Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod scinkk » pon dub 10, 2017 20:27

@mike: jasny, ale pokud jde o princip toho, ze nechces nejakym zpusobem ohrozit to hnizdeni ac si si vedom, ze jdes kus 1. zonou, ale jses sam a samozrejme nedelas bordel, moc bych se tim nezatezoval, kor pokdu jdes po ceste. Samozrejme to muzes aspon prizpusobit a co nejvice to omezit rekneme duben-cerven.
Ty uzavery kvuli hnizdum se podle me bud delaji na zaklade toho, ze tam ti ptaci hnizdi kazdorocne nebo v ramci monitoringu se uzavre cast po zjisteni pripravy na hnizdeni. Hadam, ze z principu se to nikde nebude zas tak verejne prezentovat. Tyka se to podle me predevsim sokola, vyra a capa, vse druhy, kteri hnizdi dost vysoko. Sice mas pravdu, ze obcas se clovek dostane nahoru an skaly ci nad koruny stromu, ale to hadam nebude tak caste v pripade neznacenych tras a pokud ano, preci jen ti ocharnci to uzemi znaji a urcite dobre vedi, kde lidi chodi. Stejne tak to vedi ti ptaci, oni si dokazi to hnizdiste vybrat peclive :) Ostatne to nez bys dravce vyplasil natrvalo z hnizda, je pravdepodbnejsi, ze te v blizkosti hnizda nejprve napadne ci aspon o sobe da vedet, ostane to neplati jen o dravcich :)

Stejne tak u hnizd, o kterych se vi, se urcite dela monitoring, ten pozorovatel se stejnak bude snazit dostat k tomu hnizdu svym zpusobem co nejblize, aby zjisitil stav mladat. Nemluve o tom, ze budou nejspis ve spravny moment chtit mladata okrouzkovat.
Uzavery ceduli se delaji hadam hlavne proto, ze proste se tim nic nezkazi, u nas se neda ocekavat, ze 1. zona kazdeho odradi, tak je potreba to pojistit, hlavne pokud by se tam chtel nekdo courat uplne mimo cesty. pricemz vetsi nebezpeci budou spis lezci nez single turisti.
Bohuzel lidi je tu mnoho a ne u kazdeho se da ocekavat ohleduplnost a zodpovednost...

Samozrejme pokud do toho nekdo vidi podrobneji, kor v ramci NP CS, tak at me klidne opravi ci doplni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » pon dub 10, 2017 20:40

Blbe je, ze prave duben az cerven tam chodim nejvic... OK, taky to vidim jak pises, jen jsem si rikal, ze mit mapu hnizdist, tak by to bylo jeste lepsi. Ale zas je fakt, ze ty cesticky jsou tam odedavna a nejsem urcite sam, kdo tamtudy obcas projde. Zadny dravec na mne nikdy neutocil ani jsem tam zadneho nevidel :) Taky je pravda, ze nekdy jsou lidi z turisticke stezky pod skalama slyset o dost vic, nez ja primo na miste.

Co se lezeni tyce, tak to byva napsano primo ve skalach, aspon v Nemecku. na ceduli, po ktere se jde ke skalam. Nekolik mesicu uzavera lezeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » pát čer 2, 2017 12:28

apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod pickard » pát čer 2, 2017 12:51

To jako šel někdo jen tak vrtat cesty do KRNAPu? ](*,)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » pát čer 2, 2017 22:24

:roll: pochopim, ze nekdo potichu projde zakazanou oblast. Jeste bych chapal, kdyby si skalu vylezli. Ale vzit vrtacku a delat tam cesty? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod amigo » stř črc 19, 2017 7:01

Alpské tání
není to úplně téma pro začátečníky, ty se většinou nevydají na takovou túru, ale za přečtení to stojí a jiné vlákno se mi hledat nechtělo.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod wawrik » stř črc 19, 2017 7:28

A to je kopec inteligentných ľudí (aj tu na fóre), ktorí odmietajú pripustiť, že niečo ako otepľovanie existuje. Pritom sú v tých Alpách v podstate stále.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod amigo » stř črc 19, 2017 8:00

@wawrik: asi to s tou jejich inteligencí nebude zas tak horký :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod wawrik » stř črc 19, 2017 8:14

To by som zasa nepovedal :-k Minimálne jeden z nich má ďaleko viac filipa ako trebárs ja. Plus je v tých Alpách dvakrát za mesiac, v lete aj zime - už roky. Ale otepľovanie je pre neho len manipuláciou zelenej lobby.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod amigo » stř črc 19, 2017 8:19

no nevím jak si vysvětluješ ty, když inteligentní člověk nevidí, nebo nechce vidět zřejmé, ale já jim říkám pitomci :mrgreen:
(nebrat smrtelně vážně prosím)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř črc 19, 2017 11:32

No, pokud nekdo, kdo pravidelne chodi k alpskym ledovcum a nevidi ten dusledek tepla a neciti, ze stale je tam v prumeru tepleji a tepleji, ze uz i ve trech tisicich je z tepla (ne ze slunka) na umreni i v podvecer, tak je hluchy, slepy s naprosto nefunkcnimy smyslami.
Kdyz ma alespon 30 a nevidi ty zmeny i u nas (letos je po hodne dlouhe dobe konecne - obcas - trochu podobne pocasi, jak byvalo zvykem), tak uz nevim.

A kdyz jeste k tomu vsemu bude tvrcit, ze je totot vsechno jen vymysl zelenych mozku, tak se obavam, ze jeho mozek je ponekud prazdny (asi to otepleni...).

(Cimz nerikam, ze nekteri zeleni nerikaji naprosto ujete veci a ze ve vsem maji pravdu.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » stř črc 19, 2017 12:37

Mozna tento clanek pasuje do soucasne (mirne OT) diskuse:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » stř črc 19, 2017 20:40

Co delate proti tomu oteplovani?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » stř črc 19, 2017 21:52

Podle svedske studie by meli idealne zabit sve deti a pak sebe :twisted: (skoda, ze vyzkumnici nejdou prikladem ;-))

Tohle je ale vazne hodne OT. Najdete mi prosim nekdo vlakno, kam to cele presunout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod amigo » čtv črc 20, 2017 8:18

původní příspěvek poukazoval v souvislosti s táním na možné nebezpečí při plánování túry, proto jsem ho sem dával.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 8:59

Ja si osobne myslim, ze to sem docela patri, prave - jak pises - kvuli planovani. Je hodne lidi, kteri jdou do Alp proto, ze chtejina ledovec, na vyssi kopec, atd. a pocitaji s tim, ze vezmou macky, vybaveni, ze ten firn tam bude a malokdo pocita s eventualitou, ze kdyz tam xx let se chodi cele leto jeste neznamena, ze se stav zhorsuje, a to o hodne a nakonec je obycejny, na pohled z dalky hezke firnove pole neudrzi a ujede s nima cele nebo nejaka cast. A ze to neni takova sranda jako na ceskych kopeccich (mimo lavinozni svahy) v jarnim case.
Na druhe strane, typicka ukazka, kdy se to muze stat jsou sjizdeni snehovych poli po zadku, v cem je tady jeden nejmenovany prebornik, ktery by to chtel nekam presunout :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod booze » čtv črc 20, 2017 9:13

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 11:35

booze píše:Co delate proti tomu oteplovani?
Napriklad neletam letadlem a na sluzebku tech cca 2x1200km radeji pujdu vlakem nez autem.
To jsou veci, ktere (krome velkeho prumyslu) nejvice prispivaji, ale u kterych se da ocekavat, ze se jich lide kvuli svemu pohodli nezreknou.

Jinak presunout se tam da ten linkovany clanek, ale jak jsem psal, myslim si, ze i tady ma opdstatneni, protoze to neni jen o oteplovani, ale o nebezpecich v Alpach, ktere prinasi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv črc 20, 2017 19:08

amigo píše:původní příspěvek poukazoval v souvislosti s táním na možné nebezpečí při plánování túry, proto jsem ho sem dával.

Jenze tohle je vlakno pro zacatecniky, kteri jeste v Alpach nebyli. Normalne poprve nejedes na ledovce a neplanujes turu, kde by te neco takoveho zajimalo. Vlakno Vylezla jsem o vikendu na Snezku a za mesic jedu na Mont Blanc zas mame jinde ;-)

@booze: dik, ale to neni uplne ono. Oteplovaci diskuse by tam patrila, ale ja bych chtel neco, co kam by se hodil uz ten puvodni amiguv prispevek. Teda, jestli se nic lepsiho nenajde, tak to tam presunu, tady mi to (mimoradne) trochu vadi, protoze si myslim, ze tohle vlakno muze byt celkem uzitecne prave alpskym zacatecnikum.

apuka píše:Na druhe strane, typicka ukazka, kdy se to muze stat jsou sjizdeni snehovych poli po zadku, v cem je tady jeden nejmenovany prebornik, ktery by to chtel nekam presunout

Je pravda, ze ma nehoda se zlomenym kotnikem s timhle asi souvisela :) Odpoledni sestup po ledovci a vrstva mokreho snehu na ledu, co mu sjizdeni dolu taky prislo jako dobry napad :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » čtv črc 20, 2017 19:42

"15 největších lodí světa zatěžuje životní prostředí více než všechny automobily na světě", někde jsem četl že jedno dopravní letadlo vypustí tolik škodlivin jak sto tisíc aut, ale nemohu to už najít kde to bylo, mě ale hlavně vadí hluk, ještě před deseti lety jsem ve volné přírodě o letadlech ani nevěděl, ale v současnosti je to velká hrůze, a stále se to zhoršuje, když jsem byl loni na Glocknergruppe, tak jednu noc v cca 2500 m n. m. to bylo několik hodin jedno letadlo za druhým, se nedalo vůbec spát, tohle je taky dobrý "Za znečištění ovzduší a změnu klimatu zodpovídá jen stovka firem, ukázal průzkum"

P.S.
by to už chtělo přesunout jinam
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod mike » čtv črc 20, 2017 20:26

fps píše:mě ale hlavně vadí hluk, ještě před deseti lety jsem ve volné přírodě o letadlech ani nevěděl, ale v současnosti je to velká hrůze, a stále se to zhoršuje, když jsem byl loni na Glocknergruppe, tak jednu noc v cca 2500 m n. m. to bylo několik hodin jedno letadlo za druhým, se nedalo vůbec spát

To proto, zes jezdil jinam. Zrovna nad Alpama je nekolik koridoru, kde je to fakt neprijemne a bylo uz pred 10+ lety. Jsou relativne uzke, takze o par desitek km dal uz o nicem nevis. No a taky jsi starsi a podobne veci vic vnimas ;-)

Spani resi ucpavky do usi, pomuzou i proti vzdalene bource, ktera dela vetsi randal, nez letadlo, nebo proti nadrzenemu kamzikovi na podzim ;-)

fps píše:by to už chtělo přesunout jinam

Kdyz najdes vhodne vlakno, bude to hned.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poprve do Alp, jak na to

Příspěvekod fps » čtv črc 20, 2017 20:58

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » čtv črc 20, 2017 22:29

Bydlim v Praze nedaleko koridoru, kterym se startuje a pristava. Mozna je ted letadel trochu vic, ale nevadi mi to, pricemz zrovna ja jsem na hluk docela haklivy (zas pri pristavani koukam primo na nas barak). Starnes :twisted:

OK, presunuto. Neni to nejvhodnejsi vlakno pro puvodni tema, ale uz jste ho navrhli dva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod amigo » pát črc 21, 2017 6:47

přesun ok, nabalil se na to obvyklá OT diskuze (ta ti sice jinde tolik nevadí, ale nechme to být :wink: )
mike píše:Je pravda, ze ma nehoda se zlomenym kotnikem s timhle asi souvisela :) Odpoledni sestup po ledovci a vrstva mokreho snehu na ledu, co mu sjizdeni dolu taky prislo jako dobry napad :twisted:

ano, o tohle původně šlo. podmínky se prostě mění..
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod booze » pát črc 21, 2017 9:54

mike píše:@booze: dik, ale to neni uplne ono

a co do Zlutaskoveho vlakna, tam se to celkem dobre rozjelo... Žluťásek byl motýl, budete říkat dětem. Právě vyhynul

edit:uprava odkazu
Naposledy upravil mike dne sob črc 22, 2017 3:31, celkově upraveno 2
Důvod: uprava upraveneho odkazu ;-)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » pát črc 21, 2017 12:40

Mne se tak uplne ten presun nelibi. Protoze, jak jsem psal, toto je i varovani pro ty, co jedou do Alp poprve a nemaji zkusenosti s vysokyma horama. Ne kazdy (nebo spise vetsina ne) tam jede nejdrive do nizsich casti beze snehu. A ten clanek sice je o oteplovani, ale hlavne o tom, jak se zmenili podminky - v clanku prvotne pro horolezeni a pro ledovcove tury, ale taky pro obycejne firnove pole, co najdes i v relativne nizsich mistech a co je mimo ledovec a chodi(lo) se tam bez macek, bez cepinu, bez navazovani s tim, ze to bylo vzdy bezpecne. Ale ted uz neni, resp. nemusi byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 3:43

@apuka: znovu. Kdo jede do Alp uplne poprve a rovnou na ledovce a jeste na tury, kde to ma vyznam? Mozna zkuseny horolezec, ktery pricestoval casem z osmdesatych let minuleho stoleti nebo zacatecnik s pruvodcem/cestovkou a pro toho nema vlakno vyznam.

@amigo: projdi si log za poslednich par let a uvidis, ze tech presunu a slucovani a odtrhavani vlaken kvuli OT bylo celkem dost. OT mi nekde nevadi, jinde jo a zrovna v puvodnim vlakne se mi tahle oteplovaci OT diskuse nelibila, protoze na nej davame odkazy zacatecnikum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod booze » sob črc 22, 2017 13:37

mike píše:Kdo jede do Alp uplne poprve a rovnou na ledovce a jeste na tury, kde to ma vyznam?

Pokud je to hadanka na ctyri, tak by to mohli byt Cesi. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 22:59

Ti ale jedou s tebou a vlakno nepotrebuji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Diskuse o ochraně přírody - pro a proti 2

Příspěvekod apuka » čtv črc 27, 2017 8:06

mike píše:znovu. Kdo jede do Alp uplne poprve a rovnou na ledovce a jeste na tury, kde to ma vyznam?
Ted uz je to jedno, nema smysl to presunout zpet, ale uz jsem minimalne dvakrat psal, ze ten clanek neni JEN o ledovcech, ale v docela velke casti i o firnu a prave proto se nemel presouvat. Na to, abys narazil na tam spominane problemy s firnem nepotrebujes ani ledovec ani jit nad 3000. Muzes na to narazit dokonce i v oblastech, ktere jsi sam doporucoval jako bezpecne - a pred par lety jeste bezpecne taky byly, ted jsou ale hodne zradne a potrebujes zkusenosti, abys odhadl (a to stejne s nejistym vysledkem), jestli se na ten firn spolehnouit muzes nebo ne.
A prave Cesi, co jedou prvne do Alp s firnem moc velke zkusenosti nemaji.

Ale rikam, uz je to jedno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Člověk a příroda