Jaké vybrat rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon pro 5, 2016 18:50

Zrovna vcera jsem si rikal, ze taky potrebuji nove BD, ale myslim, ze je uz nedelaji. :cry:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 18:59

Taky mam ten pocit, ale koukni na ten link vyse primo k BD, tam je jeste maji a za dobrou cenu (15 USD). Akorat postovne, ale kdyz neco pridas, aby to delalo aspon 200 USD, tak by melo byt zdarma.

Nejsem si jisty, jestli mi z RP chteli sdelit, ze nemaji nic nebo jeden kus ze tri. Fakt amateri ](*,) Poslal jsem dotaz, uvidim, jestli nic neprijde, tak bych se k objednavce z BD se tremi kusy pridal. Mozna i ctyrmi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod booze » pon pro 5, 2016 20:03

Vzal bych si taky 3 pary.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 22:55

Zbyva 8 ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte pro 20, 2016 22:00

mike píše:Nejsem si jisty, jestli mi z RP chteli sdelit, ze nemaji nic nebo jeden kus ze tri. Fakt amateri

Nakonec to dopadlo tak, ze opravdu zrusili jen jeden par ze tri a dva mi dodali. Prekvapive mi vratili tretinu zaplacene ceny, skoro jsem cekal, ze kdyz to bylo 2+1 zdarma, tak zrusi +1, nic mi nevrati a budu se s nima muset hadat. Nastesti to udelali spravne a mam dva pary po trech stovkach. Tohle ocenuju, jen ta komunikace a amaterske vedeni eshopu, ktery dovoli objednat i neco, co nemaji.

RockPoint píše:Velice se omlouváme upravuji původní email.
mike píše:Nepochopil jsem, co jste upravovali na puvodnim mailu. Pocet kusu?
RockPoint píše:V původním emailu jsem vám nic neměnili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod zdenki » ned pro 25, 2016 13:05

Tak nás spravedlivě podělili... :D . Taky jsem objednával 3páry XL (skladem měli 4) a nakonec dorazily 2 ...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » ned pro 25, 2016 22:13

Koukam, ze jsem nemel psat, ze objednavam ;-) Normalne se objednavky vyrizuji ve spravnem poradi, amateri z RockPointu to maji jinak...

Ale co, uzij si je :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod zdenki » pon pro 26, 2016 12:18

Díííkes... :-)
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod venkov4ever » stř pro 28, 2016 9:22

...nakonec jsem nepatrně pustil chlup a v návalu povánoční euforie koupil Leki. Made in Vietnam, hřbet: 100% polyester. Dlaň: 83% polyuretan, 17% polyester. Vložka: 62% PTFE, 38% polyamid. Podšívka/izolace 100% polyester. Aspoň tak to tady píšou, ve 22 jazycích včetně češtiny a slovenštiny. Uvidím, jak mně to v nich půjde. :t:t
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod dejff » ned bře 19, 2017 17:17

Ahoj
Chci se zeptat, zda jsou Sir Joseph 8000 vhodné pro expedici s několika výstupy na Kavkaze. Připadají mi totiž příliš robustní pro používání cepínu.
Tak by mě zajímal názor zkušenějších. Popřípadě doporučení na vhodnější druh rukavic.
Díky
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » ned bře 19, 2017 18:51

jde o to při jakých teplotách je chceš používat? do velkých mrazu se bez takto robustních rukavic neobejdeš, a to pod ně se používají ještě druhé rukavice, nejčastěji prstové PWS
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod dejff » ned bře 19, 2017 19:46

Určitě se pokusíme o výstup na Elbrus a Kazbek a tam podle různých článků by mohla být minimální teplota -20°.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod fps » pon bře 20, 2017 10:59

tak to se pak bez podobně robustních rukavic jako jsou třeba ty Sir Joseph 8000 Down neobejdeš, já Sir Joseph 8000 Down mám, jsou to skvěle propracovaný rukavice, třeba dost dobrá vychytávka je "Průhmatová kapsa ve špičce rukavice zvyšující cit při manipulaci, bez snížení tepelného komfortu", moc podobných rukavic na trhu neseženeš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod johny_r » úte lis 28, 2017 11:53

Ahoj,
dovolím si oživit vlákno s dotazem. Sháním rukavice, nicméně nikoli na nějakou expedici, ale prostě do města, do lesa apod. Podmínka je, že by mi v nich mělo být aspoň přiměřeně teplo při řekněme -10°C při courání někde po městě, vzhledem k využití, by měly být černé bez nějakých barevných ozdob, velkých nápisů apod. a neměly by mít rozměry a vzhled rukavic na lyže. Asi si moje požadavky trochu protiřečí, ale rád bych, aby měly zachovát nějaký cit v ruce (tzn. nic extra tlustého), dotykové plochy pro telefon by potěšily. Teď mám nějaké cyklistické rukavice, ale tím, že dost doléhají na prsty, tak si je nevyhřeju a je v nich strašná kosa. Napadá Vás nějaký tip? Ještě dodám, že potřebuju vel. 10,5 nebo spíš 11, což je vůbec problém sehnat.

Díky moc.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » úte lis 28, 2017 12:59

mám již 3. rokem Black Diamond HeavyWeight Sreentap a myslím, že by mohly splňovat tvé požadavky, já je nosím naprosto všude...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod johny_r » úte lis 28, 2017 13:02

Ty nevypadaj zle, díky za tip. Není v nich zima ani v mraze? Mně je bohužel zima na ruce dost často.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod wawrik » úte lis 28, 2017 13:07

johny_r: Ak nemusia byť nepremokavé, tak napríklad windstopperové rukavice zateplené rúnom od Gore. Má to síce nápis, ale naživo sa stráca a osobne to považujem najmä do mesta za bezpečnejšie, je to reflexná potlač. Majú pár vychytávok - prelis na ukazováku na dotykové displeje, a najmä bočný zips na odvetranie dlane, keď sa ti začnú potiť. Skvelá vec. Rukavice sú dosť teplé.

Alebo sa popozeraj po akýchkoľvek windstopperových rukaviciach zateplených trebárs primaloftom alebo Polartecom Alpha. Robí ich kopec výrobcov a do -10 °C ti v nich zima nebude.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod johny_r » úte lis 28, 2017 13:11

Dík za tipy. Ty Gore jsou pěkný, ale 100E za ně dát nechci. Rád bych se vešel tak do 1500. kdyby byly kolem litru, budu radši. Nějaký windstopery zkouknu.
Díky
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha


Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » úte lis 28, 2017 14:46

johny_r píše:Ty nevypadaj zle, díky za tip. Není v nich zima ani v mraze? Mně je bohužel zima na ruce dost často.


tak to je individualni...
mne v nich zima neni, normalne moc rukavice nenosim, ale kdyz mam hulky, nebo tasku v ruce, to jsou pak tyhle ss rukavice fajn, a kdyz neni hluboky mraz a sileny ficak, cili tak od nuly do cca -5°C je pouzivam i na lyze, a kdyz je hure, tak ruce i s temito strcim rovnou do palcaku...
:skialp:
ja se vsak vesmes v rukavicch dost potim, zvlaste v tech nepromokavych, takze potrebuju hodne prodysne....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod johny_r » úte lis 28, 2017 14:50

V lyžařských se potím taky, tam to vyřešil Gore-tex. Od té doby, co jsem koupil pořádné Leki s goráčem mi nikdy nebyla zima na ruce v mokrejch rukavicích, do té doby vždycky. V obyčejných (nelyžařských) rukavicích se moc nepotím, tak uvidíme :). Stavím se v krámě zkusím nějaké na živo.
johny_r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 108
Registrován: pon črc 9, 2007 13:26
Bydliště: Praha

Re: jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » úte lis 28, 2017 16:57

Pouzivam tenci verzi tech, co odkazoval Quido: BD Midweight. Uz hodne dlouho a jsou to moje zdaleka nejpouzivanejsi rukavice, jine nosim vyjimecne. Tyhle celou zimu po meste i venku. Do -10 v pohode, nejniz jsem je mel v asi -20, to uz bylo na hrane, ale porad to jeste slo. Proti vetru jsou odolne slusne.

Mne na ruce az tak zima nebyva, takze bys mozna mel lepsi ty silnejsi Quidovy. Vyzkousej a uvidis. Muzes mit problem s velikosti, nosim XL a velikost ruky mam asi 9.5. PWS je ale strecovy, mozna se do nich vejdes. Ted koukam, ze podle jejich cislovani by mi stacilo L, ale potrebuju XL kvuli delsim prstum :)

Rukavice jsou lehke, prijemne, teple a vetruodolne. Nejsou vodeodolne a maji tendenci navlhat, zvlast kdyz si obcas hrabnes do snehu. PWS sice hreje i mokry, ale kdyz vic mrzne, tak zamrza. Proto na sneznice nosim nahradni a ke konci dne je obcas vymenim za suche. Dalsi vec je odolnost, PWS nic moc. Mne se casem proklube ukazovacek, protoze ho mam dlouhy a trhaji se nite, protoze dostavaji zahul na sneznicich s hulkama. Ani nevim, kolikaty uz mam par, neco mezi 5 - 10, jeden vydrzi tak dve sezony staleho pouzivani (daji se opravit a pouzivat dal).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod Quido » stř lis 29, 2017 8:12

Ty midweight, jak pise mike, mam taky, ale oblibil jsem si vice ty hrubsi, ani nedokázu ríct proc - asi pro takový tan meksi pocit... co do izolacnich vlastnosti mne pripadaji temer stejne, jen kdyz je silnejsi vitr, tak ty hrubsi drzi lepe teplo - funguji podobne jako neopren ve vode....
kazdopadne to chce vyzkouset a zvazit, uz kvuli velikosti, protoze jestli jsou nejake hodne zavadejici parametry, tak jsou to velikosti rukavic :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod remy77 » čtv lis 30, 2017 14:31

johny_r
Do mesta by ti mohli stacit v pohode aj tieto:
https://m.decathlon.sk/p/8396264_rukavi ... ierne.html
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2017 17:52

