Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » ned čer 18, 2017 17:44

Zravim,

Idem v septembri na hory, prvy krat, takze portebujem boty. Jedna sa o ladovce (tyzdnovy zakladny kurz) Allinhorn, Weismiess, mozno Mont Blanc. Prehladavam toto forum v kuse uz asi 3 dni a cim viac nazorov citam tym mi je vsetko menej jasne :)

Ak som to spravne pochopil tak ked nechcem trpiet pri vystupe na chatu mimo ladovec tak potrebujem aspon dvoje boty. Tak riesim ze aka je ta spravna kombinacia.

Su na taketo a podobne ladovcove tury potrebne resp. doporucovane vyslovene D boty alebo stacia C ?

Podla odpovede potom premysmal na dvom parmi bud D+B alebo D+B/C alebo C+B.

dik z odpovede
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod remy77 » ned čer 18, 2017 18:20

vysko11 píše:Zravim, Idem v septembri na hory, prvy krat, takze portebujem boty. Jedna sa o ladovce (tyzdnovy zakladny kurz) Allinhorn, Weismiess, mozno Mont Blanc. Prehladavam toto forum v kuse uz asi 3 dni a cim viac nazorov citam tym mi je vsetko menej jasne :)


Ked si to tu uz na fore presiel, asi vies, ako sa to tu zvrhne :lol:

Urcite postacia aj C boty, tvrdsie ani nehladaj. Dokonca tam vybehnes aj v B-C. Pocitaj, ze hore su aj v lete zimne podmienky, teda aby si pocital s teplejsimi botami, napr. http://www.garmont.com/en/products/moun ... eme-lx-gtx, ak nieco menej teple napr.
https://www.sportiva.com/men-s/men-s-fo ... e-gtx.html tak potom tepelny komfort primerane riesit ponozkami.
Vsetko je o tom, co ti sadne na nohu.

Na dvoje topanok zabudni.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » ned čer 18, 2017 19:06

Nebranim sa takemuto rieseniu, asi je to prijemnejsie ako trapit sa zbytocne v najtvrdsich botach. Vyrabaju s aj cisto C boty s drazkou na automaticke macky vpredu? To by som chcel aby tam bolo, automaticke macky mi totiz pridu ako take technicky ciste riesenie v provnani so semi-automatickymi.
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod remy77 » ned čer 18, 2017 19:57

Drazku vpredu neries. Myslim, ze je to prva vec, ktoru okopes.
A neviem o takych. Mozno este tieto: https://www.sportiva.com/trango-ice-cube-gtx.html Boty na automaty nie su prioritne na ladovcove tury ale lezenie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » ned čer 18, 2017 20:33

vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod progym » ned čer 18, 2017 20:38

Pozdravuj Víťu :D

Všechny ty terény jsou v pohodě.....
Déčkový boty nepotřebuješ.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod remy77 » ned čer 18, 2017 22:39

Pretoze nie vsetci to takto kategorizuju.
Ak chces silou mocou velke robustne boty, tak ber, len si spocitaj, ze ak ma bota vo velkosti 8 napr. 920g, tak nejaka 10-10,5 bude mat tak 1,1 kg. K tomu macky a na nohach mas 3,2 kg. Nehovoriac o tom, ze v lahsom terene v tvrdych botach budes zbytocne trpiet.
Sam si poloz otazku, ci to ma vyznam, ak si to teren nevyzaduje?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » ned čer 18, 2017 23:17

No nechcem silou mocou tazke robustne boty prave. Tie linky co som poslal to pokladas za prilis robusten boty na tento ucel? Ja to tazko posudim bez skusenosti, preto som sa prave pytal ze aka je to kategoria. Lebo v tych popisoch su casto bludy tak ako pri kazdom komercne predavanom vyrobku.

Ad progym: hej, hej, Mountain academy je to, presne tak :)
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 1:02

remy77 píše:Ked si to tu uz na fore presiel, asi vies, ako sa to tu zvrhne :lol:

Ne nutne, kurz je neco jineho nez byl jsem vcera poprve na Snezce a za mesic jedu na Mont Blanc ;-)

@vysko11: to mas tezke. Tvrde boty funguji skvele na snehu, cim tvrdsi, tim lip zvlast pri stoupani na prednich hrotech, to je pak jak po schodech a v mekcich botach se trapis (lytka). Naopak, cim lepsi stezka, tim hur se ti v tvrdych botach pujde a na asfaltu umres. Takze to chce nejaky kompromis, C nebo maximalne C/D. Pocitej s tim, ze budes trpet, jak nejsi zvykly.

Kvuli pohodli i zime bych doporucil dvoje trekove ponozky. Koupit predem a zkouset boty na ne, budes potrebovat tak o pul cisla vetsi, nez na jedny. K tomuhle tematu uz bylo napsano dost, zkus pohledat. Muze ti to vyrazne pomoct prave proto, ze nejsi zvykly.

Boty se snaz koupit co nejdriv a pokus se je aspon trochu rozchodit. Staci 5 - 10 km denne, vic stejne nedas. Pomuze to, aspon trochu se natvaruji a nohy si aspon trochu zvyknou a na kurzu neumres uz prvni den (az druhy ;-)).

Tve linky jsou kazdy pes jina ves. Odhadl bych to na rozsah B/C - D. Chce to jit po obchodech a zkouset, uvidis sam, jak se v kterych chodi. V D pujdes jak robot.

Jo a na kurz si vezmi hodne naplasti. Polstarkove, bez polstarku na prelepeni a mozna i nejake gelove na puchyre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod fps » pon čer 19, 2017 15:27

vysko11@

doporučuji jednoznačně La Sportiva Trango Ice Cube, samozřejmě že to chce do nich dvoje silné vlněné ponožky, a dá se v nich v pohodě chodit i po asfaltce, takže ti stačí jen jedny boty, tady si o nich můžeš něco přečíst search.php?keywords=Ice+Cube&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat

i když na Mont Blanc bych já koupil La Sportiva G2 SM nebo La Sportiva Batura
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » pon čer 19, 2017 16:14

To sme sa ako dostali do tejto kategorie ? :)
Naposledy upravil mike dne pon čer 19, 2017 16:16, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod fps » pon čer 19, 2017 16:14

do jaké kategorie?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 18:02

fps musis brat trochu s rezervou :-).

Na Allalin a na Weismiss Ti uplne v pohode postaci i slusne B/C boty, max C, ktere dobre zvladnou chuzi v mackach (podrazka se neohyba zbytecne moc a hlavne nejsou zvrchu tak mekke, ze pri poradnem zatahnuti macek se Ti prestanou prekrvovat nohy), nepotrebujes tam zadne zatepleni, pokud pujdes jako jednodenni vyslap, staci dvoje dobrych ponozek. Samozrejme z tohoto hlediska jsou lepsi boty z poradne kuze, zase z jineho hlediska jsou lepsi bez kuze.
Trango Cubami (ne Ice Cube!) nic nepokazis, ty jsou tam vice nez dostatecne.
Vloni jsem na Allalinu mel Asolo Granity, syn Trango Cuby, manzelka LS Karakorum (a ona spodni ponozky obycejne tenke, vrchni zdaleka ne nejhrubsi merinove), oni byli ve stejnych botech i na Weismissu a sebemensi problem nebyl, i ty Karakorumy byly vice nez dostacujici. Na techto dv ou kopcech moc chuze po prednych hrotech nebudes mit, mozna na vycviku, ale to se zvladnout da taky i v tech Karakorech.
Automaticke macky je zbytecnost, stejne tak D boty nebo expedicni jako linkoval fps.

Jen jeste dodam, ze pisu o Allalinu a Weismissu, na MB jsme nikdo nebyli, takze nevim, jake jsou tam podminky. Ale pravdepodobne tam budes prespavat, co trochu meni naroky, ale obycejne Cuby by stacit mely.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 18:55

Jasne, ze slusne B/C boty by stacily, ale jedna vec je stacit a druha pohodli. Mam porovnani B/C a C/D bot ve stejnem terenu (leto do 4000) a rozdil byl fakt znat. Az tak, ze po sezone pouzivani C/D bot mne pak v mekcich bolela lytka, protoze si odvykla tahat prave ty predni hroty :) V botach s podrazkou, ktera se neprohne, jdes v mackach jak po schodech. Cim vetsi svah a cim tvrdsi firn, tim vic je to znat. Pricemz ty B/C boty jsou Hanwag Alasky, ktere tu nekteri povazuji spis za C nez B/C. Mam je rad, chodim v nich skoro vsude, ale uznavam, ze na ledovcich jsou na horni hranici pouzitelnosti. Naopak, na turistickych stezkach ty C/D boty celkem bolely.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 19:02

Vsak taky pisu, ze na Allalinu a Weismissu chuze po prednych hrotech moc (spise zadna) nebude a proto to neni zadny problem. Troufam si rict, ze by ses tam v C/D nijak znatelne lip necitil nez v LS Karakorum Trek. Ale nechci hodnoti Alasky, ty nemam a z rodiny je nikdo na ledovcich nenosil.

Na druhe strane, chodila v tom v Tatrach jak na slovenske, tak i na polske strane hodne i v dost strmych zlabech, casto i primo nahoru, tj. hodne pouzite predne hroty a zadny problem.

Je ale taky pravda, ze manzelka ma 6-ky a ve velikosti 10, nedej boze 12 to muze byt o dost jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 19:08

Ja si teda troufam tvrdit ze jo, mel jsem si C/D i ve Venedigergruppe, kde toho taky po prednich hrotech moc nenachodis, a i tam byl rozdil na snehu znat. S mackama je to proste jiny level. Nosil jsem na firnu v horach i Meindl Islandy a tam uz mi vylozene vadilo, jak jsou mekke.

Jj, na to by se taky nemelo zapominat, ze mensi velikosti muzou byt pri stejne kategorii tuzsi. Podrazka stejna, kuze i obsazka taky, ale paky pri zatezi mensi, nemluve o mensi vaze majitelky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod pavproch » pon čer 19, 2017 19:39

Vnesu do teho ešče větší chaos: dyž sou nohy "chrobalivé" (čti zničené mnoha lety sportu a úrazy) a/nebo dyž se (starému člověku) blbě prokrvujou okončetiny, tak i D mohou být málo... (těplé nebo tuhé)..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod oodoow » pon čer 19, 2017 20:18

Vnesu taky ještě větší chaos: :twisted: Ono to souvisí, v tuhých D botech chodidlo skoro vůbec nepracuje, takže se ani moc neprokrvuje.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » pon čer 19, 2017 20:18

fps píše:do jaké kategorie?


Expedicne za 15k ?
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » pon čer 19, 2017 20:25

No, podla toho co piste tak sa to zasa zvrhava smerom -> dvoje boty. Zacalo to pekne, ze C mozno aj B/C budu stacit, cez expedicne za 15k sme sa dostali k tomu "ze cim tvrdsie tym lepsie aj ked je to iba Weismiess". Takze som tam kde som bol na zaciatku, hehe :)

Kazdopadne kopec dobrych informacii takze som teoreticky dobre vybaveny na zaciatok a mozem ist skusat.
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 20:41

Diskuse uz trochu uhnula, jak je nasim dobrym zvykem ;-) Dvoje boty urcite ne, chce to rozumny kompromis a to budou ta Ccka. Expedicni za 15 k fakt nepotrebujes, v tomhle nema cenu brat fps vazne, jelikoz po ledovcich nechodi, nad 3000 nikdy nebyl a nevim, jestli mel vubec na nohach macky :)

BTW, kdysi jsem si zkousel ty Meindl Makalu. Fakt se mi libily a bral bych je hned, ale bohuzel mi byly ve spicce uzke. Na rozdil od Islandu, ktere jsem nakonec vzal. Kdyby mi sedly, tak bych mel asi na Meindl jiny nazor, Islandy jsou bohuzel becka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod tunak » pon čer 19, 2017 20:57

OT: Islandy jsou hodně měkká "bécéčka" - přesně dle původní definice kategorie Meindlem: "treková bota, vhodná do nižšího alpského terénu (na nižší alpské hřebeny; lehké použití maček je možné)". To myslím splňují, ačkoliv souhlasím, bota pro použití s mačkami to není. (Lowa Tibet nebo Hanwag Alaska jsou samozřejmě tvrdší boty podobné konstrukce a kategorie.) Současná generace má - na rozdíl od původní - i nižší gumovovu obsázku kolem boty. Dobrá, pokud budeme Trango Cuby apod. považovat za "bécéčka", Islandy jsou čistá béčka. Stejně mi přijde, že tahle klasifikace bot je prostě už překonaná, přinejmenším od okamžiku, kdy italové začali používat softshellový jazyk a všimli si, že pevný kotník nemusí být až tak podstatný. (A navíc v Trango Cube člověk zmrzne, zatímco v Islandech se letní pětitisícovka absolvovat dá.)

Jak zde již padlo, hodně záleží na uživateli, jeho hmotnosti, technice chůze. Pro mých 65 kilo Islandy ve velikosti 10,5 vcelku stačí na cokoliv, kromě těch maček. (A žádné jiné boty mi nevydržely deset let dost drsného a dost aktivního používání, ale to je prostě otázka štěstí.) /Konec OT

Dvoje boty opravdu nepotřebuješ, zejména jako začátečník. Céčka jsou ideální, pro alpské výstupy (v protikladu k lezení) vcelku dostačují, zejména pro lehké "čtyřky" a i pro ten Blanc. Navíc ti umožňují dojít od auta / vlaku až na vrchol. Pokud tě výstupy chytnou a budeš chtít lézt nebo podnikat výstupy v zimě, vždycky si můžeš déčka (nebo dvojitý boty, jako ty výborný G2SM) koupit později.

Nejdůležitější je najít botu, která ti dobře sedí na noze. Je asi jedno, od kterýho renomovanýho výrobce bude, jestli bude německá, italská nebo od Milleta. :D
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod progym » pon čer 19, 2017 21:05

Expediční botky na Allalin? ](*,)
Myslím, že by jsi byl za pěknýho exota. :D
Na tomto kopci jsem byl asi nejvícekrát, pro malé převýšení a 4000m je to lehký kopec pro aklimatizaci. Viktor ho používá vždy. Pokud se Vám povede počasí, tak ho 100% půjdete.
Na předních hrotech tam tedy určitě nepůjdete. Pokud byste šli přes Hochlaubgrat (spíše asi ne), tak je tam jen jednoduché cca dvojkové lezení těsně pod vrcholem.

Každý preferuje "svoje boty" na které si zvykl, které mu sedí.
Pro mě jedny z nejlepších bot co jsem kdy měl, jsou LaS Nepal trek EVO.
Používal jsem je celoročně a splňují pro mě perfektní komfort.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod pickard » pon čer 19, 2017 21:12

Ono je to nakonec dost individuální, co člověku připadá optimální. Já lezu na všecko v Trango Cubech, protože se v nich supr leze, jak jsou malý, lehký a šikovný, dá se v nich dojít z parkingu na chatu, v mačkách na placato jim není co vytknout a po předních hrotech lezou normálně.

No ale pak někdo řekne, že je v nich zima (mně v létě není), že jsou málo tvrdý (nevim, neřešim, nechybí), že v nich je porod lízt po předních hrotech (na těch mejch PD+ se po žádnejch hrotech nikde neleze)...

Možná trochu blbej je ten Blanc, kterej má teda skoro pět... ale kdybych tam zítra jel, vezmu si Trango Cube a neřešim. Vemu tenkou a tlustou fusku a jedem.
Ale to je asi fakt jak každej co vnímá. Já jsem primárně lyžař, takže jsem zvyklej mít třeba sešrotovanou nohu v botě nebo nohu zmrzlou jak cyp. Takže mi to nevadí. Princezny to možná sere no.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod pickard » pon čer 19, 2017 21:14

progym píše:Expediční botky na Allalin? ](*,)


Tak na Allalinu jest bezesporu k vidění přehlídka všeliké obuvi nejrůznějšího zrna :) Myslím, že nejsou boty, který by tam člověk za slunného letního dne nepotkal.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod tunak » pon čer 19, 2017 21:18

Trango Cube jsou výborný. Lehoučký (opomíjenej, ale podstatnej faktor), pohodlný (výborně se v nich chodí, subjektivně stejně dobře jako právě v Islandech třeba). Navíc jsou pěkný. Kdyby jen byly pod nártem o pár milimetrů širší. :( Používal bych je mnohem radši, než Meindl Jorasse. (Který mohu doporučit, ale jsou v páru holt o půl kila těžší. A hnusný jak zelenožlutá noc.)

