Outdoor sandály

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Outdoor sandály

Příspěvekod mili91 » ned čer 25, 2017 20:25

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, zda nemáte tip na outodoorové sandály s kvalitní podrážkou, která by snesla desetidenní putování na Camino de Santiago? V Hudy mi doporučovali model Source Gobi Women, vypadají dobře, byly pohodlné a i podle recenzí si myslím, že by mohly něco vydržet, ale odrazuje mě cena. 2 500,- za sandály mi přijde dost. Neměli byste prosím tip na nějakou levnější alternativu? Díky :)
mili91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 25, 2017 19:40

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod mitau » ned čer 25, 2017 21:44

Desetidenní pochod v sandálech vydrží jakékoli sandály, otázka ale je, co nohy. Jednak otlaky od sandálů (např. v dešti je rozmočená kůže na vše citlivější než za sucha) a druhak drobné smetí, které se vždycky do sandálů dostane. Proto jsem ze sandálů přešel na vzdušné běžecké boty. Máš zkušenosti s alespoň delšími denními výlety v sandálech? Pokud na to nejsou nohy zvyknuté, tak si na to dej pozor. Ten problém dobře řeší ponožky v sandálech, ale jednak tím ponožky trochu trpí a pak tím také trpí estetické cítění někerých lidí.

PS: Předpokládám, že velikost 42 by ti asi byla velká, že? Válí se mi doma skoro nepoužité Source Gobi, protože jsem chvilku po koupi přešel na boty s výrazně tenčí podrážkou a Gobi skoro nikdy nevytáhnu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod mili91 » pon čer 26, 2017 10:49

Děkuju za odpověď. Mám v plánu mít s sebou ještě uzavřené trekovky. S pochodem v sandálech zkušenost popravdě nemám, ale tím, že si chci s sebou vzít i ty trekovky, tak si myslím, že při střídání obuvi by nohy trpět nemusely.
mili91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 25, 2017 19:40

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod mili91 » pon čer 26, 2017 10:52

jo a jinak 42 by mi velké bohužel byly :( škoda
mili91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 25, 2017 19:40

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod tunak » stř čer 28, 2017 23:04

Lizard Ride. Třikrát jsem je používal téměř měsíc v Africe, neustále na noze.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Doporučte sandále (+Názor na koženou stélku?)

Příspěvekod Might » stř kvě 8, 2019 19:47

Mé zkušenosti:

Keen Newport H2
Gobi Source

U keenu mi nakonec vadila přílišná uzavřenost a Gobi super až na vnitřní stálku. Má zvláštní "textutu", která není nijak extra pohodlná a navíc brzo rozpraskala. Ale víc mi teda vadilo, že po víc jak 10km s batohem jsem měl brutální puchýře na patě.

Nevadí mi si připlatit, ale chci něco co mi bude fungovat unierzálně jak na nošení ve městě, tak na 30 km s batohem, ale i voděodolnost.

Zaujala mě kožená stálka u lizardů, máte zkušenosti? Co řekne na vodu / slanou vodu? Smrdí?

Díky za vaše komentáře!
Naposledy upravil mike dne stř kvě 8, 2019 20:07, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod Might » pát kvě 10, 2019 7:35

Chapu, ze musi byt poradek, ale tady slouceni trochu vymizelo mou otazku do prazdna. :((
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod Pr3d1t0r » pát kvě 10, 2019 12:42

Za mě kožená stélka neee.

Hrozně to smrdí.
Nejde to nějak normálně vyprat nebo umýt.
Při namočení si připadáš jako na klouzačce.

Pokud je sucho tak to relativně funguje a je to příjemné.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Doporučte sandále (+Názor na koženou stélku?)

Příspěvekod Tomas » pát kvě 10, 2019 13:15

Might píše:U keenu mi nakonec vadila přílišná uzavřenost a Gobi super až na vnitřní stálku. Má zvláštní "textutu", která není nijak extra pohodlná a navíc brzo rozpraskala. Ale víc mi teda vadilo, že po víc jak 10km s batohem jsem měl brutální puchýře na patě.

Mám zkušenosti cca 15 let se Source Gobi. První pár vydržel zhruba deset let, ze stélky se odlepily cca po roce ty vnitřní gumové plochy, ale nakonec jsem to něják neřešil, protože jsem nepozoroval žádný rozdíl v komfortu nošení (připisuju to častému brození ve vodě, ale bůh ví, možná byly jen špatně přilepené). Po asi 10ti letech poměrně hovadskýho používání (město, hory, bágl, na noze v podstatě neustále pokud to venkovní teplota umožňovola, hulvátskýho praní, atd.) začalo vypadat, že už se utrhne jeden pásků z uchycení v podrážce, ale nakonec se nikdy neutrhl :D Hozeny do popelnice, ale určitě by nějáké to nošení kolem baráku ještě daly. Komfort po "vyšlápnutí" hodnotím jako dobrý, ze začátku asi nějáké puchýře byly.

Cca 3 roky zpět jsem koupil nový pár, stélky se sice zatím neodlepily, ale začínají rozpraskávat. Něják to opět neřeším. :roll:

Mě právě u těchhle sandálů připadne dobře řešený systém těch pásků a po vylazení mi to připadne komfortní vcelku dost. Když jsem tak letmo zkoušel nějáké další modely ostatních značek tak mi to už nepřipadalo "ono" a tak jsem vzal zase tyhle.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod H1pavca » pát čer 14, 2019 17:04

Sháním sandály Scarpa Cabrio XT.
Nevíte jestli někdy budou k mání?
Žádné podobné se nevyrábí.
H1pavca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát čer 14, 2019 16:40

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod @Martin@ » stř zář 4, 2019 21:49

Za mě rozhodně Lizard Super Hike, nebo/a Ride. Nikdy jsem nenašel pohodlnější. Je pravda, že mokré skutečně kloužou, protože mají tu koženou stélku. To jde ovšem vyřešit třeba ponožkama. A pokud to není vyloženě do deště či do vody, jsou fakt bezkonkurenční,... Kožená stélka smrdí jen pokud je hodně zahnojená. A dá se vyprat, né že ne! Kartáč se saponátem. Když je to hodně špatný, tak trocha sava (zabije bakterie).
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Outdoor sandály

Příspěvekod apuka » čtv zář 5, 2019 10:36

Jeste neprima zkusenost manzelky se Source Gobi.

Ma 3 pary - jedny venku, dvoje vevnitr jako "domaci obuv" (jedny ale po vyrazeni z venku). Prvni par muze mit uz urcite vice nez 10 let (spise 12+), dalsi asi 7-8.
Byly to snad jedine sandale, ktere mely vyvedene pasky z podesve vepredu tak, ze ji netlacily ani zespodu ani z boku nebo tlacily predny pasky.
Sandale to jsou pohodlne, pouzivala je vsude mozne a nemozne, ve meste i v prirode (ale zadne prudke svahy na horach), na sucho i ve vode, ale ne s tezsim batohem na tury, mozna s par kratsimi vyjimkami par set metru az kilometr od auta k ubytovani a zpet, dlouhe roky v nich mimo zimy skoro furt. Vsechny maji nachozene nad 2000km ale samotna podrazka na to nevypada, je v pohode.

Prvni a nejvetsi problem byl s vyberem 2. a 3. paru - rozdil ve velikosti pasku na pate byl u nekolika paru docela velky, nektere ji vubec nedrzely. Ale kdyz asi ctvrty par sedel, byl OK. Pro vysvetleni - Gobi nema nastavovaci patu ale jen pevne zasity pasek.
Druhy problem je odlepovani casti stelky - nejdrive jenom castecne, kdy se po case odlepena cast ponekud roztahla a precnivala pres okraje "sveho mista", nakonec se odlepila cela. Celou dobu se sandale pouzit daly, ale prece jen ten kousek gumy nebyl uplne prijemny. Nastesti, tento problem se objevil vzdy tak po 4-5-ti letech intenzivniho pouzivani a jeste asi rok, rok a pul (castecne odlepeni) se to dalo snest.

Letos si koupila jako nahradu Gobi sandale Pointed Sierra Lady v Hudy a zatim je s nima spokojena. Vrsek ji sedi mozna jeste lepe nez Gobi a podrazka je taky dobra, i kdyz Gobi ji melo o fous lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty