Šumava

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod honza83 » sob úno 25, 2017 10:45

booze píše:
Zdéňa píše: Minimum lidí a maximum.... :wink:

Nevim jestli po tech popisech tady to jeste tak zustane. :?

Byl bych v klidu, on už jen značený výstup z české strany na Smrčinu není tak nějak pro každého, neb je zarostlý podobně jako hraniční stezka. Trochu více lidí je pak jen mezi Plechým a Třístoličníkem (většinou Němci, co se vyvezou autobusem/autem až skoro na Třístoličník. Občas nějaký odvážlivec projde po hranici mezi Marflecklem a Modrým sloupem (půl na půl Češi a Němci), od Modrého sloupu (resp. kdysi značené odbočky na Březník pod Špičníkem) dále už nechodí skoro nikdo a tohle se určitě nezmění (pokud nezpřístupní starou značenou cestu z Březníku přes Roklanskou hájenku na Roklan vedoucí skrze 1. zónu), jelikož nejbližší rozumný a legální návrat z té hraniční stezky zpátky do ČR je až přes Poledník, resp. z dosud značené odbočky z červené české hřebenovky na hranici pod Poledníkem a v součtu to je přes 50 km (Bučina - Steinfleckberg - Modrý sloup - po hranici - pod Poledníkem - Modrava (Prášily), což je vzhledem k terénu za jeden den nezvládnutelné a ne každý bude ochoten bivakovat někde přímo na hranici. Ten úsek Modrý sloup - Blatný vrch - Roklan - Poledník (z Roklanu jsem šel po značených německých cestách přes Almschachten - mimochodem neskutečná nádhera...) jsem vyjma okolí Roklanu potkal za celý den v součtu asi tak 10 lidí - a to bylo ještě krásně a prázdniny).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Šumava

Příspěvekod booze » sob úno 25, 2017 11:55

Tak jsem se uklidnil Sumavu mam rad a prave nejradeji ty opustene hranicni stezky. :P
Jinak diky za pekne popisy. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Šumava

Příspěvekod Zdéňa » sob úno 25, 2017 13:33

Jo úsek Plechý - Třístoličník nestojí za nic. Ten je ideální ráno nebo večer. Jinak teda Kolem Smrčiny je to ještě hezčí a z naší strany tam vždy potkám jen minimum lidí.
Úsek Roklan - Poledník je fakt nádhera. Předloni jsme to šli Modrava - Luzný - Roklan - Poledník a tam nocleh. Dávalo to něco ke 40 km a ten poslední úsek byl fakt nejhezčí =D>
Ostrý - Svaroh taky chodí minimum lidí a tak 80% Němců...
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Šumava

Příspěvekod GreyMouse » sob úno 25, 2017 22:58

Koukám, že se tam budu muset ještě podívat, já slezla dolu z Plechýho podél Plešného jezera, na Smrčinu už jsem nedošla.

mike píše:Vzdyt uz se tu o nich bavime nekolik let #-o

Já to myslela tak, že je neznám osobně. A když jsem na ně narazila poprvé tady, tak jsem si do googlu zadala "klos" místo "kloš", protože jsem o takovým živočichovi nikdy neslyšela.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Šumava

Příspěvekod dudy » ned úno 26, 2017 9:08

GreyMouse píše:...A když jsem na ně narazila poprvé tady, tak jsem si do googlu zadala "klos" místo "kloš", protože jsem o takovým živočichovi nikdy neslyšela.



To bude tím, že jedinej, komu vaděj kloši, je majk a ten píše bez diakritiky.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava

Příspěvekod fps » ned úno 26, 2017 11:58

- mě tedy vadí jen klíště, kloš není problém
- jojo, diakritika je problém, taky kolikrát ani nevím o čem se píše
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Šumava

Příspěvekod honza83 » ned úno 26, 2017 16:01

Pokud by to někoho zajímalo, tak zde je můj popis toho úseku Modrý sloup - Blatný vrch - Roklan - Poledník včetně fotek http://www.honza83.bluefile.cz/?p=437, na http://www.honza83.bluefile.cz/?p=422 je pak popis úseku Prameny Vltavy - Sedmiskalí - Reschbachklause - Luzný - Modrý sloup (tedy nejrozumnější obcházka té uzavřené části hranice přes Mrtvý vrch a Mokrůvky).
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Šumava

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 27, 2017 11:51

dudy píše:To bude tím, že jedinej, komu vaděj kloši, je majk a ten píše bez diakritiky. :twisted:

Ale zato o nich píše tolik, že už zblbnul i Google. Čekala jsem, že po zadání "klos" do vyhledávače se mi nejdřív nabídne Elmar Klos, ale kdepak, jako první vyběhl kloš jelení :-D


@honza83: Díky. Koukám, že to není navigačně úplně jednoduchý, pokud tam budu chtít vyrazit, tak jedině s navigací, abych v tý druhohorní džungli nebloudila navěky :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Šumava

Příspěvekod honza83 » pon úno 27, 2017 12:15

GreyMouse píše:@honza83: Díky. Koukám, že to není navigačně úplně jednoduchý, pokud tam budu chtít vyrazit, tak jedině s navigací, abych v tý druhohorní džungli nebloudila navěky :-k

Navigačně horší je ten Steinfleckberg, dál od Marflecklu až po značenou cestu na Roklan zabloudit nejde, na té hranici jsou hraniční patníky a občas i vyšší německé sloupy a ten kousek od hranice pod Roklan by taky neměl být problém, stačí trefit tu odbočku u toho mezníku 25. A když ji netrefíš, tak přinejhorším dojdeš maximálně k té uzávěře u Zwieseler Filz a tam snad nějaký aspoň náznak pěšiny na tu značenou německou cestu asi bude.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Šumava

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2017 19:23

GreyMouse píše:Ale zato o nich píše tolik, že už zblbnul i Google. Čekala jsem, že po zadání "klos" do vyhledávače se mi nejdřív nabídne Elmar Klos, ale kdepak, jako první vyběhl kloš jelení :-D

Mne z toho teda vypadnou nejaka americka radia, to je ta personalizace ;-)

fps píše:mě tedy vadí jen klíště, kloš není problém

Není známo, že by kloš, na rozdíl od klíštěte, přenášel nějaké závažné choroby. Nicméně bakterie Bartonella schoenbuchensis dokáže způsobit dlouhotrvající svědění v místě bodnutí. Projevuje se obvykle po několika hodinách až třech dnech jako červená svědivá skvrna/vyrážka a může trvat i mnoho týdnů než zmizí.
Stalo se mi nastesti jen jednou, ale stalo to za to. Tvrda bulka na hlave a svedila aspon 3 tydny :? Protoze jsem si klose nevsimnul zavcas a vytahnul ho z vlasu az v Praze.

Nikdo mi ale nepodpovedel na puvodni otazku. Jsou na Sumave klistata a klosi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava

Příspěvekod scinkk » pon úno 27, 2017 19:30

honza83: dik, dobry popis, i najake dalsi clanky jsem sjel.

Klos je hlavne desne otravne zviratko, k sani krve u cloveka nastesti dojde asi jen dost vzacne, uz proto, ze prave o jeho pritomnost clovek vi skoro hned.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Šumava

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 27, 2017 23:36

mike píše:Nikdo mi ale nepodpovedel na puvodni otazku. Jsou na Sumave klistata a klosi?

Asi nikomu setkání s nimi v paměti neutkvělo. Jako ochranu proti klošům si můžeš pořídit moskytiéru na hlavu ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Šumava

Příspěvekod booze » úte úno 28, 2017 7:51

To by musel mit celotelovou. Neni nic lepsiho nez klos cvachtajici se v potu na chlupatych nohach. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » úte úno 28, 2017 8:29

Tak tak, je znát, ze se s nimi GM fakt nepotkala ☺ a s chlupatyma nohama to nemusí souviset ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Šumava

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 28, 2017 9:03

booze píše:To by musel mit celotelovou.

To není problém ;-). I když mikovi by stačil horní díl, on by přeci v něčem jako jsou krátké kalhoty nikdy do přírody nevyrazil :D

Na kloše jsem zatím opravdu nenarazila. Zato jsem měla vši a s těma je taky veselo :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Šumava

Příspěvekod Chmeld4 » úte úno 28, 2017 9:11

mike píše:Nikdo mi ale nepodpovedel na puvodni otazku. Jsou na Sumave klistata a klosi?



Ano, jsou.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Šumava

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2017 16:44

@booze: o duvod vic, proc nenosit kratasy ;-) Staci klosi na chlupatych rukach a hlavne za krkem :axe:

@scinkk: jj, GM je evidentne klosem nepolibena, ale to se da snadno napravit. V nejhorsim na jare nachytam nejake do krabicky a poslu ji je :twisted:

@Chmeld4: jak moc? V porovnani treba s Polabim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava

Příspěvekod dudy » úte úno 28, 2017 18:23

mike píše:...Jsou na Sumave klistata a klosi?


Nejradši bych Ti odpověděl, že nejsou.
Ale Ty tam pojedeš, zatáhneš je tam zamotaný v hlavě a pak tam budou, takže tvrdím:
Jsou tam a jsou jich tam miliony...
:twisted:

Samozřejmě že tam jsou, jako, v podstatě, všude.
A klošů sem teda zažil vždycky víc v horských lesích, kde je hojně jejich hostitelů, než v Polabí.


Jo, a bacha i v Alpách.

wiki píše:Zbytky klošů byly nalezeny na mumii Ötziho

:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Šumava

Příspěvekod apuka » úte úno 28, 2017 21:56

Tam to mikovi nevadi. V Otztalu jeste nikdy nebyl. Tak se muze alespon utesovat, ze Otzi, nastesti, zustal pod Similaunem a nezanesl je dalena Jih a Vychod :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Šumava

Příspěvekod mike » úte úno 28, 2017 23:59

A kdo je teda zanesl sem? Praotec Cech? Nebo Napoleon? :?

Jestli on chudak Otzi nesel tak vysoko proto, aby utekl klosum ;-)

@dudy: prislo mi, ze nejvic je jich v listnatych lesich koncem jara, kdyz je vlhko a teplo. Klidne i kousek za Prahou, staci trefit "spravne" misto. Nemam to ale nijak zvlast prozkoumane, mozna je to jinde jeste horsi. V Polabi je, pokud vim, nejvic klistat, mapa klosu asi nebude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava

Příspěvekod MarekV » stř čer 12, 2019 13:12

Ahoj,měl bych dotaz na průchodnost stezky po čáře od Železné Rudy dál. Na leteckých snímcích to vypadá dobře,ale jaká je momentálně realita? Díky za radu.
MarekV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon led 21, 2019 14:40

Re: Šumava

Příspěvekod mike » stř úno 9, 2022 15:22

Rána lyží a kopanec do hlavy. Skialpinista napadl dva strážce parku na Šumavě

Právu se podařilo zjistit, že útočníkem by měl být 39letý muž, který v minulosti patřil mezi světově uznávané freeridisty.

Napada vas nekdo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Šumava

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 11, 2022 15:16

Je to Jiří B.
Divím se, že strážci nejsou vybaveni alespoň pepřáky a osobní kamerou.
Takových arogantních a agresivních dobytků je čím dál víc.

https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/skialpinista-utok-strazce-narodni-park-sumava-zraneni.A220211_093705_plzen-zpravy_vb
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava

Příspěvekod apuka » pát úno 11, 2022 15:40

Zajimave, ze nejdrive:
a najednou
link na idnes z predch prispevku píše:Já tady žiju v míru a najednou jdu lesem a napadne mě agresivní šílený strážce
:smt044 :smt044 :smt044
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Šumava

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 1, 2022 7:42

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Šumava

Příspěvekod malejjarda » pát kvě 6, 2022 9:34

Pokračování kauzy napadení strážce NP Šumava:
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/po- ... i-40396059
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Šumava

Příspěvekod apuka » pát kvě 6, 2022 9:36

Zapomels jeste pridat info, ze v te puvodni kauze padl prvni rozsudek - dostal 30 tisic pokuty. Coz mi prijde hodne mirne, to asi moc lidi od podobneho jednani neodradi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Šumava

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 7, 2022 9:32

To je hodně mírný rozsudek za kopanec do hlavy lyžařskou botou plus křivé obvinění, že jej strážce napadl první a lhaní do médií.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod doodle » čtv čer 16, 2022 11:19

Dobrý den,
jsem nový zde na fóru, a nový z hlediska vícedenní turistiky. Mohu říct, že jsem dostatečně fyzicky zdatný a materiálně dostatečně vybavený na několikadenní túru. Mám taky bohaté zkušenosti s navigací v přírodě, a jednodenní turistikou.
Rozhodl jsem se tedy na dva dny vyjet na Šumavu s trasou dohromady okolo 50-60 km, takže nic nezvládnutelného. Co mě však celkem zarazilo, a odradilo od více dní byla skutečnost, že, dle hledání na internetu, nelze na Šumavě skoro narazit na místo, kde by bylo možné doplnit zásoby, a to především ve vnitrozemí. Je to skutečně tak? Už mám nějaké zkušenosti s vícedenním taháním těžkého báglu, ale neforemný 100l bágl se 40 kg se mi opravdu s sebou tahat na dovolené nechce.
doodle
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 16, 2022 11:01

Re: Kde na Šumavě doplnit zásoby při vícedenní túře?

Příspěvekod Zdéňa » čtv čer 16, 2022 12:01

Na dva tři dny včetně jídla se dá zabalit do nějakých 12-15 kg i pokud nejdu úplně nalehko.
Jinak nevím kudy chceš jít, ale v centrální části Šumavy bych celkem vsadil na otevřené obchody na Kvildě. Modrava a Prášily bych očekával ale také.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

PředchozíDalší

Zpět na Česká republika