(Edit: podobně pohodlný jsou třeba i Triolety od Scarpy, taky podařená botička.)
(Edit 2: smysl těch expedičních bot spočívá v tom, že jsou dvojitý. Večer vytáhneš vnitřní botičku a šoupneš ji do spacáku. Ideální pro vícedenní výstupy (šestitisícovky a vejš) nebo třeba treky v zimní Skandinávii :-k .)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod pickard » pon čer 19, 2017 21:26

tunak píše:Lehoučký (opomíjenej, ale podstatnej faktor)


Tak tak. Ono to není možná úplně přímo cítit při chůzi, to člověk oddupe v ledasjakejch kopytech, ale hrozně se to pozná, když člověk začně tou nohou různě "mávat" při lezení po šutrech nebo na feratě. Nevím, jak to říct exaktně, ale prostě mi připadá, že ta bota je taková "šikovná" - díky kombinaci lehkosti a slušné tvrdosti se s ní velmi snadno, rychle a přesně trefuje, to, co chce člověk trefit.
Taky je dobrý, že je malá, takže je kolem ní dobře vidět, kam šlapu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 21:57

@tunak: ad OT :smt023

progym píše:Pro mě jedny z nejlepších bot co jsem kdy měl, jsou LaS Nepal trek EVO.
Používal jsem je celoročně a splňují pro mě perfektní komfort.

No vidis, ty C/D boty, co jsem zminoval, byly prave tyhle. Fajn boty, ale. Na dobrych stezkach mne fakt bolely, jednou jsem si v pulce treku musel namazat chodidla masti proti bolesti, protoze uz to dal neslo. To se mi nikdy nestalo a to chodim v B/C Alaskach i na Milesovku a klidne 20 km po asfaltu. Mel jsem z nich mirne poskozene nervy na nohach, viz jine vlakno, holt jsem na to citlivejsi. Verim, ze oboji by si sedlo, protoze se jeste nestacily poradne rozlapnout. Jenze prislo treti ale, zacala se separovat podrazka a boty jsem musel reklamovat. Dostal jsem penize a pak uz jsem se nedostal k tomu si je koupit znovu (mozna to jeste udelam). Tazateli bych je spis nedoporucil, jak neni zvykly na tvrde boty, tak by trpel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod vysko11 » úte čer 20, 2017 0:36

Dve podstatne informacie:

- mam 70 kil a nohu tak 42-43
- som zvyknuty trpiet v lyziarkach o cislo mensich ako nosim normalne street boty. Jasne, je to masochizmus, ale na lyze to treba. Boli to ale jazdi to :)

Idem o tyzden s rodinou na relax vylet pod Brentu na Lago di Molveno. Pobliz, v Arco, ma obchod La Sportiva. A samozrejme je tam x dalsich obchodov lebo vsak skaly, Garda, etc. Omrknem to tam a ak sa podari nieco kupit tak mam idealnu sancu zacat boty rozchadzat. Budem vyzerat ako pako na lesnej ceste s takymi botami :))
vysko11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 18, 2017 17:32

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2017 0:50

To neres, ja jsem ty LaS Nepal Treky rozchazel okolo Prahy a bylo mi jedno, jak to vypada :) Mozna si je teda zkus, kdyz jsi zvykly na tvrde lyzaky, treba ti budou vyhovovat. Na snehu a v terenu mimo stezky jsou fakt skvele a na rozdil od Dckovych LaS Nepal maji trochu kolebku, takze se v nich da chodit i po upravenem povrchu. Jen je ta vyztuha v podrazce fakt tvrda a nezvykle nohy to poznaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Boty