Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 8, 2017 8:22

uz vim, proc sem.se na nej nedivala.... 13 tacku... achjo. tak kolem 6t by neco nebyl? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » čtv čer 8, 2017 9:21

Na nalehko je za desítku, ale furt je to prda...
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2017 14:10

Mawenzi píše:uz vim, proc sem.se na nej nedivala.... 13 tacku... achjo. tak kolem 6t by neco nebyl? :D

MSR Elixir :twisted:
A co ti brani nechat to usit presne pod tvuj tarp? Na US forech jsou i strihy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 8, 2017 14:49

brani mi 3 tydny casu... :D jinak pave kamarad nechce jet jen s tarpem, protoze pokid bude fakt hjusne nebudeme moct mit kam se schovat moc pred vetrem zrejme.

na ten elixir mrknu dik mela sem zq yo ze msr tak "levny" ani nedela
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re:

Příspěvekod ondr4 » čtv čer 8, 2017 18:09

budo píše:Hele dosel jsem ke stejnemu vyberu - familly stan z Decathlonu je dobra volba. Pomer cena/vykon/kvalita je skvely a navic je tam bezproblemova reklamace, kdyz se neco pokazi. Jdi do nej.

tak ja byl pro nej rozhodnutej, ale proste za 2 tisice koupit stan,tak clovek premysli nad kvalitou zpracovani v prvni rade :) zatim se me teda veci z decathlonu nijak zasadne nepomrvily, ale to bylo zatim jen obleceni
ondr4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 5, 2017 18:59

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » čtv čer 8, 2017 18:28

Mawenzi píše:brani mi 3 tydny casu...

Za dopoledne nemas co delat. 8)
Btw toto jsem zkousel usit https://www.tarptent.com/tarpdesign.html a trvalo to den.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 8, 2017 19:59

tak to ses drsnej, me trva snad hodinu kdyz potrebuju zkratit rifle, tohle vypada spis jak 3 dny prace :D v kazdym pripade kamarad ma strach, ze tarp na hulkach proste nevydrzi kdyby hodne fucelo a prselo, abychom zustali v suchu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr stanu

Příspěvekod piski » pát čer 23, 2017 11:01

Ahoj, rád bych abyste mi poradili s výběrem stanu. Chystám se v srpnu na 10 nocí na Island a na 7 nocí do Švédska. Potřebuji stan, který by měl zvládnout tyto podmínky. Kamarád mi doporučil značku Jurek. Konkrétně jsem se teda díval na modely Vandr 3.5 a Tramp 3.5. Rád bych slyšel nějaký názor na jiné značky, třeba i levnějších stanu jako Husky, Hannah, Coleman. Mnohé mají vyšší nepromokavost tropika větší, ale zas nižší nepromokavost podrážky. Když vezmu v úvahu třeba Husky Bird 3 bude to o tolik horší? Zatím jsem nestanoval, tak budu vděčný za každou radu. Díky. Honza
piski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 23, 2017 10:15

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Kubba » pát čer 23, 2017 13:52

Rád bych poprosil o radu s výběrem stanu:

* Chci stan pro mě samotného na solo vandry, ale měřím bezmála 2 m a vážím přes sto kilo, rád bych se do stanu vešel i s báglem a byl schopný se v něm třeba posadit a převléci, aniž bych ho zboural - asi tedy stan oficiálně pro 2 lidi, určitě ne nic vyloženě klaustrofobického.

* Nejraději spím pod hvězdami, takže za pěkného počasí žádný přístřešek obvykle nestavím, chci ale mít v záloze kompletní ochranu ze všech stran (tedy ne jen tarp) pro případ psího počasí - a přestat tak být závislý na dobrém počasí a předpovědích, jako když chodím jen se spacákem.

* Co nejnižší hmotnost - určitě bych se rád dostal pod dvě kila. Často doporučované Jurky mi přijdou strašně těžké.

* Rychlá stavba za deště.

* Tlumená zelená nebo jiná přírodní barva - občas nocuji někde, kde by se oficiálně nemělo, nenápadnost je důležitá. Ale zase nechci nic od pohledu vojenského.

* Nepotřebuji nic vyloženě extrémního, jestli se někdy dostanu do Himalájí nebo do Arktidy, pořídím si stan jiný. 90% vandry po Česku, od jara do podzimu, občas možná někam trochu dál po Evropě.

* cena - představoval bych si něco kolem 5-7 tisíc max., ale pokud v této ceně nic vyhovujícího nebude, nebo pokud třeba za dvojnásobnou cenu dostanu třikrát lepší stan, můžu uvažovat i o vyšších částkách.
Kubba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 23, 2017 13:09

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pát čer 23, 2017 18:25

piski@

MSR Elixir 3

Kubba@

MSR Hubba NX

já bych měl jasno co kupovat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » pát čer 23, 2017 19:39

Koukám na ten Hubba NX a narazil jsem ve stejné cenové kategorii ještě na Freelite 1 od MSR. Jaký je mezi nimi rozdíl (Freelite vypadá, že má ještě lepší hmotnost)?
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod piski » pát čer 23, 2017 19:49

fps@

Proč zrovna tento model? Má nepromokavost tropika 1500mm a podrážky 3000mm, což mi teda na tu cenu nepřijde nijak závratné.
piski
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát čer 23, 2017 10:15

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » pát čer 23, 2017 20:38

Z historie tohoto vlákna.

Grent píše:inak co som tu cital nejake prispevky s tym ze MSR ma nizku odolnost tak toto je oficialny popis 4campingu -1500 mm vodného stĺpca v podmienkach vetra 80 km / h, inak min. 10 000 mm


Problém spíš je, že ostatní výrobci udávají odolnost v laboratorních podmínkách.
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » sob čer 24, 2017 12:49

@pako nemas nahodou Elixir2?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » sob čer 24, 2017 14:10

Ano... proč? :)
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob čer 24, 2017 16:01

PaKo píše:Koukám na ten Hubba NX a narazil jsem ve stejné cenové kategorii ještě na Freelite 1 od MSR. Jaký je mezi nimi rozdíl (Freelite vypadá, že má ještě lepší hmotnost)?

Freelite 1 je už UL stan, materiál je jen 15D a 10D, což je pro mě už málo, Hubba NX materiál 30D a 20D, což je stejné jak u mého MSR Hubba který používám celoročně, mám ho pátým rokem, spal jsem v něm 187x, u nás, Tatry, Alpy, -25°C, zažil jsem v něm několik celonočních vánic, a žádný problém, raději ponesu o cca 300 g víc, ale bud mít větší jistu dlouhodobější životností, taky u Freelite 1 je na jedné krátké straně dole jen jeden prut, což není to co bych zrovna u stanu z ohledem na stabilitu chtěl mít, jestli jezdíš i v zimě, tak se můžeš kouknou ještě na MSR Access 1, což by byl můj favorit jelikož jezdím i v zimě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob čer 24, 2017 16:13

piski píše:fps@

Proč zrovna tento model? Má nepromokavost tropika 1500mm a podrážky 3000mm, což mi teda na tu cenu nepřijde nijak závratné.

kdyby sis to tady a tady pročetl, tak by si byl v obraze, a nemusel by ses na to ptát
Naposledy upravil fps dne sob čer 24, 2017 16:31, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanud

Příspěvekod PaKo » sob čer 24, 2017 16:14

Díky za parádní shrnutí!
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » sob čer 24, 2017 16:24

nebyl jste někdo letos na výstavě stanů? a není tam vystaven i MSR Access 1? kdyby tam byl? tak bych se šel na něj kouknout
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Pierre111 » sob čer 24, 2017 20:04

Ano byl a myslim ze jsem ho tam videl ale variantu pro dva lidi.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » sob čer 24, 2017 20:53

