Samonafukovačka

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod tmoe » úte čer 7, 2016 10:30

uz ji mam doma, vyzkousim nasledujici vikend. diky za radu!
tmoe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 5, 2016 19:03

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod dudy » úte čer 7, 2016 20:54

fps píše:RR13@
na vše co se ptáš tu bylo mnohokrát zodpovězenou, stačí jen hledat, tady máš vše co chceš vědět viewtopic.php?f=5&t=846&p=451296#p451296,...

fps píše:čti tady viewtopic.php?p=454605#p454605


Jenom technická, fps, sím, nedávej odkaz na poslední příspěvek, ale na vlákno jako takové.
Sem z toho byl zmatenej, proč odkazuješ na svůj příspěvek, který předcházel dotazu a který sám odkazuje na předchozí dotaz.
Např.:
viewtopic.php?f=5&t=846
Nebo to tam, efpéesovi, prosím, někdo z adminů, upravte a mě smázněte.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » úte čer 7, 2016 20:59

Ses v tom zacyklil? :twisted:

OK, za to muzu trochu i ja, jelikoz jsem to sloucil a nenapsal to tam. Souhlasim s tim, ze je lepsi davat odkaz na cele vlakno, na konkretni prispevek jen kdyz jde opravdu o nej. Mazat nic nebudu, jinak by to upozorneni nemelo smysl. Odkaz opravim, aby se nezacyklil jeste nekdo, nerad bych zkousel, jestli driv umre server nebo dotycni :twisted:

edit: oprava zacykleni nevyresi, jen se cyklus prodlouzi, nez zacykleni doctou zpet k prispevku, ktery je vrati na zacatek vlakna. Takhle je ale vetsi sance, ze to prezije server a to je dulezite 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod fps » stř čer 8, 2016 10:15

nejlepší by bylo kdyby odkaz na dané téma byl na poslední příspěvek, když má téma třicet stránek, a první příspěvek je deset let starý, tak to je odkaz na nic
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod DavidHB » úte čer 28, 2016 14:26

booze píše:Nekdo s delsi zkusenosti s nafukovackou Klymit
Mám static V2 a nemužu si vynachválit. Na sněhu jsem nespal, ale nebyl by problém pod ní dát ještě alumatku a hotovo. Spím na ní v teplotách nad nulu, spal jsem i na betoně na boku a paráda. Do těch mezer mezi véčkama vleze neslehnutý spacák a hřeje. S tou vlhkostí, po návratu domů nafouknu fénem a nechám svévolně unikat, tím jí vyvětrám.
DavidHB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte lis 4, 2014 15:35

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » stř čer 29, 2016 13:36

DavidHB píše: S tou vlhkostí, po návratu domů nafouknu fénem a nechám svévolně unikat, tím jí vyvětrám.

Dost me prekvapilo, kolik te vlhosti se tam vysrazi. Kdyz se podivam pres svetlo jdou videt vlhke "mapy". Jinak souhlas s pohodlnosti. \:D/
Pak se muze nekdo divit, ze mu unika vzduch v samonafukovacce celoplosne. PU nasaje vlhkost, vytvori se plisen a je to. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mrvinko » sob črc 23, 2016 16:43

Má niekto skusenosti s nafukovačkami typu Klymit Inertia: O zone, X frame, X-lite ?
Su jakeby derave, to izoluje vobec nieco alebo neviem...moc tomu nechapem ako to funguje.

A včom je rozdiel medzi Klymit Static V lite a V2 ked V2 ma nieco cez R3 menej ako V lite?
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod wawrik » sob črc 23, 2016 17:04

Funguje to tak, že v tých medzerách sa ti nafúkne spacák, na ktorom spíš. A podľa dvoch nocí okolo nuly, ktoré som na podobnej nafučke absolvoval, to celkom fungovať môže.

Ktovie, ako to funguje v hlbokých mrazoch.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Mrvinko » sob črc 23, 2016 17:12

Rozmyslam nad Klymit Inertia X-Lite karimatka, ale moc tomu nejako neverim podla recenzii mi príde ze najlepšia je asi klasika Static V lite alebo V2 skor pre ten konfort..
Taketo futuristicke vychitávky co ja viem
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod MartinaFormankova » pát srp 12, 2016 21:00

Ahoj, ráda bych si koupila novou samonafukovačku, která by byla pohodná a teploučká, zároveň cenově a uživatelsky (váha, objem) friendly a dlouho mi vydržela... asi jako většina :D
Měl byste někdo, prosím, zkušenosti či doporučení k těmto:

MCKINLEY TRAVEL M38 LIGHT
Jurek Elite M38 (či nějaká doporučení na jinčí od Jurka?)
Therm-A-Rest Trail Lite Regular
Therm-A-Rest Trail Lite Womens Large

Předem díky! *
MartinaFormankova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 12, 2016 20:47

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Happy » pát srp 12, 2016 21:11

Ahoj Martino, většina nováčku s jedním příspěvkem nám zde doporučí SuperHyperEshop kde to koupit. Pokud to není tvůj případ a už si někde nekupovala manžovi károšku a nebyla s s přístupem ešopu spokojená tak doporučuju cokoli od TaR v adekvátní velikosti, např. Tar Prolite.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod wawrik » stř zář 28, 2016 12:30

Mám dve samonafučky od TaR, oboje sú ProLite Plus vo veľkosti regular. Fakt ma naštvalo, že sú to de facto dve úplne rozdielne karimatky. Novšia (oranžová) sa viac šmýka, na omak má aj menej odolnú spodnú časť a hlavne má úplne iný tvar, zďaleka nie tak pohodlný. Takže o pár gramov nižšia hmotnosť ide na vrub strihu a nie nejakej evolúcii v materiáloch.

Mám ich práve obe vytiahnuté, tak mi napadlo sa posťažovať, že ani takému serióznemu výrobcovi sa nedá veriť a „inovuje“ za každú cenu. Inak som nič zmysluplné povedať nechcel.

Netreba ani písať, že radšej nosievam tú starú...
tar-plp.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Karimatka pro cestu na Island

Příspěvekod hanzi23 » stř úno 22, 2017 20:55

Zdravím, vybíráme s přítelkyní karimatky pro naší třítýdenní červencovou cestu na Island. Nejsme žádní horalové, takže ji po návratu asi využijeme jen sporadicky. Hledáme nějakou skladnou samonafukovací variantu za rozumnou cenu. Na Slevomatu jsme objevili následující: https://www.slevomat.cz/sleva/1100052-s ... atka-haven

Má s ní někdo zkušenosti? Případně má někdo nějaké pádné argumenty, proč jí koupit nebo nekoupit?

Díky moc za odpovědi.
Naposledy upravil mike dne stř úno 22, 2017 21:04, celkově upraveno 1
Důvod: slouceno
hanzi23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 22, 2017 20:51

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod remy77 » stř úno 22, 2017 21:14

3 cm hrubka a do -20 st.? Asi by som skapal ](*,)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod LTSB » čtv úno 23, 2017 14:14

Za 600 bych volil raději něco takového https://www.sportisimo.cz/crossroad/pro-lite/121439/ minimálně je lehčí, měl jsem ji jako první samonafukovačku a do začátků to stačilo...
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod dudy » stř bře 8, 2017 22:05

Co se samofuků týče sem na BF narazil na tohle.
Lehčí, levnější a o 0,5R vyšší tepelný odpor než T&R ProLite Plus.
Je to vůbec možný?

P.S.: Koukám, že už to tu proběhlo, ale je to doba a od tehdy, ticho po pěšině.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 9, 2017 9:53

Kamarád jí měl a už nemá :). Co říkal špatná nebyla, měl v ní někde po nějaké době díru, to opravil a ještě fungovala. Pak začala propouštět kolem ventilu a to prý už nešlo opravit. Do rána byla měkká. Nicméně jí používal nějaký ten rok a pohodlí bylo prý velké, zimu nikdy necítil. Můžu zjistit kdyžtak podrobnosti, ale chvíli to potrvá.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod dudy » čtv bře 9, 2017 10:29

Celý je to ňáký divný s těma erkama.
Karimatka srovnatelná váhově (je lehčí) má výrazně vyšší tepelný odpor než nejteplejší samonafukovačk od lídra na trhu (popř. téměř stejný jako verze Women) a YATE matrace, ekonomickej nejlevnější šit za osmset, má, při sic trochu vyšší váze ale menší tloušťce, odpor výrazně převyšující špičkové a několikanásobně dražší top výrobky od T&R (vč. W variant) (4,4 vs. 4,2), pokud teda nesrovnáváme se sedmicetimetrovou T&R postelí.
Mám pocit jestli s těma numerama drobátko nečarujou jak u Primy s teplotama.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod booze » čtv bře 9, 2017 12:25

Meli pred lety problem s materialem. Pri vlhkosti uvnitr plesnivel a karimatky celoplosne uchazely. Nebrat
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » čtv bře 9, 2017 18:52

dudy píše:Mám pocit jestli s těma numerama drobátko nečarujou jak u Primy s teplotama.

Nedivil bych se, kdyby si je cucali z prstu ;-) Je na to vubec nejake stadnardni mereni?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Hroch » pát bře 10, 2017 11:56

Na blogu Therm-a-rest píšou:

R-value is useful in comparing mattresses, but it’s important to note that while R-value is a standard measurement, there is no standard methodology for testing the R-value of a camping mattress. So, be careful comparing R-values between brands.


Takže žádné standardní měření (samo)nafukovaček asi není.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod feci » čtv bře 16, 2017 21:03

Zdravím
dnes som kúpil aj s priatelkou samonafukovacku pinguin peak 38. tak som ju doma rozlozil a povolil ventil aby som videl ako sa nafukne. Lenze ona sa nenafukla vobec. To iste aj priatelke. Takze neviem kde je problem. Nieco som cital ze ju treba parkrat nafuknut rucne a potom by to uz malo fungovat. Je to tak? Diki
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Příspěvekod budo » čtv bře 16, 2017 22:19

Uvnitr karimatky je penova hmota. Diky jeji roztaznosti se castecne 'nafoukne' sama. Ale pak ji musis dofouknout ty.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod PaKo » pát bře 17, 2017 7:20

Přesně tak jak píše budo + i ty - u mé předchozí samonafukovačky to bylo přímo v "manuálu" - že se sama nafoukne (samozřejmě, že ne naplno) až po čase, tj po několika nafouknutích uživatelem :)
PaKo
 

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod wawrik » pát bře 17, 2017 8:37

feci píše:Nieco som cital ze ju treba parkrat nafuknut rucne a potom by to uz malo fungovat. Je to tak? Diki
Áno. Ak bola dlhšie skladovaná postláčaná, potrvá, kým sa trochu zregeneruje. Nafúkaj ju a nechaj pár dní nafúknutú.

Potom by už mala fungovať, ako píšeš. Povolíš ventil, vystrieš - ona sa sama za pár (desiatok) minút nafúkne, a ty ju len dofúkneš. Výhoda oproti čistým nafukovačkám je tá, že sa dovnútra dostane len minimum vlhkého vzduchu z dychu, takže lepšie izoluje, v noci tak nepopúšťa a nehrozí, že zvnútra zhnije.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod Migu3L » stř bře 22, 2017 22:15

Zdravím,

vybírám samonafukovačku a asi jsem to finalizoval výběr mezi tyto 3, použití by bylo od Islandu tento rok v létě, další rok Finsko/Norsko období buď březen či září/říjen a nějaké ty Alpy i třeba s nocováním na sněhu ve stanu (příští rok třeba Mt.Blanc). Spacákem jsem vybaven Prima Polar 1000 a ještě chci pořídit lehoučkej letní péřak kolem 500g (Cumulus quilt 250 či Warmpeace Viking 300)

Každopádně zpět ke karimatkám:
https://www.hanibal.cz/therm-a-rest-pro ... ar-id16690
https://www.hanibal.cz/therm-a-rest-pro ... ll-id16688
https://www.hanibal.cz/yate-extrem-lite ... -38-id6405

edit: nebo co tato https://www.hanibal.cz/therm-a-rest-pro ... ar-id16689

Celkem řeším, jestli nakonec ty zkrácené verze (tedy batoh pod nohy) či jít do té normální verze.
Má někdo zkušenosti s těmi zkrácenými, kdy spal na sněhu ve stanu a batoh tedy pod nohami?

Díky za rady a zkušenosti ;)
Migu3L
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob pro 31, 2016 2:49

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod dudy » čtv bře 23, 2017 0:47

Ty zkácený verze sou, notabene na sníh, na hovno.

Pokud nemáš dva metry, je ideální volbou ta Women verze.
Já mám 178cm a pohodlně se na ní vyspím. Ale je poravda, že nespím našponovanej jak struna, ale v poloze skrčence.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod lojzmen » pát bře 24, 2017 22:48

Pokud spíš natažený jako já, je lepší navíc nějaký centimetr na délku, bo ti skončí paty na zemi. Nebo to musíš řešit nějakým podkládáním u hlavy, či u nohou.
Co už teď, karimatku nevyhodím :-(

3/4 jsem měl, ale je to fakt lepší na léto, a i tak se to někdy nepovede.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod mike » sob bře 25, 2017 0:39

Mam 180 cm, karimatku 183 a nedovedu si predstavit kratsi, zvlast kdyz v noci mrzne. A to spim natazeny jen nekdy. Prijde mi, ze zrovna tady neni dobry napad setrit vahu, ale lidi jsou ruzni.

BTW, batoh pod nohy? To jako ze ho vecer vysypu na zem nebo kam s tema vecma? Prece nebudu mit nohy 20 - 30 cm zvednute. A i kdyby, polozim ho na zem zadama, takze se zaspini nebo zamokri? Nebo si dam zada nahoru a budou se mi motat nohy do popruhu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Samonafukovačka

Příspěvekod PaKo » sob bře 25, 2017 7:34

Ono také záleží jak kdo bere spaní v přírodě - jako nutné zlo, tzn. "jdu dlouhý výlet, který neujdu v rámci jednoho dne ale zabere mi X dní, tak MUSÍM přespat a nějak to předrkotat i za cenu nepohodlí", nebo vyrážíte na vícedenní výlety i proto, že chcete v té přírodě přespat a to spaní si užít stejně jako ten výlet přes den. Pak je nesmysl se týrat podobnými blbostmi jako polovičními karimatkami a tu noc "nějak přežít".
PaKo
 

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky