Který ferratový set vybrat?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mitau » sob kvě 27, 2017 23:32

Jen abych poreferoval. U toho Edelridu mi nakonec karabiny celkem sedly. Délku popruhů jsem srovnával proti SR Tofana. Ten kratší je zhruba jako maličko prodloužený popruh u Tofany a ten delší je podobný maximálně natáhlému popruhu u Tofany. Že by byly krátké tedy spíš problém nebude (maximálně bude ten delší trochu překážet a bude to opruz, ale to snad přežiju).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mike » sob kvě 27, 2017 23:46

Prezijes, jestli o nej nezakopnes a nespadnes z feraty :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod jdr » pon črc 3, 2017 12:21

Ahoj, s prichodem leta se zase resi ferraty. Doted jsem si ferratak pujcoval, ale uz asi bych koupil vlastni. Nicmene vzhledem k tomu, ze normalne lezu a uz tak se mi doma vali hromada matrose, napadlo me, jestli by nebylo jedodussi koupit jen samotnou paraci tlumic (napr. neco takovyho http://www.lezeckavystroj.cz/ocun-cushi ... padu-p1817) a k tomu jen pripojit smyce/repky s karabinama a je to.

Jde mi hlavne o usporu objemu a hmotnosti, i kdyz penez samozrejme taky. Jediny potencialni problemy me napadly ze:
a) tyhle samostatny tlumice se prodavaji spis jako pracovni a mozna jsou delany na uplne jiny sily a brzdny delky?
b) je zahodno mit pevnejsi karabiny ('K') a v obchodech se samotny blbe hledaji.

Vi nekdo, jestli ty paraky jsou stejny? Pripadne neco, co jsem prehlidl? Diky
jdr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 3, 2017 11:58

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod pickard » pon črc 3, 2017 13:04

Moc mě nenapadá, jak by na tomhle šlo rozumně ušetřit. Ten tlumič stojí 600,- Kč, K karabiny od 500,- za jednu, pár smyček...

Normální set stojí dva litry nebo tak. Úspora nula nebo 200 korun.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod pickard » pon črc 3, 2017 13:09

Jinak ted ještě koukám na výrobce a tam píšou max délka pádu 2m... Skoro bych řekl, že to je na cvaknutí se k zábradlí na lešení a ke ztlumení pádu, když člověk z takovýho lešení spadne. Zřejmě to nebude na feratový pády, kde můžeš letět tři, čtyři metry než to vůbec vo něco zabere.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 13:20

jdr píše:b) je zahodno mit pevnejsi karabiny ('K') a v obchodech se samotny blbe hledaji.

Ano je.
jdr píše:a) tyhle samostatny tlumice se prodavaji spis jako pracovni a mozna jsou delany na uplne jiny sily a brzdny delky?

ano jsou.
kup si normalni feratak jako bonus ocenis K karabiny a smyce s gumou
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod pid » pon črc 3, 2017 16:28

jdr píše:b) je zahodno mit pevnejsi karabiny ('K') a v obchodech se samotny blbe hledaji.


S tym hladanim to nie je az take zle ... napr. Petzl Vertigo wire-lock ci Singing Rock Via Ferrata su relativne beznym sortimentom.
pid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 5, 2010 12:50
Bydliště: SR, kúsok od Košíc

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Ado » sob čer 30, 2018 23:42

Ahoj, měl bych dotaz k nové normě EN 958 (debata o několik postů výše). Rozhoduji se mezi Ocun Torq 2 a Singing Rock Phario Palm. Jsou stejné nejen cenou, ale například i váhou a funkcemi (tj. oba mají například okénko na kontrolu použitelnosti). I když by u takových věcí asi neměl rozhodovat primárně design, Ocun se mi líbí mnohem více. Jenže... A zde se dostávám k mému dotazu: Našel jsem na internetu dvě protichůdné informace. V obou případech se jedná o Ocun model Torq 2, nikoliv Torq 1. Zde se výslovně píše o normě EN 958:2016, zde se ale píše o normě EN958:2017... A aby toho nebylo málo, tak ještě informace jako je uvedena například zde, viz: "Model 2018. Nový tlumič pádu na zajištěné cesty a lanové parky dle nové normy EN 958:2016!" Chápu, že internetovou stránku obchodu nelze považovat za spolehlivý zdroj informací, ale i tak by mě zajímalo nějaké vysvětlení... Je tedy vysvětlením pouze to, že Torq 2 se začal šít podle normy 2017 bez toho, aby se jakkoliv změnil design nebo název výrobku? Nebo to znamená, že novou normu splňoval už předtím a byl pouze "přetestován" a získal tak novou certifikaci? Anebo...

Díky za vaše odpovědi!
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 1, 2018 0:52

Napiš výrobci, tohle ti tu těžko kdo zodpoví.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod NNNTomas » ned srp 5, 2018 23:22

Zdravím,
vybírám ferratový set, už si ho nechci půjčovat z půjčovny.
Přemýšlím nad:
Ocún Via Ferrata Webee Pail set
nebo
Singing Rock Packet Ferrata EXP

Je nutný na lezení v horách s batohem prsák? Zatím jsem ho nikdy neměl, ani tam u nikoho neviděl... Který set byste zvolili?
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mike » ned srp 5, 2018 23:25

NNNTomas píše:Je nutný na lezení v horách s batohem prsák?

S tezkym batohem urcite. Jinak si pri padu muzes poskodit bederni pater a viset hlavou dolu taky neni nic moc. Ja ho teda vetsinou nosim i nalehko, nepohodli je minimalni, tak proc zbytecne zvysovat riziko. Ano, vetsina lidi ho nepouziva, ale vetsina lidi se chova v horach nebezpecne, aniz by o tom vedela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » pon srp 6, 2018 10:55

Prsák ano.
Avšak není prsák jako prsák. Základní modely mají tvar osmicky. Lepší modely (BD Vario Chest) mají v místě navazování popruhy k sobě v pravém úhlu, jsou z měkčích materiálu, takže ho pod batohem vubec necítíš a mají lehčí hliníkové spony.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod NNNTomas » pon srp 6, 2018 10:56

Na Dachteinu jsem lez bez prsáku s batohem, a bylo tam i plno "horolezců", plně vybavených - batohy, cepíny,hole, lano, mačky...ale prsák neměl ani jeden...nebo jsem si nevšiml... :) Jde o to aby mi pak neželel ve skříni.
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod NNNTomas » pon srp 6, 2018 10:58

vonkreuz píše:Prsák ano.
Avšak není prsák jako prsák. Základní modely mají tvar osmicky. Lepší modely (BD Vario Chest) mají v místě navazování popruhy k sobě v pravém úhlu, jsou z měkčích materiálu, takže ho pod batohem vubec necítíš a mají lehčí hliníkové spony.



Akorát to navazování při oblékání/svlékání furt....nebo to stáhnu i bez rozvázání?
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » pon srp 6, 2018 11:05

Nastuduj si metoditu.
Sedací a hrudní uvaz se spojuje svazovanou plochou smyčkou. Tlumič pádu se umysťuje jako spojnice spodního a horního oka vzniklého uzly na spojovací smyčce. Takže při případné změně oblečen jsi stále jištěný.

Osobně si na lezení (lezení, ne ferraty) beru jednotlivé vrstvy takové, že mají rozepínání zipu i od spodu. Takže začnu spíše v tenké vrstvě a při ochlazení nebo čekání na štandu a zimě si na sebe obleču další vrstvu přes hrudní úvaz.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod NNNTomas » pon srp 6, 2018 11:13

To vím, jak se to váže...ale zkušenost s prsním úvazkem nemám.

Bundu přes to obléknu, ale už jí nezapnu :) Spodní zip nemá.
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod apuka » pon srp 6, 2018 11:30

Vsak Ti ale VK pise, ze vyhoda je v tom, ze si muzes prsak dat dole, oblecte se/vyzlect se a potom zase oblect prsak a stale jsi jisteny...

Jinak jasne, na feratach vidis, ze prsak se moc nepouziva - ale to je jak, ze se na feratach nepada... Vyhody prsaku zjistis a ocenis, az nekdy nekde bez ni spadnes do brzdy. Idealne nekde, kde jsi sam, zustanes viset hlavou dolu (tezsi ruksak) tak, ze se nebudes moci otocit ani "vytahnout sam" a dalsi clovek tam prijde kdovi kdy. Do te doby to bude vzdy jenom otrava. Uplne stejne, jako napriklad i feratova brzda nebo vetsina zabezpecovacich prvku pri horolezeni. Vsak taky nekteri chodi i D-ckove feraty uplne bez jisteni nebo lezou volnym lezenim bez zajisteni - az do doby, kym nekde se jim neco stane osudnym.

Jinymi slovy, debata neni o tom, jestli je nutny prsak nebo ne ale o tom, jestli je pro Tebe na feratach dulezitejsi bezpecnost nebo pohodli. Pokud to prvni, tak prsak rozhodne ano.
Naposledy upravil apuka dne pon srp 6, 2018 12:02, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod NNNTomas » pon srp 6, 2018 11:34

Ok, tak to pak vezmu ten Singing Rock - asi má i lepší sedák, a lepší helmu (ta mi seděla dobře)...

Díky.
NNNTomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř bře 30, 2011 11:41

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mmmmichal » pon čer 3, 2019 20:22

ahoj vsem..precetl jsem vlakno a postrehy vsude mozne ale jsem z toho stejne jelen :(( chtel bych jen samotny tlumic padu a cena do 2 tis a je mi uplne egal kde to koupim... kurde nemuzu se fakt rozhodnout..kamos mi nahlodal hlavou ze singin fakt ne kvuli provedeni...ted babo rad
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 3, 2019 21:50

Řekni si, zda je pro tebe důležitá ergonomie nebo váha.
Zaklad je, řekneme, Rock Empire Dynamax. Výhoda v karabinách s dlaňovou pojistkou - snáze se nacvakává, trochu lépe vycvakává z lana. Nevýhoda váha.
Na druhé straně cenového výběru do 2000Kč je Petzl Scorpio Vertigo. Jednoznačná výhoda v hmotnosti (cca polovina Dynamax) a objemu/velikosti. Nevýhoda v karabinách se stahovací pojistkou. Ale to je relativní, mne to nevadilo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mmmmichal » úte čer 4, 2019 7:07

Jako váha mě netrápí. Dlaňové pojistky jsou super.. pro mě lepší.. dival jsem se na různý od salewy treba a přišlo mi papírový
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mitau » úte čer 4, 2019 8:33

Dlaňové se ještě trochu liší podle toho, jestli se při stisknutí karabiny dole otevře karbina nebo se jen povolí zámek. Ty první jsou pohodlnější, ty druhé zas levnější a trošku lehčí. Pak už hlavně záleží, jak ti který systém a tvar karabiny sedne do ruky. Pokud ti nejde o váhu, tak dej hlavně na osobní pocit z otvírání karabiny.
povolení zámku: Singing Rock, Rock Empire, Ocun - vse v podstate stejne
otevirani karabiny: ruzne systemy a vetsi rozdily i v cene, do 2k jde sehnat Camp Rewind Pro
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 10:37

@mmmichal, co ti vadí na "provedení" brzdy od Singáče?

Mám Phario a jsem s ním celkem spokojený, karabiny jsou festovní a chodí zatím dobře, na rozdíl třeba od těch modře eloxovaných s černou plastovou dlaňovou pojistkou od Campu (předchozí model), kde se mi jedna pořád zasekávala v otevřené poloze...(i doma po umytí, možná špatný kus, ale můžu ti říct, že stoje na hrotech maček mi v tu chvíli do zpěvu příliš nebylo :D)

Jinak asi bych nepřiplácel za brzdu s otočným obrtlíkem smyček, v praxi jsem nějakou výhodu moc nepozoroval, zamotávaly se mi skoro stejně, ale třeba jsem jen levej :D

Ještě se mi od pohledu líbil jeden model od Skylotecu s ocelovými karabinami, ale neměl jsem ho vůbec v ruce. Ocelové s plastovým krytem by (nehledě na možná větší pevnost) mohly chodit hladčeji jak dural, a ten plast okolo je příjemný na ruku v zimě.

Jestli se dlaňovou pojistkou jen povolí zámek nebo přímo pootevře mi přijde jedno, stejně ji v těžkém místě narveš na ocelové lano a karabinu tím tak jak tak otevřeš o lano :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 12:25

FrantaKrajta píše:Jestli se dlaňovou pojistkou jen povolí zámek nebo přímo pootevře mi přijde jedno, stejně ji v těžkém místě narveš na ocelové lano a karabinu tím tak jak tak otevřeš o lano
No... ted pres vikend jsem mel stesti mit v obchode vedle sebe nekolik setu s dlanovymi karabinami, i ty nejvychvalovanejsi. Modely netusim, nekoukal jsem se na nazvy, jen jsem zkusil karabiny a manipulaci s nimi (jen s karabinami!). "Klasicke" jednodussi konstrukce nic, to jsem ani nezkousel bo znam z minulosti, ale Camp, Edelrid a Salewa tam meli sve spickove modely a vsechny tri maly karabiny min. o uroven vys nez ostatne. A mezi nimi na manipulaci (pro mne a me ruce!!!) byly Salewy jako nejluxusnejsi Porsche, potom Edelrid jako nejjednodussi Porsche a Camp jako dobry Mercedes...
Tim chci jenom rict, ze stoji za to si nekam zajit do obchodu, kde toho maji vice - a vyzkouset si doslova ve vlastnich dlanich, jak se s nimi pracuje. Ta zkusenost je k nezaplaceni.

Jinak sice z Hane to neni uplne na skok, ale ty Salewy (nebo jejich predchozi verzi/modelovy rok???), co stoji cca 4K Kc jsem v Parndorfu v Salewa outlete videl i za 70 Eur (kdyz mas stesti). Takze pri stesti narazis i na opravdovy dobry kup i tech nejlepsich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 12:45

@Apuka, no po mé zkušenosti s těmi modrými Horai karabinami u Campu bych je nepřirovnával k Mercedesu, spíš k Alfra Romeo - "Proč má každý majitel AR dvě? Jedním jezdí, druhé je v servisu" :twisted:
(ale abych nekřivdil, mohl jsem mít smůlu na blbý kus, a u těch novějších už mají myslím jiné karabiny).
Jinak souhlas, určitě je fajn vyzkoušet a porovnat, jak karáble jdou zlehka, jsou tam dost rozdíly.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 13:47

@FrantaKrajta: Jasne, kazdy vyrobce, sebeskvelesji vyrobek se obcas nepovede a prece prejde vystupni kontrolou. I ta mnou vychvalena Salewa. Je to o "stesti". A to nerikam o tom, ze jsem ani jedne z techto "super" karabinek nezkousel dlouhodobe v terenu, takze netusim, jestli neco na nich rychle neodejde nebo nebude nejaky jiny problem, na ktery v pohode v obchode neprijdes - jak jsi psal, ze jsi nebyl poteseni pri stani na hrotech macky, taky bych se za te situace koukal na "mirny nedostatek" v obchode jako na "poradny pruser" :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 14:11

Přesně, proto píšu "abych nekřivdil", měl jsem zkušenost s Campem přesně s jedním kusem, což má (pokud není chyba zjevně už ve špatném designu, což zde nevypadalo) v reálu celkem nulovou vypovídací hodnotu. Na prodejně jsem si ho tehdy vybral zrovna pro ty karabiny, přišly mi právě ve srovnání s jinou brzdou lepší a s lepším chodem... Ale nadával jsem pak pěkně :D

Zatím jsem spokojen s tím od Singáče, v tvé auto-analogii bych to přirovnal ke starému Mercedesu s atmosférickým nafťákem ;) - dveřma se semtam musí trochu bouchat, ale zase sežere všechno, i vyjetý olej :) (trochu to pokulhává, Singáč je jinak příjemně malý a tak, a naopak spousta starých Merglů měla automatické dovírání dveří, no nebudu do toho raději zabrušovat :D )

Tu Salewu jsi zkoušel ty ocelové karáble s plastem okolo? Ty mi (na obrázku) přišly zrovna pěkné, v reálu jsem je neviděl ani z rychlíku...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod mitau » úte čer 4, 2019 15:06

Předpokládám, že ty chválené jsou Salewa Ergo. Ty jsou snad nejnovější (ve smyslu data uvedení na trh) z mainstreamových značek, tak je dobrá šance, že budou nejlépe navržené.

Jinak jsme trochu utekli od požadavku na cenu do 2k (když chce někdo auto na občasné vyjížďky, tak je Porsche zbytečné)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod oodoow » úte čer 4, 2019 16:16

FrantaKrajta píše:Jestli se dlaňovou pojistkou jen povolí zámek nebo přímo pootevře mi přijde jedno, stejně ji v těžkém místě narveš na ocelové lano a karabinu tím tak jak tak otevřeš o lano :)

Jenže když ji vycvakáváš, tak je to celkem rozdíl. Ty samootevírací mi přijdou o dost lepší (zkoušel jsem ty co má Edelrid), ušetříš čas a tím pádem i sílu a o to hlavně v obtížných úsecích ferraty jde. Pokud se s karabinami blbě manipuluje, tak to svádí k tomu se necvakat vůbec a to pak můžeš nechat doma celej set. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 18:06

mitau píše:Předpokládám, že ty chválené jsou Salewa Ergo
Ano, konkretne jsem mel v rukou Ergo Zip, existuji i bez navinovaciho mechanizmu a s mirne jinou karabinou a ty se daji sehnat za nejakych 2300.
Kdyz uz, tak se muze kouknout na predchozi generaci tech setu s dlanovymi karabinami Salewa, ty mi davneji taky prisly hodne dobre. Treba klasicky set maji v Decathlonu za 1799, coz je, myslim, ve srovnani s Ocunami a Singing Rockami shodne slusna cena, a co se tyce pohodli pouziti... Ale jak jsem psal, je lepsi odzkouset, co mne je nejlepsi na svet, jinemu muze byt uplne na ho...uby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví