Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 13, 2017 19:27

Zpráva dne mi zkazila den.

Protože žiju jen kousek od epicentra nákazy a mám své zdraví (tady může jít ale doslova o život) ráth, ptám se (a myslím to smrtelně vážně):

Jak se při potulkách po Beskydoch (převážně mimo značky a v čím víc "zapomenutých" místech, tím líp) chránit/předcházet tomu, aby mě nějaký zmrd ožralý s flintou a lístkem ne(po)zastřelil?

Napadá mě kapesní tranzistorák a volume doprava (to je ale hluk, který do lesa nepatří) nebo červená cyklo blikačka na čepicu nebo aspoň taková ta žlutá vlaječka na stožáru co mají malí děcuři na bicyklech....

Přece jen chodit v neprůstřelné vestě a helmě vz.60 je poněkud nepraktické.... O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod amigo » čtv črc 13, 2017 19:36

Jo taky jsem to cetl, srnkomr*i jsou na vlne -
http://www.lidovky.cz/stat-naridil-plos ... _domov_ELE

Nicmene odpoved neznam, hluk je dobra varianta (ackoliv na vylity srnkomr*y bych dost pochyboval), ale to vazne chces behat po venku s hifi?

Me napadla jen reflexni vesta - https://m.alza.cz/sport/runto-vesta-500 ... Gwodh_wJyA
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 13, 2017 19:49

Řešit to jako emerický hantři a dáš si na čepici/klobouk reflexní pásku.
Nebo si koupíš v cyklo obchodě apartní kšiltovu v zářivých barvách...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod pavproch » čtv črc 13, 2017 19:52

Jo, vidíš, ten zelený svítivý reflexní proužek (dnes povinnost pro chodce mimo obec) na čepicu není špatný nápad. Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod scinkk » čtv črc 13, 2017 20:04

no nevim, to kdyz uz, tak celou vestu, nejak si nedokazu uplne predstavit, jestli by reflexni prouzek vzdy pomohl byt viden v tomto priapde, ta vesta je aspon dobre viditelna i kdy tam neni ten primy svetelny odraz.
Jestli by pak nebyla lepsi ta blikacka, respektive nejaky pasek kolem cele hlavy, proste bys vypadal jako majacek :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod mike » čtv črc 13, 2017 20:46

@pp: zkus nevypadat jako prase :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod amigo » čtv črc 13, 2017 21:19

scinkk píše:no nevim, to kdyz uz, tak celou vestu, nejak si nedokazu uplne predstavit, jestli by reflexni prouzek vzdy pomohl byt viden v tomto pripade..

Pro srandu a pro hrace modry velryby dostacujici :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 1:36

A ted beze srandy. Pred casem jsem se na svatbe potkal s kamosem z detstvi. Jeho otec byl myslivec, on je tedy taky. Bavili jsme se i na tohle tema. Kdyz jsem mu rikal, ze jen kvuli nim zapinam celovku uz za sera, tak to chvalil, ze je to idealni a takovi jsou dobre videt. Ve dne u rozumnych myslivcu neni problem, protoze strili jen na to, co opravdu vidi. U tech ostatnich je to sazka do loterie, muze pomoct vyrazne barevne obleceni nebo cokoliv, ceho si vsimnou. Proti dementovi, co strili na neco, co nevidi, ale nepomuze nic...

V nazoru na pripad tohodle vraha jsme se shodli. Nevidel na co strili, nesmel strilet. Desive je, ze vrah to dodnes neuznal a ze jeho nazor cast myslivcu sdili...

@pp: nemyslim si, ze by ted se neco zmenilo. Nebezpecni byli vzdycky a jsou porad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod JohnyFK » pát črc 14, 2017 7:46

No nevim, reflexní proužek by byl vidět jen když na něj jde světlo ne? Tady by se spíš hodila nějaké blikačka.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod apuka » pát črc 14, 2017 9:43

@PP: Zkus toto (mozno i se zbytkem kostymu, idealni i s tou blondynou, to si Te potom ani nevsimnou :wink:) nebo toto. Nebo nejaky svitici/blikajici obojek na psa.

Muzes zkusit si na sebe na vrch oblect nejake bezecke nebo cyklisticke obleceni v tech hodne zarivych az reflexnich barvach - zlutozelene az oranzove. To videt opravdu i z dalky. Ale v seru a po tme, jak chodis ted, jsou lepsi ty blikaci cepice :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod pavproch » pát črc 14, 2017 9:49

V šeru a potmě chodím velmi zřídka, ale brzo ráno (už za světla) to jo... Děsí mě, jak vypsali odměnu 1000 za každé odlovené prase.... abysme se báli flinty na každém posedu.... prozatím to vidím na ty reflexní proužky přes den a blikačku v šeru/mlze.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 14, 2017 9:51

sla sem polem po kolejich od traktoru mesic zpatky na hrane lesa a prask v lese mala mezirka, cesticka k chate kde si myslivci delali cvicnou strelbu slepyma na terc v ty mezirce a zapichlo se mi to kousek pred nohama... fakt nechapu, ze sem udrzela sverac pac uz ta rana prakticky 20metru ode me stala za to... na dementa nic nepomuze, nevideli by me ani tak (jasny den, cca 2h odpo) oznaceny to nemeli a ja mam fakt stesti ze sem nedostala slepej do lejtka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod Kubba » pát črc 14, 2017 9:54

To je paráda teda. Rád chodím mimo cesty a rád chodím i v noci. Nedávno jsem vyplašil jelena, který se zvedl asi dva metry přede mnou. Myslivci a rybáři (v obou případech až na čestné vyjimky) jsou největší škodná.
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod amigo » pát črc 14, 2017 10:11

na jednom výcviku se psy, který jsme měli ofíko povolený v lese v soukromém vlastnictví, tak nás na poli u aut skropilo pár broků, borci stříleli ve vedlejším lese, samozřejmě vůbec neřešili, že střílí směrem k lidem, normálně vymaštěný mentálové.. měli blbý, že s námi na výcviku bylo i pár profíků od policie :twisted:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 10:26

Vloni jsem to tady nekde resil. Jelikoz hodne casto koncim pozde v noci a musim se jeste dostat k autu a na podzim na me nejaky debil miril z posedu, tak jsme to ve fabrice vyresili blikackou s IR diodama a reflexni ksandy. V noktaku to blika jak o zivot a pres den jsou reflexni ksandy taky dobre videt.
Spis by se meli bat zastanci maskovacich obleceni pri pohybu v lese.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 10:34

Mawenzi píše:myslivci delali cvicnou strelbu slepyma na terc v ty mezirce a zapichlo se mi to kousek pred nohama...

Nechci te strasit, ale slepe to urcite nebyly :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 14, 2017 10:46

proste spu to vymasteny mozky v kazeym.pripade akorat naroadil od ostatnich obcamu maj zbrane... to mi teda asi rekli jen proto abych na ne moc nejecela :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod pavproch » pát črc 14, 2017 10:56

@maw: souhlas, sou to vymaštěnci (v 99% případů, čest vyjímkám)

@booze: ta blikačka mě zajímá , neměl bys odkaz?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 11:08

https://www.outdoor-military.cz/strobos ... ny-p112573
To me inspirovalo a pak jsem to prepajel z blikacky na kolo, kde jsem nechal jednu ledku abych vedel jestli to funguje. Nejak jsem posledni dobou prestal videt ir :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod apuka » pát črc 14, 2017 13:45

pavproch píše:Děsí mě, jak vypsali odměnu 1000 za každé odlovené prase.... abysme se báli flinty na každém posedu
Uz sis to zase vzal osobne? :lol: :wink:
Zase, snad az takove prase nejsi.

Jeste bys mohl na sebe z kazde stranu dat velkou ceduli "Za NEodstreleni odmena 1500,-Kc", abys je lepe motivoval :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod PaKo » pát črc 14, 2017 17:24

Mno, já jdu do lesa o víkendu taky a ta motivace pro myslivce, že si mohou přijít každou ranou k pěkným penězům mne taky děsí. Víte co, ti pojedou co to půjde, i za situace, kdy by se na to pak už třeba vybodli a šli chrápat nebo to brali víc v klidu. Dokud sype...

Vědomí toho, že se hned v sobotu či neděli po ránu dostanu do hledáčku myslivce s kocovinou, co ještě napůl spí a co si jde "přivydělat", není moc příjemná...
PaKo
 

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 19:21

@pp: na blikacky bacha, mohli by si te splest se psem a po tech strileji radi ;-)

Hmm, vcera jsem pri podvecerni vychazce potkal myslivce kousek za Prahou, uz jsem tam byl mnohokrat a tohle bylo poprve. Ze by to nejak souviselo? Divocaku je tu dost. Postarsi chlapek s ksichtem zaslouzileho pivare a pusku mel povesenou tak, ze jsem se kolem nej bal projit... Nemeli by ji nosit zlomenou? Bylo to v mistech, kde se pohybuje relativne dost lidi (chodci, bezci, cyklisti...) a vubec si nedovedu predstavit, jak by se tam dalo strilet bezpecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 21:21

mike píše:Nemeli by ji nosit zlomenou?

Tati a jak se zalamuje kulovnice? Nebo pumpa? :rolleyes:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 21:22

Mel normalni brokovnici. Mne fakt nedela dobre, kdyz jdu kolem nej a jednu chvili miri hlaven primo na mne. Pochybuju, ze by nemel nabito.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 21:28

Asi zdejsi frajer. :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod pavproch » ned črc 16, 2017 11:36

Jaxem neska šlapal hore i dole kopcom, tak sem dospěl k názoru, že začnu tím reflexním páskem do pepice a anti-medvědím zvonečkem na hůlku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod mike » ned črc 16, 2017 18:37

:D myslim, ze je mnohonasobne vetsi sance, ze ti z toho cinkani jebne, nez ze te streli zeleny pytlak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod PaKo » pon črc 17, 2017 13:08

Článek na iDNES - Zakázané se povoluje. Myslivci budou lovit prasata se světly i z auta

Jinak k otázce v tomto vlákně se vcelku jasně staví předseda Okresní myslivecké rady v Hodoníně panpičus Radovan Mančík.

"Největším nebezpečím jsou ale lidi a houbařská sezona. Nechápu, proč neplatí zákaz vstupu veřejnosti do lesa, mohou nákazu roznést,“ poznamenal Mančík.

Takže prostě do lesa nechodit.

:finga: :finga: :finga: :finga:
PaKo
 

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod apuka » pon črc 17, 2017 13:23

@PaKo: ac bych nerad videl zakazy vstupu do lesa, z hlediska sireni toho moru bych to vubec nepovazoval za prehnane v mistech vyskytu nakazy. Precti si o sireni neco a zjistis, ze je nesmirne jednoduche na svem obleceni, botech, lesnich plodech prenest siritele nekam desitky i stovky kilometru dal a to klidne i do chovu domacich prasat. Proste otazkou je mira nebezpecnosti preneseni nakazy vs. mira unosnosti zakazu. Az se bude muset vybyt pulka velkochovu (a to si pis, ze kdyz se najde jeden uhyn, odnese se cely chov do kafilerie a asi i v ochrannem pasmu) a az se zvysi cena veproveho na nekolikanasobek, navic bude tezko k sehnani, pro masozravce to bude hodne tezka doba. Zrovna toto by mne nevadilo, ja to nejim, ale vetsine Cechu asi hodne, velice hodne ano.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jak se ochránit před pytláky s lístkem?

Příspěvekod booze » pon črc 17, 2017 14:43

Mozna bych ten zakaz i uvital mezi BV a HO zacaly jatka. :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Outdoor a zdraví