacema az se mi v nich spatne orientuje. Ale kdybych se vybral na trek do prislusnych partii hor, kde se hodi, nevaham ani chvilku a jsou to mapy prvni volby. Druha volba by byly turisticke mapy (Kompass, F&B, narodni mapove asociace) a az nekde mozna 4., spise 5. volba by byly mapy OSM a to jeste v mobilu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod Kubba » pát srp 18, 2017 15:47

Nějak nevidím souvislost mezi mediem (mobil / garmin / papír) a konkrétní mapou. Tu mapu lze z papíru nacpat do garmina či do mobilu, pokud neexistuje elektronická, která by ti vyhovovala. Já obvykle používám mapu k navigaci na větší vzdálenosti, běžné turistické mapy (kčt, seznam, osm) jsou pro mě tak akorát.

Btw, nepřijde mi, že by seznam používal osm, mám v mobilu obojí, a jsou tam velké rozdíly. Seznam má konzistentní kvalitu, osm jsou místy lepší, místy horší. Každopádně jsou ty seznamí přehlednější (což může být jen lepším proprietárním "stylem", kterým se to renderuje). Seznamí mapy jsou pro mě plnohodnoutnou náhradou map KČT, se kterými jsem prochodil celé Česko.
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod fps » pát srp 18, 2017 17:36

já tedy už hodně dlouho používám papírovou mapu prakticky jenom jako zálohu, stejně jako kompas, pouze večer se kouknu na papírovou mapu kudy příští den cca půjdu, koukám kde je co zajímavého, a kde budu moc nabrat vodu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2017 21:46

@Kubba: jen strucne, az budu doma muzu pripad podrobnosti. Jeden pripad byl v Dolomitech na zrusene znacene stezce, takze znacky byly tak 20 let stare a hodne jete. Najednou stezka skoncila v dost neprijemnem miste v prudkem svahu a nebylo jasne, kudy dal. Dalsi znacka nebyla. Na OSM mape v mobilu stezka byla, ale uplne mimo, takze se nedal ani poznat smer. Nakonec jsme dalsi znacky nasli, ale blbnuti s GPS byla jen ztrata casu, ktery jsme nemeli, stmivalo se.

Druhy byl u nas, kdy jsme za tmy minuli blbe znacenou odbocku. GPS v mobilu k nicemu, jelikoz v tom terenu nebyl dobry signal, a tak ani poradne neukazal, kde jsme. Resp. pozice skakala tak, ze se ji nedalo verit. Trochu pomohl muj nemapovy logger, ktery pozici drzel a byl z nej aspon videt smer a tvar toho, jak se tam motame.

P.S. Vymaz si prosim nahore ty zbytecne citace, mne se to na tabletu dela blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2017 21:48

@fps: v lehkych terenech, co chodis, obvykle nepouzivam mapu zadnou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 22:01

@Kubba: A dival jsi se na seznami mapy napr. v rakouskych Alpach? Ja jsem nemyslel na CR/SK - tam jsou ty mapy vynikajici. Problemem jsou ty mapy prave mimo R/SK a par dalsich oblasti. Tam TI "bezne turisticke mapy", hlavne ty lepsi nenahradi ani nahodou. Tady mas priklad:
Mapa seznamu:
Seznam.jpg

Mapa Kompassu:
Kompass.jpg

Mapa amap.at:
amap.jpg
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber mapove GPS

Příspěvekod apuka » pát srp 18, 2017 22:06

...a nakonec mapa Alpenvereinu (vychazi cca z amap, pokud dobre vim, ale obsahuje nejake vrstvy navic a zobrazuje je jinak):
AV.jpg


Asi sam uznas, ze je mezi nimi docela velky rozdil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS