Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

sněhové zpravodajství, oznámení o chystaných akcích + referáty z uskutečněných

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod scinkk » pon led 23, 2017 19:56

Pokud jsem neprehledl chybi mi tu jedno tema :)

V nedeli jsem byl v Luzickych, poprve na sneznicich a bylo to super. Je tam ted tak 30-40 cm snehu, premrzly prasan, ale jde se v tom mnohem lepe nez v patek v Jizerkach, sneznice jde dolu tak 10-15 cm, pokud neni nekde navato.
Sel jsem z Jedlove do Svoru takto. Jen sjem puvodne chtel pres Velky Buk, namisto toho jsem sel pres Popelovou horu, coz je takova zmensenina Klice, porostla bukem, takze vrchol a jizni svah byl kompletne preoran prasaty viz foto :)
Pocasi luxusni, jen na kopcich neprijemne foukalo.
Ke konci jsem to trochu hnal, pac sjem chtel stihnout cvaknout zapad na Klici, nakonec se povedlo, tak nejak na minutu presne :) za nejakych 15 min bylo slunko pryc. Z vrcholu jsme to vzal tak nejak rovnou dolu, na jinych sneznicich nez 438 bych to nelajznul, na severni strane bylo ulozeno pres pul metru prasanu, dobra perina, jen jsem obcas lehce skrtnul nejakou skalku.
No zda vydrzi podminky, a vypada to, ze zatim jo, tak tam vyrazim zas, vzacna to prilezitost, Luzky maji svuj charakter :)

preorano.jpg
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 20:13

To vypada docela lakave :) Sebehnout si Klic na sneznicich. Mozna by sel i Luz na severni stranu, tam je docela pekny svah. Mne se tyhle sestupy v hlubokem snehu na 438 fakt libi. Premyslim, jestli je na to dost snehu na Lipske hore, sestup po hrane ploutve je zabavny i normalne, na sneznicich by mohl byt boozi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod scinkk » pon led 23, 2017 20:55

Hadam, ze ve Stredohori bude max 20 cm, tedy malo, ony i ty Luzky jsou tak nejakou lehce za sneznicovou hranici. Navic na tom Klici byla na severni strane o neco bohatsi vrstva. Chtel jsem puvodne to vzit dolu spis jizni stranou, ale tam to neznam a za soumraku uz se mi nechtlo poustet do pruzkumnych akci, navic jsem to mel tak nejak akorat na vlak.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 21:04

Mozne to je, zkusim to zjistit. Lipska hora ma k 700 m, to je skoro jako Klic. Ale je pravda, ze tenhle sestup by chtel aspon pul metru, je tam spousta sutru. Metr by byl lepsi ;-)

Na jizni strane Klice jsem kdysi bloudil za tmy, jsou tam skalky, dost strme svahy a obcas husty les. Asi bych taky volil spis severni sestup. Nebo zapadni, kdyby bylo dost snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod scinkk » pon led 23, 2017 21:25

Jo zapadni strana by asi byla nejlepsi, od pohledu je nejmene zarostla, ono i na te severni jsem musel popochazet po ceste, nez byl nejaky pruchod.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod scinkk » sob led 28, 2017 19:59

V Luzkach stale dobre, skoda, ze vyhled na pocasi je momentalne trochu pesimisticky.
Sel jsem znovu trasu Jedlova-Svor, tentokrat ale "horem", pres Bourny a Suchy vrch a objevil mnoho peknych mist a celou trasu snad nikoho nepotkal.
Pokud by nasledujici zimy byly zas snehove chudsi, tak se mi bude asi dost styskat po courackach na sneznicich Luzkama :) A samozrejme budu doufat, ze letos to jeste parkrat klapne :)

Obrázek
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod Pavelsni » čtv dub 11, 2019 17:50

Nepatří to přímo do sněhového zpravodajství, ale nechtělo se mi zakládat nové vlákno.

Jdeme příští týden na čundr do Lužických hor, cca z Č. Kamenice přes Klíč na Jedlovou a okolí. Chci se zeptat, jak je to se spaním na
a) na Jehle u Kamenice
b) na Klíči (asi na úbočí, viděl jsem na fotkách nějaké tábořiště?)
Je tu v případě deště možnost schovat se někam do sucha? Díky.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2019 18:25

Si to moc nevybavuju, ale myslim, ze u Jehly vetsi rovne misto neni. Pod Klicem neco najdes, mozna by to slo u rozcestniku v sedle pod Klicem nebo kousek niz u Kamzici studanky. Pripadne kousek na sever po modre je pristresek, stul s lavicema pod strechou, tam by se jeden vyspal urcite a nejspis i 2 - 3. Ale nevim, v jakem je stavu, uz jsem kolem dlouho nesel. Kazdopadne v lese se tam urcite najde spousta mist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod scinkk » čtv dub 11, 2019 18:34

Hm taky bych to videl okolo toho sedla, vedle je vrsek taboriste a dle fotek na mapy.cz je tam opravdu taboriste a placek :) Pristresek v okoli si nevybavuji.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2019 18:39

Pristresek: https://mapy.cz/s/3qKWA. Hmm, akorat si ho teda pamatuju jinak, mel jsem pocit, ze jsem se tam kdysi natahnul na stole, ale uz jsem jich potkal tolik, ze se mi to asi plete.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod Pavelsni » čtv dub 11, 2019 19:41

Ten přístřešek v sedle Klíče vypadá dobře, kdyby mělo něco padat, mohli bysme tam zalézt. Když bude hezky,zkusíme asi kótu Tábořiště, v mapách.cz to opravdu vypadá, že se tam chodí chrápat.
Na Jehle snad něco najdem v lese a kdyby mělo pršet, u civilizace by se něco mělo najít. Taky mě zaujal Pustý hrádek, tak možná něco v okolí. Když bude dobrá předpověď, nebudem to vůbec řešit.
Apropo funguje v Jedlové pořád tak výborná nádražka?
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod scinkk » čtv dub 11, 2019 19:54

No nevim co je uvnitr, ale lidi tam posedavaji s pitivem, takze jako bufac asi jo, i kdyz netusim, jestli jedou celorocne, spis ne a otazka zda uz tam jsou.
Naposledy upravil scinkk dne čtv dub 11, 2019 19:56, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Aktuální sněhové zpravodajství - Lužické hory

Příspěvekod mike » čtv dub 11, 2019 19:56

Pristresek neni v sedle, ale kus pod nim, docela z kopce.

V Jedlove jsem byl naposled nekdy vloni na jare a fungovala.

edit: bylo to vloni prave touhle dobou, takze bych spis tipnul, ze jo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!


Zpět na Snownews