Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 17:21

Co vetruodolnost? Tu dokazes porovnat taky?

Na behani bych Tornado urcite nedoporucil. Prave proto, co pises, pri vysoke zatezi se muzes zacit prehrivat. Rekl bych, ze vim presne, jak to myslis :) Na beh by byl lepsi Pertex Microlight, muzes zkusit treba Airu od Tilaku :twisted: Tam je pocit prehrivani o dost mensi a sam vetrovku z nej na zatez s vyssi tepovkou pouzivam radeji. Na turistiku ale u mne vede Tornado, protoze lip chrani pred vetrem a (mirne) zadrzovani tepla je vyhoda. Ono je to neco za neco...

Mokre rukavy znamenaji, ze vetrovka/SS uz nestiha. Mam to taky tak. V Tornadu se mi to nestava ani pri svizne chuzi do kopce, pri behu by to bylo celkem rychle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv kvě 4, 2017 18:32

Dalsi pokus byl pri behu s prerubenou SS Vaude Sardona nebot Tornado jsem vratil majitelce. Se divim, ze nikdo na me necumel a zacal jsem mit pocit, ze jsem normalni.

Stejna trat, stejne podminky a malem jsem chcipnul. Je to jak bezet v Tyvek bunde. Zapareny jsem byl tam i onde a posledni dva km jsem to vzdal a bundu rozepnul. Takze ano tenky ss z venku dobre ochrani pred vetrem a zevnitr dobre odvadi pary. Je to dano tkanim latky. Ted by me zajimalo nejake mereni, ale bohuzel nemam na to cas a prostredky. Strasne potrebuji vyzkouset SS na hole telo a jeste vic Rab SS viz vlakno o vetrovkach. Nevim jestli ma smysl bezet v prerubene vetrovce, ale asi to taky vyzkousim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv kvě 4, 2017 18:41

vnitrni.jpg
vnejsi.jpg
vnitrekpressvetlo.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 19:54

booze píše:... zacal jsem mit pocit, ze jsem normalni.

Okamzite prijed do Bohnic, zacina to byt akutni :twisted:

booze píše:Takze ano tenky ss z venku dobre ochrani pred vetrem a zevnitr dobre odvadi pary.

Hmm, nepsal jsi predtim, ze jsi byl zapareny i normalne? Asi min, ale to, cos popisoval, bych dobrym odvadenim par nenazval.

booze píše:Ted by me zajimalo nejake mereni, ale bohuzel nemam na to cas a prostredky.

Zkus aspon dychaci test, tam by mel byt rozdil znat.

booze píše:Nevim jestli ma smysl bezet v prerubene vetrovce, ale asi to taky vyzkousim.

Asi jak ktere. Normalni bych rekl, ze vyjde nastejno, ale treba Pertex EQ uz by se lisit mohl, nejakou 3D strukturu ma.

Kazdopadne zajimave, budeme muset delat dychaci testy oboustranne :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 19:58

Nemas prehozene nazvy tech fotek? Prvni bych cekal jako vnejsi a posledni zas vypada jako predposledni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv kvě 4, 2017 20:36

mike píše:Okamzite prijed do Bohnic, zacina to byt akutni

Staci ze tam maji tebe :twisted:
mike píše:Hmm, nepsal jsi predtim, ze jsi byl zapareny i normalne?

Byl, ale bylo to snesitelne a vubec jsem se extremne neprehrival. Nemusel jsem se vyslekat a rozepinat. Je to muj pocit vazeni bundy pred a po bych ctel udelat taky.
mike píše:Zkus aspon dychaci test, tam by mel byt rozdil znat.

Pocitove pri velkem naporu jde, ale chtelo by to zmerit. Pocit asi jako "jsem tehotna" nic moc nevysvetluje.

Fotky jsou pojmenovane dobre
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv kvě 4, 2017 20:45

Jeste me napadlo zmerit cfm anemometrem. Zapnout ventilator zmerit jeho rychlost pak pres bundy. Co ty na to? Teda jestli se vrtulka pohne :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv kvě 4, 2017 21:23

:-k ... :lol:

Muzes to zkusit, ale vem si, ze 10 CFM je rychlost proudeni asi 5 cm za sekundu, to se asi ani nepohne. Ale zkusit to muzes :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » čtv kvě 4, 2017 21:28

Uroboros.
Potrebuju vakuovacku. 8)
btw jsem sam na sebe nastvany, za jsem se v tom zacal vrtat. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod grco » pát kvě 5, 2017 6:29

To si si ju este stale nekupil? :roll:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2017 7:00

mike píše:Asi jak ktere. Normalni bych rekl, ze vyjde nastejno, ale treba Pertex EQ uz by se lisit mohl, nejakou 3D strukturu ma.
Asi jsi prehledl, co jsem nedavno psal. Vsechny Pertexy by mely mit "3D strukturu", jsou delane min. ze dvou ruznych vlaken, minimalne jina vnitrni a vnejsi vrstva. A predpokladam, ze vetsina vetrovek bude na tom podobne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2017 16:24

Neprehlednul, ale ignoroval. Protoze jsi to nicim rozumnym nepodlozil, ten text na Wiki je totalne zastaraly, mozna 20 let, z doby, kdy existoval jen klasicky Pertex a ty novejsi ne. Cetl jsem ho uz velmi davno.

Zase jednou pises o necem, s cim nemas zkusenosti. Ja jsem mel v ruce i na sobe vsechny vetrovkove Pertexy. Doma ted mam Microlight a ten ani pod lupou na nejakou 3D strukturu nevypada a ani se tak nechova. Z obou stran vypada stejne. Podobne ostatni, vyjimka je EQ a pak klasicky Pertex, ale tam to vypada, ze zevnitr je nejaky tenky potah, ktery zvysuje vetruodolnost. Neni to klasicky zater, je to prodysne, ale bez nej by asi latka byla prodysna vic.

apuka píše:A predpokladam, ze vetsina vetrovek bude na tom podobne.

Opet predpokladas spatne. Vetrovek jsem mel v ruce dost a IMO je to presne naopak. Dokonce i Tornado, kde bych na prvni pohled a pocit mezi prsty rekl, ze tam nejaka (mala) 3D struktura je, vypada pri zkoumani pod lupou stejne tj. normalni latka.

Komplikovanejsi strukturu maji SS, ale za cenu toho, ze jsou vyrazne tezsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2017 17:01

mike píše:Zase jednou pises o necem, s cim nemas zkusenosti. Ja jsem mel v ruce i na sobe vsechny vetrovkove Pertexy. Doma ted mam Microlight a ten ani pod lupou na nejakou 3D strukturu nevypada a ani se tak nechova.
](*,) ](*,) ](*,) Jezisi Kriste, to snad fakt nemuze byt pravda... Jako lupu jsi pouzival, 2x nebo 5x?

Pokud mne neveris, mohl by ses alespon podivat na stranky Pertexu na strukturu jednotlivych materialu, u (skoro) kazdeho mas obrazek (sice maly ale prece videt), dale na popis nekterych jejich technologii, napr. tady vidis, ze zrovna Microlight ma 3D strukturu, neni to jednoduche tkani... Nebo tady je to taky videt. Taky asi vsichni testeri co o tom psali, jsou blbci a mluvi o necem o cem nic nevedi, ze jo...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2017 17:13

Myslel jsem, ze rec je o tom, jestli ma material jiny vnitrni a vnejsi povrch a tudiz rozdilnou prodysnost v obou smerech nebo aspon schopnost odsavat od tela pot. Priklad takove latky je treba Polartec Power Dry, ale i Pertex EQ. Nebo boozeho fotky vyse. Zpusob tkani, ktere vede na zvyseni odolnosti latky, je z tohodle pohledu nezajimavy.

Co psali kteri testeri netusim, ale normalni tester pise o tom, jak se ve vetrovce citi a ohledne vlastnosti materialu neco opise z (v lepsim pripade) marketingovych materialu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod wawrik » pát kvě 5, 2017 17:20

mike píše:Doma ted mam Microlight a ten ani pod lupou na nejakou 3D strukturu nevypada a ani se tak nechova...
:D Tak toto je úplne nový level tvorby tvojich podarených teórií =D>
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2017 17:23

:roll: srovnavam s boozeho fotkama vyse. Tam je jasny rozdil. U Microlightu neni. Ani v prodysnosti z obou stran.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2017 18:34

mike píše:Tam je jasny rozdil. U Microlightu neni. Ani v prodysnosti z obou stran.
Jasne, mozna "dychaci test", jak tu vsak padlo, to neni ukazatel prodysnosti...
mike píše:Myslel jsem, ze rec je o tom, jestli ma material jiny vnitrni a vnejsi povrch a tudiz rozdilnou prodysnost v obou smerech nebo aspon schopnost odsavat od tela pot. ... Zpusob tkani, ktere vede na zvyseni odolnosti latky, je z tohodle pohledu nezajimavy.
Z Tebe a Tveho pohledu na vliv zpusobu tkani na vlastnosti textilu by textilare asi porazilo :-). Zrovna (asi vsechny, urcite vetsina) Pertexy maji prave jiny vnejsi a vnitrni vrstvu - jen to pri tech tenkych vlaknech, co pouzivaji je s lupou neviditelne, dokonce ani s 10x zvetsujici :wink: Jen srovnej, z jak tenkych/tlustych vlaken je utkany kterykoliv Pertex a kterykoliv SS - ale se na to koukni spise pod mikroskopem nez pod lupou a idealne v reze materialu.

Nechapu, proc se Ti nelibi "testy" Svetu outdooru nebo napr. Rungo, kdyz Ty od testeru ocekavas prave to, co oni delaji :twisted:. Na mnohych renomovanejsich zahranicnich servrech je ve zvyku ponekud zevrubneji uvest vlastnosti materialu "zucastnenych" vyrobku a rozdily mezi nimi.

Mel jsi napsat, ze pro Tebe 3D struktura znamena, ze je rozdilny pohled na material zevnitr a zvnejsku :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2017 18:48

apuka píše:Jasne, mozna "dychaci test", jak tu vsak padlo, to neni ukazatel prodysnosti...

Je to hruby ukazatel toho, jak se ve vetrovce budes citit. Opakuju, ve vetrovce. Nazory se mohou lisit, ale pro mne na vyznam pri vyberu vetrovky velky a zatim me zkusenosti velmi dobre odpovidaji cislum, co se daji sehnat. To same u primaloftek, coz dava smysl, protoze jsou to vlastne zateplene vetrovky :)

apuka píše:Zrovna (asi vsechny, urcite vetsina) Pertexy maji prave jiny vnejsi a vnitrni vrstvu - jen to pri tech tenkych vlaknech, co pouzivaji je s lupou neviditelne, dokonce ani s 10x zvetsujici

Za prve, dokaz to ;-) Za druhe, ma to nejaky vliv na pocit ve vetrovce? Takovy, jako otestoval booze vyse na SS, ze se z jedne strany koupal v potu a z druhe primo varil? ;-)

Nejake fotky realnych vetrovek pod mikroskopem jsem videl a nevypado to tak.

apuka píše:Nechapu, proc se Ti nelibi "testy" Svetu outdooru nebo napr. Rungo, kdyz Ty od testeru ocekavas prave to, co oni delaji

Nepsal jsem, ze to ocekavam. Psal jsem, ze to obvykle delaji. Coz se mi nijak nelibi, ale testery jsi sem zatahnul ty.

apuka píše:Na mnohych renomovanejsich zahranicnich servrech je ve zvyku ponekud zevrubneji uvest vlastnosti materialu "zucastnenych" vyrobku a rozdily mezi nimi.

Malokdy tam najdes neco vic, nez opsane marketingove materialy. Bohuzel. A ze jsem tech testu v posledni dobe procetl mraky, jak hledam tu novou membranovku.

apuka píše:Mel jsi napsat, ze pro Tebe 3D struktura znamena, ze je rozdilny pohled na material zevnitr a zvnejsku :evil:.

Jo, to jsem mel, holt porad funguju v kontextu diskuse a ne jednotlivych z ni vytrzenych prispevku nebo vet. Ale jo, mel jsem to napsat jasneji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pát kvě 5, 2017 18:56

Jeste Ty doporucuji se podivat na tuto brozurku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát kvě 5, 2017 19:56

Podival jsem se. A? Tohle prece maji v podstate i na webu, aspon co se tehle diskuse tyce. Spousta marketingovych kecu a malo technickych udaju.

Vsimni si ale, ze v podstate potvrzuji, co jsem psal. Capilary action pisou jen u klasickeho Pertexu a EQ. U obou Quantumu a Microlightu to neni. A taky pisou, ze EQ je 3D, coz jsem psal ;-) U ostatnich ne a urcite by se pochubili.

Jedna vec je tam pro mne ale prece jen nova: u EQ nepisou, ze je windproof a uvadeji vyssi prodysnost (6 cc proti max 1 cc u ostatnich). Coz odpovida, jako vetrovka mi to nestacilo a pri dychacim testu byla maximalne prodysna. Mam pocit, ze kdyz jsem ji pred par lety kupoval, tak na webu meli taky max 1 cc, jako u ostatnich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pon kvě 8, 2017 16:13

mike píše:Vsimni si ale, ze v podstate potvrzuji, co jsem psal. Capilary action pisou jen u klasickeho Pertexu a EQ. U obou Quantumu a Microlightu to neni. A taky pisou, ze EQ je 3D, coz jsem psal ;-) U ostatnich ne a urcite by se pochubili.
:(( :-k Ano "pisou", ale jak asi myslis, ze odvod vlhkosti funguje u Quantumu nebo Microlightu?

A ze kde videl ze pisou, ze EQ je 3D, to nejak nechapu. Vidim sice blbe, ale co tam napsano neni, to asi neuvidim ani pod silnou lupou, ze jo? Pisou jenom, ze u EQ se odvadi vlhkost 3-dimensionalne, ale taky pisou, ze je to kvuli hustote a pevnosti tkani - EQ totiz je tkane uplne stejne, jako ostatni Pertexy, snad krome Quantum GL, ktery ma vlakna prize v jedne rade na plocho, vsechny ostatni prize maji 3D usporadani (jsou ve vice radach) vlaken. Jen EQ se netka tak pevne, proto je vetsi mezera mezi vlakny a toto dava ten pocit "3D". Principialne a prakticky je vsak tkany naprosto stejne jako ostatne Pertexy.

A v te linkovane brozurce mas rozhodne mnohem vice informaci nez na strankach Pertexu - kde tam mas uvedene udaje jako pocet vlakem v prizi, "hustotu tkani" latky (pocet nitii v osnove a pocet uteku)?
Mimochodem - doma mam z EQ Rab Vapor Rise, tam je pocitove opravdu latka jakoby strukturovana. Pred par tydny jsem mel v rukou bundu od Mammutu z EQ (bez "podsivky" jako u Rabky) a ta struktura byla naprosto jina, prakticky skoro hladka. Takze asi ani EQ neni jako EQ.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 8, 2017 20:35

rab kinetic plus co o nem pise petr z nalehko na webu vypada dost zajimave
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon kvě 8, 2017 22:53

apuka píše:Ano "pisou", ale jak asi myslis, ze odvod vlhkosti funguje u Quantumu nebo Microlightu?

Stejne, jako u jinych latek. Cast projde jako para, cast se vsakne a pak zas odpari. Kapilarnim efektem se obvykle mysli dalsi jev navic, ktery pomaha transportovat vodu zevnitr ven. Nektere Pertexy ho maji, jine ne.

apuka píše:Jen EQ se netka tak pevne, proto je vetsi mezera mezi vlakny a toto dava ten pocit "3D". Principialne a prakticky je vsak tkany naprosto stejne jako ostatne Pertexy.

Nemas pocit, ze si odporujes? ;-) OK, nechme 3D byt, kazdy tim mysli neco jineho. Podle tebe je kazda tkanina 3D, protoze ma nenulovou tloustku, ja jsem myslel to, co psali oni tedy 3D struktura, ktera pomaha odvadet vodu zevnitr ven. Ktera prave vytvari ten kapilarni efekt, kterym se vyrobce chlubi.

apuka píše:Mimochodem - doma mam z EQ Rab Vapor Rise, tam je pocitove opravdu latka jakoby strukturovana. Pred par tydny jsem mel v rukou bundu od Mammutu z EQ (bez "podsivky" jako u Rabky) a ta struktura byla naprosto jina, prakticky skoro hladka. Takze asi ani EQ neni jako EQ.

:(( to je spatna zprava a bohuzel neni prvni podobna, na kterou jsem narazil ](*,) Ze se Pertexy stejneho druhu mezi sebou lisi. Dokonce az tak, ze u nektereho se zmerena hodnota CFM lisila o dva rady... Pak uz se clovek nemuze na nic spolehnout a zkusenost s materialem se neda aplikovat na jiny kus obleceni #-o

Za sebe muzu akorat rict, ze EQ na Rab Alpine (a VR) byl stejny, jako na Westcomb Crest. Coz ale neznamena, ze to tak bude i v budoucnu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » úte kvě 9, 2017 10:44

mike píše:Podle tebe je kazda tkanina 3D, protoze ma nenulovou tloustku, ja jsem myslel to, co psali oni tedy 3D struktura, ktera pomaha odvadet vodu zevnitr ven. Ktera prave vytvari ten kapilarni efekt, kterym se vyrobce chlubi.
Problem je v tom, ze Pertex tam nic nepise o zadne 3D strukture latky... A ja proto pisu o 3D usporadani vlaken v prizi. A - alespon podle mne - prave toto usporadani umoznuje ten kapilarni odvod vlhkosti mezi vlaknami (muzes tomu rikat "struktura"). Jen tim, ze u EQ je tkani mnohem volnejsi, je ten efekt mozna mnohem silnejsi, je tam mnohem vice volneho mista ve vsech smerech (a asi se vlhkost rozplyne do vsech smeru a timpadem se muze odparovat na vetsi plose). Toto usporadani vlaken nema pouze Qunatum GL, jinak maji vsechny, lisi se pocet vlaken a usporadani - i "prostorove" - tech vlaken. A samozrejme, taky hustota tkani, jak jsou vlakna pevne napjate
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » úte kvě 9, 2017 13:26

apuka píše:Takze asi ani EQ neni jako EQ.

Tak to vysvetluje mnohe. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř kvě 10, 2017 21:28

U prerubene vetrovky se nic zvlastniho nedeje. Je to pocitove porad stejne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2017 21:38

To bych i cekal. Ktere konkretne? Nepsal jsi, zes Tornado vratil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř kvě 10, 2017 21:47

Patagonia Houdiny. Jo DA jsem vratil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 23, 2017 20:58

su mekka... jak plastelina :D rab lunar jacket fialova vel. M. Ja to nechapu, ale su mrnava, mam Mko a presto si myslim, ze by ty rukavy mohli byt o centak, dva delsi. Nesnasim, kdyz se treba pri obouvani nebo nejake manipulaci s natazenyma rukama zarezava mezi palec a ukazovak ta latka... a pri delsim pouziti s holema uz by to mohlo byt pekne odreny to misto.

Jinak na omak je to celkem prijemna umelina, je to dojem fakt spis umelyho tricka nez "sustakovky" treba jak mam pertex quantum. je mi i prijemnejsi. Celozip mi vyhovuje, dneska sem si to vzala na venceni - ze zacatku pocit chladna (na bavlneny tilko), pak sem se hecla a rozbehla se snecim tempem, takze za tech 15minut venku sem byla docela zpocena, ale krom mokryho podpazi to jinak bylo OK. Celkem se mi to libi jako nahrada SS od tilaku na teplejsi cast roku. Mam radsi takovyhle "bundy" nez trika jako horni vrstu.

dneska u nas moc nefoukalo, takze tu vetruodolnost nevim, jindy u nas fuci severak, budu to muset nekdy vyzkouset venku pertexku a tuhle. V nedeli teda sem mela pocit, ze pertexka nestiha vubec (tilko, pertex) - bylo trochu jak v saune, fucelo... nevim jak to rict, ale asi mi vyhovuje, ze ta latka na rabce "vsakne" ten pot, ze to zpoceny je prijemnejsi, nez u pertexu, kde to nevsakne a drzi se to na tele, ale zas dneska nebyla pradelna... A mohlo by to dobre nahradit kombinaci 150g merino s dlouhym + pertexka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř kvě 31, 2017 17:43

Mawe, uz jsi zkousela neprofukavost Rabu?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení