Bunda Fjallraven

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Bunda Fjallraven

Příspěvekod William » sob pro 17, 2011 20:42

Ahoj, konecne jsem se rozhodl toto forum nejen cist, ale i neco napsat. Potreboval bych totiz vasi radu ohledne bundy a batohu(ale to az priste).
Rozhoduji se uz dlouho, jakou bundu na bezne noseni do mesta a obcasne vylety v beznych ceskych podminkach vybrat. Ocekavam, ze v ni nezmrznu, kdyz trochu foukne a nepromoknu, kdyz budu muset projit destem. Taky je pro me dulezite, aby mela nejakou mechanickou odolnost, ne vzdy sem uplne setrny. Vzdy si take rikam, ze nejsem dost bohaty, abych si moh koupit levne veci.
Zalibila se mi Fjallraven nordli padded jacket a chtel bych se zeptat, jakou na ni mate nazor.
Dekuji
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Vladan » ned pro 18, 2011 9:41

Presne viz. popis RockPointu "Lehce zateplená bunda pro volný čas ze směsového materiálu."
Tedy na bezne noseni do mesta urcite pohoda a na "prochazky" prirodou taky dobry.
Na vsechny ostatni sportovni a zatezove aktivity nebrat.
Mam od FjallRaven parku Montt Hydratic. Bunda je to tezka a neskladna. Ovsem odolna. Material G-1000 dostatecne pevny.Nejake to mrholeni taky snese. Navic to casem muzes voskem znovunaipregnovat.
Nicmene opravdu vhodna jen do mesta a na prochazky.
Klasicky priplacis nemale penize za to, ze se jedna o skandinavskou marku. Dle meho neznamena, ze cim drazsi tim lepsi.
Pocitam ze v obchode pro myslivce se bude dat sehnat neco podobneho za levnejsi peniz.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod zbuddy » ned pro 18, 2011 14:21

@William: je slušností dát odkaz na věc dotazu, zejména když není všeobecně známa...

Jinak tady je odkaz na Fjällräven shop, jsou tam zajímavé věci, i když hodně jich je zejména pro myslivce.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod William » ned pro 18, 2011 19:21

Omlouvam se, predpokladal jsem, ze kdo zna, nepotrebuje link a kdo nezna tezko poradi. Odkaz je tady.
Co se bundy tyce, mel jsem prilezitost ji koupit vyhodne a tak jsem neodolal, dnes jsem ji navoskoval, tak sem muzu casem napsat, jak jsem spokojeny.
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Tecumseh » pon pro 19, 2011 20:07

Hmm,dosť divný štýl,najprv si niečo kúpim a potom sa pýtam na názor či to za niečo stojí :roll:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod William » úte pro 20, 2011 10:33

Tecumseh píše:Hmm,dosť divný štýl,najprv si niečo kúpim a potom sa pýtam na názor či to za niečo stojí :roll:


Velice hodnotny prispevek.

Par postrehu za par dni. Bunde se velice prijemne nosi, sedi, tedy alespon na mou postavu perfektne, kapuca drzi a bunda neprofoukne. V porovnani s moji predchozi bundou(quicksilver snb - kupovana pred 5ti lety) Fjallraven je daleko prodysnejsi, co se nepromokavosti tyce tak jsem zmokl jen trochu a vse skulickovalo dolu, stejne tak pokusy s vodou na navoskovane kapuci byli absolutne uspesne, nic mokreho.
Co se samotneho voskovani tyce, je to velice snadne, proste se kostkou vosku pretre bunda, zanecha to bili film, a pote se za pomoci zehlicky, popripade fenu zazehli. Zehlickou jsem se bal, aby nebyla moc horka nebo nevim, pouzil jsem fen a slo to uzasne, vosk roztal a temer okamzite se vsakl do G1000, postu se dal i opakovat pro vetsi ochranu(napriklad ramena).
Dilenske zpracovani je na velmi vysoke urovni, svy rovne presne, nikde nic neleze vsechno sedi jak ma, trosku me pri prvnim oblekani trapil dvoucestny zip, ale byla to otazka zvyku a po par dnech ho uz ani nevnimam.
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod brhel » stř led 4, 2012 19:57

Značku Fjallraven (polární liška) v Norsku nabízí především v obchodech pro lovce (myslivce) a podobný lidi potulující se (pracující v) lesem.

V obchodech zaměřených na lyžaře a tak se spíš prodává Bergans, Norrona, Haglofs.

A všechny tyhle značky jsou kvalitní.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Bunda Fjallraven

Příspěvekod Seul » úte říj 9, 2012 19:21

Nemá niekto prosím skúsenosti s týmto http://www.rockpoint.cz/bunda-fjallrave ... 26912.html ? Prípadne Váš názor ako na bundu určenú na zimné uštvávanie štvornohej potvorky po lesoch a zasnežených lúkach?
Ďakujem :-)
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod zoul » úte říj 9, 2012 20:44

Z podobného materiálu (prodyšného, mechanicky odolného) a podobné konstrukce je Odin od Tilaku. Zimu jsem s ním ještě nestrávil, ale už se na ni těším. Dojmy a zkušenosti z jarního a letního provozu. Odin je oproti Lišce dražší, české výroby, čistě bavlněný (G1000 je směs bavlny s nějakou syntetikou), a nejspíš bude mít líp vyřešené detaily (třeba rozepínání na bocích). Na aktivní pohyb v zimě je to podle mě dobrý materiál, akorát ještě nevím, jak se bude chovat při opakovaném tání a mrznutí. Mimochodem od Lišky mám batoh a přes všechnu hrdě propagovanou severskost je Made in Asie, pokud tyhle věci řešíš. Je možné, že oblečení dělají jinde.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Skipp » úte říj 9, 2012 22:03

Kupoval jsem si nedávno FJÄLLRÄVEN Kalfjäll Soft Shell a kalhoty KEB, vše bohužel vyrobeno v Číně. Nicméně jsou zatím kalhoty i bunda naprosto v pořádku a nemám si nač stěžovat.
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Bunda Fjallraven

Příspěvekod Seul » stř říj 10, 2012 6:04

Práve preto hľadám ľudí čo majú s touto značkou skúsenosti. Kaise sa mi veľmi páči a pozdáva sa mi aj materiál. Ale na jednom fóre sa práve riešil pokles kvality vzhľadom k tomu kde sa FR vyrába, veľa ľudí sa sťažovalo na problémy zo zipsami a na celkovú kvalitu.
Rád by som vedel či je Vaše spolunažívanie s FR bezproblémové alebo sa Vám niečo nepozdáva.
Toto je oficiálne stanovisko k problému:

" Dear loyal Fjällrävs,

We have noted you concerns on the Bush craft UK blog and are happy that you took this to our attention.
As most of you know Fjällräven has been committed to classic outdoor gear with a focus on function and the highest quality for 50 years.. This is something we take with the utmost seriousness. I am sorry to hear that you have had some less than exceptional experiences with some Fjällräven garments lately. This is something we take action on daily to assure quality..
Here are some of the choices Fjällräven makes to insure the best quality products:

We use: Coats thread ( Epic and Astra ) which is the highest quality thread for our garments.. This is the same thread that is used for the toughest work wear.

We use: only YKK and Finnish quality Salmi zippers. 5 years ago we had some issues that the waist button was being placed a few millimeters off that caused extra stress on the zipper. This problem was correct within the same year.

Our Own: G1000 has been made by the same trusted supplier for over 15years. The quality is often and routinely tested to assure the original standard is being kept.

Our garments and hardware are made in a few different places. Vietnam, China, Hungary , Portugal, Estonia , Lithuania, Denmark , Sweden and Sri Lanka. Our trousers partner factories have been making many of the same trousers styles for over 18years. We only have long-term partners in manufacturing.

We inspect 100% of all productions with a team of 6 Quality assurance professionals.

Our Greenland Wax is now and has always been made in Sweden.. Is it made from simply Paraffin and Beeswax with no chemical additives. It is the best way the lengthen the life of your G1000 garments and hardware as well as increase wind and water resistance .

We have for a long time back avoided the use of chemical additives or treatments in our garments..These treatments are often used for anti smell, anti wrinkle , anti tick and mosquito etc. These chemicals are often dangerous for those applying the chemical and even to the end consumer..many of them only last 5 to 10 washes.. We have made an active choice to avoid this..

We use only Flor Free WR treatments on our waterproofs. DWR treatments are known to be harmful to waterborne organism in water shelters.

I hope that this information gives you peace of mind and understanding of the unwavering commitment to quality by Fjällräven. We appreciate your loyalty and hope you have many great adventures in the outdoors with our gear for years to come.

Kind regards "
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Bunda Fjallraven

Příspěvekod Seul » stř říj 10, 2012 6:04

Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Manyyas » stř lis 18, 2015 21:29

Nemá někdo zkušenosti s bundou Keb Jacket? Chtěl bych ji jako svrchní vrstvu na zimu-jaro-podzim...můžu sehnat novou za 4 tisíce...sice jen v oranžové barvě ale co už :/
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Manyyas » sob bře 12, 2016 14:15

Takže bundu Keb nedoporučuju. Chtěl jsem něco prodyšného na treky apod. s tím, že v případě deště nahodím pláštěnku. Před zimním přechodem Totes Gebirge jsem ji navoskoval jako blázen, ale stejně to ve sněžení celkem brzo promoklo, potom to zmrzlo, takže jsem chodil v krunýři :D Doporučuju spíš do města a na procházky, menší výlety-neprofoukne, ale snadno promokne. Promokavost se sice čekat dala, co jsem ale nečekal, že už před tím se zežmolkoval sofshell v podpaží. Zajímavé, že jenom na jedné straně, přitom s těžkým batohem jsem s ní chodil minimálně. Jako velký klad hodnotím celkový střih a kapuci, kterou sem si fakt zamiloval. Reklamaci toho žmolkového SS uznali a vrátili peníze. Po této zkušenosti jsem místo experimentů vsadil na klasickou membránovku.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod TimTaylor » sob bře 12, 2016 14:32

to Manyyas

s tou bundou Keb jsi mě moc nepotěšil, konečně začínají být věci od Fjallraven k sehnání i jinde než v Praze a o té bundě jsem uvažoval, né teda za plné prachy, ale někde v akci bych do ní asi šel. Ale dát ty peníze za bundu defacto jen do města, tak to zas asi ne. Jinak ale s jejich kalhotama jsem celkem spokojenej, takže úplně zase lišku nezavrhuju
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Manyyas » sob bře 12, 2016 14:43

Tak zpracování celkem kvalitní, akorát sem si myslel že ten vosk vydrží víc. Čeho bych se ale bál je ten SS.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod mike » sob bře 12, 2016 23:10

Manyyas píše:jsem ji navoskoval jako blázen, ale stejně to ve sněžení celkem brzo promoklo, potom to zmrzlo, takže jsem chodil v krunýři

Opravdu to promoklo? Nebyla to zkondenzovana voda zevnitr? Tomu bych se nedivil, jelikoz vosk musel uplne zrusit prodysnost a pak vznikne plastenka, na ktere kondenzace namrza. Jinak si z toho nic nedelej, mne se presne takhle choval membranovy SS. I bez snezeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Manyyas » ned bře 13, 2016 9:48

Nebyla, promokalo to postupně shora, sledoval jsem to,když už je někde měnší vrstva vosku, tak to pak nasákne, zkoušel jsem to i doma i terénu. Ještě k výhodě bundy: celkem rychle schne.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod slezacekm » ned bře 13, 2016 12:15

Manyyas píše:Před zimním přechodem Totes Gebirge jsem ji navoskoval jako blázen...

co znamená navoskoval jak blázen? ja když voskuji tak jednu tenkou vrstvu maximálně. to žmolkovatění je blbé, proto se mi víc líbí bundy kompletně z G-1000. kapuca mi přijde až moc polárnická a obrovská :)
kdyby náhodou někdo uvažoval, tak porodávám Kaise Anorak
Naposledy upravil mike dne pon bře 14, 2016 0:34, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena nesmyslne dlouha uplna citace
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod Manyyas » ned bře 13, 2016 19:39

Já ji na hory potřeboval víc nepropustnou, takže jsem dal třeba na ramena asi dvě silné vrstvy na kapuci taky, pak jsem ještě trochu dodělával detaily kolem švů,krajů apod. kde jsem to předtím jenom přeletěl...ale i když jsem to zkoušel doma třeba na jednu silnější vrstvu vosku cáknout vodu, tak většinou zůstala na povrchu, ale někde si stejně našla cestičku a potom se to nějak rozrůstá, při přeháňce bych promokl ...třeba má někdo jiné zkušenosti
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod budo » čtv dub 27, 2017 11:13

Fjallraven Anorak No.8 se mi sakramentsky líbí: https://www.fjallraven.com/anorak-no-8

Máte ho někdo? Zkušenosti? Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 12:28

U toho Fjallravenu sa mi paci jedna vec.

Lightweight yet durable anorak for warm conditions.

Weight: 790 g in size M


:mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod slezacekm » čtv dub 27, 2017 12:31

budo píše:Fjallraven Anorak No.8 se mi sakramentsky líbí: https://www.fjallraven.com/anorak-no-8

Máte ho někdo? Zkušenosti? Díky.

napiš zdejšímu uživateli kamilp nebo si na netu najdi přímo Kamilovu recenzi
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod budo » čtv dub 27, 2017 12:40

grco a slezacekm: jeho recenzi jsem dnes četl a video viděl. Jenže s tím právě souvisí ta grcova poznámka k hmotnosti :-) To, co je z pohledu lidí vybavených spíše ve stylu bushcraft lehký, turistovi preferujícímu light nebo UL výbavu připadá s popiskem "lehké" a hmotností málem kilo úsměvný.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod booze » čtv dub 27, 2017 13:08

Ma ho kolega.
Prirovnal bych ho k jehlickovym maskacum. Pytlovy strih a kdyz bundu navoskujes, tak je divne plechova. Na turistiku nebrat, pro opecburty vyborny kousek.
Pokud mas nejake dotazy ptej se.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 13:20

Len podotykam, tie moje citace boli k inemu anoraku...

Inak ten co postoval budo sa mi vzhladovo paci, ale ja osobne preto fakt nemam vyuzitie, ma to 1100g!

Keby to bolo zateplene, tak by to mozno mohla byt dobra bunda na zimu do mesta :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod budo » čtv dub 27, 2017 13:24

Slovo opečbuřt mě pobavilo :D Víceméně jsi mi odpověděl tím na turistiku nevhodný. Díky. Různých kousků ve stylu opečbuřt mám dost, na civilní nošení, když je hnusně, mi stačí ta HP Mania. A pokud mám řešit nepropro na turistiku, tak to holt musí bejt stavěný tak, aby to člověk užit i když půjde za den delší trasu, rychle to schlo a nic nevážilo. A kupovat si bundu pomalu za desítku, abych v tom chodil venčit psy, to by byla zhýralost. Nicméně ten koncept a hlavně to řešení u krku se mi fakt sakramentsky líbí. Asi si ji aspoň někde příležitostně zkusím obléct v obchodě.

EDIT: ajo, koukám, že tahle má 1100g.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod booze » čtv dub 27, 2017 14:53

Ty anoraky z celtoviny dela jeste jedna firma a maji i sportovni strihy. Myslim ze Klattermusen. Nejsou tak tezke a spis to je modni zalezitost.



Edit: s/z
Naposledy upravil booze dne čtv dub 27, 2017 16:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod slezacekm » čtv dub 27, 2017 16:24

opecburt je vazne dokonale slovo! diky za nej. Kletrmyškin dela bundy z bavlny, ale o bavlnenem anoraku nevim (uz byhc ho mel doma :) ) nicmene jejich Einride bunda je moc pekna. Jsou to veci delane na turistiku, ale ne takovou tu moderni rychlostni UL. treba na zimu luxusni zalezitost.
pokud se to navic navoskuje, je to fakt jak plech. takovy modni drahy tezky naomakprijemny softshell
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Bunda Fjallraven

Příspěvekod booze » čtv dub 27, 2017 16:35

Opecburt je stara vykopavka. :wink:
Tak v tom pripade musi byt jeste nejaka firma.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Oblečení