Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » pon kvě 29, 2017 19:21

Skusal uz niekto Deuter Gravity Expedition 45? Hlavne chrbtovy system. Podla popisu nie je ako u modelov Pace ale Gude lite.
https://www.hudysport.sk/batohy_lezecke ... anite.html
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » pon kvě 29, 2017 20:18

Nikdy jsem si nemyslel, že budu u Deuteru přemýšlet, jestli ten batoh není moc lehký a minimalistický. =D> Zkušenosti bohužel nemám. U tak velkého batohu už ve mě ten síťovaný bederák a hodně tenké popruhy nevzbuzují důvěru, ale naživo jsem ten batoh neviděl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod remy77 » pon kvě 29, 2017 20:33

Ved o to ide. Objem 45+8 u Deutra je dost a batoh ma 870g. Deuter pace 36 som skusal asi s 9-10 kg a popruhy s bedrakom ok, len ten chrbat bol taky nijaky. Len tu je iny chrbtovy, tak som zvedavy, ci je to primerane objemu/nosnosti alebo nie.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Meme » ned čer 4, 2017 15:01

Trochu jsem nákup velkého batohu kolem 55-65 litrů nakonec odložil, ale nyní ho už opravdu potřebuji, tudíž dělám konečný rozhodovací výběr.

Zkoušel jsem zatím Deutery Aircontact (Pro) 60/65+10/15 a oba mi sedly mi (se zátěží) bez nějakých výhrad, ale váží oproti konkurenci o zhruba 1/2 víc (2,9 kg u AirContactu oproti cca 2 kg u jiných batohů, co jsem tak zběžně koukal). Je mi jasné, že to je konstrukcí - je tu ještě nějaká alternativa, kterou bych měl opravdu zvážit? Lowi Alpine nějaký konkrétní model? :-k Díky moc. Jinak výška 182/necelých 70 kg, takže jsem poněkud drobnější, pokud to hraje roli. 8-[
Meme
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 20, 2017 1:29

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » ned čer 4, 2017 18:37

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Quido » pát čer 9, 2017 7:48

konkrétní model dané litráže si musíš odzkoušet - kouknul bych určitě ještě na batohy značek Lowe Alpine a Black Diamond, případně Berghaus (větší civilní verze myslím v řade Trailhead)...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 8:28

Na Lowe Alpine uz bych se moc nedival, ta firma poyebala, co mohla. Hlavne idiotsky system axiom. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » pát čer 9, 2017 10:55

Ja bych LA nezatracoval. S Axiomem jsem nic nezkousel, ale co jsme si sehnali Cholatse 45, je docela slusny batuzek s (pro mne i pro syna) dobrym zadovym systemem, delaji se i vetsi. Ale je to 45-ka a ne moc velka zatez v nem.
Az nekde na LA batohy tazatel narazi, na jeho miste bych si je urcite zkusil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod dudy » pát čer 9, 2017 12:00

Meme píše:...je tu ještě nějaká alternativa, kterou bych měl opravdu zvážit?



Co Osprey Exos 58 za dva devět?

viewtopic.php?p=469718#p469718
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pát čer 9, 2017 12:14

apuka píše:ale co jsme si sehnali Cholatse 45, je docela slusny batuzek s (pro mne i pro syna) dobrym zadovym systemem, delaji se i vetsi. Ale je to 45-ka a ne moc velka zatez v nem.

Ano tati. To je jeden z poslednich modelu +- rozumneho batohu. Celou dobu ho tady doporucuji, ale je tak na hrane... :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Meme » pon čer 12, 2017 21:46

booze píše:Na Lowe Alpine uz bych se moc nedival, ta firma poyebala, co mohla. Hlavne idiotsky system axiom. ](*,)


jeden jsem zkusil a musím souhlasit, vůbec mi nesedl.

Nakonec jsem vybíral mezi Osprey Aether AG 70[/quote][/url] a Deuter Aircontact, trošku líp mi sedělo AG, tak jsem koupil to. Snad bude sloužit. Díky :prayer: :)
Meme
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 20, 2017 1:29

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv čer 15, 2017 13:01

dle mě nebudeš litovat, až Osprey Aether AG 70 víc otestuješ, tak by si tady mohl něco o něm napsal, je to letošní novinka, takže zkušeností moc není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mickie » pon čer 26, 2017 12:51

Nemel nekdo prilezitost si osahat gregory paragon 58/68 ? Na obrazcich vypada pekne, jen jsem jeste nemel to stesti ho videt na zivo.
Mickie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 7, 2014 14:38

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod aksam » pon čer 26, 2017 17:06

Na Gregory musíš do Alpsportu, takže uvidíš ho v Brně, Ostravě nebo Praze
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PÁNSKÝ BATOH EASYFIT 70L

Příspěvekod feci » úte čer 27, 2017 11:30

Zdravím,
aký máte názor na tento batoh z decathlonu http://www.decathlon.cz/cs/p/8300845_batoh-forclaz-easyfit-70.html#/5-235-_ ?
Batoh budem využívať na treky po horách so stanovaním (výkendové výlety ale aj týždenne pochody)
Zatial len v lete a oblasti ako sú tatry , bulharska Rila a podobné oblasti.
Naposledy upravil pavproch dne úte čer 27, 2017 14:07, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: přesunuto do správného oddělení
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » úte čer 27, 2017 14:52

já bych v decathlonu nekoupil nic, jedině snad boty Lowa, byl jsem tam jen jednou, ale stačilo mi to, já si kvalitu představuji jinak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Zdéňa » úte čer 27, 2017 15:05

Já nevím jak tenhle batoh, ale spousty věcí tam mají kvalitnější, něž v jiným marketu. Trička, kraťasy a kalhoty.. spousty z nich mám 4. rok od té doby co tu Decathlon začal a jsou úplně v pohodě. Skládací batoh za 69 Kč unesl a vydržel toho spousty. Podobný od Sea to Summit stojí skoro 500 Kč, přidaná hodnota tam podle mě není žádná. Nízké trekové boty mi od nich vydržely taky roky. Jediné co tam nekupuji jsou trekové boty, spacáky a nepromokavé oblečení.

Jsem OT, ale z toho co píše fps by mohlo vyznít, že to jsou šunty, ale proti sportisimu, hervisu a dalším je to super.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » úte čer 27, 2017 15:59

K Decathlonu tu prece mame cele vlakno: viewtopic.php?f=3&t=7868&start=90. O kvalite/nekvalite muzete diskutovat tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod avalanche8 » stř črc 12, 2017 16:15

Ahoj vsem,vybiram po vice jak 10 letech novej batoh.Co potrebuji je objem okolo 60-70l.Co se mi libi osprey atmos 65l,a dnes zkouseny millet 60+10 v hudy,a dále Lowe Alpine Axiom 5 Manaslu 65:75.Merim 181cm cca 91kg.Prvni otázka je fakt zadovej systém osprey tak super??Velikost osprey spis L??Nejsem super trekar co je 14 dni bez civilizace,ale odvetrani zad je pro mne prioritou.Prosim zkusenosti ci tipy?Jeste mohu sehnat stasi ferrino jaguar 55-75 za supr peniz.Dikec za echo Pepa
avalanche8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 5, 2012 6:29

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » čtv črc 13, 2017 13:38

koukni ještě na Osprey Aether AG 60, případně na UL Osprey Exos 58 který má taky nejenom skvěle odvětraná záda, velikost L je o něco větší než 60l nebo 58l, Ferrino nebrat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Zajo lhotse 52 vs. Pinguin Activent 55

Příspěvekod mimicek74 » pát črc 14, 2017 17:13

Ahoj priateľia. Zháňam batoh 40-55 litrový na turistiku s nastavovateľnym chrbátom. Moja výška 164 cm . Pozeral som na tieto dva typy batohov Zajo Lhotse 52(42) alebo Pinguin Activent 55.
Možno poradíte iné druhy. Ďakujem za rady.
mimicek74
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 14, 2017 17:05

Re: Zajo lhotse 52 vs. Pinguin Activent 55

Příspěvekod fps » pát črc 14, 2017 18:50

čti tady viewtopic.php?f=7&t=6351, a jestli chceš něco lepší, tak se koukni na něco od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 18:52

Jo, slouceno. Zacina mi pripadat jako cim dal lepsi napad zakazat vytvaret nove prichozim nova vlakna :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Prenos » pát črc 14, 2017 21:19

Tak jen pro rozšíření obzoru, já mám Tatonka Yukon 70 a to je fakt paráda batoh. Na Tatonku se tu zapomíná, možná kvůli ceně. Připomíná mi ti Deuter, takovej “těžší“ kalibr, co hodně vydrží a pohodlně odnese těžký náklad.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pon črc 17, 2017 9:10

Pravda, u mňa Tatonka = Deuter. Výdržou, matrošmi, konštrukciou, hmotnosťou... Doteraz používam vyše dvadsaťročný Creek 40, a rozhodne sa k nemu nesprávam nijako cimprlich.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pon črc 17, 2017 10:03

Pridám stručné skúsenosti s Cruxom AK57 po asi trištvrte roku používania, prevažne v chladných až zimných podmienkach.

  • Mám verziu 3 s najdlhším chrbátom, lebo nosím bederáky dosť nízko. Váži 1400 g. V podstate je to takmer dokonalý bágel, až na jednu vec, bohužiaľ pre mňa dosť zásadnú. Dostanem sa k nej nakoniec.
  • Sedí dokonale. Ťažko sa mi to píše, ale v praxi nepociťujem rozdiel v pohodlnosti oproti Deuteru či Haglöfsu, teda pokiaľ ťahám do tých 15-16 kg. Skúšal som aj 18 kg, ale iba okolo baráku, z toho sa záver robiť nedá. Na väčšinu túr mám 12-14 kg.
  • Oproti bohato polstrovaným bederákom má tento tenký výhodu, že sa v priebehu dňa polstrovanie nestláča a bágel po pár hodinách neklesá nižšie. Silnejším postavám to nemusí robiť problém, mne to doťahovanie 2-3-krát denne u Deuteru a Haglöfsu trochu lezie na nervy.
  • Ťažisko má umiestnené hore, tak to mám rád.
  • V priebehu dňa sa nikde nič neposúva, nelieta ani neuvoľnuje, ani keď je preplnený vrchlík.
  • Matroš je naozaj nepriestrelný, raz som zle otočil snežnice nožmi k báglu a prežilo to bez známky poškodenia, aj keď som cez prestávku na ňom sedel.
  • Rolltop uzáver ma oproti očakávaniu neserie vôbec. Teoreticky asi trochu zdržuje (1-2 s pri zatváraní), ale reálne to vôbec neregistrujem. A to som na takéto veci hnidopich.
  • Spodná komora mi nechýba vôbec. Aj tu som čakal opak. Zimný spacák sa však v priebehu dňa stláča trochu viac, ako v bágli so spodnou komorou.
  • Plný bágel naozaj pláva a veci ostávajú suché. To je dôvod, prečo som ho kupoval. Trochu vody natečie len do veka cez vodeodolný zips.
  • Kus látky zo spodnej strany veka, čo má asi byť malá komora na hydrovak, je bez zipsu nepoužiteľná. Musel som tam došiť suchý zips, aby veci nevypadávali. Nosím tam v zipsáčku doklady.
  • Rúrkový úchyt na cepín je skvelá vychytávka, cepín dokážem za pár sekúnd jednou rukou odopnúť, aj keď mám batoh na chrbte. Aj v zimných rukaviciach.
  • Netradičná Duraflex spona mi vadila a najprv som ju vymenil, postupne jej však prichádzam na chuť a už ju mám naspäť. Ale dôvod neviem, asi sa v mrazoch menej uvoľňuje :-k
  • Bočné popruhy s päťbodovým kotvením vyžadujú trochu viac cviku, lebo spona je iba pri tom najvrchnejšom. Takže zakaždým treba rozťahovať a zaťahovať všetky štyri segmenty.

A teraz tá zásadná vec - ten bágel má dokonale nepoužiteľné a úplne dementne strihnuté bočná vrecká! Plytké, tuhé, fľaša sa tam nezmestí ani náhodou. Som zvyknutý mať v bočných vreckách vodu plus všetky rukavice (2-3 páry) a dva buffy, za pochodu a bez zdržovania tým regulujem tepelnú pohodu. Plus tam mám obyčajne pohádzané GPS a nejaké zbytočnosti, čo chce mať človek poruke.

S Cruxom to nejde. Ledva tam natlačím jedny-dvoje tenšie rukavice plus jeden buff, ale to je fakt nasilu a zakaždým pri vyberaní tŕpnem, aby mi niečo nevypadlo a neodfúkol mi to vietor. Na pitie som si musel k bočným popruhom pripevniť transportné vrecká od uterákov, ale zle sa to z nich vyberá. Mám už síce vymyslené, ako odstrihnúť staré vrecká a prišiť tam niečo použiteľné, ale neviem sa prinútiť do toho pustiť.

Nebyť toho, fakt je to skvelý superuniverzálny a superodolný batoh na všetko od trekovania cez skialpinizmus až po mokrú Aljašku. Komu nevadia tie bočné vrecká a pije napríklad hadičkou z platypusu vo vrchlíku, za tých nekresťanských takmer 300 € dostane dokonalý bágel. Kúpil som ho špeciálne na Island a víkendové treky, aby som si neničil Haglöfs, ktorý sa už prestal vyrábať, ale myslím, že by som aj s Cruxom vedel existovať stále. Aj na dlhých mesačných trekoch. A asi to aj na najbližšom nepálskom treku skúsim, snáď ma to nakopne, aby som tie vrecká konečne prešil.
bagel.jpg

Ďakujem za pozornosť, pokračujte v práci.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » pon črc 17, 2017 14:51

Dik za shrnuti :smt023 poprosim te o fotku tech bocnich kapes. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pon črc 17, 2017 15:16

Teraz nemám, ale tu sú dobre vidno. V najhlbšom mieste mi tam vlezie ruka skoro po kĺb palca, ale majú trojuholníkový strih, takže ten objem nie je úplne dobre využitý. A keď je bágel plný, spodná tretina vrecka je ohnutá naspodok. Nie sú ani elastické - keď do nich niečo dávaš, pretláčaš sa s vecami v bágli.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » pon črc 17, 2017 18:02

Kdyby to nekoho navnadilo a chtel Crux AK57 koupit, tak ma bohuzel asi smulu. Neni, v dohledne dobe nebude a majitel firmy nema tuseni, kdy zas budou a jestli to bude jeste letos. Nejake problemy s vyrobou. Resil jsem s nim nahradu za svuj pri prani rozpadly Lightwave Ultrahike 60, chtel jsem misto nej prave AK57 a skocilo to na tomhle (ani dva mesice cekani nepomohlo). Coz mne dost mrzi, protoze bych ho mel za velmi dobrou cenu :cry:

Takze mam opet Ultrahike 60, ktery je konstrukcne dost podobny, ma mit stejna zada. Odlisnosti/plusy/minusy:
+ pouzitelne bocni kapsy, tam bezne nosim 1.5 litrove PETky
+ solidni bederak, se kterym nemam problemy a dobre se nosi
- asi mensi vodeodolnost, neni 100 %, ale normalne je dostatecna, slabe misto je taky "vodeodolny" zip ve viku
- mensi odolnost, material je bohuzel PES a po 5 letech jsem na starem batohu mel par mensich prodrenych der. Zas jsem batoh ale nijak nesetril a tohle se prodrelo bud o skaly (soupani pri lezeni, spousteni batohu) nebo pri jezdeni na snehu s batohem na zadech. Diry se daly zalepit zevnitr Tenacity paskou. Prijde mi ale, ze na novem je material o neco robustnejsi, aspon tak pusobi, ale muze to byt tim, ze je stary opotrebovany.
+ normalni zavirani, rolltop nijak nemusim

Batoh je fajn, pomer vaha/vykon velmi slusny. Jen je potreba spravne vybrat delku zad (mam 180 cm a M2). A neprat v horke vode, viz vlakno o prani batohu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod wawrik » pon črc 17, 2017 18:17

Tie batohy sú úplne odlišné a s bederákom žiadny problém nemám ani náznakom.

Kým ho naskladnili, čakal som naň pol roka.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Batohy