Nohy a vse kolem toho

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » úte bře 28, 2017 17:38

....no u mě je to takové ne zcela vyjasněné, protože:

RTG......čistý, pouze jedna stará zlomenina prstu (vůbec jsem to nezaznamenal :wink: )
SONO....vcelku v pořádku a cílová oblast pro přetrvávající otok ne úplně čitelný.
MAGNET....pěkné obrázky O:) ale taky poměrně v pohodě.

Tedy suma sumárum, tak trochu simulace...
Ne, simulace to není a naopak to občas bolí jak sfiňa.....až do takového pálivě-řezavé bolesti do článků prstů.
To prolínání kostní dřeně je nejpravděpodobnější příčina.

Blikání laserem má nastartovat ozdravný proces v tkáni, je to takový pokus-omyl.....nic se pokazit nedá. Možná to funguje, protože po třetí terapii se mě přitížilo :D (tak to má prý být).

Chodím na kliniku tělovýchovného lékařství.....v tomto směru je to v pohodě.
Manželka pracuje ve špitále, takže mám docela full servis.

....nicméně absťák chození po kopcích mám teda slušnej ](*,)
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » úte dub 11, 2017 9:17

Nevim, do ktereho tematu by to spravne patrilo, snad sem,

V sobotu pri slapani na Zbojnicku v Tatrach kratce pred koncem jsem z niceho nic pri jednom zapadnuti az po stehno a naslednem "vystoupeni" z diry jsem na zatizene noze pocitil ve stehnu, tak 7-12cm nad kolenem zvlastni, ale hodne zretelne a jasne pocity. Jakoby neco ve tvaru Y natahlo (a zabolelo), kdyz jsem na nohu stoupl a zatezil a pote uvolnil a stahnul, kdyz jsem stoupil na druhou nohu a tuto odlehcil. Pocit jakoby tam byla pevnejsi, hrubsi gumene lano. A pote az po chatu pri kazdem kroku se to opakovalo.
Byl to naprosto ciste ohraniceny pocit na to "gumene lano", uplne zretelne jsem citil, jak se natahuje, zabolelo, uvolnilo a stahlo a prestalo bolet. Jen na tok kratkem kousku, na tom "lane".

Nastesti na chate u polevky to preslo a smerem dolu jsem uz nic necitil, ani dalsi den.

Nevite, co to mohlo byt? Ja jsem mel obavy, ze je to nejaka slacha nebo co a to pruzeni navozovalo pocit, ze se to chysta protrhnout. No, prijemne to nebylo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 11, 2017 15:55

dneska mi na palec spadla asi 2kg vec, takova hranata krabicka, takze mam nehet fialovej, bolavej, celej den me v nem pulzuje a k tomu vystreluje bolest. Da se to nejakou masti trochu pomoct od bolesti, hojeni? kdyz mam nohu v bote, tak to docela boli, jak se pri chuzi palec zveda a potrebuju ujit na velikonoce 80 kilaku... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » úte dub 11, 2017 16:20

Je možné, že se ti palec podlije a nehtové lůžko se poškodí, že si budeš muset strhnout nehet....
Bolí to pokud je to čerstvé, nehet sám o sobě je necitlivý.
Tedy pokud by k tomu došlo, tak prvně je potřeba "vypustit" krev a vodu pod nehtem a jakmile se po pár dnech vytvoří pod nehtem "dutý prostor", tak můžeš operovat :D
Přeji ti aby k tomuto nemuselo dojít.
Nehty na palcích od noh shazuju téměř každý rok :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod oodoow » úte dub 11, 2017 16:25

Jo, to vypadá, že máš po nehtu. Prostě to propíchni pod nehtem, vyteče z toho nějaká krev a tak a pak už to tolik bolet nebude. Potom to přestane bolet úplně, začne růst nový nehet a starý časem odpadne. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 11, 2017 16:39

zveda se mi kufr jen kdyz to ctu, operaci sama na sobe nemam sanci zvladnout - bych asi blinkala - tak asi budu vyckavat na zmenu situace :D

progym hm, ses asi starej profik ale i tak me to moc neuklidnuje :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 17:13

Vem si Aulin, jeden by mel stacit. Zitra to bude lepsi. Behem par dni by to melo prestat bolet uplne, ale o nehet asi prijdes. Nekde tu na to mame specialni vlakno, tam najdes dalsi info. Pokud to nebude vylozene nutne, tak bych do toho nepichal, krev se vstreba sama. Kdyby ne, tak bude lepsi zajit k doktorovi. Nehet si strhavat nemusis, k tomu nevidim zadny duvod, casem (nekolik mesicu) odpadne sam, az ho novy vytlaci (mel jsem to aspon 3x).

