Hledání skutečné přírody

pro ty co hledají informace o jednotlivých zemích

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hledání skutečné přírody

Příspěvekod RickettsialPox » pon čer 26, 2017 7:20

Dobrý den,
hledám les nevysázený v řadách a pravidelnostech, jak to má člověk rád. Hledám místo, kde když narazím na vodu, nemusím se bát chemikálií. A především - hledám místo bez cest a vyztužených svahů, ... Znám místo, které přesně odpovídá mým představám, ale tam se asi nedostanu. Nová Kaledonie. Neznáte podobná místa, poněkud dostupnější? A hlavně - pokud se jedná o ideální ostrov, pak prostě netuším, jak se na něj dostat -> jak si domluvit výsadek, či tak...
RickettsialPox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 26, 2017 7:09

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod pickard » pon čer 26, 2017 8:05

To je docela jednoduché :) USA a Kanada :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod Zdéňa » pon čer 26, 2017 8:38

Finsko třeba :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod Chmeld4 » pon čer 26, 2017 12:16

Záleží taky na tom jak to má být velká záležitost...
Třeba nejvýchodnější cíp Bieszczadského národního parku by to mohl splňovat.
Lesy na území Staré planiny (Srbsko) by taky mohly vyhovovat.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod Wiking » pon čer 26, 2017 15:07

V Polsku bych doporucil spise Białowieski Park Narodowy
Problem je vsak v tom ze se tam nesmi chodit mimo vyznacene trasy, coz Ti asi nevyhovuje..
Jinak zaplatis pokutu..

Ja osobne jsem nejvetsi divocinu tady pobliz Ceska zazil na severu Slovenska v okoli Svidniku, jak je Dukelsky prusmyk... tedy zcela presne 10 az 20km severovychodne od Svidniku podel slovensko-polske statni hranice.. pili jsme tam neprevarenou vodu z pramenu a jedli to co si nasli nebo "chytili" v lese (ano, vim, je to nezakonne a ja k tomu nechci nikoho nabadat!!!)
Za celu dobu jsme tam nenarazili ani na zivacka, zadni rangeri, zadni myslivci, proste nikdo kdo by delal potize.. Driv tam zajiste byli pohranicnici, ale ted uz tam nejsou ani ti.
Mezi nekterymi stromy je dodnes zarostly ostnaty drat z II. sv. valky, po lesich se povaluje nevybuchla munice.. nikoho to nezajima, nikdo tam nechodi.. proste celkem divocina, rekl bych.. Nevim zda hledas neco takoveho, nam se tam silene libilo.. Netreba jezdit do Kanady :-)

Z Tvych pozadavku: "" hledám les nevysázený v řadách a pravidelnostech, jak to má člověk rád. Hledám místo, kde když narazím na vodu, nemusím se bát chemikálií. A především - hledám místo bez cest a vyztužených svahů"" to vse splnuje na 100%!!
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod honza83 » pon čer 26, 2017 16:24

V ČR má k tomuhle asi nejblíže a je přístupná hraniční pěšina na Šumavě, konkrétně oblast od Modrého sloupu až po Debrník - pěšina tam sice nějaká je, ale občas se ztrácí v metrové trávě, lánech borůvčí, mokřadech apod. Jen je to poměrně malá oblast. Spoustu takových míst se určitě najde v Rusku či Skandinávii.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod Olchor » pon čer 26, 2017 17:15

Aj v Rumunsku se pár divočin ještě najde - třeba takový Vilcan, nebo Penteleu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod fps » úte čer 27, 2017 7:27

u nás některé částí v Brdech, pak některé částí po hranici Šumava, Český les a Novohradské hory
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod apuka » úte čer 27, 2017 7:59

RickettsialPox píše:hledám les ...
Jen bych trosku suse podotkl, ze k takovym romantickym koutkum prirody casto patri i mene romanticke soucasti te prirody - napr. divoka zvirata, na rozdil od CR ponekud nebezpecnejsi - napr. medvedi, hadi, obcas napr. aligatori/krokodily a pod., pro ktere na nekterych mistech clovek "slouzi" jako jedna z moznych slozek potravy. Plus casto i o hodne nebezpecnejsi druhy hmyzu nez u nas.
To jen, aby se dotycny pripravil i na tyto stranky mozneho pobytu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod pavproch » úte čer 27, 2017 10:22

....a zapoměls na čmoudy :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod Chmeld4 » úte čer 27, 2017 12:55

PP ...víš jak ... zvěř jako zvěř :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod RickettsialPox » ned črc 2, 2017 16:04

apuka píše:Jen bych trosku suse podotkl, ze k takovym romantickym koutkum prirody casto patri i mene romanticke soucasti te prirody - napr. divoka zvirata...

Právě to hledám. Neevropskou, neindustrializovanou krajinu. Nečekám jednoduchý, pohodlný, či jinak líbezný život. Do svých plánů zahrnuji i možnosti využití víza, či tak -> ovšem překročení povoleného pobytu s životem mimo civilizaci, tedy s určitou nadějí, že mne nenajdou, tedy ani nevyhostí. Ovšem jinak hledám spíše oficiální cestu. Avšak právě ta Nová Kaledonie - jak si obstarat všechna povolení, natož cestu, ... A to mi nečiní problémy peníze. Jen nikoho neznám a pomocí běžných prostředků se dostanu leda tak do turistických oblastí atd. -> zoufale hledám cestu ven, ale vůbec si to neumím zařídit. Ani po týdnech putování jsem se nevymanil z civilizace při cestování Amazonským deštným pralesem. Já se holt narodil uprostřed civilizace. Že to bude chtít čas a větší finanční prostředky - tak nyní činím, vydělávám. Ale žití zde mne ničí. Chci mít konečně vyhlídku na lepší život. Nevidím cestu odtud - rád bych ji měl před sebou. Najít alespoň jediného člověka, který by mne vzal vážně a rovněž by mi byl sto vážně poradit... Dříve by mi stačilo, abych si vyjednal nějaký vyhlídkový let, co mne zavede někam skutečně mimo. Nyní i potřebuji větší zázemí - alespoň nějaký srub, či tak. Všude kde by bylo snadné toho dosáhnout - Amerika, Kanada, ... Spousta pravidel, spousta povinností a ani jediná živá duše, kterou bych znal, co by mi tam pomohla... Cíl mám, hledám cestu.
Naposledy upravil mike dne úte črc 4, 2017 19:28, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace a zrusena vnorena
RickettsialPox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 26, 2017 7:09

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod pickard » ned črc 2, 2017 18:27

Mno... to, co se tu snažíme tak nějak neápadně sdělit, je, že problém není v tom papírování, povoleních, administrativě nebo pravidlech. Problém je naopak v tom v té skutečné přírodě přežít aspoň týden. Představa, že se schovám do lesa a tam si nasbírám borůvky, ulovím pstruha a upeču si ho na ohni je romantická a nesprávná. Ve skutečnosti umřeš hlady nebo tě sežere medvěd.
Lidí, kteří umí přežít izolovaně v přírodě je dnes jen velmi málo a jsou to bez výjimek pouze lidé, kteří se tím celý život zabývají. Pokud není tvoje tajné jméno Lars Monsen, je to nápad, který nedopadne dobře.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod pickard » ned črc 2, 2017 18:35

Nicméně bych byl konstruktivní.

Odjeď normálně jako turista na letenku do Anchorage. Půjč si auto a odjeď směrem na východ k hranici s Yukonem. Auto odstav na konci nějaké zapadlé silnice a z poslední budky zavolej do půjčovny, že se posralo, žes spěchal a vzal stopa (ať tě nehledají) a kde stojí. Vydej se libovolným směrem a jdi pět dní.
Už nikdy o tobě nikdo neuslyší, nikdo tě nebude hledat a budeš uprostřed velmi autentické přírody.

Následovat bude (tak do měsíce nejpozději, v zimě dřív) jeden z těchto scénářů:

1) Umřeš hlady a sežere tě medvěd.
2) Dostaneš rozum a z posledních sil se s notnou dávkou štěstí doplazíš k nějaký silnici, kde tě nekdo sebere.

Pro inspiraci doporučuji prostudovat osudy tohoto pána:

http://deathaday.blogspot.cz/2007/11/bad-planning-carl-mccunn.html
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod fps » ned črc 2, 2017 18:44

- to samé by šlo asi i na Sibiři, ale já bych to zase neviděl tak černě, když se člověk naučí praktiky potřebné pro přežití mimo civilizaci, a bude mít štěstí v tom že bude zdravý, tak by ňákou dobu mohl přežít, ale problém bude jídlo, hlavně tedy sacharidy, tuk a protein by neměl být problém, určitě existují lide které takhle žijí, ale i ty musí nakoupí zásoby na zimu, hlavně asi mouku
- dost dobré je o tomhle Sami, celkem to sleduji, v první sérii byl vítěz něco přes 50 dní sám v divočině, v druhé sérii jsou už přes 60 dni čtyři poslední lidi sami v divočině, a jsou tam i ženy, nejenom muži jak o tom píší na csfd
Naposledy upravil fps dne ned črc 2, 2017 19:10, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod pickard » ned črc 2, 2017 19:01

Jistě. Najít takové místo a zmizet tam, není žádný problém. Přežít tam tři měsíce problém je.

Mám k tomu tématu realtivně blízko z americké perspektivy. Funguje to takto. V USA a v Kanadě je nepřístupné prázdné panenské přírody, nekonečně mnoho. Proto tam lidi tato myšlenka trošku víc láká, protože mají dojem, že to je blízko. Proto se do toho také tam pouští více lidí než zde.

1) Naprostá většina dostane za týden až měsíc rozum a vrátí se. Naprostá většina z nich si po zbytek života nepřizná, že to byl blbej nápad a neustále jen melou, že kdyby bylo míň deště nebo měli lepší nůž, byla by to jiná story.

2) Část poměrně rychle zemře. Nejčastější důvod je, že jim dojdou zásoby. Většina těch, co zemřou, zemřou během zoufalého pokusu vrátit se do civilizace. Ostatní sežere medvěd.

3) Část jich uspěje v některém z těchto režimů:

3a) Žijí osaměle, ale mají pravidelný kontakt s civilizací. Prodávají kůže zvířat a další věci z divočiny, kupují si za peníze léky, střelivo, nářadí, jídlo, které v divočině není. Když budou vážně nemocní, vědí jak a kudy se dostanou do špitálu.

3b) Vezme je mezi sebe nějaký severní nativní kmen (vulgo eskymáci). To je ovšem pouze výměna civilizace A za civilizaci B. Eskymáci jsou první, kdo vám řekne, že sami v divočině chcípnete.

3c) Žijí osaměle ovšem poblíž civilizace. Zdroje z civilizace získávají drobnou trestnou činností a pleněním popelnic a smetišť. To je režim, který je docela rozšířený na Havaji, kde jsou zcela neprostupné pralesy dvacet metrů od nákupního střediska.

Velmi doporučuju navštivit nějakou přednášku Leoše Šimánka, který nějakou delší dobu v divočině ve srubu žil. Po přednášce (na jakékoli téma) bude jistě možno se jej podrobně vyptat na to, jak lehké to je (a to podotýkám měl všechnu techniku, lítalo za ním letadlo a vozilo mu věci a podobně). Určitě je vo tom i knížka, co napsal.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod RickettsialPox » ned črc 2, 2017 20:06

Pravda, nežil jsem odmalička v přírodě. Nicméně především mám silnou psychiku a rychle se učím. Nicméně samotné přežití jsem zkoušel -> netvrdím, že to bylo slavné, ale přežil jsem. Vtip je v tom, že nemám na výběr. Neumím se změnit. Jsem v civilizaci natolik nešťastný, že mne to prostě žene pryč naprosto. Samozřejmě bych rád měl učitele, průvodce, ... Ale takových jako já - nečekám, že něco takového se mi podaří. Prostě chci jen dostat se na kýžené místo a zkusím učinit vše, abych z toho vytřískal maximum. Když neučiním nic, tak nakonec vyrazím jen tak a ono přežití bude podstatně složitější.. Místo toho chci se svým životem skutečně něco učinit. Alespoň se třeba naučit střílet, stavět sruby, ... O čem právě ale nemám vůbec představu je kam a jak. Jinak dělám vše proto, abych se naučil co možná nejvíce odsud - kde jak jsem psal, zatím moc možností nemám. Ovšem snažím se a prostě nepřipravený jsem již vyletěl několikrát... Navrácen a stejně odhodlán - to nezměním...
Naposledy upravil mike dne úte črc 4, 2017 19:29, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace
RickettsialPox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 26, 2017 7:09

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod Hafi » ned črc 2, 2017 20:25

Optimista by mohl pickardovi namitnout, ze pokud by nekdo uspel, tak se to projevi prave tim, ze o se tom nebude vedet.

Nicmene jinak to bylo velmi vhodne shrnute, a myslim, ze cilit na 3a je asi jedine rozumne reseni. Protoze pri uplnem odriznuti od civilizace proste jednou dojdou naboje a sirky a bez toho, ne ze by to neslo, ale to uz je asi moc na tema lovci mamutu, coz myslim neni cilem.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod RickettsialPox » pon črc 3, 2017 4:46

Jak a kde - to mne právě zajímá. Děkuji za projevenou vstřícnost.
Naposledy upravil mike dne úte črc 4, 2017 19:29, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
RickettsialPox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 26, 2017 7:09

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod dudy » pon črc 3, 2017 8:14

Už jsi někdy zabil nějaké zvíře?
Jestli si to chceš vyzkoušet na nečisto, tak se stav příští tejden.
Kamarád zabíjí prase.
Má dva metráky, jmenuje se Albrecht a má bezelstný voči dvouletýho dítěte.
Dostaneš nůž, pilu a sekeru, zavřem tě s ním na dvoře a tvým úkolem bude ho zamordovat, vyvrhnout a mrtvolu zpracovat k dalšímu použití, přesně tak, jak to budeš muset dělat v přírodě.
Kdyby to nešlo, můžeme začít králíkem, zabít, stáhnout, vykuchat a kůži vydělat...
Má zkušenost mi velí, že ponejvíce se k útěku do pustiny přichylují lidé, co vobrečí vánočního kapra.

Popř. co tvé řemeslné dovednosti?
Umíš s pilou, umíš porazit strom tak, aby ti nespad na kebuli, máš alespoň základy tesařiny, umíš pořádně nabrousit nůž, nedej Bože pilu, umíš šít, vydělávat kůže, umíš uvařit na vohni základní jídla, umíš zadělat těsto a upíct chleba, nebo aspoň placky, umíš si vyprat, umíš vymést komín, umíš ho, bez pytlovaný malty, postavit tak, aby nespad a táhnul...? Máš minimální zdravotnické povědomí? Umíš si samodiagnostikovat, rozlišit např. slepák od zaraženejch prdů, víš jak postupovat při otravě, zlomeníně, sneseš pohled na krev, zvládáš první pomoc...?
Má zkušenost mi velí, že ponejvíce se k útěku do pustiny přichylují lidé, co si doma nepřitlučou poličku, připálí i čaj a když se nachomejtnou k autonehodě tak stojí a čumí.

Co střelecké a lovecké umění? Máš základní ánung jak zacházet se zbraní, jak ji udržovat? Základní střelecké minimum? Střílels někdy na živého tvora? Umíš stopovat zvěř, najít její chodníčky, udělat oko na králíky, klást pasti? Popř. znalost lesa, poznáš bezpečně jedlé plody od jedovatých?
Má zkušenost mi velí, že ponejvíce se k útěku do pustiny přichylují lidé, co si myslí, že když ze vzduchovky trefí na deset metrů krabičku od cigaret, tak sou Zajcev a z fleku by se mohli živit jako nájemný sniper a když jim do optiky nahopská králíček, neřku-li plachá laňka, tak to nejsou štont zmáčknout a maliny kupujou v Tescu.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 13:17

jak psal fps Sibir.
jak psal pickard zemres.
jak pise dudy delat zabijacku v lete je dost ujete.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod RickettsialPox » pon črc 3, 2017 14:42

dudy píše:Už jsi někdy zabil nějaké zvíře?
Jestli si to chceš vyzkoušet na nečisto, tak se stav příští tejden.
Kamarád zabíjí prase.
Má dva metráky, jmenuje se Albrecht a má bezelstný voči dvouletýho dítěte.
...


Mám za sebou střední zdravotnickou školu a 2 roky putování evropskými/ruskými lesy + dva měsíce v Amazonském deštném pralese. Ponejvíce jsem se živil rostlinami, uhlím, semeny a drobnými živočichy - až hlodavci. Menší kůže vydělávám bez obtíží a co se mi chytí do lanek, či pod klády/kameny, to podříznu, či spíše tomu zlomím vaz -> popř. rozdrtím lebku těžkým šutrem/sekerou/kladivem. Nemám žádnou zkušenost s velkým zvířetem jako prase. Jednoduše já spíše cestoval, než abych se usadil a tedy nemělo ani smysl to zkoušet. Co se týče stavění - ono celou dobu jsem nevěděl kam a s tím souvisí, že například v subtropech se bez komína obejdu -> spíše budu potřebovat postavit prodyšný domek, co přežije hurikány atd. (Taková ta střecha na pár klaccích.) Obecně však zručný jsem. Strom pokácím, ovšem to nemá smysl řešit, dokud nebudu vědět kam a nebudu mít ono zázemí. Pokácený strom prostě nepřenesu bez koně. S tím souvisí, že těch znalostí bych se v takovém případě musel učit skutečně nekonečně. Ale já mám spíše myšlenku, že bych si právě spíše prvně pořídil hotový srub někde stále na dosah civilizace a vydělával si programováním, což mi ostatně šlo celou dobu putování. Za vydělané peníze kupoval materiály a učil se. Muselo by to ovšem být ono místo, kde se budu chtít civilizaci vzdálit, abych se tam učil to, co tam reálně potřebovat budu. Na druhou stranu se zabíjením zvěře bych problémy neměl -> dodržuji i obřady děkování atd. Nikdy neberu život nadarmo a nikdy nejdu po něčem, na co nemám. V dnešní době není problém dosáhnout mého cíle - řekl bych. Tedy mít v lese srub s elektrickým přívodem a internetem -> což by mi k obživě stačilo kdekoli na planetě -> tedy mít tam ono zázemí. Rozhodně nejsem lovec a toto bych se musel učit od píky. Jenže v Evropě si neumím představit, že bych se toto učil. Proto mi stačí ten první krok zatím - mít kam a vědět, jak si tam začít věci zařizovat. Koupit onu nemovitost a mít systém zásob. No a vyjednanou práci. Potom by bylo nanejvýše snadné učit se o přírodě - narozdíl z prostředka civilizace.
RickettsialPox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 26, 2017 7:09

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod pickard » pon črc 3, 2017 15:40

Začínám se v tom konceptu pravé přírody s elektrikou a internetem trochu ztrácet.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod JoseD » pon črc 3, 2017 18:57

No mě to možná naopak začalo dávat smysl. Většina lidí tyhle věci jde provozovat do lokality typu Kanáry, Bali, nebo tak někam. Kolega by však preferoval prales. A bez lidí. No, internet dotahnes přes satelit kamkoliv. Větší problém bude ta elektrika. Solár možná, spis agregát..
JoseD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned lis 4, 2012 1:15

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 21:13

Pokud budes hledat, tak se to tady resilo. "Nejaky kluk nechtel jit na VS a programoval si bios, chtel zit na ostrove..."
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod dudy » pon črc 3, 2017 21:14

booze píše:...jak pise dudy delat zabijacku v lete je dost ujete.



V dnešní době mrazáků není zabijačka v červenci až takovou ujetinou.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 21:17

Jsem dobrej tady viewtopic.php?f=12&t=16679&hilit=Bios
@dudy budete i porazet a bourat v chladaku? Klasickou domaci zabijacku bych v teple nedelal. Jednou jsme delali byka, protoze si zlomil nohu a bylo to dost nechutne. Vsude much jak na fotkach UNICEF :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod RickettsialPox » pon črc 3, 2017 21:19

JoseD píše:No mě to možná naopak začalo dávat smysl. Většina lidí tyhle věci jde provozovat do lokality typu Kanáry, Bali, nebo tak někam. Kolega by však preferoval prales. A bez lidí. No, internet dotahnes přes satelit kamkoliv. Větší problém bude ta elektrika. Solár možná, spis agregát..


Však se bavím jen o prvním kroku. Prostě aby člověk, co se narodil uprostřed města, náhle bez potíží žil uprostřed ničeho - tomu sám nevěřím. Chci prostě mezikrok. Nejprve se přistěhovat na kraj cílové oblasti. Tam přičichnout realitě a postupovat dle dosavadních možností. Natahat si vše potřebné, poučit se od místních, ... Více a více zalézat do hlubin -> to si představit svedu. Celou dobu jen hledám kam a jak... Tedy spíše hledám někoho, kdo by byl ten první můstek, kterým si tam něco vyřídím...
RickettsialPox
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 26, 2017 7:09

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod dudy » pon črc 3, 2017 21:26

booze píše:...budete i porazet a bourat v chladaku?...


Jo.
Von má řeznictví.
Na dvoře se jenom zabíjí, žere a chlastá.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Hledání skutečné přírody

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 21:29

Tak pozor na rymicku a kasilek :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Sháním informace