Stojí GoPro za ty peníze?

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod apuka » stř kvě 18, 2016 9:22

Konkretne tento Xiaomi neznam, ale je dost foto- a videozarizeni s dotykovou obrazovkou, kde dotykove ovladani muzes , ale nemusis pouzivat, dokonce si to muzes primo nekde v menu uplne vypnout. A dotykove ovladani vubec neznamena, ze to nemuzes ovladat i pres nejaky, hoc i externy tlacitkovy ovladac.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Semo » stř kvě 18, 2016 21:04

Oficialna prezentacia tej kamery obsahuje fotky zo surfovania a potapania. Kamera ma jedine tlacitko na vypnutie/zapnutie a inak sa ovlada cez dotykovy display = pod vodu nepouzitelne.
Nemusi to nutne byt pouzitelne pod vodou, ale potom naco tie fotky v prezentacii??

Ak to strcis na bika na riaditka a chces tocit v lese v prachu v dazdi, tak to zase musis strcit do puzdra. Nech mas externy ovladac, ten bude tiez musiet byt chraneny na podobne veci, inak ho znicis a to chcem teda vidiet. A to ten ovladac bude mat moznost kompletne ovladat kameru, aby ju nebolo potrebne vytahovat z puzdra? Ak ano, tak naco je tam potom cely dotykovy nezmysel?

Proste je to prezentovane ako drsna outdoorova kamera a v takych podmienkach musis pouzivat lacne a lahko vymenitelne puzdro, ktore kryje ten display a objektiv. Pretoze je caste, ze dostanu zasah a nechces kvoli tomu menit kameru za $250. Ale ak to puzdro budes pouzivat, tak ju bud nedokazes ovladat, alebo k tomu nepotrebujes ukrutny dotykovy LCD, ktory cele riesenie predrazuje.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod slezacekm » čtv kvě 19, 2016 10:33

no já tedy úplně nevím co všechno na těch kamerách nastavujete...já jednou udělám nastavení foto, video a podobně a následně už jenom používám dálkový ovladač (Drift Ghost). Prostě mám pocit, že Drift na to jde dobrou cestou (kromě řady nevýhod samozřejmě), kameru běžně využívám bez pouzdra a pod vodou (do nějakých 2 metrů). na potápění je pouzdro. Bohužel váha Ghosta je bez pouzdra na úrovni jiných kamer s pouzdrem (mít na hlavě Ghosta v pouzdru je o namožení svalů krku). možná teď Drift Stealth s váhou 97 g. Kamera bez dálkového ovládání je pro mě absolutně nepoužitelná
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Semo » čtv kvě 19, 2016 16:18

Mam trocha uzke skusenosti s outdoorovou kamerkou (Gitup Git1), pretoze som ju pouzival len pri potapani a freedivingu. Vypnut/zapnut, foto/video a vecne riesit vyvazenie bielej, pretoze s meniacou sa hlbkou sa svetlo vyrazne meni. Takze ja som sa pod vodou do nej nakloval dost, tie 3 tlacitka su malo = pomale ovladanie. Ked sa to vozi na helme na biku, tak toho mozno tolko riesit netreba a vystacis s 1 tlacitkom.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Kielo » čtv úno 16, 2017 13:24

K původní otázce, ano gopro stojí za ty peníze. Kamera je to dobrá, měl jsem ji několik let než mi ji na jedné akci ukradli. Potom už jsem nemoh tolik utrácet a hledal levnější alternativu ke gopro. A našel jsem ji chvilku před vánoci a jsem spokojen stejně jako s gopro.
Kielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 19, 2016 9:06

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Kuba Turek » čtv úno 16, 2017 14:03

AldaCZ píše:Jak píše pickard - tuším neznám nikoho, kdo by jich měl víc a mohl tak objektivně porovnávat.

Magicam, Yi a GoPro - vždy nejlevnější modely používáme stále na pomezí amatérského a profi použití.

Technicky a obrazově je na tom nejlépe Magicam, nejodolnější a nejblbuvzdornější GoPro (za většiny okolností poskytuje i nejhorší obraz) a nejlevnější Yi (zároveň bez ochrany před vyloženě špatnými podmínkami, které si musíš dokoupit). Tak si vyber.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 16, 2017 15:42

Dostal jsem možnost koupit GoPro Hero 5 za jakž takž slušný peníz, neodolal jsem. Podotýkám, že jsem doteď byl se svým Driftem HD Ghost spokojený a GoPro jsem chtěl tak trochu i vyzkoušet (abych vám to otestoval a mohl sem napsat :finga: )
Zpracování luxus, všechno drží, nevrže, jde ztuha (což mi vyhovuje). Spojení a ovládání přes telefon skvělé plynulé, i když venku asi moc používat nebudu. Kvalita nahrávání prozatím lepší než Drift a možnosti rozlišení a FPS luxusní (jiné kamery to mají asi podobné). Natáčel jsem na 1080p 60FPS (umí i 1080 120FPS, což vyzkouším o nějakého pohybu, mimochodem umí i 720 240FPS). do budoucna chci zkusit i 2,7K a také 4K, myslím, že použitelné a upravovatelné to moc nebude.
Dotykový displej je oproti Driftu nebe a dudy. jednoduché, rychlé, okamžitý náhled. Toto bylo na Driftu trochu utrpení, zvykl jsem si nastavení prostě neměnit.
Co mi ale vyhovuje děsně je jednoduchost ovládání. Dám někomu kameru do ruky a řeknu: když chceš natáčet, zmáčkni tenhle čudlík, až budeš chtít skončit a natáčením zmáčkni ho zase. kamera se zapne, natáčí a hned vypne. když chci fotit, to stejné, akorát na začátku tlačítko držím 3 vteřiny. Nevím jak to mají ostatní kamery, ale Drift to rozhodně neměl tak jednoduché a přítulka s tím na začátku měla trochu problémy.
Uvidí se po delší době, ale zatím spokojenost
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod datel21 » čtv bře 23, 2017 14:09

Čau, neporadil by někdo dobrou outdoor kameru na letní dovolenou v Rumunsku? GoPro zrovna asi nechci, protože je celkem drahý a tolik se mi dávat nechce. Kamarád jednu má, ale je to nic moc.
datel21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2016 14:03

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod slezacekm » čtv bře 23, 2017 14:37

precti si toto vlakno a budes-li mit dotazy, ptej se.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod datel21 » pát bře 24, 2017 11:06

Dobře díky. Kouknu na to a napíšu až budu potřeboval s něčím radu. :)
datel21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2016 14:03

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod datel21 » pon bře 27, 2017 11:49

Tak z toho všeho se mi asi nejvíc líbí ta aee magicam. Našel jsem video, co někdo natáčel na pláži a vypadalo to hodně dobře. Co vy na to?
datel21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 24, 2016 14:03

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Grent » pát kvě 12, 2017 8:29

Z testov vyzerá pekne Lamax X8 za cenu cca 120€ to ma asi vsetko co clovek potrebuje, kompatibilne s gopro. Z lacnych kamier by toto bol pre mna asi favorit. Inak ak by som mal uz kupovat nieco drahsie tak si uz priplatim za Gopro, pre mna v tomto nieje stredna cesta :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod booze » pon kvě 15, 2017 13:35

Dostal jsem nejake videa z gopro a bud jsou brutalne kostickovane, nebo se brutalne kousou, nebo na nich nejede brutalne zvuk. Jsem uplna brutalni lama co se tyce videa. ](*,)
Normalni to asi nebude, tak bych prosil nasmerovat kde je ta brutalni chyba a jak ji odstranit.
Zkousel jsem VLC a win player.
Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod ThomasB » úte kvě 16, 2017 15:55

Záleží v jaké kvalitě jsou natáčené...myslím si, že nebude problém s videem, ale s hardwarem, na kterém se je snažíš přehrát...mě tohle dělalo v notebooku, když jsem zkoušel přehrát video v 1080p a 120 snímcích...
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 16, 2017 23:39

:supz: 120 snímků :axe:
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod Grent » pát kvě 19, 2017 5:45

Tie nerozbytne obaly su tusim skoro zvukovo izolovane takze mozno aj to robi problem so zvukom :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod booze » úte lis 28, 2017 21:36

Nevlastni nekdo prosim vas kameru Pentax Ricoh WG-M1? Nejake klady zapory? Nebo doporucte neco podobneho. Dival jsem se na doporucovanou magkcam a ta nema stabilizaci obrazu.
Bylo by to na letani na PG, volne potapeni, kolo, vylety a nevim jeste co.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod sobb » pon úno 12, 2018 23:05

Asi nás kolega videobijec mike nebude mít rád, ale dnes nám kurýr dovezl tuto novou hračku od Rollei
Vypadá dobře, těším se na pokusy :P
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 1:16

#-o :roll: jsem vedel ze to s tema sponzorama nebude tak jednoduche. Uz ses prihlasila k boozemu na kurzy twerkingu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod booze » úte úno 13, 2018 17:59

Pokud nenapadne loudis fotky, tak ti rad nejake poslu. Pokud ti nevadi, ze kurzy jsou v tangach... :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 18:19

:shock: tvoje fotky?! Ani kdybys mi platil [-( :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod booze » stř úno 14, 2018 17:00

Skoda no... :smt022 :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod sobb » pát úno 16, 2018 23:05

kdo tyhle hračky používáte na normální točení nebo focení - v obalu nebo bez?
Přijde mi to strašně maličký a zranitelný, hlavně kvůli nekrytému objektivu, tak mi to pomalu přijde lepší používat s krytem. Rollei dodává dva - vodotěsný celkově, a proti stříkající vodě. Tak nejspíš alespoň ten druhý, tam by snad mělo jít nahrávat i se zvukem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod fps » sob úno 17, 2018 13:42

- mě by docela zajímalo jak tyhle akční videokamery fungují v dlouhodobém mrazu? já používám klasickou odolnou videokameru do ruky, jak je do cca -20°C, tak je to v pohodě, ale jak je nižší teplota, tak už baterie hapruje
- mají všechny akční videokamery takový nepřirozený obraz (rybí oko) ?
- mají některé akční videokamery i kvalitní analogový zoom ?
- se mi na těch akčních videokamerách libý ta nízká váha a malé rozměry, ale kvalita obrazu a nebo případně chybějící optický zoom oproti mé klasické odolné videokameře JVC GZ R10 se mí stále ňák nechce líbit ?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod fps » sob úno 17, 2018 14:29

tady čtu u té Rollei "Baterie velká slabota", "Pri 4K nahrávaní vydrží cca. 10 min.", to je jako vtip 10 min, a nebo je to pravda?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod shoe » sob úno 17, 2018 19:00

FPS: Rybí oko mít nemusí, jen si změníš úhel záběru. Rybí oko je právě díky tomu, že chceš zaznamenávat větší úhel...


Jinak budu prodávat Hero 5 Session (72 gramů bez držáku, umí i 4k(@30fps, ale používal jsem při 1080p@60)... do 2,7k elektronická stabilizace obrazu, mám k tomu standardní držák + hrudní pás.). Cenu vidím tak na 3200 (nová nyní stojí 6 000).
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod fps » sob úno 17, 2018 19:25

mě nejda o peníze, klidně dám za kvalitní videokameru 20 000 Kč, mě zajímá jen kvalita, kvalitní stabilizátor obrazu, kvalitní zoom, cca 2 h nahrávání FHD, odolnost při nárazu, odolnost v dešti a mrazu, co nejlehčí, moje současná JVC GZ R10 váží 285 g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod shoe » sob úno 17, 2018 20:09

Stabilizace je elektronická. Od Hero 5. Na Hero 6 je ještě lepší... chystám se vyzkoušet:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod fps » ned úno 18, 2018 14:51

- jakou mají zkutečnou vydrž baterie v GoPro při natáčení FHD ?
- jak funguje GoPro ve větších mrazech ? cca -20°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Stojí GoPro za ty peníze?

Příspěvekod slezacekm » ned úno 18, 2018 15:48

GoPro hero 5 jsem mel v nejakych -15. pokud byla delsi dobu na mrazu, vypla se. kdyz jsem ji mel pod bundou a natacel jen kratsi zabery a vzdy ji vratil zpet, bez problemu.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika