Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod Stepansos » pon srp 7, 2017 13:35

Ahoj,
o víkendu se mi při stavění podařilo prasknout dva háčky na postranní tyčky u stanu Husky Fellen 2-3, obě ruce levé a materiál taky nebyl moc shovívavý.

[https://www.huskycz.cz/stan-extreme-felen-3-4-cervena][/url]

Jsou to ty dvojité hačky na těch postranních venkovních tyčkách, Husky je neprodává a neporadili, kde sehnat.

Máte někdo prosím zkušenost s podobnou nehodou? Případně kde koupit a jak opravit nebo kde? Pokud možno Praha
Stepansos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 7, 2017 12:52

Re: Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod TimTaylor » stř srp 9, 2017 7:30

strejda google našel:

https://www.karavan.cz/_610_869-vnitrni ... em--x-.htm

mají i jíné pruměry a rozměry, tak to zkus. Plastový háček (prasklý) asi moc neopravíš, lepení nebude držet...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 9, 2017 12:07

Stepansos píše: Husky je neprodává a neporadili, kde sehnat.

To se teda nepředřeli, kdo jiný by to měl vědět? :?
Vzhledem k tomu, že výrobci opravují většinou jen svoje stany a Husky se k tomu nemá, nezbyde možná nic jinýho než nějaká improvizace. Nemůžeš sem dát fotku té zlomeniny, aby bylo vidět, jestli to, co tam zůstalo jde nějak využít? Ty háčky u Felen jsou celkem atypické, pokud by zůstal vcelku ten oblouček spojující obě nožičky, kterými jsou háčky připevněné k látce, šlo by tyčku nějak připevnit k němu. Ale jen hádám podle obrázku stanu na webu.

Pokud má tyčka tloušťku 8,5 mm, tak by velikostně asi víc vyhovoval tenhle háček, než ten co na něj dával odkaz TimTaylor (další nabízené jsou ještě větší), ale to by se ti asi objednávat nevyplatilo. A možná by těch pár milimetrů navíc nijak nevadilo.

Husky má v nabídce opravnou sadu ke stanům, kde jsou na obrázku i dva háčky, ovšem je tam uvedeno, že jde o ilustrační foto a u složení sady je pouze "lepidlo, štětec a záplaty", takže čert ví, co v tom vlastně je :?

Záleží taky co od opravy čekáš. Jestli chceš, aby na stanu nebylo po opravě nic vidět nebo jestli ti bude stačit, že bude funkční. V druhém případě bys opravu pomocí jehly, nitě a lepidla na švy mohl zvládnout i sám doma ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod Stepansos » stř srp 23, 2017 11:28

Diky za odpovedi, omlouvam se za delsi odmlku, mel jsem volno.

Pristup Husky byl otresny, jeste na me byli hnusni, ze od nich neco chci, za me fakt strasna zakaznicka zkusenost, jeste vzhledem k tomu, co jsem tady prochazel, jak k tomu pristupuji jine spolecnosti.

Objednal jsem podobne hacky jako jste posilali jenom na 8,5 tycku, ty co jsou v te opravne sada (je i ke kazdemu stanu) jsou na vetsi prumer tycky, takze nepomuzou.

Prihodil jsem i fotky tech prasklych hacku, na jednom jsem praskl jeden, na druhem oba.

Jde mi hlavne o to, aby to bylo funkcni, samozrejme pokud nic nepujde poznat bude to ideal ale v rozumne mire :)
Přílohy
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8d7.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8d6.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8d5.jpg
Stepansos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 7, 2017 12:52

Re: Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 29, 2017 14:26

Taky jsem nebyla doma :-). Ale hlavně je škoda, že je v trapu i booze, který už spravoval kdeco :-D

Kdyby to byl můj stan, tak bych jako první možnost zkusila, zkusila "opravu" bez zásahu do stanu - šňůrkou s olivkou při stavění spojit ten černý plast, co na stanu zbyl, s tyčkou. Zkusila jsem vyfotit, jak to myslím, snad to z toho je poznat (modré "oko" nůžek představuje ten černý plast). Ale netuším, jestli to při vhodné délce šňůrky půjde vůbec přes olivku zapnout nebo jestli se stan nebude nějak kroutit.

olivka_1.jpg

olivka_2.jpg


Pokud by tohle řešení nefungovalo, tak bych asi zbytky plastových háčků od stanu odstřihla (ne úplně u látky tropika, ale tak, aby tam zbyl popruh, kterým jsou přišité), konce těch zbylých popruhů zatavila (páječkou nebo nad svíčkou) a mezi ně vložila krátký popruh provlečený novým háčkem a všechny čtyři vrstvy popruhu prošila. Už je to sice trochu zásah do stanu, ale pořád se nenaruší tropiko a není třeba žádné švy přelepovat. Místo jednoho dvojháčku by tedy byly dva háčky kousek od sebe. Ale opět nevím, jak by se při tomhle řešení choval stan. Ty dvojháčky jsou atypické a netuším, jestli k jejich použití byl nějaký důvod nebo to byl jen rozmar výrobce a běžně používané háčky by posloužily stejně.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod booze » pát zář 1, 2017 18:32

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Husky Fellen plastové háčky na tyčky :(

Příspěvekod Stepansos » stř zář 27, 2017 13:29

Díky moc všem za rady, objednal jsem podobné háčky se správným průměrem, jakmile se k tomu dostanu, opravím dle doporučení, hodím sem potom fotky, jak se povedlo.

Jeste jednou dekuji
Stepansos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 7, 2017 12:52


Zpět na Jak co opravit