Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy aj. dopravce

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » čtv úno 2, 2017 23:32

Na new.cd.cz je už nová verze eshopu. Novinkou tam je ČD kredit - tedy možnost nabití online peněženky. Jinak klasicky moderní vzhled pro dotyková ovládání, tedy vše obří a více klikání. ](*,)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pát úno 3, 2017 6:53

Bude ten ČD kredit propojený s kreditem na InKartě? Nepodařilo se mi zatím do svého profilu přidat svou inkartu, chce to heslo, které jsem prý měl dostat na pokladně (?!?). Taky mohli přenést stávající uživatele i s inkartama, údajů na to mají dost :roll:
Ale co jsem tak zběžně brouzdal, líbí se mi nové funkce jako oblíbení cestující (nekupuju jen sobě, ale i přítelkyni - a její inkartu jsem musel zadávat vždycky ručně) a nelíbí se mi zase (kromě designu, který není ani moc responzivní...) třeba zmizení formuláře s detaily cesty pod výsledky hledání. Dřív, když jsem chtěl upravit nějaký parametr, stačilo sjet dolů a aktualizovat výsledky, takhle musím zpět, zadat změnu a zase hledat. Achjo.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pát úno 3, 2017 13:00

To chybejici vyhledavaci pole pod vysledky mi taky vadi.
Cd kredit a penezenka na inkarte nebudou propojeny, jde mezi nimi nejak prevadet, ale vzdy se to tam nekde (na pokladne?) musi pak fyzicky nahrat. Kdyz se nad tim zamyslis, tak to nejak propojit prilis nejde.
Heslo od inkarty taky nechapu, ale urcite jde pripomenout na starem eshopu v sekci mojeinkarta. Trochu me vydesilo, ze hesla neukladaj zahashovane, protoze mi prislo heslo, ktery jsem si urcite vybral sám.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod honza83 » pát úno 3, 2017 13:46

Kdo chce zažít retro cestování, doporučuju rychlíky mezi Ostravou a Žilinou. Loni to byla EC, rekonstruované vagóny i s funkčním WI-FI. V novém jízdním řádu to změnili na rychlíky, ale bohužel místo těch vcelku pohodlných vagónů tam nasadily vagóny odhadem 50 let staré, netopí, okna nejdou dovřít (ani otevřít), o WiFi si člověk může nechat jen zdát. Jedinou výhodou je, že se dá nově do Žiliny pohodlně cestovat na malý pohraniční styk.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pát úno 3, 2017 14:10

Ad heslo k Inkarte: Je to opravdu tak, ze poslednich x let kdyz vyzvedavas InKartu, krome dokladu o zaplaceni dostanes i "jizdenku" s vytistenym heslem, na ktere si jej muzes zaregistrovat (uz davno, jen nevim, co tam bylo mozne delat). Samozrejme, ten papirek si vetsina lidi ani nevsimne a vyhodi do prvniho kose.... (vcetne mne).

@honza83: Zajimave je, ze jsem si toho taky vsiml, kdyz jsem byl pred par dny v Brne a jeli sme ze Svinova ze stejneho nadrazi jako R do ZA. Syn mi nechtel verit a parkrat se kouknul na ty vlaky, bo prijizdel na stejne nastupiste jako vlaky od Ziliny, dokonce i ktery jsem videl ja, jen opacnym smerem - a tvrdi, ze tam ve vsechn pripadech byly rekonstruovane nove vagony. Tak se v tom vyznej. Asi je to jak kdy...

Jinak je s Inkartou dobra sranda - prestal mi fungovat cip, neda se nikde elektronicky nacist. Jo, da se zazadat o novou z duvodu poruchy cipu. Ale na kartu je jen dvouleta zarucni lhuta, ktera mi vyprsela pred mesicem. Jinak se za to plati nejaka stovka nebo kolik. ](*,) A to se mi nechce. Karta je ale majetkem CD, ne moje a je mne vlastne jen "propujcena", zavada nebyla zpusobena mnou a je na jejich "zarizeni", tak vazne uvazuji, jestli nemam prohledat nejak obcansky zakonik, jestli nahodou v takovem pripade neni na nich, aby mi poskytli plnohodnotnou moznost vyuzivani nahranych aplikaci (a taky tech par korun, co mi tam lezi uz par let).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2017 18:44

Spoj sily s Kubou Turkem, dohromady budete neprekonatelna dvojka a pracovnici reklamacnich oddeleni dopravcu budou skakat z okna, jen co se objevite ve dverich :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » stř bře 1, 2017 12:23

CD zrusili ten 10% doplatek k jizdenkam za CD body, bodove ceny jizdenek zustaly stejne, takze dohromady jeste vyhodnejsi. Plus by mela byt celodenni sitova za 350 bodu (ale vhodnym vyberem trasy myslim bude stejnee casto vyhodnejsi jednosmerna nebo zpatecni).

A vypada to ze novy web uz je nasazen na ostro.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod brhel » pon bře 6, 2017 18:51

Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Sirkka » úte bře 7, 2017 16:58

Áááá, nový web ČD je na :vom:. Trvalo mi, než se mi podařilo vůbec něco koupit, natož pořád dokola jak kokot zadávat číslo inkarty (heslo samozřejmě nemám). Hlavně, že je to barevné, obrovské, samé klikání... ](*,)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » úte bře 7, 2017 17:35

V tomto smeru neni na :vom: . Nedavno se to tady nekde probiralo, muzes si Inkartu a cestujici, pro ktere zvyknes kupovat ulozit a potom si vyberes ze seznamu ulozenych (ale muzes dal i rucne zadavat __II ) a doplni sd Ti udaje jako napr. Cislo mobilu pro Smsku.. Zadne heslo k tomu nepotrebujes, pomoci nej jen ulozis Inkartu, ale ne kvuli zadavani do nakupu, ale aby ses mohl dostat k udajum na ni (presneji nevim, taky nemam heslo a mne naprosto staci, jak to je).
Jen si musis zvyknout, ze musis nejdrive vybrat cestujici a pri placeni jeste Inkartu zvlast. Ale to je docela logicke, protoze v poslednim kroku vybiras, na jakou Inkartou je jizdenka vystavena (kterou se budes prokazovat jako osoba opravnena pouzit jizdenku), ne jako karta pro slevu, atd. Ja kupuji jizdenky i pro vice lidi najednou, takze to hapu. Kdy kupujes je pro sebe, muze to byt otravnejsi - ale muzes si misto cisla zadat i jmeno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte bře 7, 2017 20:17

Ja uz si heslo vyzvedl, ale zatim zjistuji ze neni nic moc k vyzkouseni. Chtel jsem prevest penize z karty na ten jejich kredit, nelze. Na druhou stranu tim kreditem stale nejde platit v aplikaci, tedy zatim sluzba skoro k nicemu.
Web nevypada spatne, UI taky ujde, jen nechapu, proc novy web neni responsivni, nemluve, ze je tam stranka, kde clovek muze vytvaret infobloky, ktere lze pretahovat mezi sebou a to je na dotykove obrazovce slusny peklo :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » úte bře 7, 2017 20:25

Tady se jich musím trochu zastat, existuje tam volba "zvolit výchozího cestujícího", takže oproti staré verzi budeš automaticky hledat jízdenky primárně pro sebe (se svou slevou a se svým číslem inkarty, telefonu apod.), nemusíš vybírat slevu ze select boxu.
Opruz je získat heslo k inkartě, ale na pokladně to umí udělat (resp. já je k tomu musel trochu postrčit; ale bylo to taky docela brzo po nahození nového eshopu a byl jsem asi jeden z prvních s podobným požadavkem) a za těch pár minut to stojí. Ptej se po "reset hesla na inkartu", tak nějak se to tuším jmenovalo.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » úte bře 7, 2017 20:35

zvolit výchozího cestujícího


jo, uz jsem se zadal a zvolil jako avatara krecka ci co to je :)

Opruz je získat heslo k inkartě


ja byl na hlavaku a byl az prekvapen jak rychle to slo, respektive, ze pani nebyla vubec zmatena, co chci, naopak, rekl sjem ze chci heslo k inkarte, vzala kartu a za par vterin vratila i s listkem. A to bylo par dni po te co se dalo uz prokliknout na ten novy web, respektive, kdyz to tu psal Hafi. Ale chapu, ze ne vsude budou asi tusit, oc jde.

Jen doufam, ze brzy pujde ten kredit zuzitkovat v aplikaci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » úte bře 7, 2017 21:53

Na starem webu slo to heslo nechat zaslat na mail, na novem to nevidim. A nevim, jestli je nekde stary jeste dostupny. Ale realne mi to prijde jako desny opruz, pri testovani jsem si toho bohuzel nevsimnul, tedy jsem to nereklamoval. A kdyz nad tim tak premyslim, tak to tam urcite nebylo, to muselo byt pridana po testu. Měl jsem jen jmeno, datum narozeni a cislo inkarty.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod brhel » stř bře 8, 2017 18:51

Sirkka píše:Áááá, nový web ČD je na :vom:
WTF?! Jak mám koupit jízdenku?
aha... už vím ... nemám rád změny...

mají tam nově nějaký ČD Kredit. Už vylepšili stornování jízdenek? :((
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 20:23

Tak CD kredit uz i pres aplikaci, ale jeste jsem nezkousel, cekam az odpovi, zda jde presunout prachy z inkarty do cd kredit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon bře 13, 2017 20:52

...ale v mobilní verzi bohužel ne. Pokud vím, tak dobití čd kreditů by mělo jít i za cash na pokladně, tedy by neměl být problém zaplatit je el. peněženkou na inkartě. Ale nemám ověřeno.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 20:55

Jen jsem dohledal, ze snad lze ty prachy vybrat za poplatek 50 Kc. No uvidim co odpovi. Byl bych samozrejme radsi za nejaky prevod bez navstevy prepazky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon bře 13, 2017 21:06

to si myslím, že technicky možné není - to je ten důvod, proč to musí být takto dvojkolejně.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 21:50

@Hafi: cetl jsem pred par dny podminky a platba elektronickou penezenkou mozna je. Vsechny zpusoby, kteryma se da platit za jizdenku na pokladne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon bře 13, 2017 21:58

nerozumím úplně přesně na co reaguješ. Já psal, že myslím, že ČD kredit (tedy online peněženka) jde dobít i na pokladně - cash, kartou a logicky i Epikem (tedy offline peněženkou). A že neexistuje řešení, jak tu transakci (platbu za ČD kredit z Epiku) provést bez fyzického odečtení peněz z karty (plyne z podstaty offline peněženky). Pravda, že teoreticky by to mohl umět i třeba průvodčí, ale to by mě dosti překvapilo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 22:03

Psal jsi, ze platbu Epikem nemas overenu. V podminkach to maji primo napsane, takze jsem to chtel potvrdit.

Ze to nejde bez navstevy pokladny tam myslim bylo taky... a je to bohuzel logicke.

BTW, vcera se mi povedlo vycerpat Epik presne na nulu. Dost mne to prekvapilo, v Liberci jsem normalne koupil jizdenku a v Bilem Potoce se mi nedarilo platit v automatu a kdyz tvrdil, ze je tam 0 Kc, tak jsem myslel, ze je to chyba. Nebyla, vyslo to presne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod Hafi » pon bře 13, 2017 22:08

Ahá, nepřesně napsáno. "Ověřeno" myšleno jako vyzkoušeno. Teorie mi byla jasná, akorát jelikož je to dosti nové, tak může být ten požadavek pro pokladní celkem nepochopitelný.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod mike » pon bře 13, 2017 22:16

Jo tak, nevidel bych v tom problem. Je to pro ne normalni platba a Epik je jedna z moznosti. Proste hodi kartu na snimac a odklepnou. Mezinarodni jizdenky tim taky platim bez problemu.

Mozna by bylo zajimave zkusit dobit Epik a zaplatit Epikem :twisted: Jestli by jim to doslo nebo se zacyklili 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 22:34

Jo takhle, ze bych si sel na pokladnu koupit kredit a zaplatil epikem, jo to by slo, to zni jednoduse :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Příspěvekod scinkk » pon bře 13, 2017 22:50

Slovy CD:
U pokladny sdělíte číslo vašeho účtu ČD Kredit nebo předložíte In Kartu, kterou máte přiřazenou k vašemu účtu ČD Kredit. Sdělíte jakou chcete na účet nabít částku a můžete ji zaplatit všemi způsoby, kterými je možné platit v pokladně jízdenku. Můžete tedy zaplatit v hotovosti v Kč nebo eurech, bezhotovostně platební kartou nebo peněženkou na In Kartě (EPIK), použít vouchery, dárkovou platební kartu ČD nebo odškodnění.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pon bře 20, 2017 13:52

Ještě jedna vypečenost nového eshopu, resp. návrh na zlepšovák (jestli se teda ještě přijímají :wink: ).

O víkendu jsme s přítelkyní jeli k jejím rodičům a zase zpátky, já IN25, ona IN50, tam společně, zpátky každý sám. Jsa nadšen z toho, že v novém eshopu mám uložené i další cestující, naklikal jsem nás tam oba. Pak mi začalo vrtat hlavou, proč chtěli v jízdence znát jen jednoho člověka, na kterého bude napsaná - ale co už, druhý cestující má také vyplněnou inkartu, tak se jí to na ni snad nahraje... No, nenahrálo, obě jízdenky byly jen na mojí a já ji tedy musel předkládat průvodčímu jako první. Což je v pohodě, když se jede spolu. (O nic moc nešlo, propadlo 18 Kč, jen mi jde o princip.)

Chápu, že dejme tomu jde o institut jedné jízdenky, na které je napsáno víc lidí, ale pak je trochu matoucí, že na ni přidávám konkrétního uloženého cestujícího ze svého profilu, a přitom jde o "kohokoliv s IN50". Stejně tak mi tím pádem ve formuláři chybí možnost "pro každého cestujícího vlastní jízdenku", která tuším ve starém eshopu byla. Ano, můžu každému naklikat vlastní, ale tím se trochu ztrácí efektivita a kouzlo uložených cestujících.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod apuka » pon bře 20, 2017 20:02

Jsi spise spatne pochopil zadani karty. Zadavas nejdriv cestujici osoby, co ma kdo za kartu a na konci zadavas jmeno nebo inkartu, na kterou bude jizdenka vystavena, v pripade Inkarty i nahrana. Tato osoba/inkarta pruvodcimu potvrzuje, ze je opravnena jizdenku pouzivat. On potom uz jen kontroluje, jestli jsou slevy opravnene. Pokud chcete jet zvlast, samozrejme musis kupovat dve jizdenky zvlast. Je to z uz probiranych duvodu a mas to i napsane v podminkach pouzivani.
Jinak pokud bys kupoval u pokladny, jsi ve stejne situaci - musis koupit dve jizdenky, nemuzes na jeden dokald, kdyz cestujete zvlast.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod scinkk » pon bře 20, 2017 20:29

Tak jsem na pokladne uspesne prelil epik na kredit, operace na minutku (kdyby pani nezazmatkovala :)
No a vyzkousena platba kreditem v aplikaci, no kurna, konecne to funguje jak ma, kliknu na zaplaceni, zadam na vlastni obrazovce pin (ne systemova klavesnice) aaaa hotovo :) Takze tleskam :) =D>
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Cestovani vlakem a stiznosti na Ceske drahy

Příspěvekod karaya1 » pon bře 20, 2017 21:07

apuka: ono to z těch podmínek neplynulo úplně jednoznačně. Proto jsem to chtěl vyzkoušet v praxi a proto jsem na to zvolil trasu, kde mě to nebolí :wink:
Čili platí moje druhá připomínka: ve starém eshopu byla volba "pro každého cestujícího vlastní jízdenka", takhle ji musím klikat každému přes těch několik obrazovek zvlášť (když teda zrovna nejedeme spolu).
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

PředchozíDalší

Zpět na Pokec