Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Chara-din » úte pro 20, 2016 22:24

Nikdo nic? A to v Hudy říkali, že se prý docela prodávají....

Každopádně na popíchnutí od Booze přidám svou drobnou zkušenost. Skutečně jen drobnou, protože času bylo málo a pohorek střídám vícero, takže Trango TRK mají asi 8 dní na těžko a cca 20 jednodenek - v mixu cesty, terén, město.

Pozitivní je, že u tohoto páru, narozdíl od prvního reklamovaného - viz dříve ve vláknu, se neobjevují bazénky ve špičkách a protékaní na patách v důsledku špatně všité/podlepené membrány. Membrána je pak oproti prvnímu páru taky líp napasovaná v botě, ale nějaké ,,varhánky" nad špičkami tam rozhodně jsou.

Co se ale rozhodně jeví jako vlastnost, je hromadění vody mezi svrškem a mebránou. Ono to ani jinak být nemůže, když na botě jsou propustné panely. Šedé panely na bocích se jeví voděodolněji než černé na jazyku. Černé panely jsou takový hustší cedník :-). Pokud je bota potopená včetně jazyka (ovšem né tak, aby do boty teklo za koncem membrány), naplní se objem mezi svrškem a membránou zhruba za minutku až dvě. Při obrácení pak voda přes černé panely zas poměrně ochotně vyteče.

Co se mi ale hlavně nelíbí, je odlupování termoplastu a podkladového textilu. Viz fotky. Děje se tak u obou bot, ale na různých místech a s různou intenzitou. Pravá je na tom hůř z vnější strany a levá zase z té vnitřní, levá je pak o poznání horší než pravá. Na pravé z vnějšku je vidět jen mapka šedých míst, kde si myslím, že už k odlepení došlo. Na levé z vnitřní strany je pak tato mapa o poznání větší a o kousek vedle je pak dutina vykotlaná až k okraji. Odlepující se obsádka jako bonus.

Na třetí fotce ja pak vidět, jak šedé panely chlupnou.

Když to tak vidím, boty nejspíš čeká další reklamace.

Pořád ale platí, že jsou to boty lehoučké a superpohodlné. Což dokáže vykompenzovat mnohé. Že to nebudou boty na desetiletí, bylo jasné už od začátku, ale zdá se, že kvalita (nebo spíš nekvalita) zpracování tu životnost ještě o dost snižuje.
Přílohy
_MG_6488.JPG
_MG_6478.JPG
_MG_6471.JPG
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » stř pro 21, 2016 10:51

Dekuji :prayer:
jelikoz jsem behem mesice reklamoval dvoje Asola, tak je koupim a budu reklamovat La Sportivy.
By me zajimalo jestli se jim to vraci z celeho sveta, jak z CR.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2016 19:21

Mam pocit, ze ti apuka hacknul ucet :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » stř pro 21, 2016 21:08

Spis Asolo jde absolutne do kosoctverce.
Tranga TRK jsou navykove. Od auta jsem je sel rozslapnout a bylo z toho 28km. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » čtv led 19, 2017 14:08

Posledni tyden dost proklinam Climbig zone boty pri stoupani do kopce prokluzuji (+-2cm) nez zabere vzorek za climbing zonou.
Pri vetsim mraze a postavani citim chlad ve spicce v miste, kde je nalepena gumova obsazka.
Po propadnuti do rybniku vyschly uvnitr do hodiny z venku vubec a zacal se na ne lepit prasan.
Zatim bez poruchy jsou boozi a plne nahradily Hanwagy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2017 14:46

Tiez ich mam uz par mesiacov, ale prvy krat som sa dostal k tomu ich vyskusat az minuly vikend, a tiez som spokojny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 15:29

- od té doby co jsem si koupil La Sportiva Trango Cube jsem kvůli climbing zone začal chodit středem chodidla, moc nechodím přes špičku boty, climbing zone mně naučila chodit efektivněji než když jsem chodil přes prsty
- a když jsem o tom tak přemýšlel, tak mě napadlo že tohle může byt ten důvod proč nemám takový problém s opotřebením špičky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » čtv led 19, 2017 15:56

fps píše:moc nechodím přes špičku boty, climbing zone mně naučila chodit efektivněji než když jsem chodil přes prsty

:shock: to jak?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 16:04

co jak? dle mně je efektivnější chodit chodidlem než přes prsty
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » čtv led 19, 2017 16:16

naslapuji zacatkem 1/3 chodidla, nevim jak doslapovat za prsty. To snad nejde?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 17:55

no a já jsem se zase naučil našlapovat ne na první 1/3 chodidla (špičkou), ani ne poslední 3/3 chodidla (patou), ale středem chodidla, něco jako vojenský pochod, jako když jsem se kdysi za komunistu učil pochodovat na vojně celou plochou chodidla, ne špičkou ani patou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » čtv led 19, 2017 18:22

tak to mas dlouhy krok
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod tvrdak » čtv led 19, 2017 22:41

Ahoj,
vybírám boty na zimní výlety, v kterých půjde jít sněhem, přes ledovec ale i po cestě. Ačkoliv lézt neumím, přihlásil jsem se na nějaké kurzy a předpokládám tedy užití v zimních českých horách, Tatrách, nižších/jednodušších Alpách atp. Lezení ledů nebo extrémní výstupy to ale nebudou. Fotím, takže stojím dlouho u stativu a je mi zima na nohy. Vybral jsem Mammut Eisfeld High GTX z důvodu zateplení a možnosti maček. Na jaro-podzim mám jiné.
Nějaké zkušenosti nebo tipy?
tvrdak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 3, 2016 21:29

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » pon led 23, 2017 21:34

ze zvedavosti jsem vytahl po nejakem case Hanwag Alaska a je to obrovsky rozdil oproti la sportivam. dost mi dneska mrzly nohy a mel jsem vlhke ponozky ](*,) zitra to jeste nejak doklepu a hanwagy budou na spinavou praci. Pekne me la sportivy rozmlsaly #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » pon led 23, 2017 21:38

ja je mel za nej boty nekolik let/paru :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon led 23, 2017 21:39

tvrdak@
já bych tedy raději koupil víc zateplené boty, ale když nebude moc velký mráz, a dáš do jich dvoje silné ponožky, tak by mohly stačit

booze@
jaké La Sportiva?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » pon led 23, 2017 21:41

tranga trk
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Entik » pon led 23, 2017 22:06

Jakože jsou LS Trango TRK v tomhle počasí "teplejší" než Alasky? To je pro mne překvapující :shock:
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon led 23, 2017 22:13

Pro mne taky. Vcera jsem mel Alasky cely den na nohach a zima mi nebylo. Jinak je ted nosim kazdy den na nocni prochazky, protoze se nechci zabit na ledu, a i v te nejvetsi zime v pohode.

Tak mne napada, nejsou to ty stare silene navoskovane, co jsi umyval terpentynem? Treba se to nepovedlo uplne, boty nedychaji a pak je tam vlhko a zima.

BTW, nechapu, jak nekdo muze nosit zaroven Alasky a Tranga. Vzdyt je to uplne jine kopyto. Mne Alasky sedi skoro idealne a Tranga mi nesedely vubec, min padnouci boty jsem snad na nohach nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Entik » pon led 23, 2017 23:01

Já byl v těch mých "odvoskovaných" napatlaných limmerem v sobotu celý den na sněžnicích, celkem zima, ale v botách teplo a sucho. Nechápu jak stejný (nebo větší) komfort může noze poskytnout taková slupička jako je Trango TRK. Jenže já měl TRK jen v ruce, takže přímá zkušenost chybí. Kdyby to tak bylo, byl bych rád, protože se mi celkem líbí.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte led 24, 2017 7:55

fps píše:já bych tedy raději koupil víc zateplené boty, ale když nebude moc velký mráz, a dáš do jich dvoje silné ponožky, tak by mohly stačit
:shock: :roll: Ehm, co blaznis? Ty boty maji izolaci (mimochodem naprosto stejnou jako Tve Trango Ice Cube) a jsou do -20... Nejake teplejsi jsou snad uz expedicni, ne? A mam dojem, ze o takovych jsi tady jeste nepsal, ze je vlastnis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte led 24, 2017 20:14

četl si vůbec na co vše je chce, "Fotím, takže stojím dlouho u stativu a je mi zima na nohy.", a zase teoretizuješ, kolik máš nastáno v Gore-Tex Insulated Comfort při -20°C, já při cca -20°C vydržím max. 1h v La Sportiva Trango Ice Cube bez pohybu, kdybych já kupoval boty nato na co je chce on, tak koupím zateplenější boty než jsou La Sportiva Trango Ice Cube
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř led 25, 2017 10:10