Podobne blbe jsem si prerazil nehet poprve, kdyz jsem zakopnul v rozepnutych lyzakach. Bolelo to strasne, musel jsem si taky vzit prasek (asi Brufen), abych prezil cestu domu. Pak uz nebylo potreba s tim nic delat, po case odpadnul klasicky sam. Do te doby to byla jen kosmeticka vaha, byl uplne cerny. Protoze pod nim byla ta srazena krev.

edit: jo a kdyby to bolet za par dni neprestalo, zajdi k doktorovi. Jestli treba nemas prerazenou kost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 11, 2017 18:48

jo, vybavuju si ze posledne sme tu meli starost tusim o bibi a jeji nehty ? :D ale mam pocit tam nebylo nic o ty masti, tak sem si rikala spis ohledne hojeni nez drastickeho zasahu. Neda, budu vyckavat a nejak to dopadne.

Aulin si dam asi na noc, jestli se to nezlepsi - mela sem ted jizdy tak to sem radsi nechtela riskovat, ze srazim nejakyho chodce treba v hrusovanech :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 18:56

Jestli nemas potrebu dat si ho hned, tak to nic neni ;-) Ja jsem tenkrat bez prasku nemohl vydrzet ani sezeni v aute, natoz rizeni. Aulin by snad pozornost ovlivnovat nemel, ne? Na sobe jsem teda celkem nic nepozoroval, akorat v prosinci po uraze se mi jednou asi hodinu motala hlava, ale to mohlo byt i necim jinym. A bylo to jednou za 14 dni, co jsem ho bral.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 11, 2017 19:21

mike sem si uz aulin vzala rano v praci, hodila sem si to na nohu tak v 8 :D me to nic nedela, ale kolega v praci po tom byl jak zfetovanej, takze jak to pak zas vic prislo k sobe, tak sem kvuli autoskole nic nechtela, pro jistotu... V otevrenejch botach je to snesitelnejsi, takze sem to nejak prezila. Achjo, a to neni ani tyden, co se mi zahojila rozriznuta noha z nechtenyho brodeni a mam to na stejny noze :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 19:29

Jo tak... jestli to boli i pres Aulin, tak to asi bude horsi. Ten normalne funguje 12 - 15 hodin a nema se brat vic, nez 2x denne. Uvidis, vem si dalsi na noc a snad to rano bude lepsi. Kdyby ne ani za par dni, tak bych fakt zasel na rentgen.

Asi bude nejlepsi nohu uriznout, kdyz jsou s ni furt problemy. Nebo hlavu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 11, 2017 19:34

mike 12 - 15 hodin :D i kdyz jo, urcite je mozny, ze to jeste pusobi trochu. Ale na koleno to teda bohuzel funguje vyrazne hur...:(

uvidim zitra, skoda teda, ze to nejde nejakym tim kremem z lekarny nejak podporit hojeni a spis cekat... tak snad se pres noc stane zazrak, pac na vikend se po dlouhych mesicich bez vandru tesim veeelmi :D (bacha, mozna bude v cechach prset :D

v mym pripade zcela jiste hlavu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » úte dub 11, 2017 20:01

Na mne jo. Byl jsem diky nemu schopen jit 9 hodin se zlomenym kotnikem a posledne jsem cestoval cely den potluceny jako nikdy predtim, bez nej jsem skoro nebyl schopen chodit. Ono se to nezda, bral jsem ho pak 14 dni a hlavne o narazenych zebrech jsem samozrejme vedel. Ale teprve kdyz jsem ho musel vysadit, tak se ukazal ten rozdil.

Zas nemuzes cekat zazraky a jestli to beres casteji, tak si telo zvykne a uz to tak dobre nefunguje. Praskama proti bolesti se ma setrit na vyjimecne prusery, jako je tenhle. Ja to tak delam a pak to funguje ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » úte dub 11, 2017 20:18

Mawenzi píše:kdyz mam nohu v bote, tak to docela boli, jak se pri chuzi palec zveda a potrebuju ujit na velikonoce 80 kilaku... :D

Ostrihej si do nejake pekne podoby nehet a stahni si ho paskou. Tak to das uplne v pohode.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 12, 2017 6:05

mike jj vim ze si o nem psal i v tehle souvislosti.

ja ho mam prumerne 1x za dva roky coz neni moc, taky si ho setrim na vyjimecny pripady, ale zrovna sem v baglu nemela brufen. ale i tak. zabira mi lip nez brufen ale aj umrtvovavel na zuby co prej lidem staci jedna az dve injekce mi jich dala 6 minule :D ani brufen moc nejim, nebo jiny leky, protoze potrebuju at to zabira na to koleno, kdyz pruser.

booze diky za tip.


noc dobry, budilo.me to jen parkrat, dneska to boli o neco min a zlomeny to nevypada (boli to jen u toho fialovyho nehtu) takze to snad neupadne s celou nohou:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod apuka » stř dub 12, 2017 7:21

@mawe: rozhodne si (zatim) nepropichavej sama nic pod nehtem! A uz vubes si to nestahuj sama. Jednak vubec neni jiste, ze Ti nehet nakonec sleze a jednak si tam muzes zanest nejakou infekci, je to tam docela citlive a to by byl mnohem vetsi pruser. A az ma odpadnout, tak odpadne (skoro) sam, v pripade castecneho "umrti" zase casem vyroste abys mohla ostrihnout mrtvou cast.

Na hojeni muzes zkusit nejakou arnikovou mast (na podlitinu), mozna se hodi i kostivalova. Ale neni az tam moc vhodne to kombinovat s jinym kremem, napr. Aulinem a taky neni dobre, pokud mas tam nejakou ranu.
Je dobre si palec zatahnou, jak se psalo, ja bych to jeste udelal tak, abych primo na nehtu nemel prilepeny leukoplast, aby nedrazdil pri prelepeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 12, 2017 8:56

jj kluci psali nesahat cekat tak cekam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod akrij » stř dub 12, 2017 14:01

Před lety jsem si přibouchl nehet ukazováku levý ruky dveřmi od auta. Prst natékal škubalo v něm a nic ani ledování nepomáhalo. Večer jsem se umrtvil v hospodě, ráno se mého prstu kamarádka zhrozila a vyhnala mě na chirugii. Doktor udělal rtg, zlomený to nebylo tak řekl že to vymačká. Já jsem se toho nemohl ani dotknout jak to bolelo a čekal jsem že mu začnu bořit ordinaci... Vzal injekci jen to trochu píchlo a šel vykecávat na chodbu pak přišel a vymačkal to a za další chvíli znova nic z toho vůbec nebolelo. Sestra na to pak nakydala nějakou hnědou mast a zavázala až do půli předloktí. Za tři dny na převaz když si prý netroufnu, to už jsem ale zvládl sám a pod nehtem pár týdnů rostl nový ve starém nehtu byly znát akorát 2 vpichy po injekci, to už bylo úplně v pohodě.
akrij
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: stř kvě 14, 2014 13:47

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » stř dub 12, 2017 17:34

Višněvského roztok :D
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 19, 2017 6:48

tak palec je fialovej jen z pulky a celkem v poho. ale vcera vecer me zacala hrozne bolet leva noha na chodidle zespodu z leve strany jako pred hranou chodidla, boli me chodit a v noci sem se budila bolesti... nevite nekdo co by to mohlo byt? namazala sem to fenistilem, ale nevypada to natekle, treba od komara...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » stř dub 19, 2017 8:39

Moje chodidlo má v tuto chvíli docela úspěšné pokračování....

Laserová terapie byla vcelku bez výsledku, ale k tomu bylo skutečně přistoupeno jako "pokus-omyl".
Injekční "béčko" myslím, taky ničemu příliš pro regeneraci nepomohlo.
Vložky na míru i po 14dnech nošení.....no stále se s tím chodidlo nějak nevyrovnalo a pořád mám pocit, že v botě mám cosi navíc.
Štěstí v neštěstí je nejspíše fyzioterapeutka, která mě učí různé uvolňovací techniky a zde je výrazný pokrok.
To poškozené místo samozřejmě bolí pořád a při tlaku je dále citlivé, ale po 4měsících se ve stoji postavím na špičky, což jsem předtím neudělal ani náhodou. Samotnou plosku cítím pěkně uvolněnou a při chůzi je poznat, že je to výrazně lepší.
V sobotu jsem si výletním tempem obešel Sněžku (21km) a až cca ve 3/4 cesty jsem to trochu více cítil.
Tedy nemůžu asi říci, že "už zase skáču přes kaluže", ale po 4měsících kulhání je to hodně velký obrat. :t:t

Zajímavý názor od fyzioterapeutky byl i na pohled vložek do bot....
Vlastně mě řekla, že to považuje za zbytečné. Ploché nohy mám už z "minulého století" a nic mě nebránilo chůzi......vznikl problém a řešení není vložením něčeho do boty co mě podpoří dobré držení klenby nohy, ale řešení co udělat pro to aby svaly na plosce více "makali" abych změnil pohybové vzorce, které určují toto špatné postavení klenby, tedy kyčle, kolena a kotníky.
Při praktickém cvičení to opravdu fungovalo. Druhá věc je ta, za tyto moje vlastní pohybové vzorce dokážu změnit (nebo upravit), když jsem na ně zvyklý tolik let.
Všechno co s ní řeším dává vždy smysl a především to na mě funguje.
Tedy za mě dobrý :supz:

Nevím zda to někomu pomůže, ale cílené protahování a cvičení mě osobně perfektně pomáhá.
Myslím, že se nejedná o nic speciálního, ale psaný popis se asi nedá příliš aplikovat, tedy neuvádím nic konkrétního jak cviky vypadají. :-k
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » stř dub 19, 2017 20:35

Jj, dobra fyzioterapeutka je lepsi, nez deset doktoru.

progym píše:Zajímavý názor od fyzioterapeutky byl i na pohled vložek do bot.... Vlastně mě řekla, že to považuje za zbytečné.

Dosel jsem ke stejnemu zaveru a dokonce jsem cetl nazor (od fyzioterapeuta), ze vlozky jsou vylozene skodlive, jen zamaskuji puvodni problem a noha dal zeslabne, takze uz bez nich nepujde vubec chodit.

Co ti vlastne rekla, ze ti je? Je to ta Mortonova neuralgie vlivem zborcene klenby? Nebo neco jineho?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » stř dub 19, 2017 21:36

Píšeš to velice dobře a já to vlastně asi nechtěl napsat takto úplně natvrdo abych nevyvolal diskuzi nějakého zarytého zastánce vložek do bot, který řekne, že moje fyzioterapeutka je debil :lol:
Vložky, které mám tak skutečně mě pořád v botě "zavazí" a nemám pocit, že by se něco vylepšilo.

Docela jednoduchým způsobem mě třeba ukázala jak se srovná klenba sama, pokud vytvořím správné postavení kyčlí, kolen a kotníků.....jakmile jsem se dostal do správného postavení, tak bylo krásně cítit jak svaly na plosce zabírají a chodidlo "pracuje".

Resumé zatím stále stejné........chronické přetěžování při příčně plochém chodidle a prosak kostní dřeně do tkáně.....
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » stř dub 19, 2017 21:51

Hlavne nejmenovat, treba tohle vlakno prehledne :twisted:

Dokazes nejak popsat, v cem je tve postaveni kycli, kolen a kotniku spatne, ze klenbu takhle pretezuje? Si to nejak nedokazu predstavit.

Jo a gratuluju, zes konecne nasel neco, co ti pomaha :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod progym » čtv dub 20, 2017 6:33

.....již jsem poučený, že je nesmyslné reagovat na jakékoliv připomínky ortodoxních názorových jedinců pevně stojících si za svojí jedinou pravdou (byť pluralita názoru je skvělá věc pro debatu) :lol:

Add špatné postavení:
nemám vyloženě nohy do X, ale "naučil" jsem se stát špatně a tedy mám kotníky vbočené dovnitř, což přímo ovlivňuje klenbu.
Jestliže jsem srovnal chodidla, zaměřil se na 4 opěrné body (klouby palce a malíku a dva body na patě), srovnal kolena při uvolněné čéšce.....tak kyčle aut udělali rotaci (vnitní?....teď mě to uniká, ale nejspíše ano, zevní by byla obráceně). Nohy dostali jiné postavení a klenba se aut. zvedla. Tímto samozřejmě vznikl i menší tlak na přetěžované místo.
Jiná z věcí je ta, zda tento léty naučený pohybový vzorem dokážu potlačit a naučit nohy správnému postavení aniž bych na to musel myslet.
Prý to jde, ale člověk to musí pilovat a být na sebe přísný.....

Nevím zda z takového popisu něco vyčteš pro tvůj případ....
Stejně tak to ty protahovací cviky. Jsou vlastně hodně jednoduché, ale popsat ti je můžu úplně blbě.
Je tedy fakt, že pokud člověk něco nepřetáhne tak by nemělo být nic kontroverzního, max. to nemusí pro jiné fungovat.

Rozhodně nemůžu říct, že mám recept, ale po 4měsících je to velký příslib a můžu opět začít trochu chodit.
Fakt je, že jsem letos měl trochu velkolepější plány na nějaké kopečky a to musím dát k ledu, protože bych zbytečně vystavil "spolupachatele" možnosti zahození akce, kdyby se to po cestě nějak vyhrotilo, což mě moc mrzí.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod ketrin » čtv dub 20, 2017 7:18

Mám něco dost podobného, už asi 7 let. Dobrá zpráva je, že po horách chodím dál a ta špatná, že věk -s kterým to souvisí-, pánové, nezastavíme :twisted: Mně se ještě přidala degenerativní artritida, ale vzhledem k tomu, že původně to vypadalo na tu revmatoidní -což se nepotvrdilo- tak jsem štěstím bez sebe, jak jsem dobře dopadla a že to je zas vlastně jen to běžné opotřebení.
Dobrá je i jóga, já se dále snažím aspoň občas cvičit balanční cviky na takových těch napůl vypuštěných míčích - nevim jak se tomu správně říká - k posílení svalstva zejména okolo kotníků. A ze stejného důvodu nenosím pohory, nýbrž lehké běžecké boty. No a snaha o udržení optimální váhy, to je samozřejmost, že.
Minulý týden jsem si vyšla na jarní pochoďák, asi 170 km za 6 dní a docela dost i převýšení. První a druhý den mě od pasu dolu bolelo úplně všecko, pak to nějak přešlo. Resp. na nějakou tu bolest je potřeba si prostě zvyknout, hlavně ráno než se člověk rozhýbe, aspoň já to tak mám.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2017 17:02

progym píše:Nevím zda z takového popisu něco vyčteš pro tvůj případ....

Ne, u mne je to jine, jen jsem si nedovedl predstavit, jak k necemu takovemu muze dojit. Ted uz to myslim chapu. Nerovnomerne stranove zatizeni, takze se ti borti klenba a telo se to snazi vyrovnat tvorbou pevnejsi kosti. Neco jako kdyz vznika vboceny palec, tam je to taky na prvni pohled nepochopitelne.

Umi tva fyzio Vojtovu metodu? Tou se da postoj tela celkem efektivne zmenit, na mne to kdysi zkouseli a fakt to fungovalo (az moc, jednou to prehnala a odchazel jsem po spickach :)). Akorat byl efekt jen kratkodoby (den az dva), takze to chce opakovat.

ketrin píše:ta špatná, že věk -s kterým to souvisí-, pánové, nezastavíme

Bohuzel... ](*,)

ketrin píše: A ze stejného důvodu nenosím pohory, nýbrž lehké běžecké boty.

Taky jsem trochu zmenil nazor na chozeni v pohorach. Me potize vlastne zacaly pote, co jsem vloni zacal chodit denne 5 km v nizkych botach. Nohy dlouhodobe zvykle na pohory zacaly protestovat a projevil se vyse zmineny problem s pricnou klenbou. Ukazalo se, ze jsem si chozenim v pohorach zmenil pohybove navyky, nedokoncim cely pohyb s odvalenim pres prsty (protoze to v pohorach nejde) a odrazim se na plosce pred nima, coz zatezuje pricnou klenbu a tam vzniknul problem. Plus asi to, ze si noha navykla na bocni podporu pevnych bot ve spicce a bez ni se rozjela do stran a nerv se obcas skripnul do vznikle mezery. Holt vseho moc skodi a chce to stridat. Takze tydne 5 x 5 km v nizkych botach a jeden den v pohorach a pomalu se to lepsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » čtv dub 20, 2017 19:23

A to bylo reci o chozeni v teniskach.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod mike » čtv dub 20, 2017 19:35

Co konkretne myslis? Po horach budu dal chodit v pohorkach a i na vikendove vylety po CR je nosim. Jen tech 100 km mesicne navic chodim v nizkych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nohy a vse kolem toho

Příspěvekod booze » čtv dub 20, 2017 19:41

Myslim, ze deu zastaval nazor, ze po CR je to naprosto zbytecna vec.
Celkem to sleduji na dalkovych pochodech, vetsinou jen pravoverni porad chodi v pohorkach. Celkove se strihy bot v prubehu 10-15 let zuzily, coz je nanic. Ted mam problem sehnat Alasky aby me netlacily na malicku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví