Výběr stanu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pon bře 20, 2017 23:41

Terra Nova bola v Letňanoch? Neviem prečo, ja som žil v tom, že tam predstavia len modely z Wild Country rady a potom to už nesledoval. No no, výška SouthernCross je nejak do 90cm a to je zrejme výška tropika.

remy77 píše:No podla mna by ten priecny prut mal ovela vacsi vyznam, keby bol dlhsi a siahal by az na koniec predsiene. Pri bocnom vetre by to malo lepsiu stabilitu a vnutorny vstupny otvor by nemysel byt v strede deleny.

Z pôdorysu vidno, že by bol ten prut dosť v podopretí "vyosený", keďže predsienka je len na jednej strane. Mal by taký príliš polvajíčkový tvar, nie? Preto, aby dosiahli symetrickejšieho zakrivenia, použili skrátený, len okolo vnútorného stanu.

Kecám, to by šlo, využijúc to lomenie. Jedna strana bude viac skosená, druhá pekne cez celú predsienku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » úte bře 21, 2017 20:15

byli tam vystaveny jak stany Terra Nova (cca 5x) tak stany MSR (cca 6x), jsem si je tam pořádně prohlížel snad dvě hodiny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod mareko » stř bře 22, 2017 21:39

Zdravím, kupuju první stan, mám vyhlédnutý Husky Boyard 4. Chci se zeptat, zda bych si měl raději připlatit za Husky Brony 3, který je sice menší, ale má pevnější konstrukci z duralových tyčí a snad i lepší materiály, nebo zda byste mi doporučili v této cenové hladině jiný produkt.
Děkuju.
mareko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 20, 2017 8:27

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » čtv bře 23, 2017 10:09

jestli ho chceš použít jednou za rok v létě na Macháči, v nenáročných podmínkách, tak to ti budou stačit jedno který, ale jestli ho chceš používat častěji a dlouhodobě, v náročnějších podmínkách, tak si raději připlať jednou tolik za kvalitní stan
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Grent » pon dub 3, 2017 6:57

Presposielam link na zaujimavy clanok o stane, kt. chrani pred bleskami. Cenu som vsak zatial nikde nenasiel. No lacne to asi nebude :)
https://www.startitup.sk/tymto-stanom-s ... chrani-ta/
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » pon dub 3, 2017 7:50

Tak predsa vyzerá každý stan s exoskeletovými duralovými tyčami. A nemusí mať ani také choré kĺby na tyčiach, ako ten linkovaný startup... Napríklad toto je Vaude Hogan:
vaude.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » pon dub 3, 2017 14:46

Čítal som o tom už pred viac ako rokom. Treba prihodiť nejakú funkciu, aby to nebol obyčajný stan :) . Teda nasekala tam prestrihov požehnane. Predpokladám, že ide o jednovrstvový stan, tak tá základná verzia (half size) má hmotnosť 1.2kg. To je príliš veľa na to, že v tejto verzii si neľahneš, len sedíš, kým búrka prejde = núdzový shelter.

A nepáči sa mi takmer kolmá stena stanu, vietor v búrke sa bude mať pekne o čo zaprieť. Najprv som si myslel, že to bude na úkor spojenia dvoch stanov (half size) do jedného veľkého stanu, ale nevyzerá to tak. Nezaujal ma.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Franz » stř dub 19, 2017 10:07

Ahoj,
nechci zbytečně zakládat nové vlákno, tak se zeptám zde. Vybíral jsem stan s omezeným rozpočtem a po přečtení názorů zde jsem usoudil, že bude lepší jít do kvalitního bazarového stanu, než nového méně kvalitního. Pořídil jsem Jurek Atak 2.0, dle prodejce čtyřikrát použitý bez poškození (výslovně jsem se dotazoval na tropiko a podlážku). Dnes jsem stan rozbalil a koukám že se odlepuje podlepení suchých zipů, švy a na po celém tropiku jsou bílé tečky jakoby se odlepoval zátěr. Je to použitelné, nebo ho mám vrátit? ](*,) Díky za názor

http://imgur.com/a/zQapB
Franz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 19, 2017 9:54

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » stř dub 19, 2017 10:16

Vrátiť. Takéto veci si treba všimnúť už pri preberaní.

Keď sa začne odliepať podlepenie švov ako na tvojej fotke, mechanickým namáhaním (napínanie tropika pri stavbe, vietor...) to ide veľmi rýchlo do prdele.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Lacke » stř dub 19, 2017 16:17

Ahoj,
#-o nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady :-). Rád bych pořídil stan pro 2 osoby v cenovém rozpětí 3500 až 4500kč. Má otázka zní, jaký stan by se hodil, když měřím 190cm. Je jasné, že se nesmím dotýkat stěn stanu, takže ideální řešení mně přijde koupit stan s předsíňkou u nohou, kde bych se mohl dotýkat stěny nohama, protože tam není tropiko. Plus bych rád, aby se do předsíňky vešly dvě krosny... Zatím mně přijde, že to všechno víceméně splňuje stan Husky Bret 2. Byl bych rád za Vaše připomínky a doporučení i jiných stanů. \:D/
Díky moc :rock:
Lacke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 24, 2011 14:41

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » čtv dub 20, 2017 6:46

MSR Elixir, tam se vejdeš normálně, máš dvě předsíňky atd
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Grent » čtv dub 20, 2017 8:22

A co tak Hannah desert, lahsi od elixiru a lacnejsi o 50€, neyvhoda iba jedna predsien a pravdepdobne horsie materialy.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » čtv dub 20, 2017 12:01

Asi by som tych 50 € priplatil za ten Elixir.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Lacke » čtv dub 20, 2017 12:16

Problém je, že to jsou všechno stany s boční předsíňkou. Při mé výšce 190 cm bych preferoval předsíňku u nohou... Když si natáhnu i špičky, tak jsem se dotýkal stěny i ve stanu pro 3 osoby... Ta předsíňka u nohou by to měla vyřešit, protože tam nevadí, když se dotýkám stěny...
Lacke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 24, 2011 14:41

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Grent » čtv dub 20, 2017 13:17

A fakt ti nestaci tych 213cm, skusal si to realne ?
ja osobne tieto problemy nemam, pre mna by mohli robit aj stany v mensom rozmere aby som usetril ako pri spacaku ale kamrat ktory ma skoro 2m nemal problem a rozmery stanu booli podobne tomu elixiru :) inak clovek vacsinou asi aj taky spi trochu pokrceny
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Lacke » čtv dub 20, 2017 19:26

Tak reálně jsem tenhle ten stan nezkoušel, ale jak jsem psal, mám zkušenosti i ze stanů pro 3 osoby a dotýkal jsem se stěny... Někdo možná spí trocha přikrčený, ale můj případ to bohužel není... Já spím na břiše s nataženými špičkami :-), takže proto řeším předsíňku u nohou...
Lacke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 24, 2011 14:41

Re: Výběr stanu

Příspěvekod PaKo » čtv dub 20, 2017 19:55

Stan pro tri se ale rozsiruje do sirky, ne delky. Pokud jsi spal ve stanu, co ma na delku treba dva metry, tak je uplne jedno, ze si spal ve stanu pro tri, pac mel na sirku treba 3x 60cm, ale na delku stale tech 200cm. Nebo ne? :)
PaKo
 

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » čtv dub 20, 2017 21:54

Lacke:
Ak by si to tu prelistoval trochu dozadu, tak najdes ze nie si prvy, co to tu so svojou vyskou riesi. Fps ma tusim 190 a funguje s MSR Hubba uz par rokov. Kjuba dokonca myslim 200 cm a ma ked ma dobre pamat neklame Elixir, tiez bez problemov.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pát dub 21, 2017 10:42

Lacke píše:Rád bych pořídil stan pro 2 osoby v cenovém rozpětí 3500 až 4500kč. Má otázka zní, jaký stan by se hodil, když měřím 190cm.

mám cca 195 cm, a do MSR Elixir 2 se určitě vejdeš, i když tedy sám mám MSR Hubba, ale v MSR Elixir 2 jsem ležel na výstavě stanů
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod Kjuba » pát dub 21, 2017 17:28

Remy77: Teda Ty máš paměť :-). Je to skutečně tak. Mám 200cm, 108kg a Elixír. Ve dvou ve stanu v pohodě.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr stanu

Příspěvekod remy77 » pát dub 21, 2017 17:49

Kjuba:
No tvoje rozmery tu nema kazdy :D
A uz to pomaly zacina byt otrepana tema vyska vs. stany...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 19:48

OT jsem se bavil s panem v Hudy a rikal, ze jim jdou MSR Elixir 2.0 jak rohliky. Hodne lidi chodi s doporucenim z OF. :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod Stani » čtv dub 27, 2017 0:38

Prečo sú vlastne u tohto modelu Elixir 2 farebne odlíšené dlhé pruty? Sú predsa v rovnakej dĺžke, nie? Alebo je to fakt len kvôli rýchlej orientácii pri stavbe?

Jaj táák, už to vidím. Pruty sú spojené kĺbom. Toho som si nevšimol.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr stanu

Příspěvekod wawrik » čtv dub 27, 2017 7:53

booze píše:OT jsem se bavil s panem v Hudy a rikal, ze jim jdou MSR Elixir 2.0 jak rohliky. Hodne lidi chodi s doporucenim z OF. :shock:
Však to je dobre, nie? Ten stan má užité vlastnosti v pomere k cene tak výhodné, že je ako z inej galaxie (a to je len mierna nadsádzka :-))

Druhá tak výhodná a užitočná vec sú retiazkové nesmeky. Ako som tak v zime pozeral na slovenských chodníkoch, nosilo ich 80 % ľudí.

A tretia podobne výhodná vec mi už nenapadá :-)

Podľa mňa si tieto „mimogalaktické“ veci nájdu cestu aj bez OF.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » čtv dub 27, 2017 14:54

Je to dobre, ale mam pocit ze cena sla nahoru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr stanu

Příspěvekod raynor » ned dub 30, 2017 18:45

Zdravim,

chtel bych poradit pri vyberu stanu, neco uz jsem zde procetl a tak bych se priklanel k Jurkovi nebo Coleman. 8-[
Pouziti po CR,SR nebo neco z Evropy ale nic extremniho, strop cca 5000kc.

Premyslim nad Jurek atak 3.5, Vandr 3.5, Tramp 3.5 nebo Coleman monviso 3 :((
Co by jste doporucovali z techto nebo jine varianty?
raynor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 30, 2017 17:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod fps » pon kvě 1, 2017 10:36

já bych si připlatil za MSR Elixir 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr stanu

Příspěvekod raynor » pon kvě 1, 2017 11:00

na MSR jsem tez koukal ale ty uz jsou drazsi (rozpocet je prece jen omezen) a myslim ze na moje ucely zbytecny (par dni v roce pod stanem).
nebo je vyrazny rozdil v zivotnosti stanu s porovnanim s tema co mam vyhlidnute?
raynor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 30, 2017 17:28

Re: Výběr stanu

Příspěvekod apuka » pon kvě 1, 2017 11:31

Pokud Ti nevadi to cca pulkilo navic, tak si vem Jurka, pokud TI jde o zivotnost, tak asi Vandr. Ten MSR delsi zivotnost mit nebude, s Jurkem navic dostanes odolnejsi stan, hlavne vuci vlhkosti/desti.
Co se tyce zivotnosti, tak je tady hodne lidi, kdo TI muze potvrdit, ze Jurkove stany jsou opravdu drzaky, dobre udelane a vymyslene. A jako bonus Ti bez problemu opravi, kdyby neco, resp. sezenes nahradni dily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr stanu

Příspěvekod booze » pon kvě 1, 2017 11:35

Jurkem chybu neudelas. Pokud nespechas a chces fakt low cost, tak mrkni na Aliexpres.
@fps s tim Elixirem3 mas nejakou zkusenost? Kolik lidi se v nem vyspi?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Stany