Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv bře 23, 2017 0:06

@karaya: ta volba tam je, jen byla prý málo užívaná a občas nepochopená, co znamená, tedy je více schovaná - viz parametry spojení - jízdenka

Btw. jsem se dnes vlakem vracel z Ukrajiny. A ráno v Mukačevě jsem při snídani kapánek zazmatkoval, došel k tomu, že na Idosu je chyba (uvedený SEČ místo local, občas tam tato chyba opravdu je), kvůli tomu mi přípoj v Čopu ujede. Tak jsme skočili do taxíka, na poslední chvíli dojeli do Čopu...a zjistili, že to bylo zbytečný, Idos má vše správně, jen časový posun je opačným směrem než jsem tak brzo ráno myslel ](*,) Už aby někoho napadlo ten nesmysl s časovými pásmy zrušit. Jako kdyby nebylo jedno jestli jdu do práce v 9:00 nebo 21:00. Když zvládnou mít v půli světa vánoce v létě a velikonoce na podzim, tak proč by nemohl být jednotný čas...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » čtv bře 23, 2017 6:52

Ha, parametry spojení jsem prohlížel, ale záložek a dalších voleb si nevšiml... Díky!
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv bře 23, 2017 10:15

Ale pokud bys chtel na zpatecni cestu mistenku pro oba, tak to stejne musis naklikat dvakrat, vlozit do kosiku a zaplatit klidne dohromady.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » čtv bře 23, 2017 14:57

Hafi píše:Už aby někoho napadlo ten nesmysl s časovými pásmy zrušit. Jako kdyby nebylo jedno jestli jdu do práce v 9:00 nebo 21:00. Když zvládnou mít v půli světa vánoce v létě a velikonoce na podzim, tak proč by nemohl být jednotný čas...

:D takovy napad bych cekal spis od grca ;-)

Nevim, jestli by ti to v tomhle pripade pomohlo, ale kdyz jsem jezdil do jinych casovych pasem, vyuzival jsem funkci sekundarniho casu na hodinkach. Hlavni jsem mel mistni a sekundarni jsem si nastavil na SEC.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Indy » čtv bře 23, 2017 15:03

kdyz neni schopnost a vule v ramci jedny zeme zrusit letni cas, ktery mel prokazatelne jednu jedinou uspesnou implementaci, a to kdyz svedove oblehali brno, tak nanutit celymu svetu pouzivani jednoho casu, kdyz doted nemaji poradne ani stejny kalendar je utopie.

to uz by bylo praktictejsi zavest vsude anglictinu jako uredni jazyk.

jinak zkus prosadit ty nebo nekdo jinej cokoli z uvedenyho a budu mezi prvnima co te svrhnou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod booze » sob bře 25, 2017 8:54

Da se v aplikaci (uctu) Regiojet vytisknout faktura za jizdenky?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod malejjarda » sob bře 25, 2017 15:43

Potřeboval bych poradit ohledně nákupu jízdenky v Polsku.
V létě chceme je s přítelkyní a synem k Baltu (s kolama).
Budeme vyrážet z Náchoda, takže nejlepší spojení vychází z Kodowa Zdroje. Od tam s přespupem ve Wroclavi pojedme do Swinoujstie.
Jenže u nás se Polská vnitrozemská jízdenka koupit nedá (prý), takže buď přes net nebo zajet do Polska na nádraží (mám to přes 200km). Navíc každý vlak provozuje jiná společnost, takže musíme koupit každou zvlášť. Nechce se mi kvůli jedné jízdence zřizovat si u tamní firmy kredit.
Dá se aspoň v jedné nádražní pokladně koupit lístek na obě společnosti - Koleje Dolnoslaskie a PKP Intercity? Nebo to mají jako u náš, že každá firma jede na svoje triko?
Díky za rozumnou radu, jak to vyřešit.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pát dub 7, 2017 9:33

dalsi pochavala pro aplikaci, ktera konecne pro platbu masterpass nevyuziva externi web prohlizec, coz vede k velkemu urychleni platby a skoro tak neni rozdil mezi platbou kartou ci CD kredit. Takhle nejak to melo byt uz drive a ne vypustit platbu v takovem paskvilu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte dub 18, 2017 19:24

Tak jsem na příští víkend kupoval jízdenky do Brna a zpět....neskutečný porod.
- měl jsem tam nějaký kredit, který jsem chtěl vyčerpat, ale nestačil na ty jízdenky. Bohužel platba kreditem nejde doplatit kartou, tedy je nutné nejdříve příslušně dobít kredit na to, kolik to bude stát.
- chtěl jsem v obou směrech konkrétní 3 místa (resp. 3 místa z jedné konkrétní čtyřky vedle dětskýho kina) v konkrétních vlacích. I proto jsem to řešil celkem s předstihem.

1) Hodil jsem tam příslušné jízdenky do košíku, zjistil cenu, vyhodil je z košíku, hodil do košíku dobití kreditu na správnou částku, zaplatil.
2) Dal jsem tam opět ty jízdenky do košíku a při výběru místenek zjistil, že pro cestu tam je to v pohodě, vyberu místa na plánku vozu. Pro cestu zpět jede vlak ze zahraničí a tam bohužel plánek není. Tak zkouším přes výběr konkrétního místa, nebo přes výběr sousedního místa se dostat k těm, co chci. Ale tvrdí mi to, že výběr není možný a cpe mi to jiná místa (byť ve stejné sekci, což je jediný, co tam jde vybrat). Soudím, že vybraná místa už jsou obsazená.
3) Cvičně zkusím přidat větší množství jízdenek...a hle...ono to časem nabídne i ta místa, které chci.
4) Přidám tedy větší množství jízdenek s nastavením "pro každého cestujícího vlastní jízdenku", abych pak mohl vyházet z košíku ty, které nechci
5) Bohužel jde maximálně 6 najednou a v prvních 6 nejsou ty co chci
6) V dalších 6 už jsou, ale zas jsem vyčerpal kontingent nejlevnějších jízdenek a na dražší už nemám kredit.
7) Vyházím všechny jízdenky na zpáteční cestu z košíku
8) Kupuju vhodný počet jízdenek, tentokrát přes dražší skupinovou víkendovou jízdenku, abych si nevyžíral akční jízdenky.
9) Teprv pak přecházím na jednotlivé jízdenky - Když se konečně ukáže jedna na správné místo, píšu k němu jméno ženy.
10) je čas pokračovat v koupi místenek pro mě (s IN25) a dceru (zdarma). Metodou pokus-omyl zjišťuji, že musím vykoupit v té sekci vlaku ještě 4 jízdenky (opět přes skupinovou víkendovou) a pak teprv jsou na řadě k prodeji ta 2 místa, která chci.
11) promazat košík a neukliknout se, hurá jízdenky zakoupeny.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte dub 18, 2017 19:28

No vidis jakou peknou online hru sis nasel :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Miras » úte dub 18, 2017 19:29

A to počkej, až nastoupíš do vlaku a průvodčí ti oznámí, že kino nefunguje, jako se to stalo mě, když jsem minulej rok podobně cvičil s místenkama před cestou do Ostravy :twisted:
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte dub 18, 2017 19:31

:D po nastoupeni do vlaku zjistis, ze je cislovany jinak, nez sis myslel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte dub 18, 2017 20:06

Railjet, tj. jiný číslování nehrozí.
Rozbitý kino by mi až tak zásadně nevadilo...a sice by to měla být česká souprava, ale kdyby byla německá, tak je lepší rozbitý než nerozbitý. Spíš jde o ten prostor.

(A to jsem vynechal ten bod, že jsem to blbě spočítal a o dvacku se seknul, tj. jsem na konci stejně neměl dost kreditu...ale to už jsem vyhodil jen tu snadnou jízdenku do Brna, opět dobil kredit (minimálně stovku) a dokoupil cestu tam.)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte dub 18, 2017 20:11

@Hafi: objednat mistenky na vlak prichazejici ze zahranici na konkretni mista nejde z toho duvodu, ze se to dela zprostredkovane pres Deutsche Bahn, ktery je jakymsi celoevropskym zeleznicnim centralnim servrem, ktery eviduje mista v mezinarodni preprave a ten to zase (obcas) objednava pres server zeleznice odkud dany vlak/vagon vychazi. A dokopy ta komunikace nejak vazne. Bohuzel to tak je vsude, co jsem to kdy zkousel (CD, ZSSK, OEBB a obcas i DB, tam to ale nekde jde).
Pro stouraly: to jen pro vysvetleni, ne pro obhajobu CD :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte dub 18, 2017 20:23

Já tomu částečně rozumím a chápu, že z důvodů, který uvádíš mi to nezobrazí online stav toho, co je rezervovaný a co ne. I bych asi zkousnul, kdyby to nešlo vůbec. Co nechápu je, proč když už se mu textově snažím vnutit to místo, který chci a který vím, že je volný a on to odmítá ověřit, že volný opravdu je, a prodat mi ho. A když ho znásilním viz výše, tak mi ho bez keců prodá.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř dub 19, 2017 6:31

Presne nevim, ale rekl bych, ze na to nemysleli pri navrhu protokolu komunikace mezi zeleznicnymi servry :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » úte kvě 2, 2017 7:15

do rakouska a německa zrušili jízdenku City Star, takže nejenom že se jízdenka do těchto zemí slušně prodraží, ale i jízdenka platí jen 4 dny, oproti jednomu měsíci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte kvě 2, 2017 14:13

Ale houby podrazi. Podivej se na ceny akcnich jizdenek. Takovy Lienz, Ostztal, St. Anton, atd. z Prahy pres Viden se da obcas, resp. pres zimu skoro vzdy s nekolikadennim predstihem se dalo sehnat za nejakych 386, z OV o skoro 200 draz jednym smerem. Za to se City Star nedostane ani kdyby Vas cestovalo pet.
Jo, s platnosti je to horsi, taky pro ty, co se rozhoduji na posledni chvili, kdy a jak pujdou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » úte kvě 2, 2017 18:53

To je sice nemile, ale kdy jsi jel na CityStar naposled? Ja uz si ani nevzpominam, je to hodne let. Ty slevy, jak psal apuka, to prebiji a to i kdybys jel na slevu jen tam a zpatky za plnou cenu. Navic mam pocit, ze CityStar v poslednich letech neplatila mesic, ale uz jen 14 dni.

Kdyz koukam na ta spojeni na Linz:

Trať 220 | (Praha -) Benešov u Prahy - České Budějovice (a zpět)
V úseku: Planá nad Lužnicí – České Budějovice

Plánovaná výluka

Oprava přejezdu,
Rozsáhlejší oprava tratě,
Zvýšení bezpečnosti železničního provozu,
Udržení technického stavu trati,
Zvýšení komfortu cestování

Nemela byt uz kurva doprdele byt ta trat vloni po 20 nebo 30 letech neustalych vyluk konecne opravena? :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod axi12 » stř kvě 3, 2017 8:56

mike: jojo, byla... tři měsíce :D ještě další rok, dva budou výluky a pak se to zrychlí o nějakých 10/15min ještě :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 9:07

Pokud opravujou prejezd, tak to muze byt "dusledek" srazky Pendolina a Polaka ve Studence. Docela dost ted s tema prejezdama delaji. Je to mimo puvodne planovanych vyluk
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod fps » stř kvě 3, 2017 16:04

- CityStar jsem používal cca 6x za rok, naposled 13.3.2017, a koukám že je na jízdence platnost už jen 14 dni, 31.8.2016 mám poslední jízdenku která platí 30 dní
- takže po novu jsem dneska koupil včasné jízdenky Praha hl.n. - České Budějovice, České Budějovice - Linz Hbf, Linz Hbf - České Budějovice, České Budějovice - Praha hl.n., a v Rakousku pak koupím Linz Hbf - Windischgarsten, Windischgarsten - Linz Hbf, cena je (uvidím až jak v Rakousku zda cena sedí co píší na netu?) o cca 300 kč levnější než s CityStar, ale nejenom že je to neuvěřitelných šest jízdenek, oproti předchozí jen jedné, ale velká nevýhoda je ta, že včasné jízdenky jsou platné jen jeden den, já před tím kupoval jízdenku v první den možné cesty, a pak jsem jel třeba o den až čtyři později kvůli špatnému počasí, raději bych tedy zaplatil o 300 kč víc, měl bych jednu jízdenku, ale hlavně bych jel podle počasí, i když jízdenky už platí jen čtyři dny?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod malejjarda » stř kvě 3, 2017 16:24

Objednání místenek na konkrétní místo ve vlaku je kapitola sama o sobě.

Koupil jsem si jízdenku s místenkou (na konkrétní místo), když jsem chtěl koupit i pro syny (druhý den) místenku vedle, nešlo to. Prý je vedlejší sedadlo obsazené (dyť taky jó, mám ho já).

Jedu s kolem do Prahy. Koupím jízdenku a rezervaci na kolo s místenkou.
Když jsem chtěl koupit i rezervaci s místenkou pro přítelkyni, tak jedině do vedlejšího vagonu.
Pak sice do stejného vagonu, ale na druhý konec. Nakonec jsem to vzdal s tím, že přítelkyně to koupí v pokladně ČD.
Pokladní to taky nešlo. Tak přílulka koupila aspoň na druhý konec vagonu.
Pokladní to nedalo (je to známá), tak dlouho to zkoušela, až se jí asi po půl hodině podařilo rezervovat místo, vedlo mého. Takže telefonát, ať si dojde rezervaci vyměnit.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod malejjarda » stř kvě 3, 2017 16:31

Ale abych na ČD jen nenadával.
V neděli docela zabodovaly. Jel jsem z Náchoda do Chocně a tam měl přestupovat na rychlík do Brna. Bohužel jsme měli zpoždění a do Chocně přijeli pozdě - rychlík už byl pryč. Ale nechali nám mimořádně zastavit Expres Praha - Brno, původní rychlík jsme někde před Blanskem předjeli a do Brna přijeli ještě dřív, než on :D .
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 17:42

fps píše:- CityStar jsem používal cca 6x za rok, naposled 13.3.2017, a koukám že je na jízdence platnost už jen 14 dni, 31.8.2016 mám poslední jízdenku která platí 30 dní

Zvlastni, ja uz jsem tady prece nadaval pred delsi dobou, ze zkratili platnost jizdenky na 14 dni. Nevim ale jiste, jestli to byla CityStar nebo normalni zpatecni. Njn, same zmeny k horsimu, kdyz jsem zacinal jezdit do Alp ja, tak CityStar platila dva mesice a myslim, ze normalni mezinarodni taky.

fps píše:uvidím až jak v Rakousku zda cena sedí co píší na netu?

Mne zatim vzdycky sedela. Jinak v Linci na nadrazi jsou automaty, tam se da koupit jizdenka snadno a rychle. Platit se da i kartou a myslim, ze berou i bankovky.

fps píše:ale velká nevýhoda je ta, že včasné jízdenky jsou platné jen jeden den, já před tím kupoval jízdenku v první den možné cesty, a pak jsem jel třeba o den až čtyři později kvůli špatnému počasí, raději bych tedy zaplatil o 300 kč víc, měl bych jednu jízdenku, ale hlavně bych jel podle počasí, i když jízdenky už platí jen čtyři dny?

