Zachranme narodni parky - petice

životní prostředí, člověk a zvíře

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 16, 2017 14:47

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » pát úno 17, 2017 5:55

Pohled z druhe strany: http://neviditelnypes.lidovky.cz/politi ... litika_wag

Oboji je bohuzel politika, ale s tematem fora souvisi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod booze » úte úno 21, 2017 16:31

Dnes to bylo reseno v parlamentu prezidentem.
Edit: puvodni text porusoval zasady OF
Naposledy upravil booze dne úte úno 21, 2017 18:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2017 18:17

Politiku na OF nechceme :protest:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod booze » úte úno 21, 2017 18:22

Dobre opraveno klidne to smaz.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2017 18:26

OK, necham to tak. Otazka je to bohuzel slozita a netusim, co je spravne. Proc se to vlastne nemuze udelat jako vedle v Nemecku, kde to funguje? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod pavproch » úte úno 21, 2017 18:56

Na ty odkazy sem ani neklikal ale zahlíd i zaslech sem toho hlavního zelezmrda v telce na tuto thému.... chtělo se mi grcať.... (grco promine)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2017 19:07

Na ten prvni si klikni a budes grcat urcite ;-) Zelena hysterie a demagogie, tohle se uz naucili skvele.

Sumavu neznam, ale vidim rozdil mezi pojetim NP u nas a v Nemecku v Ceskosaskem Svycarsku. U nas by nejradej lidi vyhnali uplne, v Nemecku je to pojato pratelsky, proto jezdim vic tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 21, 2017 19:11

Tak ono i šumava X bavorský les sou v podstatě dva odlišný světy prakticky přesně oddelěný hraniční čárou... a to jsem v tý oblasti byla všehovšudy 3x v životě a přesto ten dojem je celkem odlišnej...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod dlouhan » úte úno 21, 2017 19:12

Co jsi presne nepochopil na tom, ze politiku na OF nechceme? Smazano. mike
Naposledy upravil dlouhan dne úte úno 21, 2017 19:21, celkově upraveno 1
dlouhan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 17, 2017 21:38

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod booze » úte úno 21, 2017 19:19

Na idnesu pisou:
ze zákona by vypadl dlouhodobý cíl chránit nerušený vývoj přírody na převážné části rozlohy národních parků
Driv se v lesich normalne hospodarilo a diky zelezne opone mame parky takove jake jsou. Kdyz je hospodar spatny i les tak vypada. Chce to spis noveho hospodare NP a ne do toho tahat debilni politiku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod dlouhan » úte úno 21, 2017 19:28

Developeři tam vysází listnáče - pusťte je tam.
dlouhan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát úno 17, 2017 21:38

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » úte úno 21, 2017 19:33

@booze: chjo. Souhlas, ale ona to bohuzel politika je. Na obou stranach nejake zajmy, ktere se prosazuji politickymi zpusoby tj. lobovanim, natlakem a demagogii. To bych tady ale vazne nerozebiral, kdo chce na tohle tema diskutovat, tak muze na nejaky iBulvar.

Muzeme tu diskutovat dusledky, jak se nas to tyka. Treba tohle:
Mawenzi píše:Tak ono i šumava X bavorský les sou v podstatě dva odlišný světy prakticky přesně oddelěný hraniční čárou... a to jsem v tý oblasti byla všehovšudy 3x v životě a přesto ten dojem je celkem odlišnej...

Jak se lisi? Nebyl jsem tam, pro mne je doprava na jih tak spatna, ze kdyz uz tam jedu, tak do Alp a Sumavu akorat projedu. U CS Svycarska velky rozdil ve stavu prirody nevidim, ale v pristupu k turistum jo. Na ceske strane je par turistickych dalnic, mimo ktere se nesmi slapnout, na nemecke jsou tri druhy stezek, pricemz tech poslednich tj. jen naznacenych stezek v lese je docela hodne a clovek v podstate muze kamkoliv. Vyjma mensich oblasti, vyznacenych primo v terenu, kde se nesmi treba v dobe hnizdeni ptaku. Coz dava smysl a je OK, na rozdil od ceskeho pristupu, kdy by ochranari nejradej meli NP jen pro sebe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod sobb » úte úno 21, 2017 20:07

stejně by mě docela zajímalo, kdo všechno ten návrh vlastně čet ... :(( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 23, 2017 9:16

mike: na šumavě jsem měla podobný pocit. Pro turisty určený asfaltový dálnice s tím, že vlastně dle podmínek NP nesmíš mimo značku. Už pár let uvažuju projít šumavu po hranici právě, protože na 110km dlouhý hřebenovce mít 50km asfaltu a z toho asi 25km v kuse je fakt úchylnost. Za hranicema sme mohli prakticky všude po cestičkách, co v lese byly.

Jinak taky třeba kůrovec, kterej napadá hromady nemocných stromů, aktivisti brání kácení... přitom kdyby se ty smrkový monokultury vykácely (nebo vůbec nevznikly) a místo nich se zasadilo něco jinýho, asi by to dost pomohlo všem. Jakože chápu aktivisty, že nechtěj zbytečný kácení stromů obecně, na druhou stranu na šumavě nemaj smrkový monokultury co dělat a bránit nepůvodní nepřirozený dřeviny je dost na pováženou. Na německý straně mám pocit, že to všude vypadá víc přirozeně, víc jako prales. stromy se nechávají tam, kde popadali v nějaké míře, aby se mohly pomalu tlením zas vrátit živiny do půdy a byl tam hojnej život v trávě a ne všechno vykácet, odvozit, zpracovat...

Určitě jistá míra zásahu člověka je vpodstatě i potřebná, viz. bílé karpaty, kde díky činnosti člověka roste hromada orchideí, protože člověk svojí prací jim vytvořil podmínky a ano, částečně zničil lesy, když je přetvařoval na louky, ale dělal to s rozumem, vysazoval stromy pro zpevnění půdy a celkově se snažil při přeměně přírody o to, aby zůstala zachovaná rovnováha. Ono jako "nechat něco ať si žije vlastním životem" není tak jednoduchý a je otázka, zda je to vůbec chtěný.

Dneska to může být všechno úplně jiný a nejezdí tam hodně uživatel Zdenda/zdeněk? (jestli si ho nepletu).

Ono celkově je naprd, že když do toho člověk úplně nevidí, tak rozhodnout, co je lepší, když ani nemá informace, protože každej říká něco jinýho, to snad ani pro běžnýho člověka nejde. Ono navíc většinou v některých ohledech nemá pravdu ani jedna strana a obě sou v jiných nelogických až militatně neochotný kompromisu. Takže je to prašť jak uhoď a teď si občane zmítanej rozporuplnýma, nepravdivýma informacema a do toho nelogickýma krokama vyber menší zlo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod pickard » čtv úno 23, 2017 10:19

Já mám problém podporovat CZ ochranáře (a věřit tomu, co říkají), neboť s nimi mám dlouholeté špatné zkušenosti. Možná, že kdyby se ke mně KRNAPáci celej můj život nechovali jako ke škodné, měl bych dneska větší pochopení pro jejich nářek.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod Indy » čtv úno 23, 2017 11:06

Jini ochranari, jiny chraneny uzemi, jiny sport, stejna zkusenost.

nahoda?

nemyslim si.

synci dostali pravomoce a nedokazali se s tim srovnat. opilost moci se tomu driv rikalo. nedochazi jim jejich misto v potravnim retezci. nedostali tyhle chraneny uzemi a jiny hracky k tomu aby tam realizovali svoje mokry sny, na to neni nikdo zvedavy. mimo jine, kdyz tam vlezu tak jsem ten, diky komu si mohou tohle hobby na plny uvazek dopravat, takze bych ocekaval ponekud jiny pristup k zakaznikovi, ze.

jsou zas jen dalsi namyslena a lina, otravna sebranka (cest vyjimkam). zatimco u statni spravy (kde je to neprijatelne uplne stejne) jsme s tim nejak smireni, protoze od zakladu spatne pochopili to ze jsou zde k nasim sluzbam, a ne proto aby nas buzerovali, tak u jedincu kteri by meli byt v podstate nasinci je to obzvlast divne.

potrebovali by trochu drsnejsi probuzeni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2017 16:38

Ja jsem nechtel moc vstupovat do teto debaty, ale uz mi to neda.

Vetsina lidi na OF ma ponekud krivou predstavu o chranenych oblastechm obzvlaste narodnich parcich mimo CR, resp. hlavne v D a A. Jen pro info se dam par citatu ze stranek NP Bavorsky les:
"K ochraně ohrožených živočišných a rostlinných druhů – obvzláště tetřeva hlušce – platí na 40% plochy Národního parku Bavorský les zákaz vstupu na lesní cesty: V jádrovém území můžete značené cesty používat celoročně. V období od 15.07. do 15.11. se otevírají další určené cesty a stezky. V případě porušení tohoto pravidla může být vystavena peněžní pokuta.
Prosíme Vás, abyste také na trasách mimo jádrové území z respektu k fauně a flóře značené cesty neopouštěli."

"Mimo jádrové území platí v zimě na určitých místech nařízení k ochraně lovné zvěře. K ochraně těchto zvířat, především vysoké zvěře, je i na značené cesty v tomto období vstup zakázán."
Takze tam je take castecny zakaz pohybu mimo znacene stezky - jen se to pise ponekud ve slusnejsi forme nez je u nas zvykem, navic se pocita s nemeckou disciplinou a proto se to nekontroluje tak silne. Jinak receno, zadna velka zmena oproti napr. Sumave.

Jen tak mimochodem, je to tak prakticky ve vsech nemeckych NP a velice podobne i ve vetsine Rakouskych, i kdyz tam je to dane vetsinou zemskymi nebo spolkovymi predpisy a ne navstevnim radem NP. Navic se taky spolehaji na to, ze v nejchranennejsich oblastech jsou nejcennejsi casti hodne tezko pristupne. Je ale pravda, ze tam malokde potkate neco jako straz prirody.

A specialne pro lidi z CZ a SK jen male upozorneni - i v Rakouskych Alpach plati v mnoha (pravdepodobne vetsine) oblastech (resp. spolkovych krajinach): "Stanování a bivakování není v národním parku povoleno."!!! Samozrejme, krome nouzoveho bivaku, coz je neco jineho nez dela vetsina Cechu a Slovaku, co tam prespavaji. Na tom nic nemeni, ze to neni vypsane na kazdem kroku - i kdyz pposledni dobou uz je to na mnoha mistech k nalezeni na velkych cedulich na zacatku stezek nebo nekde u aut. zastavek, atd. Bohuzel, zase plati, ze Nemci jsou disciplinovanejsi, jim to staci natrknout - my si myslime, ze kdyz nas nikdo nenahani, nikdo nedava pokuty, tak je to jasny dukaz, ze to delat muzeme ](*,). Je to taky jeden z duvodu, proc Cechy na mnoha mistech moc v lasce nemaji...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2017 17:31

Jeste tri poznamky ke kurovci na Sumave.
1) Mozna si nekteri spomenete, ze pred nejakym casem se kurovec objevil v Bavorskem lese a znicil docela velkou cast. Oni se tehdy zachovali tak, jako ted ochranari v Cechach - nechali to na prirode, prakticky veskere drevo tam nechali tlit na miste. A z toho vznikl ten v soucasnosti vychvalovany, krasny les, co tam je dnes. (jina vec je, ze kdyz se v Cechach zacal kurovec objevovat, tak Nemci protestovali, aby to tak Cesi nechali #-o :roll:.)
2) Ve Vysokych Tatrach Kyril znicil znacnou cast monokulturnich lesu a taky tam probihal (a stale probiha) stejny boj. Nastesti tam taky z velke casti zustalo vsechno na miste. A kupodivu, v tech castech, kde lidi nezasahovali uz roste krasny novy les - zatim mlady, ale zdravy a ruznorody. Neni to tak moc videt, protoze zatim je to dost zarostle naletovymi drevinami a "burinou". Za 10-20 let tam bude zase naprosto zdravy a odolny krasny les.
Kde dovolili vykaceni a odvoz napadnutych stromu a vysazeni umeleho lesa, stejne se kurovec siri a navic na znovu zalesnenych mistech je ten "les" mnohem chatrnejsi a mene zdravy a pravdepodobne moc nevydrzi.
Toto sami od sebe tvrdili i dva horsti vudci, vubec ne ochranari, co chodi vsude mozne a nemozne a vidi mnohem lip a vic nez my kolem turistickych oblasti.
3) Tam vubec nejde o odstraneni napadlych stromu kvuli omezeni sireni kurovce, ale o penize z toho nejkvalitnejsiho dreva (a pote o vysazeni toho, co si mysli nekteri lide, ze by tam malo vyrust).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod pickard » čtv úno 23, 2017 17:34

Největší rozdíl v praxi v tom, že zatímco český ochranář se ke mně chová jak ke škodné, která má odtáhnout z jeho hor zpátky do Prahy, rakouský ochranář mne má za vítaného hosta a důležitého spojence v ochraně přírody. Rakouský ochranář totiž pochopil, že když mne na ty hory pustí a dovolí mi tam pobejt, tak ho pak rád podpořím, až bude někde na politický scéně něco prosazovat nebo obhajovat.

Čeští ochranáři tohle nepochopili, protože neumí myslet tak nějak poiticky, soudruzi. My - outdooristi, turisti, lyžaři, horolezci, trailrunneři a podobná havěť jsme prakticky jediný dostupný "koaliční partner" pro ochranáře. Jsme logicky ti první a dost často jediní, za kým by ti ochranáři měli a mohli jít, ať je podoříme v tom, co prosazujou. Ostatním je to buď šumák nebo mají proitichůdný zájem.
Tohle CZ ochranáři nepochopili a chovají se k nám nepřátelsky. To ovšem pak v důsledku znamená, že když jsou v ouzkejch a potřebovali by pomoct, tak se na ně leda vyserem a oni zůstanou sami jak kůl v plotě. Kdyby na nás byli posledních 30 let hodný a chovali se jako kolegové a ne jako fízlové, asi bysme dnesk víc křičeli na jejich podporu. Takhle mám akorát škodolibou radost, že dostávají za uši.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2017 17:49

pickard píše:Největší rozdíl v praxi v tom, že zatímco český ochranář se ke mně chová jak ke škodné, která má odtáhnout z jeho hor zpátky do Prahy, rakouský ochranář mne má za vítaného hosta a důležitého spojence v ochraně přírody.

Tak. Jeste jsem zduraznil to zasadni.

pickard píše:Rakouský ochranář totiž pochopil, že když mne na ty hory pustí a dovolí mi tam pobejt, tak ho pak rád podpořím, až bude někde na politický scéně něco prosazovat nebo obhajovat.

Nebo mozna pochopil, ze prirodu chrani pro lidi a ne pred lidma. Italsky to same, ty jsem parkrat potkal osobne a chovali se skvele, prestoze jsem v jednom pripade pravidla NP jasne porusoval a dokonce mu to i rekl. Evidentne chapal, ze kdyz chci na Horu, musim prespat pod ni, z udoli i bivaku to bylo moc daleko.

apuka píše:Takze tam je take castecny zakaz pohybu mimo znacene stezky - jen se to pise ponekud ve slusnejsi forme nez je u nas zvykem, navic se pocita s nemeckou disciplinou a proto se to nekontroluje tak silne. Jinak receno, zadna velka zmena oproti napr. Sumave.

Dabel je v detailech. Jak jsem psal vyse, tech znacenych stezek je treba v CS Svycarsku na nemecke strane mnohem vic. Odhadem o dva rady. To pak clovek mimo ne opravdu nemusi a ani nema potrebu, obvykle se to ani jinudy projit neda. Schvalne jsem se na to ptal v Bad Schandau, kde jsem kupoval podrobne mapy 1:10000 na mistnim info centru. Kudy muzu chodit. Pani se divila, ze prece po vsech stezkach, co jsou na mape, vzdyt je to samozrejme. Je to prevazne kernzone a na mape jsou i ty nejmensi lesni pesinky, nekolik malo zakazanych (hnizdeni ptaku) je tam zretelne vyznaceno a v terenu taky. A u nas? Skoda slov. Jinymi slovy, ta tva zadna velka zmena je ve skutecnosti zasadni.

No a o tu formu taky jde, ze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2017 18:34

Kluci, pokud jste si nevsimli, jsem nepsal o ochranarich ale o ochrane samotne...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 23, 2017 19:24

PaKo :D dobra uvaha

apuka - ja se prave snazila nejak naplanovat tu trasu na ty jejich bivakovaci fleky ale s tim, ze by se spis slo po hranici mimo ten asfalt
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod booze » čtv úno 23, 2017 19:52

apuka píše:A specialne pro lidi z CZ a SK jen male upozorneni - i v Rakouskych Alpach plati v mnoha (pravdepodobne vetsine) oblastech (resp. spolkovych krajinach): "Stanování a bivakování není v národním parku povoleno."!!! Samozrejme, krome nouzoveho bivaku, coz je neco jineho nez dela vetsina Cechu a Slovaku, co tam prespavaji.

Uplne normalka postavit v 16.00 stan pak rano v 9.30 jeste v nem chrapat. Pak yebnout petky do klece a igelitaky pod drn, vykonat potrebu za tou kleci a jdeme dal. :vom:
Bych mohl psat slohovky na toto tema.
Ceske NP jsou po sezone v okoli stezek uplne plne bordelu les smrdi chcankami a je cely posrany. Nejlepsi jsou vlhcene ubrousky ruzne po stromech.

Sprava NP by mohla zacit poustet lidi vsude, ale ne nas hovadsky narod po me potopa. Cesky clovek se musi nejdriv zacit chovat v lese jako clovek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2017 20:31

apuka píše:Kluci, pokud jste si nevsimli, jsem nepsal o ochranarich ale o ochrane samotne...

Coz spolu samozrejme vubec nijak nesouvisi :twisted:

Njn, kdyz ty jsi dusi byrokrat a kdyz jsou pravidla podobna, tak ti to prijde stejne. Jenze nam jde o realne provedeni. Kdyz mas povoleno chodit jen po znacenych stezkach, tak je sakra rozdil, jestli jich je na podobne plose 10 nebo 1000 km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod apuka » čtv úno 23, 2017 20:33

booze píše:Sprava NP by mohla zacit poustet lidi vsude, ale ne nas hovadsky narod po me potopa. Cesky clovek se musi nejdriv zacit chovat v lese jako clovek.
Booze, diky, zes to napsal Ty. Na mne by se za tyto slova zase vletlo hejno...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod scinkk » čtv úno 23, 2017 20:47

Cesi jsou obecne asi opravdu neskutecni ignoranti, zabednenci a prasata, ale co se v tom smeru zmeni diky tomu, ze v NP je zakaz celorecne chodit mimo cesty a bivakovat, to moc netusim. jako by mnoho CHKO nebyla stejne vyznamna. Jak tu bylo zmineno, nekde ten striktni zakaz ma velky vyznam, treba ruzna hnizdiste. ale to by zas nemelo byt zakazano jen v ramci NP ale kdekoliv, kde tak dulezita lokalita je. Beztak ti, co delaji nejvetsi bordel, zadny zakaz nezastavi.
Pak je to tak, ze buzeruji jednoho pesaka kus od cesty, zatimco clovek kolem sebe vidi stopy po skutrech a ctyrkolkach, motorek atd.
Takze podle me je to na ho.no z obou pohledu a to pisu jako nekdo, kdo studoval biologii a zachovani bohastvi prirody je mu nadevse :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod booze » čtv úno 23, 2017 20:50

Regulace delani bordelu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod mike » čtv úno 23, 2017 20:52

Nastavit rozumna pravidla a pak je dusledne vymahat. U nas bohuzel nefunguje ani jedno a to obecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zachranme narodni parky - petice

Příspěvekod booze » čtv úno 23, 2017 20:55

Za kominem otevreli jednu stezku, ktera byla nekolik let uzavrena. Ted po roce je na miste nechutne bordelu (lahve od vina, plechovky, sacky) a to jsem brecel na CHKO at to otevrou. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Další

Zpět na Člověk a příroda

cron