Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 14:19

vonkreuz píše:Souhlasím. Strašná drzost prodávat za oficiální a dovozcem určené ceny. :lol:
Teď vážně - nic ti nebrání obrátit se na nejbližší nebo nejoblíbenější prodejnu HUDY a zeptat se, za jakou skutečnou cenu mají ten stan na krámě. :wink:


No, bylo mi jasné, že se ozve nějakej "kopálista" za hudy, ostatně bylo tomu tak i minule, co jsem se otřel o jejich ceny, které jsou jak z jiného vesmíru.

Teď vážně - on má opravdu někdo potřebu obvolávat nebo navštěvovat obchody za účelem upřesnění ceny, když má vyjetých 10 eshopů ve srovnávači a jeden z nich má ceny o 20% vyšší? Ehm, proč bych to měl vlastně dělat, vysvětlíš mi to? Leda, že bych chtěl na Hudy nakoupit za každou cenu a snažil se vyjednat lepší cenu, což bude nejspíš tvoje diagnóza, co? :mrgreen:

Jinak drzost to není. Ať si to prodávají klidně za 200% oproti konkurenci. Nicméně konkurence by měla být ostatně dost určující při stanovení ceny. Pokud 20 eshopů prodává produkt třeba za 10k a jeden za 20k, což bude "doporučená cena dovozce", tak... no, obrázek si udělá jistě každý sám :lol: :lol: :lol: :lol:

edit - přidána citace z předchozí stránky ;)
Naposledy upravil PaKo dne pon črc 10, 2017 14:27, celkově upraveno 1
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 14:21

booze píše:A rozdil mezi tema msr je nejaky zasadni?


Elixir má dvonásobný křížení. Je těžší o kilo. Hubba Hubba je z UL materiálů, má lépe řešený vnitřní prostor.
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon črc 10, 2017 15:33

Elixir ma bez footprintu (nx ho nema v baleni ani cene) cca 2,25, cize rozdiel 700 g, ten vnutorny priestor je podla mna rovnako rieseny.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 15:44

OK diky a nejake zkusenosti s tema MH ?
btw sehnat msr v te metropoli bez metra je nerealne. :? Pokud nic nesezenu do patku, tak asi opet koupim Jurka... :-k
Zatim teda vede hubba plus footprint.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 15:46

PaKo píše:Teď vážně - on má opravdu někdo potřebu obvolávat nebo navštěvovat obchody za účelem upřesnění ceny, když má vyjetých 10 eshopů ve srovnávači a jeden z nich má ceny o 20% vyšší?

Driv to bylo normalni a ceny se sjednavaly na prodejnach bezne. Dokonce se dalo nakupovat pres nas HO
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon črc 10, 2017 15:47

Booze,
vsimol si si, ze ten MH na jednu priedsien? Bude stacit?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 15:48

Půdorysně asi jo, ale díky odlišné konstrukci tyčí má kolmější stěny, větší rozpon nahoře na šířku a díky tomu je v něm více "využitelného" prostoru. V Elixiru jsem se posadil pohodlně jen s hlavou uprostřed, v Hubba Hubba je toho prostoru 50cm a výše více. Budou to samozřejmě centimetry, ale pocitově mi to přijde docela velký rozdíl.

Ale je z méně odolného materiálu, než Elixir, což zmiňují ve všech recenzích na které jsem narazil - takže nutnost větší opatrnosti, riziko menší výdrže atd. Daň za hmotnost.

A taky podlážka a footprint na sobě docela hodně kloužou - a propo - máte na to nějaký fígl? U Elixiru, pravděpodobně vlivem jiného materiálu to nedělalo, ale jednu noc v Hubba Hubba jsem strávil v mírném, ale opravdu mírném spádu a vnitřní stan měl tendenci "sjíždět" po footprintu a nebylo to nic příjemného.
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 15:50

@remy77 nevsiml diky za upozorneni. Je teda ze hry.
@pako diky za postreh stan budu pouzivat hlavne v ne rovnem prostredi a to by me stvalo.
Takze elixir 2
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 15:54

booze píše:
PaKo píše:Teď vážně - on má opravdu někdo potřebu obvolávat nebo navštěvovat obchody za účelem upřesnění ceny, když má vyjetých 10 eshopů ve srovnávači a jeden z nich má ceny o 20% vyšší?

Driv to bylo normalni a ceny se sjednavaly na prodejnach bezne. Dokonce se dalo nakupovat pres nas HO

Udeřil jsi hřebíček na hlavičku. Je rok 2017 a skutečně nevidím důvod, proč bych se měl dohadovat a smlouvat s nějakým eshopem či obchodem o ceně, když mi vyjede 10 dalších nabídek z prověřených eshopů, kde jsou ceny víceméně o 20% nižší a dostanu za ně to samé zboží.

Není rok 2005 a na výběr 2 eshopy s outdoor vybavením.... i když v Hudy si to zřejmě myslí...

booze píše:@pako diky za postreh stan budu pouzivat hlavne v ne rovnem prostredi a to by me stvalo.
Takze elixir 2

No, doufám, že to jde nějak vyřešit, jinak mne to bude štvát taky :D Zkusím smočit oba kusy a nechat uschnout, třeba si to "sedne", i když je to asi naivní...... :) Nějaké nápady?
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 15:56

Udelat na footprintu tecky PU tmelem od Henklu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 16:01

Nad tím jsem přemýšlel, ale nemám moc rád podobné home made zásahy. Navíc mne opravte, pokud se pletu, ale pokud ten footprint celoplošně nevytečkuju co pár centimetrů, ale udělám trošku méně hustý rastr, tak vnitřní stan bude, v případě že bude mít tendenci sjíždět, dostávat záhul bodově jen v těch vytečkovaných místech (jako by byl na několika místech přikolíčkován) a mám obavy, že se pak v těch místech bude namáhat více než jinde, nedejbože paradoxně prodírat....?
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod booze » pon črc 10, 2017 16:06

Je to mozne a na pu se chyta dost bordel, tak to bude abrazivnejsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 16:10

To mě moc neuklidnilo. Nicméně ať se snažím jak se snažím, s mojí chabou znalostí angličtiny nemohu najít na netu žádný postřeh či zkušenost vlastníku HH. To mi neříkejte, že to za celou dobu co je NX verze HH venku nikomu nevadilo, nebo na to nenarazil.

Tak jsem napsal MSR na fb, tož uvidím co mi na to řeknou :)
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod remy77 » pon črc 10, 2017 16:26

PaKo:
Ako sa ti to moze smykat? Ved ak konce tyci prevlecies cez oka na podlahe aj fiotprintu, obe zakolikujes, tak by sa to nemalo smykat, to by si musel posunut stan, ci?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 16:29

Jasně že nejedu půl metru někam z kopce. Stačí těch pár cm o které se hne podlážka vnitřního stanu z kopce po footprintu tak, že v podstatě "visím za horní dva kolíky" směrem dolů :D

Řešením by možná bylo "dorvat" rohové kolíky brutálně na fest a napnout vnitřní stan v rozích jak jen je to možné, ale to se mi trošku bije se životností stanu a materiálu (a stejně i když by se vnitřní stan nehnul, pořád by na footprintu nedržel a visel by vnitřní stan za kolíky "na kopci" - tzn zvýšené namáhání na horní straně).