Chtel rukavice do -10 a tady pisou 4 - 9 stupnu (ja si teda beru rukavice az pod 4 stupne...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod remy77 » čtv lis 30, 2017 18:13

@mike
Ved to ze pisu. Pri 4-9 si rukavice ani neberiem, jedine zeby fucalo. Tieto z decathlonu mam, skusal som ich v NT aj v Alpach a v pohode su na minusove teploty.
Inak by som ich sem nedaval. A myslim si, ze na bezne pouzivanie do mesta je zbytocne preplacat nejakych 40-50 eur za rukavice
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2017 8:49

@mike: tak ty Tvoje vyrobce taky urcuje do 0-7 st. C.
S rukavicema je problem, ze ty dodatecne nezateplene (tj. PWS) malokdy maji urceni do minusovych teplot, na to uz vyrobci delaji ty spominane lehce zateplene Primaloftem nebo P Alphou. To ale vubec neznamena, ze na v mrazu nejsou vhodne. Dokonce bych rekl, ze tlustejsi PWS mohou pocitove "zahrat" lepe nez napr. primaloftove s Pertex Quantumem venku i vevnitr. Kvuli nitrni latce. Bohuzel to pocitove vnimani je hodne individualni a tezko se da rict, ktere budou nejlepsi pro tazatele. Ja bych doporucoval zkusit bud nejake tlustejsi PWS, ale ne moc strecove (ve smyslu, ze si je musi poradne "natahnout" na ruce a prsty, radeji mit je tak akurat) anebo co linkoval wawrik, neprofoukave a prodysne, idealne s nejakym cesanym fleecem nebo jinou mekkou tkaninou vevnitr, ta doda lepsi pocit tepla.

Ja napr. pouzivam hodne tenke z Polartec Classic (tj. profoukave jako sitka), do prace a ve meste i pod -10 a s hulkama klidne i pri -20 a jeste si je obcas musim dat na chvili dolu, protoze je mi na ruce horko (nepotim se, jen je moc teplo) kvuli "praci" s hulkama. Bez hulek max. kolem -10. Ale kdybych jen tak mel nekde stat delsi dobu, rukama nehybat, tak mi v nich bude zima i pri +5.

@johny_r: Pokud Ti byva zima na ruce, zkus si troska pohrat s autogennim treningem/autosugesci. Docela rychle se da naucit, jak si privodit teplo (mozna presnejsi je psat pocit prijemneho tepla) na ruce... Za to nic nedas, jen trochu casu a pokud se Ti to povede naucit, trenovat to muzes kdekoliv a kdykoliv pri cekani na dopr. prostredek, ve fronte, ve vytahu, atd... - a vysledek v zime Te zarucene potesi :wink: . Jedina podminka je, ze se k tomu nesmis stavet apriori odmitave, ze to fungovat nemuze - lidska psychika je schopna mnoha veci, co si nedokazeme predstavit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2017 15:39

apuka píše:@mike: tak ty Tvoje vyrobce taky urcuje do 0-7 st. C.

Vazne? Na to jsem nikdy nekoukal. Nad nejake 3 stupne je nosim akorat kdyz fouka ledovy vitr nebo v lete na ledovci, kde nejake rukavice potrebuju i kdyz jdu v tricku. Naopak mi prijdou idealni, kdyz mrzne.

apuka píše:anebo co linkoval wawrik, neprofoukave a prodysne, idealne s nejakym cesanym fleecem nebo jinou mekkou tkaninou vevnitr, ta doda lepsi pocit tepla.

No vidis, pro mne jsou takove k nicemu. Nevidim duvod mit v rukavicich Windstopper, jelikoz PWS je pro mne vetrudolny dostatecne. Ale kazdy jsme jiny, holt si to kazdy musi vyzkouset sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2017 19:35

mike píše:
apuka píše:neprofoukave a prodysne, idealne s nejakym cesanym fleecem nebo jinou mekkou tkaninou vevnitr, ta doda lepsi pocit tepla.
pro mne jsou takove k nicemu... jelikoz PWS je pro mne vetrudolny dostatecne
:(( :(( :(( Hele, PWS je "neprofoukavy a prodysny", je to "mekka tkanina vevnitr", toz tak nechapu, proc Ti jsou Tve vlastni PWS rukavice nanic :-k :lol: Vsak co jsi ode mne citoval, presne popisuje ty PWS :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké vybrat rukavice

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2017 19:44

:roll: doplnil jsem zacatek te citace, hnidopichu. Ciste aby nekdo nezucastneny z tveho postu nebyl zmateny.

Vsimas si, ze jsem kvuli tobe musel zacit pouzivat Quidova oblibeneho smajlika? :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení