Instantni ryze lagris

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 30, 2017 10:46

Zdá se, že nějak zmizela. Chystám se vyzkoušet s masem a zeleninou instantní rýžové vločky (nasladko dobrý) a rýžové nudle - mají krátkou dobu varu, třeba by se daly použít i jako instantní.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » pát čer 30, 2017 10:51

ryzove vlocky? jak to chutna? ja to chci do placek a nudle s plackama jsou divne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 30, 2017 11:03

Asi podobně jako rýže, žádnou výraznou chuť to nemá, alespoň ve sladký kaši. Kupuju tyhle, protože mi na ně padnul zrak v Globusu. Do nějaký směsi na plnění placek by se podle mě hodily.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » pát čer 30, 2017 11:23

a jak dlouho to musi byt namocene v horke vode, aby to bylo pozivatelne?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 30, 2017 11:48

To musíš otestovat. Tu kaši jsem vařila, tedy spíš přivedla směs k varu, je pak taková kašovitější než jen vločky zalité horkou vodou. Teď jsem zkoušela kaši úplně bez vaření (tj. bez horké vody) - usušenou ovocnou přesnídávku a instantní vločky jsem večer zalila studenou vodou a ráno byla kaše připravená k jídlu. Ale během noci jsem nechodila ochutnávat, abych zjistila, kdy už jsou vločky měkké.

Můžu to doma zkusit, když si vzpomenu, ale jak tě znám, tak budeš mít sám dřív nakoupené suroviny a hotové celé jídlo :-D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pát čer 30, 2017 19:51

Vyzkoušeno, 10 minut po zalití vařící vodou stačí (patrně i míň).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod Wiking » pát čer 30, 2017 21:07

booze píše:Da se nekde mimo CR koupit instantni ryze? U nas ani v Rakousku, Slovensku jsem nenasel. Diky za odkaz



Ano, da.. treba v Nemecku ji maji casto, ale ne porad v siti NETTO.
Tuhle: http://www.supermarktcheck.de/img/produ ... b78fc5.jpg

Taky maji tu hnusnou od strycka Bense takove ty vetsi supermarkety jako Real, Kaufland atd.. http://www.fitforfun.de/files/images/20 ... 18_m_n.jpg

Muj nazor je ale ten: Me tyhle rychle ryze nechutnaji. Radeji obetuji 10 minut paliva a pak to necham 10 min dojit a a mam dobrou, opravdu dobrou ryzi..
Nejvice mi chutna jasminova ryze ktera se prodava ve vietnamskych velkoskladech za +- 50kc kilo v ruzne velkych pytlich
Tady je par odkazu: https://son-vnprodukty.cz/cs/19-jasm%C3 ... %BD%C5%BEe

Jinak kdo opravdu nechce ani 10 minut varit: doporucim radeji kuskus.. ten staci zalit varici vodou a nechat nabobtnat.. a je uvareno.. i bez vareni :mrgreen:
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod mike » sob črc 1, 2017 0:44

Hmm, dobra basmati ryze se vari 9 minut klasickym zpusobem, s dojitim by to mohla byt polovina (nezkousel jsem). Pomer vaha/vykon je taky dobry, na velmi slusnou porci mi staci tri lzice (66 g) suche ryze. Akorat je dobre ji pred varenim namocit, doporucuje se pul hodiny, ale v nouzi staci i 10 minut. Chutove je skvela (na ryzi ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod dudy » sob črc 1, 2017 5:49

booze píše:ryzove vlocky? jak to chutna?..


viewtopic.php?p=412857#p412857

viewtopic.php?p=396239#p396239
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » ned črc 2, 2017 9:10

Tak ty ryzove vlocky mi moc nejedou. Chutna to divne.
@wiking diky za info :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod Miras » pon črc 3, 2017 7:20

Teď nedávno jsem narychlo sháněl nějaký hotový jídlo na cesty a náhodou i na tu rýži jsem tam narazil. Od Express menu.
Na stránkách to nevím proč nemají, ale dělají i obyč, bez zeleniny.
Nicméně nakonec jsem to nevyužil, zatím to leží doma nerozbalený :)
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod remy77 » pon črc 3, 2017 10:42

mike píše:Hmm, dobra basmati ryze se vari 9 minut klasickym zpusobem, s dojitim by to mohla byt polovina (nezkousel jsem).


ja som skusal. Staci 5 min. povarit a za 10-15 min. dojde.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 3, 2017 11:14

booze píše:Tak ty ryzove vlocky mi moc nejedou. Chutna to divne.

Mně přišlo, že chuť musí dodat přísady. Zkusila jsem to teď s masem a zeleninou; zrnka rýže v jídle trochu chyběly, ale jíst se to dalo.

Tak pokud to nepoužiješ do těch placek, můžeš zbytek udělat nasladko dětem, pokud sladké kaše jedí ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 12:09

Miras píše:Teď nedávno jsem narychlo sháněl nějaký hotový jídlo na cesty a náhodou i na tu rýži jsem tam narazil.

To bych si doma udelal i ryzi jsem susil, jen pak me vystrasil Grco, ze v ni muze zahnizdit nejaka brutalni bakterie a tim jsem ukoncil veskere domaci pokusy.
GreyMouse píše:Mně přišlo, že chuť musí dodat přísady.

To jsem si myslel taky, ale i v jidle to vnimam jako chut skrobu. Do indickeho jidla dobre. Cocku do placek jsem zahustil drcenou cockou a je to paradni. Nez koupim ryzi, tak budu pouzivat kuskus.
GreyMouse píše: můžeš zbytek udělat nasladko dětem, pokud sladké kaše jedí ;-)

Deticky kasicky nepapaji. Zerou maso.
3/4 se toho chopila a uvarila paradni kasi s medem a skorici, ale dle meho nazoru to trva strasne dlouho.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 3, 2017 13:45

booze píše:To jsem si myslel taky, ale i v jidle to vnimam jako chut skrobu.

Aha, tak to jsem necítila. Jestli to není tou mojí alergickou rýmou, která vyřazuje čichové a chuťové buňky z provozu :-k. A nebo se to u kaše ztratí a do slaný verze jsem vlastně trochu škrobu i přidala, aby to jako mělo i nějakou omáčku.

booze píše:Deticky kasicky nepapaji. Zerou maso.

Tos mi připomněl našeho haranta číslo dvě. Zatímco prvnímu krupicová kaše chutnala, druhej se tvářil jako že ho chci tím hnusem otrávit. Zato s pečeným stehnem z králíka v ruce mohl rovnou do reklamy na šťastné dítě :D

booze píše:3/4 se toho chopila a uvarila paradni kasi s medem a skorici, ale dle meho nazoru to trva strasne dlouho.

To vařila z kila? Když dělám porci nebo dvě, tak mi to proti klasický rýžový kaši přijde rychlý.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » pon črc 3, 2017 14:14

Ne jen dve porce a bylo to okolo 10 minut, coz mi prislo zbytecne moc dlouho. Mozna je to i tim, ze nechtela spalit mleko.
Ma predstava je zalit vodou a jist, coz je sci-fi. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod GreyMouse » pon črc 3, 2017 14:25

Možná je to tím, že už někdy drbala hrnec po spáleným mlíku :D

Dají se vločky se sušeným mlíkem jen zalít vařící vodou, ale trochu povařený jsou lepší. Musíš si zvolit priority ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod Wiking » úte črc 4, 2017 16:40

booze píše:Da se nekde mimo CR koupit instantni ryze? U nas ani v Rakousku, Slovensku jsem nenasel. Diky za odkaz


Ahoj Booze.
dnes jsem kratce probehnul 2 nemecke obchody pobliz Drazdan.. Penny (to je i v CR) a Edeka (to jsem v CR zatim nevidel)
Oba 2 meli tohle: http://www.typischsachsen.de/images/pro ... hsen_b.jpg
Je tam doba vareni 5 minut.. coz se snad asi da brat jako instantni ryze, myslim si..
No a samozrejme oba 2 obchody mely i ryzi od cernosskeho strycka, s napisem Uncle Benns EXPRESS .. tam je doba vareni jen 2 minuty.. Dulezite je aby tam bylo napsano EXPRESS!!
Dela totiz jeste jine ryze ktere se vari mnohem dele..
https://src.discounto.de/pics/Angebote/ ... is_xxl.jpg

K te prvni ryzi KUKO podotknu jen, ze je to klasicky DDR produkt, tedy produkt z vychodniho Nemecka, ktery NEMUSI byt k sehnani v zapadni casti Nemecka.. V Sasku jej ale maji vsude skladem..
K te druhe, jsem jiz podotykal.. me osobne vubec nechutna..

PS:
K te Kuko ryzi jeste jeden maly tajny TIP: Setkal jsem se s lidmi, kteri to vecer zalili vodou, nechali pres noc nabobtnat a druhy den z toho udelali ryzovy salat.. takze absolutne zadne vareni, zadna tepelna uprava, ani sekundu.. nic.. tento zpusob ja ale nepreferuji a nepouzivam, ja svoji ryzi tepelne upravuji.. ale jde mi o to aby jsi vedel ze je to mozne to vubec nevarit!!
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » úte črc 4, 2017 17:38

Ahoj,
diky za podrobnou zpravu z pruzkumu Nemeckeho trhu. :D
Pokud dobre chapu tak Uncle Benns EXPRESS je uz hotova ryze vakuove balena, ktera staci ohrat v mikrovlnce?
jeste jednou diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Instantni ryze lagris

Příspěvekod booze » pát srp 10, 2018 8:21

Vyzkousel jsem ty ryze od Uncle Bens a hodnotim 9 bludistaku. Chutove jsou dobre, ale ryze je pomerne dost sucha. Indicka a rajcatova jsou uplne lahudky s kusem masa. Indickou jsem jedl s Aloo Mater a bylo to neskutecne lahodne.

ryze.jpg


Sampionem vsech ryzi je ovsem ryze KUKO od firmy Wurzener viz Wiking. Nejlepsi je houbova, ktere staci tuning susenym parmazanem a je z ni houbove rissoto.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření

cron