Taky tak, strasne nerad planuju primo na konkretni den a jeste k tomu tri dny predem #-o

Ktera jizdenka plati uz jen 4 dny?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 18:32

@fps: Mel bys udelat jednu vec. Vyhledej pozadovne spojeni na starem webu (http://old.cd.cz/default.htm), tam Ti to bez problemu najde (bohuzel pro jizdenku jenom to same, co novy web). Dej to do emailu, nebo to vytiskni a posli to oficialne jako reklamaci na CD s tim, ze jsi musel zaplatit tolik a tolik, pricemz je tam vyhodnejsi spojeni, jizdenka se na to dala koupit a je to mezinarodni bod OEBB, takze maximalni jizdne na Vcasnou Jizdenku Evropa do Rakouska by mela byt 44EUR (viz cenik https://old.cd.cz/eshop/data/CenyVJE.pdf?v=20170208), pricemz bezne bys to s Tvym predstihem mel jeste mnohem levnejsi. Ze jsi takto musel vybavovat zbytecne dlouho a mozna jsi zaplatil i vice. A ze eshop i na pokladne nachazi pouze jizdenky pres Viden.

Jinak ale nechapu, proc jsi kupoval zvlast jizdenku do Budejovic a odtud do Linze, kdyz Praha - Linz je za nejakych 247 Kc primo v eshopu CD.

@mike: Na vyse uvedenem webu si muzes (zatim) spustit nakup jizdenek i ve stare verzi. Jen nezaplatis CD Kreditem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 19:12

Taky jsem nepochopil, proc nekoupil jizdenku rovnou do Lince.

Pocitam, ze s reklamaci neuspeje, ale aspon by je to mohlo dokopat k tomu, aby to spravili. Mozna je to stejny typ chyby, jako jsem mel vloni s Lienzem. Ta tam taky strasila snad mesic, na mail mi vubec neodpovedeli, ale pak se to zahadne "spravilo samo". Takze reklamace urcite od veci nebude.

Mimochodem, nevite nekdo, jak je to v Rakousku? Musi se jet presnou trasou, co je na jizdence, nebo se da i delsi? Kdyby jo, tak by se dala koupit akcni pres Salzburg, ktera by vysla na tech 386 Kc a pak jet z Lince primo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 20:07

Nedalo mi to, chvili jsem si s tim hral a ejhle:
vlak2.jpg

Podle mne tam maji chybu a jsou pekni blbci, kdyz na to neprisli. Chova se to podobne, jako v mem pripade vloni. Spojeni do Windischgarsten to nenajde, ale do Selzthalu, ktery je o kus dal stejnym vlakem, uz jo. Spojeni na Liezen, ktery je o stanici dal, to zas smeruje blbe pres Salzburg. Coz je sice drazsi, ale zato to trva dyl.

CD píše:Bohužel, směrování dle trasy regionálního vlaku u nás nastavit nejde.

Tohle je normalni bullshit. Evidentne to jde, viz vyse, jen ne do vsech stanic. Mel ti doporucit koupit jizdenku do Selzthalu, byla by za stejnou akcni cenu. Njn, zamestnanec CD...

Bych ty jizdenky normalne reklamoval a chtel vratit plnou cenu, protoze blbe poradili. Misto toho bych si koupil tu, co jsem nasel vyse. Mozna by vysla jeste vyhodnejsi Tabor -> Selzthal plus Praha -> Tabor, ale nechce se mi to pocitat. Vloni jsem to ale takhle nejak delil, pak je ta do Rakouska za 386 Kc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 20:23

Jeste jsem si proklikal par stanic na trase toho osobaku okolo:

Klaus -- OK
Steyrling -- nefunguje
Hinterstoder -- OK
Rossleithen -- nefunguje
Windischgarsten -- nefunguje
Spital am Pyhrn -- nefunguje
Ardning -- nefunguje
Selzthal -- OK
Liezen -- nefunguje

Takze maji problem s nekteryma mensima stanicema, ale rozhodne ne s celym vlakem a jeho smerovanim. Stacilo mi na to par minut a oni na to neprisli za 3 dny?!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » čtv kvě 4, 2017 7:30

mike píše:Mel ti doporucit koupit jizdenku do Selzthalu, byla by za stejnou akcni cenu. Njn, zamestnanec CD...
mike píše:Takze maji problem s nekteryma mensima stanicema, ale rozhodne ne s celym vlakem a jeho smerovanim. Stacilo mi na to par minut a oni na to neprisli za 3 dny?!
Ty jsi ponekud ujety, miku... Chces koupit jizdenku do stanice X v zahranici, kde to zamestnanec nezna, ta stanice JE mezinarodni tarifni bod, tj. da se tam vystavit jizdenka, ale ted z nejakeho duvodu nejde, tak ocekavas, ze pani za pokladnou nebo na informacich (ale i informatik) zacne zkoumat, na jake jine stanice v okoli to jde vystavit a jake ne a ze Ti doporuci si koupit jizdenku do stanice Y :shock:.
Promin, ale toto je naprosto volovina. Vis kolik lidi by ji s tim poslalo nekam? Koneckoncu, ze to my tak zkousime je dane tim, ze nekdy nekdo nahodou zjistil u jednoho problemu, ze to slo do vzdalenejsi zastavky a to bylo (mozna) proto, ze ta puvodni zastavka nebyla mezinarodnim tarifnim bodem, coz tady neplati. Jinak by to asi nikoho nenapadlo.
mike píše:"CD píše: Bohužel, směrování dle trasy regionálního vlaku u nás nastavit nejde."

Tohle je normalni bullshit. Evidentne to jde, viz vyse, jen ne do vsech stanic.
Technicka poznamka:
Zadny bullshit, jen asi mate jine predstavy, co znamena slovo "smerovani". U mezinarodnich jizdenek si nemuzes urcit, ze chces jizdenku "tak jak jede nejaky regionalni vlak", jen muzes urcit pruchozi body. Skutecne smerovani jizdenky je urcene predpisem (platnym mezinarodne) prepravcu, kde jsou vyjmenovane vsechny mozne trasovani mezi mezinarodnimi tarifnimi body a hranicnim prechodovym bodem mezi dvema zeleznicemi. Napriklad do OV z Breclav(Gr) (napr. z Vidne) mas danou trasu "<1154>Breclav*(Hodonin/Brno)*Prerov". Na zadnou jinou nemuzes koupit primo mezinarodni jizdenku, potom uz musi cast vystavit jako vnitrostatni, napr. kdybys chtel jit pres Breclav - Hulin - Valmez - Frenstat - Frydek Mistek - Ostrava. Pro cesky usek mas tyto trasy dane [url=<1154>Breclav*(Hodonin/Brno)*Prerov]v tomto predpisu[/url] a stejne predpisy ma kazda zeleznice zucastnena smlouvy SCIC-NRT, tj. kam muzes koupit mezinarodni jizdenku.
Jasne, ze se tato trasa vetsinou shoduje s trasami (nekterych) regionalnich vlaku, ale ne vzdy a nemuzes to nazvat "trasovani podle regionalniho vlaku". Toto nejde nastavit v zadnem mne znamem zeleznicnim systemu pro nakup mezinarodnich jizdenek (CD, ZSSK, OEBB, DB, SCNF, CHF, MAV, ...). A prakticka zkusenost (jedna hodne let zpatky byla, ale uz si nepamatuji presne kde, Slovensko nebo Rakousko?) ukazuje, ze obcas trasovani zustane, ale smerovani skutecnych vlaku (i mezinarodnich!) se mezitim zmenilo a ze jsem nemohl koupit jizdenku na mezinarodni rychlik, protoze jeji trasa nevedla po schvalenem trasovani mezinarodni jizdenky...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Pokec