Péřáky Prima

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péřáky Prima

Příspěvekod kamilp » pát led 20, 2017 16:03

Ahoj,
Hodně lidí haní firmu Prima za neodpovídající parametry u syntetických spacáků. Kde je pravda nevím, mě byla zima v každé syntetice. Ale máme doma už tři péřáky od Primy a u nich sedí parametry výborně, tedy jsou spíše lehce podhodnocené.

První jsem si koupil Polar 1000 - 1000 gramů peří s plnivostí 600 cuin. Tenkrát stal 4300 Kč a tři zimy jsem ho tahal u nás po Jeseníkách, byl ve Švédsku, na Korsice a zažil i nehezké chování.
Jeho tepelny komfort je -7°C a já jako zmrtlík se v něm i při -10°C vyspím do ruzova jen v tričku a trenkách.
Po třech zimách a asi 80 nocích je spacák ve výborném stavu. Nikdy jsem ho nepral, doma ho skladuji rozložený na zemi a loft je stále výborný. Spacák vždy dávám na dno batohu, nikdy do kompresního obalu, ale na dně batohu je také našlapaný.

Tento rok jsem začal mít více potřebu po spacáku do větší zimy. Okoukl jsem Looping, Cumulus Excuistic 1400 a koukal co nabízí Prima.
Nemám zkušenost s membranou jako svrchní materiál u spacáku, ale Looping 1200 mi přišel málo nafouklý. U Cumulusu jsem měl obavu z peří 60:40, přeci jen řetěz je tak silný jako jehk nejslabší článek.
A hlavní důvod proč jsem se rozhodl oslovit Primu, byl ten že žena má Polar 1500 a spacáky začínáme do sebe, aby jsme se navzájem ohřívali.

Moje požadavky:
1400 gramů peří
Plnivost 750 cuin
Větší kapsička nad hrudníkem + lepší zapínání
Užší v oblasti nohou.
Léga na druhé straně. Když sepnu spacák s druhým, tak nebudou dvě légy navrchu, ale jedna u vrchního zipu a druhá u spodního, aby nikudy netáhlo.

Paní v Brněnské prodejně neuvěřitelně ochotná. Nerad chodím do obchodu, kde mi dají najevo, že je otravuji. Tady to byl opačný případ.
Do druhého dne mi volala paní z obchodu, že švadlena zvládne vše dle mých požadavků.
Spacák jsem předem musel zaplatit - 9500 Kč.
Za cca 10 dnů byl spacák ušitý, vyzvedl jsem si ho. Dostal jsem k němu kompresní obal a velký skladovací obal.

Vypadá super je o dost nadýchanější než Polar 1500 s plnivostí 600 cuin.
Jediné co asi švadlena opoměla je udělat užší nohy, ale je možné že špatně měřím?

Na první zkušenosti budete muset počkat. :)
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Zpět na Spacáky a karimatky