Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » pát říj 28, 2016 16:55

Mně se talony 212 moc neosvědčily, bo málo pěny pod patou...... :cry:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mitau » pát říj 28, 2016 19:05

Pavproch mluví o X-Talonech 212 - ty na chůzi jsou dost málo odpružené (a bál bych se životnosti vzorku), s Trail Talonama ta bota ale kromě výrobce a druhé půlky jména nemá nic společného.

Mám Trailroc 255 a velká spokojenost (i když mi ze začátku přišly moc těžké) - od běhání po ferraty, pomalu ale už odcházejí (a mají na to právo), na vlhké skále (Slovenský Ráj apod.) nedrží tak dobře, jak bych doufal, ale nevím, jestli jiné boty by si vedly lépe

TerraClaw 250 - hodně jsem se na ně těšil (hlavně na lehčí 220 verzi), ale pro moje užší a nižší chodidlo jsou moc široké a nejdou dostatečně stáhnout.

TrailTalon 275 - kdybych si dnes vybíral, tak jeden z papírových favoritů, ale ještě jsem je nezkoušel. Pro turistiku by mi oproti Trailrocům snad vadila jen absence zpevnění po stranách na špičce, kde obecně svršek nejvíc trpí. Trvanlivost je ale u každé novinky vždy záhadou. Obsádka na Trailroc 255 je zkrátka pro turistické použití super (a i tak na ferratách trochu utrpěla síťovina nad obsádkou).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » pát říj 28, 2016 19:34

jj taky jsme se chtel zeptat, zda nemysli x-talon.

Trailroc - mokre sutry - souhlas, velka, ale skoro jedina, slabina teto botky. Sitovina nad obsazkou mi zacala praskat az po vice nez 2000 km.

TerraClaw jsme mel ejn na noze v obchode, spis pro zajimavost, sel jsem si tam pro ultra race. Trochu bych se o u nich bal, ze se ty spunty rychle sjedou.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Will » sob říj 29, 2016 18:23

Tak nakonec uvažuji mezi těmito
TRAIL TALON 275
X-CLAW 275

X-CLAW 275 mají drsnější špunty, ale nejsem si jist, zdali vydrží více na kamenech,
vypadají pevnější, alespon konstrukčně. Takže je jdu vyzkoušet, a nejspíše podle toho, které lépe sednou, ty vyberu. Do kterých byjste případně šli?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » čtv bře 16, 2017 20:59

pavproch píše:@katrops: pokud si nechceš ničit zdraví /klouby v nějakých "minimalistických" trailovkách s těnkou podrážkou (což je dne silně "in"), ale věříš poctivým 3cm pěny pod patou, doporučuju se podívat na LaSportiva Ultra Raptor (v základní verzi BEZ GTX), které jsou prodyšné snad až moc.... mám dvoje a nemůžu si je vynachválit (pro nástupy do hor i takové to "domácí" poskakování po Beskydoch)


Update: troje + jedny s goratexem

:mrgreen:

PS @vK: dík
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod tata_FIDO » pát bře 17, 2017 9:04

Will píše:Tak nakonec uvažuji mezi těmito
TRAIL TALON 275
X-CLAW 275


Ahoj já mám Trail Talon 275 Chill https://www.inov-8.com/row/trailtalon-275-chill-mens-trail-running-shoes-silver, primárně určeno pro běh 80 % ter0n, zbytek silnice nebo zpevněné cesty, zatím mám v nich uběhno asi 100 km jak se terém stane více bahnitý, tak už mají malý záběr, jinak lehké, pevné, dobře držící pro můj účel vhodné. Podrželi mne i na sněhu, nesmí to být led
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » stř dub 5, 2017 18:35

Nema nekdo zkusenosti s Altra Superior 1.5 hlavne chuze na delsi trate 50km/den nalehko. Beh v lese do 15 km.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 6, 2017 17:18

na me maj moc tenkou podrazku takze na chuzi mi uplne nevyhovujou nad 20km (otresy do kolena). nebeham. jinak kolem tech 25km nalehko v nich davam s tim, ze cejtim koleno coz v silnickach necejtim ani pres 30, podrazka se mi celkem libi, na vylety paradni, premyslim hodne, ze zkusim odtlumenejsi model.

ja bych v tom krz koleno 50km neulezla, ale pokud ti neva ze maj bliz minimaisticky bote nez odtlumeny, tak si myslim ze kdyz v tom na hrane ulezu 25 ja, tak nekolenar by 50 moh dat v pohode.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2017 10:22

spis si z odstupnyho koupim tlumenejsi altry, ty superiory co se na ne ptal vedle booze sou ohledne strihu presne bota pro me. hodne siroky v malicku a palci.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod oodoow » pát dub 7, 2017 12:22

Kup si Olympus 2.0 mám ten původní model a tlumí super, 2.0 je ještě hodně vylepšený, hlavně podrážka.
Dneska jsem jim dorovnal km na 1200 a pořád dobře slouží i když už vršek je někde trochu jetý.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2017 13:54

tak 1200 je super, oasicsy silnicky po 1000 km je po nich... dost zvazuju to risknout po netu, ale musim pockat na penize.l gak dik za tip.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » pát dub 7, 2017 15:39

@Mawenzi: nechces sem dat fotku sve nohy? To musi byt zajimavy prirodni ukaz ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod aksam » pát dub 7, 2017 15:41

Mám superior 1.5 dva roky, používám je na jednodenní nebo maximálně víkendové akce, šel jsem v nich i 50 km turistický pochod, což už je u mně maximum, co si v nich dovedu představit. Boty jsou fajn, mám v nich nachozeno cca 800 km a pořád vypadají použitelně. Do terénu nebo lesa jsou mnohem lepší než na asfalt. Až je dodělám vezmu tlumenější model na mých 195 cm/ 97 kg bude příjemnější.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » pát dub 7, 2017 15:43

Dekuji, ktery model myslis?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » pát dub 7, 2017 15:51

Mawenzi píše:muzu se zacit smat

Muzu zacit brecet? :D Opravdu i v Asics mi pan potvrdil, ze tenisky jsou uzsi.
budo píše:Tak to je pešek. A co zpracování, co o tom soudíš?
To Ti nesedly ani tyhle se širokou špičkou?

Zpracovani dobre, nektere modely s delenou podrazkou (jak jsem se ptal vis) jsou na nic. Bohuzel na moje nohy nevyhovujici sirka. Ted jsem opet zacal behat delsi trasy a vubec si nedotahuju boty, tak mam roztahle chodidlo.
mike píše:@Mawenzi: nechces sem dat fotku sve nohy? To musi byt zajimavy prirodni ukaz

Fotky prirodnich ukazu chceme? :twisted: zacinam v tom mit hokej. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2017 16:04

booze: klidne brec, jestli ti to pomuze :D

mike: proste mam paradni malinkatou 39 s stim, ze akorat potrebuju sirsi spicku... takovou, jaka byla bezna a normalni u vetsiny bot pred 5ti lety (minimalne u merelek, tev, hanwagu, niku, alpin pro... :D
Přílohy
noha.jpg
noha.jpg (66.35 KiB) Zobrazeno 12951 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod mike » pát dub 7, 2017 16:08

Diky, ale myslel jsem bez ponozky, aby byly videt plovaci blany mezi prsty :twisted:

Takhle to vypada relativne normalne... mozna trochu vetsi pomer sirky k delce, nez u prumerneho chlapa ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod scinkk » pát dub 7, 2017 16:12

Olympus 1.5 jsme mel v obchode na noze, ale ja bych je na chozeni nechtel, diky tlumeni jsou uz podle me hodne neohrabane s velkou kolebkou a s takovym tim pocitem, ze clovek ma pod nohou kus fosny :) Nevim jak se zmenily 2.0, treba na behani jsou dobre.
ja chtel jit do Lone peak, mozna lituji ze jsem ten rok zavahal, vypada to ze albie uz altry do obchodu nebere, navic co jsem cetl, tak dochazi u altry taky k zuzovani aspon co se rady Lone peak tyce.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » pát dub 7, 2017 16:20

Presne to si o nich taky myslim. Uvidim v pondeli co mi sedne a do Inow8 se mi moc nechce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2017 16:33

taky se mi zdaji, ze olympus maji moc velkou kolibku, tak jestli na chozeni nezkusit neco co ma stredni uroven tlumeni aspon, narozdil od superioru, tkery maj jen "mirnou". Lone peak se mi taky celkem libily...

asi ale letos a pristi rok by mi mohli vydrzet ty oasicsy. dneska sem je poprve obula do prace, maj dost tvrdou patu tak se mi uz sedrela kuze :D tak mam na rozchozeni na vandr tyden..

zajimavy ceny vyprodejovek, jen nevim zda "dneska objednany, dneska poslany" je zaruka toho, ze nekdy uvidim boty nebo penize :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod booze » pát dub 7, 2017 16:56

Za jak dlouho to z toho Holandska dojde?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2017 17:15

tak to samo nevim, ale pokud bych ty lone peak zkusila, tak si radsi priplatim z toho obchodu ve svitavach...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod scinkk » pát dub 7, 2017 17:27

Jeste k Lone peak, obecne se skoro vsichni kupujici schoduji, ze 3.0 maji uzsi spicku nez 2.0 a 2.5, nekdo to bere jako celkem problem, mnoho to ale bere jako celkove k lepsimu, ze bota lepe sedi a drzi, castecne ta uzsi spicka je dana zrejme i tuzsi, mene elastickou sitovinou.
Ja zkousel tusim 2.0 a je pravda ze ty boty byly dobre ve spicce ale i trochu zbytecne volnesji kolem paty a stredu, ale zkouseno jen chvilku v obchode.
Ted uplne kecky nepotrebuji, zkusil jsme nakonec loni ve vyprodeji ty salamon mantra 3, ale zas vaham, ted se daji v zahranici sehnat za slusnou cenu ty 2.0 a ty casem uz nebudou, kor kdyz ty 3.0 maji byt uzsi, ac by mi treba vyhovovaly vic, to bych musel zkusit, ale v praze uz asi ne, takze jedine objednat.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 7, 2017 17:35

sem si prave rikala, zkusit verzi 3.0 o cislo vetsi (2.0 bych potrebovala o pul cisla vetsi, nez maji, nebo z toho holandska, coz nevim...)
ale bych si je spis chtela ozkouset... coz ty svitavy proste...

nekdo tu jeste loni doporucoval nejaky fakt siroky botky, budu muset projit vyhledove botovy vlakna a pohledat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod oodoow » pát dub 7, 2017 18:04

@scinkk: Jako zprvu mi ta kolíbka byla taky divná, ale zvykl jsem si. Model 2.0 má hlavně lepší (hodně lepší) podrážku. Vibram Megagrip je teď špička. Dvojka je taky víc upnutější, mně v tom noha celkem lítá, když chci běžet něco technického.
Jo, LonePeak 3.0 má pocitově užší špičku, prý je stejně široká, ale protože má pevnější vršek, tak je to pocitově užší. Altra dělá super boty, jediný problém je kvalita, spoustě lidí moc dlouho nevydržely a prostě se rozpadly. Ale zlepšují se, proto taky třeba na Lone Peak 3.0 dali ten pevnější vršek.
Ceny v Holandsku dobrý, jen už nemají ty normální velikosti.
Jinak dneska 58km právě v Altra Olympus. :t:t
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Decathlon přichází do Čech

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 8, 2017 5:00

v tom holandsku maji "moji" velikost takze ale nevim, uz proto ze ten web je tak blbe prelozenej tak to proste vypada podezrele :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 9, 2017 7:16

(at nezasiram ten decathlon) tak sem si objednala olympus 1.5 (dobra cena) panskou 41 a su zvedava... mam dost dojem, ze ty olympusy sem si tenkrat zkousela u babose, ale ze ve spicce byli uzsi nez superiory nebo mi tam nejak blbe vychazel sef do malicku, ze me to tlacilo, ale zkousela sem damskou 39/40 tak mozna ze ta panska bude trosku sirsi a lepsi.

z holandska nic, objednala sem ty lone peak, jenze sem zapomela, ze mam drastickej limit na karte. pouzila sem platebni branu, zamitlo to platbu, zvedla sem limit na karte a uz se tam znova nemuzu dostat pac "platba uz byla evidovana" a na to jim pecu to zas cely preobjednavat...

vcera sem vyzkousela na 29km asics gel pulse 6 gtx, stve me, ze zas silnicky ale nastesti jeste ten starej model - je trochu sirsi, tak se do panske 41,5 vejdu na sirku. GTX provedeni naprd, fusky durch, udelal se mi obri puchyr na polstarku pred palcem, ale to pricitam asi hlavne tem mokrym ponozkam. nutno rict, ze kdybych ho doma vecer nenasla, asi nevim, ze nejakej mam:D

Takze na letosni a pristi rok mam minimalne vystarano, ty superiory na vic dni nosit vubec nechcu, ale su zvedava teda na ty olympusy. Ze bych si gtx asicsy nechala jen do mokra
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod scinkk » ned dub 9, 2017 18:43

Hm ja asi zkusim objednat ty lone peak 3.0, vyzkousim, pokud se mi budou zdat uzsi, objednam ze zahranici 2.0 Na vicedenni treky by se mi nakonec hodilo neco vice odltumeneho.
Jen teda ten design 3.0, dle fotky, no nevim zda to zkousnu :)

btw byl by nekdo z adminu ochoten odtrhnout par prispevku k altra botkam z decathlon tema sem? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod booze » ned dub 9, 2017 19:29

Mawenzi píše:tak sem si objednala olympus 1.5

Kde?
Mawenzi píše:vyzkousela na 29km asics gel pulse 6 gtx, stve me, ze zas silnicky

Pockej si na blaticko to bude ocistec.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » ned dub 9, 2017 22:41

scinkk píše:btw byl by nekdo z adminu ochoten odtrhnout par prispevku k altra botkam z decathlon tema sem?
:)

Urcite mohl, ale dej linky na ty, ktere myslis. Pri letmem pohledu mi to fakt neni jasne. Taky pocitej s tim, ze slucovani funguje automaticky a neda se ovlivnit poradi. Vysledek je serazen podle casu odeslani, takze dve paralelni diskuse muzou byt pekne promichane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Běhání