@remy77 - ty máš Elixir? Zkus si vzít footprint, položit ho na zem a do ruky vnitřní stan a třít o něj - podle mě to nebude tak hrozný jako u HH - to je jako led. Jak kdybych jezdil bruslí po ledě :D
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon črc 10, 2017 20:05

booze píše:Potrebuji stan pro dve osoby po CR.
Pozadavky: Aby neprochcal v bource, aby ho poskladala cvicena opice, aby mel dva vchody.

u mě by bylo pořadí při koupi

1 - MSR Access 2
2 - MSR Elixir 2
3 - MSR Hubba Hubba
4 - MH Hylo 2
5 - Jurek
Naposledy upravil fps dne pon črc 10, 2017 20:15, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » pon črc 10, 2017 20:10

PaKo píše:Jen u Hubba Hubba myslet na to, že se neprodává s footprintem - je potřeba přikoupit

dle mě není třeba přikoupit, mám MSR Hubba, používám ho celoročně, mám ho šestým rokem, spal jsem v něm 190x, u nás, Tatry, Alpy, -25°C, zažil jsem v něm několik celonočních vánic nebo celonočních lijáku, a žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » pon črc 10, 2017 20:26

Jenže ty máš HH HP, ne NX. Nebude to materiálově odlišný? :wink:
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 11, 2017 7:19

nechcu boozemu narusovat vybirani, ale na poloninach na ukrajine sme meli nakonec pujcenej stan ferrino lightent 2 a jak v noci prselo a fucelo nahore a bitr se kotal a.do stanunopiral fakt ze vsech stran (schazet k lesu sme z.mnoha duvodu nechteli), takze sme spali vzdy v sedylkach nekde na hrebenovce. s tarpem (mym) bychom byly asi durch, pac je problem jak tm.vhodne vyresit uzavreni aspon z jedne strany, natoz z obou.
na zaklade teto zkusenosti zvazuju porizeni Mountainsmith_ShelterLT coz se mi zda na podobny pouziti v otevrenym.terenu v neextremnich podminkach, tzn. takova zakarpatska ukrajina, nizky tatry, rumunsko a pripadne i cechy... jakoze primarne budu jezdit s celtickou ale zvazuju dost nejaky bytelnejsi reseni a tohle mi prjde rozumnej kompromis. jiny adekvatni moznosti krom nabidky nalehko, kterou mam projitou?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod LTSB » úte črc 11, 2017 13:44

remy77 píše:PaKo:
Ako sa ti to moze smykat? Ved ak konce tyci prevlecies cez oka na podlahe aj fiotprintu, obe zakolikujes, tak by sa to nemalo smykat, to by si musel posunut stan, ci?

Přesně tak.
Pokud by byl sklon tak velký, aby se u elixiru hnul footprint vs vnitřní stan, tak by mě víc trápilo to, že budu celou noc sjíždět s karimatkou a spacákem ve stanu k nohám.
Případně bývá možnost naskládat kameny a sklon trochu vyrovnat :mrgreen:
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod mitau » úte črc 11, 2017 14:41

mawe: Na Nalehko se teď objevila inovovaná verze Appy Trails Mark III. I když oproti původní verzi podražili, pořád to může být lahčí alternativa k tomu ShelterLT
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » úte črc 11, 2017 15:41

Mawenzi píše:...fucelo nahore a bitr se kotal a.do stanunopiral fakt ze vsech stran...



Sím?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » úte črc 11, 2017 15:52

A helejte, nestálo by za úvahu tohle?
Já to mám a nestěžuju si.
Je to výrazně variabilnější než ty jednoúčelový tarpy a vyspí se pod tim v nouzi i čtyři lidi...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod GreyMouse » úte črc 11, 2017 15:56

dudy píše:Sím?
:((

Prostě to tam bylo tak drsný, že Mawenzi nemá slov :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 11, 2017 17:10

dudy - zapoj fantazii, vitr se motal :D

jinak ten UL jurek tarp sem videla ale cetla sem, ze to ma slaby uchyceni na hole a nahole a navic u toho shelteru se mi libi, ze je to fakt teda kdyz uz, tak bytelnejsi tarp.
navic ja mam problem sehnat jednoho cloveka, co by se mnou jezdil, pac se bojim v noci spinkat sama, natoz dalsi 3 lidi :D

mitau jo, divala sem se. Ale prave se mi libi asi u toho shelteru, ze je bytelnejsi...

no v kazdym pripade to je v ramci uvah, nechala bych si na nej najezit na vanoce pripadne, letos uz ho urcite nevyuziju, na to mi staci celta na jezdeni u nas... ale premyslim, ze tohle by byla dostacujici varianta na silnejsi vitr ze vsech stran a zaroven nouzove jednoclovekova varianta v nositelny vaze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod PaKo » úte črc 11, 2017 17:28

LTSB píše:
remy77 píše:PaKo:
Ako sa ti to moze smykat? Ved ak konce tyci prevlecies cez oka na podlahe aj fiotprintu, obe zakolikujes, tak by sa to nemalo smykat, to by si musel posunut stan, ci?

Přesně tak.
Pokud by byl sklon tak velký, aby se u elixiru hnul footprint vs vnitřní stan, tak by mě víc trápilo to, že budu celou noc sjíždět s karimatkou a spacákem ve stanu k nohám.
Případně bývá možnost naskládat kameny a sklon trochu vyrovnat :mrgreen:

Pozor, nebavíme se o Elixiru, ale Hubba Hubba. Oba dva jsou z rozdílných materiálů a právě proto to sem píšu - zatímco u Elixiru nebyl nikdy s tímto problém, prostě vnitřní stan po footprintu neklouzal, tak u Hubba Hubba je to docela problém a stačí skutečně minimální spád. Karimatka mi mimochodem po vnitřním stanu neklouže, takže ta jede jen společně s vnitřním stanem, dokud se "horní" část nedopne u kolíků a pak v podstatě s vnitřním stanem a karimatkou "visím" na dvou horních kolících na ledě (footprintu). Když to přeženu, jako bych na skále postavil stan kolmo na stěnu :D

A ještě jednou podotýkám, ten spád je opravdu minimální, to mě na tom děsí nejvíc. Kdybych spal z nějakého brutálního kopce, neřeknu půl slova. Ale takto, to abych si bral pomale vodováhu :D S Elixirem jsem jednou byl nucen spát defakto na zasněžené cestě z kopce, sklon pomale jak s ještě přimhouřením oka rampa pro vozíčkáře, a nebyl to problém. Když si na hrátky se svou milou vezmete nový lubrikant a celý ho spotřebujete, tak vám garantuji, že i tak vám to bude "klouzat" méně, jak vnitřní stan na footprintu od Hubba Hubba :P
PaKo
 

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod dudy » úte črc 11, 2017 18:10

Mawenzi píše:...jinak ten UL jurek tarp sem videla ale cetla sem, ze to ma slaby uchyceni na hole a nahole...


Nemyslíš tohle:
dudy píše:Tak mi přes můj Jurek Tarp UL v noci přeběhli čuníci či jiná divá věř a vyrvalo to očko na tyčku...


To ale bylo dvoumetrákový prase či čo, to by nedal ani Hilleberg...




P.S.:
Mawenzi píše:...na hole a nahole

Hele, čteš to po sobě před odesláním?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 11, 2017 18:58

dudy dost casto jo, ale ne vzdycky to tam vidim... no cunici to nebyly. Takze ten jurek myslis v pohode da silnejsi vitr s destem na otevrenym prostoru? jakoze sama vim, ze ten muj tarp neni nejak masivni a je pritom OK, ale pri predstave toho bytelnejsiho pristresku uz je to asi psychologicky spis neprimereny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte črc 11, 2017 19:07

PaKo píše:Jenže ty máš HH HP, ne NX. Nebude to materiálově odlišný? :wink:

já mám MSR Hubba, ne MSR Hubba HP, jinak bych to napsal, a MSR Hubba má stejnou podlážku 30D a i tropiko 20D jako MSR Hubba Hubba NX
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Lehký a ultraskladný stan pro 2 osoby

Příspěvekod fps » úte črc 11, 2017 19:29

Mawenzi píše:pac se bojim v noci spinkat sama

když zalezeš někam mimo, tak se není čeho bát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Stany