4camping na eshopu nabízí Access jen 2 a 3, takže hádám, že tam jednička skutečně nebude.
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » sob čer 24, 2017 23:20

Dnes som bol svedkom veľmi smutného zátišia. Šiel som okolo kempu, kde boli pováľané kompletne všetky stany, čo tam boli. Okrem iných som identifikoval dva-tri powerframové Vaude, jeden expedičný MHW, aj jeden Hilleberg. Celkom to zodpovedá mojej teórii, že viac ako na značke a koncepcii stanu záleží na tom, ako a kde ho človek postaví. V druhom kempe medzi stromami asi o kilometer ďalej boli všetky stany OK, vrátane jedného Husky.

Pri tej príležitosti sa ukázalo, že kupovať anemometer s rozsahom do 90 km/h sa ukázalo ako hrubo nedostatočné :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » ned čer 25, 2017 13:20

PaKo píše:Ano... proč? :)

Jen ze pokukujes po jinem stanu, tak jsem myslel, ze jako nahradu pak jsem si vsiml ze je jednomistny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » ned čer 25, 2017 14:11

Já si rád o vybavení čtu a narazil jsem u toho na ten druhý :)

PS: Jinak jsem si všiml, že "nový" Hubba NX (oproti 1P) má materiály 20 a 15...
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pon čer 26, 2017 12:01

taky na to teďka koukám že nový MSR Hubba NX Solo má materiál jen 20D a 15D, tak to pak je pro mě jasná volba MSR Access 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » pon čer 26, 2017 12:12

Vždyť je na tom materiálově stejně jako ten Hubba NX, alespoň co se mi podařilo dohledat... nebo ne?
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » úte čer 27, 2017 10:31

- je v tom ňáký chaos, ale i nový MSR Hubba NX by měl mít materiál tropika 20D a podlážky 30D
- včera jsme se byl kouknou na výstavě stanů, byl tam oranžový MSR Access 2, dost podařený stan, mám cca 195 cm, a na délku i vsedě mi byl v pohodě, jak jsem už psal, tak MSR Access 1 by u mě byl v současnosti jasná první volba
- koukal jsme i na ostatní stany MSR, a se mi zdá že odstíny barev jsou tmavší než bývali, zelená je už hodně tmavá, ve stanu je dost šero, ale zato tmavě šedivá vypadá dost dobře, i v lese by nebyl moc vidět
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » stř čer 28, 2017 12:53

10 BEST BACKPACKING TENTS 2017 - http://manmakesfire.com/best-backpacking-tent/

Pěkný článeček ;)
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Michal82 » ned črc 2, 2017 16:46

Taky pěkný článek jako vodítko pro celoroční stany.

http://m.outdoorgearlab.com/topics/camp ... eason-tent
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr stanu

Příspěvekod chausj » pon črc 17, 2017 6:16

Zhanam stan pre 5 osob, dvaja dospeli a tri deti (6,3,1). Tento rok by sme ho vyskusali niekde na Slovensku, ale buduci rok uvazujeme nad Sardinou na cca dva tyzdne. Urcite s tym budeme chodit iba autom a bodla by aj vacsia predsien pre pripady nepriazdniveho pocasia a aby sme sa tam potom nemusili uplne tlacit okolo stolika. A aby mal dobru ventilaciu a sietky prroti hmyzu.

Podla vasich skusenosti, je lepsie stan, ktory ma velku predsen a potom rozdelenu spalnu na dve samostatne:
Quechua ARPENAZ 5.2 XL
Vango Avington 500 XL
Coleman Da Gama 5
Vango Avington 600 XL
Outwell Aspen 500
Husky Caravan 12

Alebo ked su spalne rozdelene predsienou:
Regatta Atlin 6
Pinguin Omega 6
High Peak Tauris 6

Do buducna by mozno ten stan by sa uzival aj castejsie a preto ide aj o to aby nejaky ten rocik vydrzal.
chausj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 13, 2017 8:28

PředchozíDalší

Zpět na Stany