Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » čtv dub 20, 2017 11:25

Chmeld4 píše:Narozdíl od SPD ale nemají žádné štelování síly upnutí (nebo sem tam nic takového nenašel :D).
... a to je na nich to najlepšie :D Žiadne štelovanie, nič. Drží ako pribité, a keď chce človek vystúpiť, nekladie žiadny odpor. Akurát podľa toho, ako namontuješ kufor, meníš vypínací uhol medzi 20 a 15°. Blbuvzdorné, jednoduché, nezasrateľné. Pre mňa je to plus.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv dub 20, 2017 11:45

Suhlasim s wawrikom, nepotrebujem nic nastavovat, chcem aby to fungovalo samo :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod RUMcajs » čtv dub 20, 2017 19:12

Crank Brothers maji oproti SPD od Shimana vyhodu v tom ze se tolik nezanaseji bahnem / snehem.

Nikdy jsem na nich nejel, takze nemam srovnani ohledne uhlu vypnuti a sile jakou botu drzi.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát dub 21, 2017 10:11

Tak cestne shimana uspesne vratene, cakam na crank brothers :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pát dub 21, 2017 10:39

Time sa mi vobec nepacia, nezaujali ma nicim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » pát dub 21, 2017 13:36

Mal som Time Atac, a to veru boli dosť pekné pedále. Teda, keď sa už bavíme o estetike pedálov :?
Obrázek
Inak boli tiež veľmi jednoduché, celkom bezúdržbové a bez nastavovania - žiadne skrutky ani kopec výstupkov. Kolega ich má doteraz. Akurát sa oproti eggbeatrom viac zanášali a pružina bola tuhšia, viac som o nich „vedel“.

Ale keď budem veľký, kúpim si eggbeatre z titanu. Farebná kombinácia titanu so zlatom sa dá prežiť, a tých krásnych 168 gramov na pár... Mňam. Keď je niečo z titanu, nepoznám brata a nutne to začnem potrebovať, lenže pri cene cez 250 € som sa za 15 rokov ešte nedokázal presvedčiť :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Chmeld4 » pát dub 21, 2017 13:59

wawrik píše:
Ale keď budem veľký, kúpim si eggbeatre z titanu.


To už by mi bylo líto potkat nějakej šutrák ... to je tak za sklo na poličku :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » pát dub 21, 2017 14:11

Prečo? Však tie pedále sú dosť nepriestreľné, IMHO sa im nemá veľmi čo stať... (Ale dobre že o nich hovoríme, na ebayi sú jedny na predaj, tak sa zapojím :D )

Čo mi pripomenulo jednu z mála nevýhod eggbeatrov... Sa mi za tých 18 rokov (som to prepočítal :D ) asi 3-4-krát stalo, že som zle skočil a dopadol spodkom pedálu - tými dvoma vyhnutiami klietky - na nejaký kameň alebo obrubník. Čo otvorilo pedál a uvoľnilo mi topánku. To SPD neurobili.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » pát dub 21, 2017 15:52

jezdím možná už 10 let Candy (s klíckou) a jsem spokojenej
jak už psali kucka dřív, nezanáší se to tak bahnem, dobře to drží botu
rozdíl proti SPDčkum je snad jen v tom, že SPDčka citelně cvaknou při nakopnutí, crank brothers tu ten okamžik nacvaknutí tak výrazný nemají
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod RUMcajs » ned dub 23, 2017 7:38

Kdyz jste u tech pedalu.
Danny Heart vyhral v roce 2011 zavod ve sjezdu s Crank Brothers Mallet.

https://nsmb.com/articles/crank-brothers-mallet-dh-pedal/

https://www.youtube.com/watch?v=EqYgAX6D43Q
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » ned dub 23, 2017 9:35

Mě osobně stačí SPD od Shimana. Mám obyč 520. Na jedněch najeto asi 25kkm, na druhých už snad 40kkm. A bez údržby se pořád točí a fungují správně. A tohle je pro mě asi nejdůležitější.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 27, 2017 6:11

Tak abych taky přispěl na mtb Shimana 520 a na silnicce jezdím Looky Keo Blade 2 Carbon.

No a teď opět malej dotaz - asi nepochodím ale kdyby náhodou - někdo kdo tu jezdí galusky?
Kupuji nová kolečka pro mazlíčka dostane karbonky - Campagnolo Bora One 35 v galuskové verzi - tak hledám obutí - FMB, Dugast, Veloflex, Vittoria, Challenge....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » úte kvě 9, 2017 7:39

trocha osvěty :wink:

respekt_n.jpg
respekt_n.jpg (46.47 KiB) Zobrazeno 12663 krát
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » úte čer 13, 2017 8:01

wawrik píše:
slash1111 píše:Tak to asi nepoznas Early Rider, tiez okolo 300, pod 6kg, bez retaze :D , a skoro bezne kupitelne aj u nas...
No, som ho nakoniec malému kúpil, a je to úplne iný svet, ako bežné 16-palcové detské bajky. Dokonca aj oproti tomu 8,1-kilovému Spešlu. Dík za tip!
Malý posun, hodno spomenúť. Šarkan niekde v lese vytriasol plastovú záslepku pedálu. Poslal som do fabriky mejl s fotkou, či sa dá ten plastový diel kúpiť.
pedal.jpg
Chvíľu ticho, a po týždni poštou prišla kompletná sada pedálov aj s manuálom a sadou imbusov :smt023 Tak nejako si predstavujem user support. Celkovo s tým bicyklom už viac spokojný byť ani nemôžem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod slash1111 » úte čer 13, 2017 11:25

Super, som rad ze na mna nemusis nadavat :D
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 20, 2017 17:46

Já sem dobře věděl, že.... sa to spíš dřív než později rozesere.... 11-kolo na juniorově bajku, teda spíš přehazovačka na ňom.... ujel na tom pár desítek, možná sto km a začalo mu to "žvatlat" na horních 5 nebo 6-ti kolečkách.... ty woe, to byl potrat to seštelovat, tam se doslova hraje na setiny ne-li tisícíny milimetru nastavení.... zlaté dobré 7-mi či 8-mi kolo.... to bylo trotlfest, bodenfest, idiotensichr.... i desetikolo na mojem bajku se šteluje mohem líp a jednodušeji.... chjo no, (nechtěnými, nevítanými) inovacemi ke zmaru!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte čer 20, 2017 20:29

S tím někde prásknul? Normálně se nerozšteluje...
Pravda, mám jenom 9kolo, ale za 6 let se mi na bajku nestalo, že bych musel štelovat šaltr
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 21, 2017 6:43

Dušuje se, že neyebnul ... ani patka nevypadá yebnutá.... ale konstrukce 11-kola (SLX) je divná - mezi 8 a 9 kolem (tj mezi 3 a 4-tým nevjětším je fuga, starý dobrý 7-8-9-10 kola mají rozpěrnýho tuhýho hliníkovýho "spidera" mezi nima.... chjo no...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » úte črc 4, 2017 10:05

Nechápu - 11s konkrétně Ultegru vozím - seřídím to i po slepu - funguje naprosto spolehlive a velmi přesně.
Buď nemáš dobře souosost nebo vadná kabeláž - pokud není něco poškozeno.
Patka vůbec nemusí byt rovná - naopak leckdy je mírně ohlá záměrně - jelikož rám nemusí být zcela přesný musí se namontovat kolo s kazetou a do patky místo prehazovacky se namontuje měřicí rameno a po obvodě rafku určuje výchylku rámu - podle toho se potom ohne patka tak aby to bylo souosé.
Pak ti musí 11s šlapat jak ,,Švejcarky,, - pokud je stále problém zkontroluj dotažení a sestavení kazety a jinak už jen ta kabeláž - většina obchodu to zprasi - nevhodné délky bovdenu - křivé ukončení bovdenu - přílišný ohyb bovdenu - u vnitřního vedení klasicky křížení - měkké koncovky bovdenu.

Rozebrat, zkontrolovat, kabeláž udělat sám z kvalitních bovdenu lanek a koncovek zabrousit konce, zkontrolovat souosost a musí to šlapat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod slash1111 » ned črc 9, 2017 17:24

Potrebujem malemu upgrade-nut 16" bike na 20". Ako pozeram, ze vsetky maju prehadzovacky... Je to fakt nutne? Resp. viete poradit nejaky bez prehadzovacky?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » pon črc 10, 2017 12:25

Early Rider :-) Ale modely bez prehadzovačky robí každý detský výrobca, nie? Minimálne Woom, dá sa kúpiť aj u nás. Alebo Kubikes.

Inak tá prehadzovačka je skvelá vec, ak by to šlo, malému by som dorobil aspoň trojkolečko aj na šestnástku. Nám, čo bývame v kopci, by to dosť pomohlo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod slash1111 » pon črc 10, 2017 13:35

tak ano, toho som pozeral ako prveho, ale 550+E pre sviatocneho jazdca je trosku vela :(
no niektore single speed co som nasiel boli tazsie ako bez prehadzovacky, co ma trochu zarazilo, ale tak bude prehadzovacka, aspon ho potom bez problemov kupis :D
Ano pozeram aj Woom4 a KUBIKES20 BASIC
alebo este lowcost AMULET TOMCAT 20 8.9kg...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod wawrik » ned črc 16, 2017 19:37

A jo, zabudol som, komu odpovedám :D Nosenie dreva do lesa, no...

Slušnú hmotnosť na dvadsiatku s prehadzovačkou má aj Superior. Cena sa mi marí okolo 330 € a váhu mi v predajni namerali okolo 8,6 kg, ale tie desatinky sa mi už pletú. V Bajkule ich ani nevystavujú, predávajú ich ako teplé rohlíky a všetko, čo príde, je dopredu predané.

Inak nastaviť jeden správny prevod skrutkami a zvyšok odmontovať (alebo odmontovať všetko aj s prehadzovačkou) mi nepríde ako priveľa roboty, ak ti radenie vadí, nie?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod slash1111 » ned črc 16, 2017 21:02

vcera som urobil zasadnu "chybu" a posalit som dceru (3.25r) na synov bajk a ona sa za 5minut naucila bicyklovat :rolleyes: , takze som musel rano "zbesilo" objednat synovi tohto "cecha" tak uvidim co to bude zac...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Quido » stř srp 16, 2017 6:56

slash1111 píše:.... som musel rano "zbesilo" objednat synovi tohto "cecha" tak uvidim co to bude zac...



v tehle kategorii je zoufaly vyber - tohle je takovy sred, poctiva prace za rozumny peniz, trosku tezsi, ale mladi aspon posiluji ;-)
akorat bych si dal pozor na brzdy, jestli tam nejsou ty umelohmotne celisti, pripadne i packy - to bych to hned synkovi vymenil, jinak asi ok...
:bike:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » čtv srp 17, 2017 12:41

Premyslam, ze si kupim novu stredovu osu na kolo. Jak ale zistim jaky rozmer/typ? To je zas 500 roznych zasranych druhov s divnymi nazvami (PF30, BB90, BSA/ITA, BB386 a co ja viem co este, kto sa v tom ma vyznat?) a vyrobcovia len mlzia. Vobec netusim, ktora bude sediet na moj bajk...

Dokazete to niekto urcit z tohto? http://2016.konaworld.com/sutra_ltd.cfm

Pisal som dokonca priamo do Kony, lenze ten mi odpisal, zas v nejakej uplne inej forme:
Hi, that's a Race Face Aeffect BB, 73mm with an English thread.


Tak to je kua ktora zas? Toto? https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=181577;menu=1000,2,81;mid%5B778%5D=1;mid%5B903%5D=1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » čtv srp 17, 2017 14:03

grco píše:Premyslam, ze si kupim novu stredovu osu na kolo.


Podle popisku máš osu s BSA závitem, šířka domečku 73 mm. Můžeš použít Shimano, mělo by to být zaměnitelné. Ale jestli je v háji a nemáš nářadí, tak je jednodušší servis. Ta co sis vybral by tam měla jít, ale má keramická ložiska a ty jsou docela drahá.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod grco » pon srp 21, 2017 7:46

Diky, takze BSA. Tych 73mm, bolo asi jedine co som z toho pochopil, ale potom este byvaju 2 druhy, 30mm a 24mm, to tipujem, ze je prumer a to taky neviem co mam :D

Ja prave chcem tu keramicku, chcem nieco poriadne. Ta moja nie je v haji, len proste vrze, tak si chcem kupit poriadnu keramicku, nech to ide hladce. Vymenit si to necham kazdopadne v servise, neplanujem to vymienat sam, len by som rad vedel aku objednat...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod RUMcajs » pon srp 21, 2017 8:14

grco píše:Diky, takze BSA. Tych 73mm, bolo asi jedine co som z toho pochopil, ale potom este byvaju 2 druhy, 30mm a 24mm, to tipujem, ze je prumer a to taky neviem co mam :D

Ja prave chcem tu keramicku, chcem nieco poriadne. Ta moja nie je v haji, len proste vrze, tak si chcem kupit poriadnu keramicku, nech to ide hladce. Vymenit si to necham kazdopadne v servise, neplanujem to vymienat sam, len by som rad vedel aku objednat...


Jestli dokazes sundat kliky tak muzes zmerit suplerou jeji delku.
Zaroven tak zjistis prumer.

V podstate je to dano sirkou domecku v ramu, i bez sundani klik si odvodis delku.

Menil jsem ji kamaradum 2x.
Chce to 2 lidi, protoze to byva tak zatuhle ze je potreba 1m paka.
U sundavani klik jsme naposled zkroutili imbusovy klic a museli i kliku prepilovat aby sklouznula.

Dej to do servisu, v CR/SK je to levne...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika