Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Will » pát bře 3, 2017 14:42

Momentálně se to nepohlo, respektive, jaký je aktuální stav? :D
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte bře 21, 2017 15:41

mike píše:Taky je to jen vedlejsi argument, podstatne je, ze ty obrazky casem mizi. Kdyz je obrazek soucasti diskuse, mel by byt ulozen na stejnem miste. Takze je na hlavu obrazek nahravat na imageshit a pak ho sem vkladat, kdyz se muze rovnou nahrat sem.

Tady mate pekny priklad, proc neodkazovat na externi obrazky, ale davat je sem jako prilohu. Prispevek je pul roku stary a uz je k nicemu.

Krome toho jsem tam ted opravoval extremne dlouhe linky, ktere zpusobily, ze vlakno bylo na sirku pres nekolik obrazovek. Bylo to tim, ze dotycny pouzil tag URL okolo linku, coz zpusobi, ze se link zobrazi cely a neda se zalomit. Bez tagu se zkrati a funguje uplne stejne. Takze prosim bud pouzivejte tag URL poradne nebo vubec. Tohle je OK a vytvori odkaz na slove "Tady":
Kód: Vybrat vše
[url=http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=463164#p463164]Tady[/url]

a tohle je nadbytecne a vede akorat na problemy zminovane vyse:
Kód: Vybrat vše
[url]http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=463164#p463164[/url]
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » stř čer 28, 2017 10:17

Fčíl mi to asi hodinu nebo dýl hlásilo Generál Erorůj

General Error

SQL ERROR [ mysqli ]

Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 25 [2013]

BACKTRACE


FILE: includes/db/mysqli.php
LINE: 78
CALL: dbal->sql_error()

FILE: common.php
LINE: 213
CALL: dbal_mysqli->sql_connect()

FILE: search.php
LINE: 17
CALL: include('common.php')
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » stř čer 28, 2017 10:40

a fčíl zas, to samé, ale na kratší dobu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod PaKo » stř čer 28, 2017 12:51

Tak snad už v cajku? :)
PaKo
 

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » stř čer 28, 2017 20:14

pavproch píše:Fčíl mi to asi hodinu nebo dýl hlásilo Generál Erorůj

Me taky a trvalo to pres dve hodiny. :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » sob zář 16, 2017 18:39

Něco se změnilo (výrazně k horšímu) v hostingu?

Ping OF.cz je v řádu sekund, po odeslání příspěvku se zobrazí asi až za minutu (na jiných forech a dříve i tady v řádu sekund) refresh stránky - načte se po 5-ti až 15-ti sekundách....??!?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » sob zář 16, 2017 22:45

U mne naprosto v pohode a to bez ohledu na zarizeni. Jak na PC, tak na iPadu to jde normalne. Cimz asi pada moznost nejake nefunkcni reklamy, jelikoz na iPadu nemam blokator.

Hledal bych spis problem u tveho providera. Zkus traceroute, tam je na rozdil od pingu obvykle videt, kde zpozdeni vznika. Na Windows tracert z command line.

Kód: Vybrat vše
d:\>tracert www.outdoorforum.cz

Tracing route to www.outdoorforum.cz [91.239.200.120]
over a maximum of 30 hops:

  1     *        *        *     Request timed out.
  2     6 ms     6 ms    29 ms  ip-X-Y-Z-W.net.upcbroadband.cz [X.Y.Z.W]
  3     6 ms    17 ms     6 ms  cz-prg01a-ra4-vla2010.net.upc.cz [84.116.222.201]
  4     6 ms     6 ms     6 ms  cz-prg02b-ri1-ae2-0.aorta.net [84.116.136.185]
  5     7 ms     6 ms     6 ms  213.46.180.86
  6     6 ms     6 ms     6 ms  mx-gts.kaora.cz [94.124.104.97]
  7     6 ms     6 ms     6 ms  vshosting-thp.kaora.cz [94.124.104.119]
  8     7 ms     7 ms     7 ms  dibbley.thinline.cz [91.239.200.120]

Trace complete.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » ned zář 17, 2017 9:58

neska je to krapet lepší, ale pořád pomalejší v odezvách než jiné pokecy, které mám otevřené ve vedlejších záložkách (AF.cz, bmwklub, fiatklub atd)

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » ned zář 17, 2017 22:27

Tohle vypada OK. Trochu pomalejsi, ale nic, co bys mel poznat. Mozna to teda fakt bude nejaka reklama. Kdybys pouzival FF, tak ten uz par mesicu vypisuje na stavovem radku, co zrovna stahuje a vetsi brzdy jsou hned videt. A s uBlockem se to da i logovat.

BTW, ty pouzivas CESKE Windows? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pon zář 18, 2017 8:48

Fčíl sem to měřil:

napíšu příspěvek, kliknu "odeslat" - během cca 1 sekundy naskočí potvrzení o odeslání a.... to mi "ztvrdne" na obrazovce 45 až 50 sekund, než se ten příspěvek zobrazí.... žádný jiný pokec (phpBB) tohle nedělá, všude je prodleva max 3-5 sekund a hned potom se zobrazí..... i OF dříve tohle prodlení nemělo.... chyba není u mně..

jo, CZ wokna
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2017 11:49

Mne se taky zda pavprochem popsana posloupnost pomalejsi, nez drive i kdyz ne tak, jak jemu, mne tak 10-15 vterin, jak kdy. To urcite, ze se hlasime z Moravy :evil:

Na druhe strane se mi poslednich par tydnu minimalne dvakrat stalo, ze jsem odeslal prispevek, zobrazilo se potvrzeni o odeslani, ja jsem necekal na zobrazeni prispevku a vratil se nebo klikl na obsah fora, svuj prispevek jsem uz nekontroloval. A na druhy den rano jsem ten prispevek nikde nenasel. Prece po potvrzeni uz by mel byt v databazi, ne? Takze kdyz necekam na zobrazeni, stejne uz tam je.

Ono vubec se mi zda, ze je OF takovy chciplejsi, reakce jsou pomalejsi nez byvali. A je to uplne jedno odkud se hlasim a na jakem pocitaci. Plati to nezavisle na pouzitem browseru, (ne)blokaci reklam, pripojeni (WiFi na min 5-ti ruznych mistech CZ, A, D nebo kabel), pocitaci a OS (firemni NB Win 97, domaci maly NB Win10, domaci PC Win 10, tablet a mobil oba Android).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 18:06

@pp: opakuju, kdybys mel FF, tak okamzite vidis, na cem to "ztvrdlo". Tipuju nejakou reklamu a overovani certifikatu, to muze zalezet na tom, odkud se pripojujes. Ja fakt nic takoveho u sebe nevidim, ale obcas to udela nejaky jiny web.

@apuka: mozna nekomu s kolegu dosla trpelivost a tve prispevky maze, ale ja to nejsem :twisted: Jsi si naprosto jisty, ze vidis potvrzeni? O prispevek obvykle clovek prijde, kdyz da nahled a pak ho zapomene odeslat. To se mi obcas stane, ale ze bych o prispevek prisel, jak pises, jsem nikdy nepozoroval (a to jich mam nejvic ;-)).

Taky nepozoruju, ze by slo forum pomaleji. Naopak, kdyby fungovalo porad jako ted, tak je to skvele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » pon zář 18, 2017 18:30

Nahled nepouzivam, pouze kdyz na nej kliknu omylem. Ale to potvrzeni se natolik lisi od nahledu, ze bych si to asi vsiml, i kdybych byl hodne unavenej... ooo
Jo dvakrat jsem tam urcite to potvrzeni mel, vyslovene jsem na to cekal bo zrovna to trvalo o chvilku dele. Ten treti pripad si nejsem uplne jisty, ze uz se potvrzeni objevilo, jestli jsem nebyl prilis rychly a neodesel jsem drive.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:23

apuka píše:Nahled nepouzivam, pouze kdyz na nej kliknu omylem.

To je bohuzel dost videt :twisted:

apuka píše:Jo dvakrat jsem tam urcite to potvrzeni mel, vyslovene jsem na to cekal bo zrovna to trvalo o chvilku dele.

Tohle by byl docela pruser. Jestli si pamatujes, kdy to bylo, tak zkus napsat Vojtosovi, at se koukne do logu. My k nim pristup nemame. Vidim akorat smazane prispevky a tam zadny tvuj (v posledni dobe) neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:41

pavproch píše:
napíšu příspěvek, kliknu "odeslat" - během cca 1 sekundy naskočí potvrzení o odeslání a.... to mi "ztvrdne" na obrazovce 45 až 50 sekund, než se ten příspěvek ....

Tak to je u me normalni stav i ve FF. Si zvyknes ja uz ani necekam. :roll:
mike píše:Tohle by byl docela pruser.

A zacina se pomalu rozmotavat klubicko "psal jsem prispevek a on tady neni" konecne. :|
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 20:56

booze píše:Tak to je u me normalni stav i ve FF. Si zvyknes ja uz ani necekam. :roll:

FF zobrazuje v levem dolnim rohu, co zrovna dela a melo by byt videt, na cem se seknul. Co ti tam pise?

booze píše:A zacina se pomalu rozmotavat klubicko "psal jsem prispevek a on tady neni" konecne. :|

Jestli se to fakt deje, tak zkuste Vojtose, tohle by se vyresit melo. Ja jsem to nikdy nevidel, ale zas po zkusenostech obvykle sve prispevky kontroluju (o par jsem prisel prave kvuli neodeslanemu nahledu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 20:59

mike píše:Co ti tam pise?

Ted jsem na androidu a taky se to kousne a nic se nedeje. U me je to normalni stav a nikdy me nenapadlo to resit.
mike píše:tak zkuste Vojtose
:smt082
To je to same. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon zář 18, 2017 21:02

Normalni stav to urcite neni. Zkus se kouknout, az budes na pocitaci. Resp. je to normalni stav u nekterych webu po prechodu na HTTPS. Proto tipuju nejakou reklamu, OF je porad na HTTP.

Vojtos neodpovida? Zkus byt trochu rezistentni, ty to umis ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 21:06

Ve fabrice je na jedne masine chrome a tam to zas slape.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » pon zář 18, 2017 21:08

mike píše:Zkus byt trochu rezistentni, ty to umis

Nadesel cas se nechat zabanovat. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Vojtos » stř zář 27, 2017 21:38

booze píše:
mike píše:Co ti tam pise?

Ted jsem na androidu a taky se to kousne a nic se nedeje. U me je to normalni stav a nikdy me nenapadlo to resit.
mike píše:tak zkuste Vojtose
:smt082
To je to same. :twisted:


Nejakej drzej ne :twisted: Proberu to s Rejpalem co by to mohlo byt ono budem muset resit vic veci.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » stř zář 27, 2017 21:41

:oops:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2017 18:34

pavproch píše:Něco se změnilo (výrazně k horšímu) v hostingu?

Ping OF.cz je v řádu sekund, po odeslání příspěvku se zobrazí asi až za minutu (na jiných forech a dříve i tady v řádu sekund) refresh stránky - načte se po 5-ti až 15-ti sekundách....??!?


Tak, mám (asi) laicky ověřeno, že chyba je někde v hostingu OF.cz - nerozumím tomu, ale asi přiděluje reakční dobu podle IP, ze které se hlásím:

má domácí wifi (ie naše vesnická hvfree) = průser furt viz výše
dyž jedu přes mobilní HSPD o2 = někdy průser a někdy meteleskum bleskum
včera wifi v LB = průser (už i minule, předminule a vůbec vždycky dyž sem na tom hoteli v LB)
neska wifi na hoteli v Plzni = rychlost reakce meteleskum bleskum a to vždy, když sem tady

tožtak no

jiné pokecy phpBB mají rychlost meteleskum bleskum bez ohledu nato, na čem a kde a kdy visím.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » pát kvě 11, 2018 14:28

Nevim, jeslti je toto nejlepsi vlakno, ale nic lepsiho jsem nenasel.

Uz se mi parkrat davneji (pred lety) stalo, ze jsem videl novy prispevek, kliknul na nej a dostal jsem zpravu, ze "nemate opravneni cist toto forum". Neresil jsem to. Dnes ale jsem videl tento Alduv posledni prispevek v sekci "Dotazy na distributory a prodejce outdoorového vybavení", konkretne PROHORY.CZ. To mi uz ale prijde zvlastni, ze se neda dostat do takoveho topicu.
Je to zpusobene nejakym blacklistem nebo je to jenom pro "vybrane" uzivatele (toto bych bral, kdyby to nastavoval "vlastnik" topicu - jen potom mi prijde hloupe to dat do dotazu vyrobcum a distributorum, kdyz tam dotaz dat nemohu)? Stejne se stalo v jeste s topicem "GEARBEST.com", tam se taky nedostanu. Do ostatnych jo.

Edit: jsem jen opravil chybejici "=" v URL.
Naposledy upravil apuka dne pát kvě 11, 2018 16:14, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát kvě 11, 2018 14:41

To vypada na blbe nastavena prava v sekci. Muzete to nekdo overit? Ja to jako moderator nevidim resp. pristup tam mam.

Pripadne kde jinde se to jeste deje. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » čtv srp 2, 2018 17:54

Tak OF.cz je asi poslední (větší) pokec postavený na phpBB, kde ještě nefunguje dobrá fičura - všude jinde, když mi to zobrazuje nový příspěvek, já na něj klepnu, přečtu si ho a dám "zpět" (IE11 - modrá šipka vlevo nahoře), tak mi to zase zobrazí seznam nových příšpěvků, ale ten, který sem přečetl, je už označený jako přečtěný. Tady na OF ale musím kliknout na refresh, aby se z nepřečteného stal přečtený. Dřív to takle měly i ostatní pokecy phpBB, neska ale už jsou dál / líp. Zřejmě byl nějaký update phpBB, který to řešil a tady není nainstalovaný.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » čtv srp 2, 2018 21:23

@PP: U mne je to promenlive podle pouziteho prohlizece (a taky pocitace!), nekde a nekdy se to updatuje, nekdy a nekde musim rucne. Takze mozna to nezavisi jen a pouze na nastaveni phpBB. Pisu jen o OF, moc pokecu pravidelne nepouzivam, nevim, jak to funguje jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv srp 2, 2018 23:47

Tak to by mne zajimalo, na jakem prohlizeci se OF updatuje. Jeste jsem to nevidel. Podle mne to tahle verze phpBB neumi a jediny zpusob, jak toho dosahnout, by byl automaticky reload pri navratu. Coz uz jsem videl, delala to jedna pojebana verze Safari na iPadu, nez to opravili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » pát srp 3, 2018 8:07

V praci mi to tak dela napr. FF, urcite uz nejakou dobu - ale na druhe strane se to jednou za cas neudela. A aby to nebylo tak jednoduche, FF na pocitaci doma to rozhodne nedela. Zadne Add-ony na toto nemam instalovane. Tak babo rad...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Problémy

cron