Vyber bot kategorie B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv dub 20, 2017 7:34

Mám v nich na Islande nachodených asi 300 km, žiadne viditeľné opotrebenie. Ani vpredu, v Climbing zone, ako niekto na fóre spomínal.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 7:45

mike:

Jasně chápu sloučení a děkuji za rady, jak nejlépe přidávat příspěvky (asi bych si měl někdy přečíst FAQ)


wawrik: boty vypadají super a recenze jsem taky četl dobrý, ale 300 a 390 dolarů už je pro mě v momentální situaci poměrně dost. Nechci moc čerpat z peněžních rezerv, které si střádám na "co kdyby se něco posralo"

V jedné recenzi jsem našel nějaký žebříček "the best backpackers boots" a na prvním místě tam byli tyto.

https://www.amazon.com/gp/product/B00KWK2JSE/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=switctrave-20&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B00KWK2JSE&linkId=ccc97f9ec6a39b8775e08e97afc1b7d1

Ale asi bych spíše přivítal nějaký celokožený model, než kombinaci kůže s textilií.

Tady je ten žebříček, kdyby jste se chtěli podívat

http://www.switchbacktravel.com/best-hiking-boots
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv dub 20, 2017 7:54

Rebríček fajn :smt023 U nás je trend (IMHO nezmyselný) nosiť tvrdé boty...

Neviem, či si už na Islande bol a vieš, čo ťa čaká, ale treba rátať s tým, že topánky bez gumenej obsádzky ti môžu v niektorých terénoch odísť behom pár kilometrov. Doslova. Keď sa dostaneš do suťoviska s pórovitými, ale príšerne ostrými lávovými kameňmi, stačia dva-tri zlé kroky a máš v koženom alebo látkovom zvršku dieru.

Ale pokiaľ chceš chodiť len po chodníkoch a cestičkách okolo parkoviska, či po dobre prešliapnutých a frekventovaných túrach, tam v pohode vystačíš aj s tými Salomonmi.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 8:31

No právě, že ještě nevím co nás čeký a kde chceme chodit :mrgreen: Podle toho, kde budeme bývat. Ale určitě mám v plánu nějaké vícedenní treky. Ale jak říkám, záleží na tom kde budeme.

Díval jsem se na tvůj blog. Je to paráda, až bude více času v práci tak ho dočtu celý.
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv dub 20, 2017 9:43

wawrik píše:Rebríček fajn :smt023 U nás je trend (IMHO nezmyselný) nosiť tvrdé boty...
No... Ten rebricek je pro chodce po dobrych stezkach, kde je to mozna docela adekvatni. Ja si sice dovedu predstavit, ze bych v nekterych tech botech chodil, co chodim (a hlavne jsem chodil) v Alpach, ale prave proto me uz predem boli nohy a obavam se, ze bych asi parkrat utrpel docela neprijemna zraneni, jak by me ty boty neudrzely.

Ad TrangoCuby a vydrz podrazky: fps a Ty jste nemely vetsi problem s vydrzi, problemy mel hlavne (ale nejenom) muj syn. On ale mel o rok starsi model s ponekud pozmenenou podrazkou, takze je to mozne dane jinou pouzitou smesi. Na moje dotazy jsem (pochopitelne :twisted:) od LS odpovedi nedostal. Ale snad to zase zmenili k lepsimu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 10:22

Dovoluji si přidat další tři páry střevíců. Mají i zajímavou slevu.

https://www.rockpoint.cz/tatra-gtx

https://www.rockpoint.cz/dakota-lite-gtx-m

U prvních dvou párů jsem našel i docela dost recenzí, ale k oběma mají výtky ke kvalitě.

https://www.rockpoint.cz/490-brenta-gtx-m

Tady poslední pár vypadá na pohled parádně, ale máte někdo osobní zkušenost ? Ale zajedu si do rockpointu a vyzkouším si je.
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv dub 20, 2017 11:34

Ja spise nechapu, proc se na tyto boty ptas ve vlaknu o B/C botach. Ty Tebou od zacatku linkovane - az na vyjimky - jsou max. B boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tatayogurt » čtv dub 20, 2017 14:02

Omlouvám se, zatím se v tom pokouším orientovat.

Ale už jsem na to pravděpodobně přišel. Díky za výtku :mrgreen: Ta mě vždycky přinutí hledat a zjistit si více.
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod GreyMouse » čtv dub 20, 2017 16:02

apuka píše:Ja spise nechapu, proc se na tyto boty ptas ve vlaknu o B/C botach. Ty Tebou od zacatku linkovane - az na vyjimky - jsou max. B boty.

Protože mu mike přilepil původní samostatný dotaz zrovna sem ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2017 16:30

Jo. V puvodnim dotazu mel LaS Karakorum, coz jsou B/C boty. Ty Garmonty vyse bych rekl, ze taky. Muzu to presunout do jineho vlakna, ale zatim bych rekl, ze to tady neni uplne OT.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod tatayogurt » pát dub 21, 2017 9:08

Už mám tedy vybráno. Našel jsem na ně dobré recenze a cena je taky přijatelná. Navíc jsou i v rozšířené verzi, což je pro mě úplně ideálka (Mám široké chodidla).

http://www.pandaoutdoor.cz/4972-asolo-trekker-gv-mw-tundra-wide-fit-boty-crispi-wax-75ml

Jen jsem se chtěl ještě zeptat, jak správně impregrovat/voskovat. Jestli použít Sno Sneal před prvním výletem nebo až po?
Sorry jako!
Uživatelský avatar
tatayogurt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 19, 2017 13:32

Re: Výběr bot

Příspěvekod fps » pát dub 21, 2017 10:23

tatayogurt píše:potřeboval bych pomoc s výběrem bot

La Sportiva Trango Cube

tatayogurt píše:Stan:

MSR Elixir 2

tatayogurt píše:
V jedné recenzi jsem našel nějaký žebříček "the best backpackers boots" a na prvním místě tam byli tyto.

https://www.amazon.com/gp/product/B00KWK2JSE/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=switctrave-20&camp=1789&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B00KWK2JSE&linkId=ccc97f9ec6a39b8775e08e97afc1b7d1


Tady je ten žebříček, kdyby jste se chtěli podívat

http://www.switchbacktravel.com/best-hiking-boots

já jsem měl Salomon Quest 4D, a nikdy více, nejhorší boty co jsem kdy měl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod scinkk » čtv dub 27, 2017 8:13

Zda se mi to nebo opravdu na letosek LaS neuvedla trango TRK?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06


Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv dub 27, 2017 8:46

...nebo mozna uvedla ale z nejakeho duvodu se do CZ/SK prestaly dovazet. Alespon Hudy je nema (asi je nahradili Trango Trek Leather) a na slovensku taky je dost omezena nabidka velikosti, jakoby se to vyprodavalo (vypada to stejne jako bylo u Hudy). Ze by nejake problemy s kvalitou a reklamace? (Ale to jen recnicka otazka, ne tvrzeni...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » čtv dub 27, 2017 8:50

V Yak&Rysy ich stále majú a nijaké problémy s kvalitou nespomínali, keď som sa na to pýtal. Skúsim sa tam zastaviť znova. Oni majú na LaS iný distribučný kanál ako Hudy.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv dub 27, 2017 10:45

Jo, ale zkus sehnat napr. velikost 47...

Co se tyce kvality, ja osobne jsem je nezkousel, takze nehodnotim, ale pokud me pamet neklame, tak tady na OF byly stiznosti, ze se odlepilo to plastove zpevneni na nekterych mistech, ze se voda dostavala mezi latku a GTX a tam "cvachtala". Jo, byly to veci, ktere (moc) neovlivnily funkcnost, ale trocha ukazuji, ze s kvalitou zpracovani nemusi byt vsechno koser - coz se, bohuzel, posledne roky u LS zacina byt docela bezne. Coz je obrovska skoda, protoze boty maji jinak skvele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod scinkk » čtv dub 27, 2017 18:16

Ja prave koukal nekdy pred mesicem ci dvema na jejich web (to byl mozna jeste ten stary) a nejak se to tvarilo jako ze nejsou v nabidce, zajimalo me zda udelali nejakou inovaci. A ted jsem si an to vzpomnel, ze je nemaj v Hudaci. Zvlastni ze Hudac tento modle zatim uplne zariznul.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » čtv kvě 4, 2017 11:23

Mate nekdo zkusenosti s botama Kayland Cross Mountain GTX, hlavne co se tyce sirky kopyta? Pripadne alespon jste je mel nekdo na nohou nebo v rukou? Jak vypada kvalita zpracovani?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod zarivka » pát kvě 5, 2017 10:10

Petka píše:Takže po vašich doporučeních jsem jako vhodné (pro výše uvedené aktivity) našla tyto, co myslíte? Hodně z těch vašich doporučení je pro mě nepoužitelné protože to jsou velké pánské velikosti (já potřebuji vel. 37-38).
Trango Trek Evo Women GTX
Scarpa R-EVO Trek GTX LD
Scarpa Kailash GTX LD
MEINDL ISLAND LADY MFS ACTIVE


jo přesně, to mi povídej, shánět pohory v dámské verzi. Pánských všude výběr a v dámských dvoje boty, z toho jedny nepoužitelný (jasné, trochu přeháním, ale ten rozdíl ve výběru je dost velký). Zkoušela jsem teda i pánské, neb mám velikost 41, ale na šířku bych se vešla dvakrát :( . Jinak já nakonec koupila http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/103SCA00026/trekovky-scarpa-hekla-gtx-60857-biometric a jsem spokojená. Letos s nima plánuju Grónsko, tak snad pak nebudu mluvit jinak :t:t
zarivka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 14, 2016 9:05

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Zuzlinkab » sob kvě 20, 2017 16:27

Ahoj vsem,
mohli byste mi prosim poradit. Chystam se v lete na Island.Prevazne budem prejizdet autem,ale ceka me tam 5 denni track s batohem,stredne narocny teren a nejake brodeni. Nemam zkusenosti s trekovymi botami a myslim,ze je do budoucna vyuziji tak 1 rocne na takovou ,,normalni" turistiku po horach. Proto nechci do nich investovat napr. 7000.
Vybrala jsem tyto dvoje a neumim se rozhodnout. Proto prosim o nazor,jake byste volili vy. Dekuji moc

https://www.rockpoint.cz/nebraska-gtx-w

https://www.hudy.cz/turisticka_obuv_dam ... z-rot.html

Nebo neco od Scarpy do 5000 ?
Zuzlinkab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 7, 2017 20:57

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod wawrik » úte kvě 23, 2017 8:10

Zrovna o topánkach na Island je na fóre toho popísaného dosť. Skús hľadať.

Tie linkované Garmonty vyzerajú dobre, ak máš rada tvrdšie boty. Ale sú kožené a to napríklad ja nerád - treba sa o nich veľa starať, v dažďoch nacucajú vodu a sú ťažké. Dávam prednosť plne syntetickým topánkam, fungujú oveľa lepšie hlavne vo vlhkom a mokrom prostredí, a nevyžadujú v podstate žiadnu údržbu. Ale ak to tebe nevadí, sú OK.

A tie Lowy sú na Islande tak okolo parkoviska.

Ak ideš Laugavegurinn trek a vyjde ti počasie, prejdeš to aj v teniskách - trebárs aj v tých Lowách. Je to veľmi jednoduchý a dobre prešliapnutý trek. Na brodenie treba určite niečo na prezutie, sandále alebo niečo ako Salomon Techamphibian. Lowcost alternatívu z Decathlonu niekde tu na fóre spomínal Budo. V žiadnom prípade nebroď rieky ani väčšie potoky v turistických topánkach alebo šľapkách. Do prvých ti hneď natečie vrchom a do konca treku budeš v mokrom, druhé ti prúd odnesie hneď v prvej sekunde.

Pokiaľ sa neplánuješ veľmi predierať lávovými suťoviskami (napríklad na tom Laugavegurinne nič také nie je), veľmi dobrá topánka je LaS Trango TRK. V hudáči bola v zľavách za ceny okolo 120 €, ale už ich myslím nemajú. Je to veľmi pohodlná syntetická B topánka, mäkká a dobre vetrajúca, s primeranou oporou. Nevýhoda je absencia gumovej obsádzky, čo by na iných, ťažších islandských trekoch bolo dosť obmedzujúce, ale na Laugavegurinne to nevadí.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Zuzlinkab » úte kvě 23, 2017 8:59

Super, děkuji moc za informace.....promyslím to a omrknu :-)
Zuzlinkab
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 7, 2017 20:57

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte kvě 23, 2017 9:43

Zatim to vypada, ze Trango TRK v Hudy nebyly objednane, nebo jeste nedostaly - "misto nich" jsou v prodeji Trango TRK Leather - to same ale z Perwnager kuze. Nebo si muzes vyzkouset Trango Guide Evo GTX, coz jsou umelinove. Mne podle zkouseni pocitove prijdou +- stejne tvrde, co se tyce podrazky, jako TRK Leather. Ale TRK Leather jsem zkousel minulou sobotu a jen kratce, Guidy jsem mel doma skoro dva tydny pred asi mesicem - mne se zdalo, ze za par dni zkouseni doma v obyvaku se docela "rozchodily" a zmekly.
Ale ani jeden z nich nesezenes za 5000, i kdyz TRK Leather jen mirne nad, pokud nekoupis u Hudy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 23, 2017 12:51

Když už jste tu zase nakousli La Sportiva měl bych otázku. Dokáže někdo porovnat Boty Trango Guide Evo GTX a Trango Cube GTX ? Třeba co se týká tvrdosti a dalších věcí co vás napadne a případně jaké by jste preferovali.

Pak by mě ještě zajímalo zda používáte nějaké lehké záložní boty, když nejsou potřeba pohory. Třeba na chatu, kolem stanu, nebo na nenáročnou cestu/přesun po cestě, aby jste nechali odpočinout nohám. Mě napadlo něco jako http://www.salomon.com/cz/product/rx-mo ... cle=392441 . Prostě něco lehkého skladného ale aby v tom šlo trochu chodit. Dík.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte kvě 23, 2017 12:58

Cuby jsou o neco tvrdsi, celkove pevnejsi, maji odnimatelny jazyk. U Guidu mi prislo, ze ta umela kuze v ohebu stejne rychle zvraskavi jako suchy nubuk, ale netusim, jestli to ma souvislost s vydrzi. Jsem obe boty jen zkousel. Kazdopadne jsou obe docela prijemne na chozeni, i po tvrde rovine.
Jeste - ale jen po pameti! - se mi zdalo, ze Guidy jsou jakoby "plossy", ponekud nizsi u prstu. Ale zkousel jsem je trictvrte roku po Cubech.

Nejlepsi je zkusit nekam zajet, kde maji jedny i druhe a stridave dat jednu na jednu nohu, druhou na druhou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 23, 2017 13:19

Dík já už mám Cuby doma :). Jen mě zajímalo, zda má cenu vyzkoušet Guide ,když jsou měkčí. Nejsem moc zvyklý na tvrdé boty, měl jsem hodně měkké Salomony, ale chodím často ledovec s mačkama.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod apuka » úte kvě 23, 2017 13:55

Ja bych rekl, ze pokud mas Cuby, Guidy pro Tebe nemaji velky smysl. Tak velky rozdil mezi nima zase neni. To uz si radeji sezen nejake mekci B boty.
Mimochodem, v sobotu jsem zkousel za sebou Trango TRK Leather a HW Alasky a moc me prekvapilo, ze co se tyce tvrdosti (podrazky), za kratkou dobu zkouseni se mi TRK nezdaly jako znatelne mekci (jsou vsak mekci nez Guidy a maji i jinou podesev, z PU, ne EVA). Otazkou vsak je, jak se to zmekci po par kilometrech. No a taky je pravda, ze i Trango TRK ma LS uvedeno mezi Mountaneering botama :(( .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod vonkreuz » úte kvě 23, 2017 14:12

apuka píše:Mimochodem, v sobotu jsem zkousel za sebou Trango TRK Leather a HW Alasky a moc me prekvapilo, ze co se tyce tvrdosti (podrazky), za kratkou dobu zkouseni se mi TRK nezdaly jako znatelne mekci (jsou vsak mekci nez Guidy a maji i jinou podesev, z PU, ne EVA). Otazkou vsak je, jak se to zmekci po par kilometrech. No a taky je pravda, ze i Trango TRK ma LS uvedeno mezi Mountaneering botama :(( .

@ Apuka - Trango Trek Leather GTX mají mezipodešev z materiálu EVA. [-X Jen není vyřezávaná a lepená z více vrstev, ale je vstřikovaná. Navíc, pokud se nepletu, tak je mezidpodešev vstříknuta do větší formy a pak je následně stlačena. Je to proto, aby měla vyšší hustotu a tím si déle zachovala tlumící vlastnosti a tak rychle se nesešlapala jako vyřezávaná vrstvená EVA. Tuhle technologii používá LaSportiva také u běhacích bot Bushido (tam jsem si 100% jistý, protože mi to říkal jejich vývojář).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vyber bot kategorie B/C

Příspěvekod Pierre111 » úte kvě 23, 2017 15:01

Já ty Cuby kupoval pře internet, takže je můžu vrátit proto se ptám na Guidy. Oboje najednou bych samozřejmě neměl. :) Buď jedny nebo druhé. Jsem ty Cuby sehnal za 5tis takže super cena, jen jsou prostě trochu tvrdší než jsem zvyklí. Taky by mi asi spíš sedla velikost 42,5 (mám 43) ale rozdíl je asi 3-4mm co jsem četl a to se ztratí.
Pak by mě ještě zajímalo srovnání La Sportiva Cube a Salewa MS Rapace GTX, ale takovou zkušenost tu asi nikdo mít nebude.
http://www.salewa.cz/en/rapace-gtx-men-1.html
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Boty