Garmin Fenix 5X

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Garmin Fenix 5X

Příspěvekod renek11 » čtv čer 8, 2017 7:09

Nedá mi abych se nepodělil o první dojmy. Byl jsem vlastník předchozích Fenix 3 HR, ale jelikož miluji novinky, pak jít do Garmin Fenix 5x byla jasná volba. Procesor je o mnoho rychlejší a tudíž práce s nimi je teď paráda. Vnitřní úložiště je veliké a jelikož jsem chtěl hlavně kvůli mapám a navigaci, tak jsem si pořídil i podrobnou Topo mapu ČR 2017, kde je vyznačen "každý kámen". Koupil jsem verzi pouze se silikonovým řemínkem, jelikož nový kovový řemínek se mi svým patentem na připnutí nelíbí a tak jsem použil kovový řemínek z předchozího modelu, který je podle mě hezčí, ale to je jen můj názor.
Zatím jsem je nepoužil v "ostrém tréninku" ale jistě nezklamou. :t:t
Přílohy
20170608_075409.jpg
renek11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 20, 2017 8:34

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod musashi » čtv čer 8, 2017 11:50

Zajimaly by me zkusenosti s kvalitou/presnosti GPS zaznamu.
Zkousel jsem nekolikrat prejit ze Suunto (Ambit 3 Peak Sapphire) na Fenix 3 (HR) a po par dnech jsem to vzdycky vzdal. Ta presnost GPS ve srovnani se Suunto byla tragicka.
A to hlavne pri pesich aktivitach. Pri jizde na kole se to docela dalo.
Mrzelo me to, pze z pohledu kazdodenniho pouzivani mi Garminy prisly lepsi, ale GPS hodinky mam kvuli GPS a kdyz je tam na hrane pouzitelnosti, tak pro me nemaji smysl.
Skoncil jsem nakonec u Suunto Spartan Ultra Stealth Titanium, ktere z pohledu funkci taky nejsou tak dobre jako Garminy, ale GPS je porad pouzitelnejsi ...
Kdyz budes mit moznost, dej vedet, jake jsou Tve zkusenosti! Diky!
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod renek11 » úte srp 1, 2017 6:33

Tak po dlouhém testování můžu s klidem říci, že v režimu hodinek s notifikacema z telefonu hodinky mají spotřebu 4-5% denně, takže si každý může spočítat skvělou výdrž.
renek11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 20, 2017 8:34

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod musashi » úte srp 1, 2017 7:57

A jsi po tom dlouhem testovani schopen rict, jak je na tom Fenix 5X s presnosti GPS zaznamu? :)
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod oodoow » úte srp 1, 2017 8:32

Celkem rozsáhlá recenze od známého. Pro mě z toho vychází, že pro moje účely je pořád nejlepší Ambit 3 Peak. (lepší baterka, příjem gps)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod anyberry » úte srp 1, 2017 8:43

Docela detailní srovnání přesnosti Fenix 5 s dalšími hodinkami má ve své recenzi DC Rainmaker:
https://www.dcrainmaker.com/2017/03/garmin-fenix5-5s-5x-review.html#gps-accuracy

V komentářích jsem se dočetl, že měl zapnutý GLONASS.

Jinak já mám 5s a GLONASS mám zatím vypnutý a přijde mi, že je přesnost ok. Ale nikdy jsem neměl s sebou dvoje hodinky, abych měl nějaké srovnání. Používám je hlavně na chůzi, běh a koloběžku. Taky jsem s nima byl párkrát plavat na přehradě, ale tam to (podle očekávání) moc nefunguje, protože plavu prsa a chytat gps pod vodou nezvládají asi žádné hodinky. Občas musím vystrčit ruku, abych chytil signál, a mám pak aspoň přibližnou trasu.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod wawrik » úte srp 1, 2017 8:51

anyberry píše:Jinak já mám 5s a GLONASS mám zatím vypnutý...
Je na to nejaký zmysluplný dôvod? Napríklad že to šetrí baterku?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod anyberry » úte srp 1, 2017 11:42

Nejspíš to nějaký vliv na výdrž baterie mít bude, ale asi ne moc velký. Takže za to nejspíš může hlavně moje lenost. Teď během oběda jsem si to nastavení změnil :) Ale pochybuju, že si všimnu rozdílu - jak v přesnosti, tak co se týče baterky. Když jsem v první půlce července chodil celé dny po Alpách, tak tam jsem vždycky vybil baterii tak na 10 - 15 %, takže tam bych si možná všiml rozdílu.
Naposledy upravil mike dne stř srp 2, 2017 1:50, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace predchoziho prispevku i s citaci :-/
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod apuka » úte srp 1, 2017 14:57

wawrik píše:Je na to nejaký zmysluplný dôvod?
Ja jsem uz na nekolika mistech (ale ne o hodinkach, ale o navigacich) cetl, ze vetsinou je mereni presnejsi pouze s GPS nez spolecne GPS a GLONASS. Manzelce to same tvrdili na jednom kurzu lide, ktere ty navigace hodne pouzivaji a trocha se tomu i jinak venuji.

Ale sam to potvrzene nemam, ani to sam netvrdim, jak jsem koupil, tak prodavam. Samotneho by me zajimalo, jak to je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod renek11 » stř srp 2, 2017 6:39

Podle mého zjištění, je GPS s drobnou odchylkou celkem dost přesná, ale glonas jsem puštěný k tomu neměl.
renek11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 20, 2017 8:34

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod wawrik » stř srp 2, 2017 7:24

apuka: No ja som práve u prvých recenzií prístrojov s kombináciou GPS+GLONASS čítal, že fix je rýchlejší a presnosť vyššia, keď sú zapnuté oba naraz. A že to nemá vplyv na baterku.

Ale podľa linkovanej recenzie toho oodoowovho kamaráta to má spotrebu citeľne vyššiu ako samostatné GPS, takže už to samo osebe je showstopper.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod tomy22 » pát srp 4, 2017 21:30

Ohledně GPS+Glonas se přikláním k tomu co napsal apuka. Nijakou zlepšenou přesnost jsem při obouch zapnutých systémech nezaznamenal, ba naopak. Připadá mi to, jako kdyby se oba systémy vzájemně tloukly. Co se týče F5 nevím ,ale tohle mám ověřeno na F3 a Oregonu 600. Jinak záznam trasy je u mě na F3 v pořádku. Přesnost je dobrá a F3 se zatím nehodlám zbavovat, protože nevidím žádný až tak významný rozdíl právě mezi F3 a F5.
tomy22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 28, 2017 9:02

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 21:41

Zajimave. Pred casem jsme to resili tady a vyplynulo z toho, ze presnost by mela byt vetsi, kdyz vidis aspon dva satelity z jineho systemu a vic je lip. Teoreticky to vypada jasne, ale praxe je praxe... Mozna za to muze Garmin, nakonec to resi software a ten neumeji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod karaya1 » sob srp 5, 2017 8:43

Šedivá je teorie, zelený strom života...

Jde nejspíš o to, že GLONASS je méně přesný než GPS (a Galileo), čili když je dostatek GPS, tak přidání GLONASSu reálně nepomůže (resp. může pomoct, ale pro člověka je rozdíl nepostřehnutelný). Situací, kdy bude rozdíl patrný, moc nebude - typicky prostředí, která blokují velký kus oblohy (skalní stěna, rokle apod.). Kamarád si místo starých Forerunnerů 310XT koupil Fenixe 3 a na kombinaci GPS + GLN nadával, že to v ničem lepší není, jen to víc žere baterku.

Čistě teoreticky: jde to udělat tak, aby byl fix rychlejší, aby byla poloha přesnější a aby to nežralo (významně) víc energie - ale jestli to je případ F5, to se bez insiderských informací dozvědět nelze.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod mike » sob srp 5, 2017 23:26

Jestli to nedela uz chipset a zalezi to na Garminu, tak zcela jiste neni :twisted: U chipsetu bych zas cekal nejakou optimalizaci na spotrebu tj. ze by nemela byt vetsi nebo aspon vyznamne vetsi. To by ale musel byt od zacatku navrzen na praci s obema systemy soucasne -- je? Myslim tim, jestli jsou tam dva nezavisle funkcni bloky pro kazdy system nebo jeden, ktery umi oba zaroven.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod Radimk2 » stř zář 27, 2017 20:56

Zdravím,
chodí vám notifikace do hodinek v pořádku? Respektive u aplikace Viber se mi ukazuje jenom přijatá zpráva bez náhledu na text. Sms a další aplikace jsou ok.
Radimk2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 27, 2017 20:53

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod LTSB » stř říj 25, 2017 4:43

Ahoj. Při brouzdání po fb na mě vyskočil odkaz na shop astoreforu.com, kde jsou až přehnaně nízké ceny na hodinky Garmin. Tak nízké, že na mě ten obchod nepůsobí důvěryhodně. Setkal se s tím někdo? Je to nějaký podvod? Nechcete si někdo cvičně něco objednat a pak dát vědět, zda něco přišlo? :D
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Garmin Fenix 5X

Příspěvekod Crosscek » sob pro 14, 2019 19:00

Dobrý den, nemohu sehnat doplněk který by zobrazoval graf a délku spánku v hodinkách. Víte o nějaké aplikaci? Děkuji (pbabak@seznam.cz)
Crosscek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 14, 2019 18:59


Zpět na Elektronika