Jo, prave, ze jsem to cetl a ne jenom tu jednu vybranou vec se stanim se stativem. Problemem je, ze drtiva vetsina vice zateplenych bot jsou bud expedicni s odpovidajici tvrdosti a nebudou vhodne na popisovane pouziti anebo jsou prave az prilis mekke a vhodne sice na foceni, ale nevhodne na nejake lezeni a ledovec, tj. na velkou cast predpokladaneho pouziti, o nemoznosti pouziti poloautomatickych macek ani nemluvim.

A z tech "normalne zateplenych", tj. do -20 si vybral jedny. U nich jen nevim, nakolik jsou vhodne na chozeni po cestach - na nohou jsem je nemel, ale jsou to poctive C boty. Na zasnezene ceste by snad mely byt v poradku. Tady je zase problem, ze tento problem s tvrdosti a cestou bude prakticky u vsech podobne zateplenych botach idealnich pro ledovec a lezeni.

S dobryma ponozkama (napr. jak jsi sam psal, ze nosis) pravdepodobne nebude problem i hodinu stat, ale radeji s jednou izolacni vlozkou v bote navic. Anebo si poridit Primaloftovo/Polartecove expedicni ponozky. Dalsi moznosti by bylo sehnat zateplene navleky na boty.
Ale ja jsem nemel nejake prolemy v Asolo Granitech (celokozena bota bez zatepleni) ve dvou ponozkach, vnitrni o hodne tenci nez BD Fusion obedvat cca 40 min sedic/stojic a cekajici na rozcesti prakticky bez pohybu pod -25 (tolik bylo na chate u Morskeho oka a cestou od ni se jeste citelne ochlazovalo, stal jsem o par set metru vys). Podobne zkusenosti v podobnich podminkach mam vice. Asi taky hodne zavisi i od podrazky, Granity maji precejen o hodne hrubsi, sice neni tam EVA, ale prece.
Naposledy upravil apuka dne stř led 25, 2017 12:36, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř led 25, 2017 10:19

tvrdak píše:Ahoj, vybírám boty na zimní výlety, v kterých půjde jít sněhem, přes ledovec ale i po cestě. ... Nějaké zkušenosti nebo tipy?
Ak nepotrebuješ veľmi tvrdú topánku, skús Meindl Taiga, aj keď teda nie sú zrovna plastové... Skvelá topánka do snehu. Teplé, vysoký komín bráni sypaniu snehu a bordelu dovnútra, na rozdiel od tvrdých topánok sa v nich aj dobre chodí :D A to aj na pevnejšom podklade.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » stř led 25, 2017 10:38

mike píše:Tak mne napada, nejsou to ty stare silene navoskovane, co jsi umyval terpentynem

ne ty mam na praci, byly na povrchu hodne mokre, takze tomu pripisuji velky dil.

A nohu mam univerzalni sedi mi hanwagy i la sportivy, jak papuce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř led 25, 2017 12:46

@wawrik: akurat, ze Taigy nejsou zateplene a hlavne nebudou vhodne na lezeni.

Ja bych skoro rekl, ze pro tak siroke pouziti by bylo mnohem lepsi sehnat neco mekciho a dobre zatepleneho a na lezeni/ledovec/tezsi zimni cesty pouzit sice mene zateplene ale pevnejsi jine boty. Pokud stani u stativu nebude i pri lezeni a ledovci, tak na foceni staci ty teplejsi a pri chuzi do -20 neni nutne mit zateplene boty, staci poradne turistice pohorky s dvema ponazkami. Zase pravda, ze z hlediska izolace vnejsiho materialu jsou lepsi kozene nez plastaky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř led 25, 2017 13:04

Sú to najteplejšie boty, aké som kedy mal. A to relatívne bežne chodím pri -20 °C.

A pozri sa, na čo ich chce. Liezť ľady v tom nebude, na zvyšok sú OK. Pokiaľ teda z nejakého dôvodu nie je zaťažený na tvrdé céčkové kopytá, ako polovica OF :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř led 25, 2017 13:30

wawrik píše:Pokiaľ teda z nejakého dôvodu nie je zaťažený na tvrdé céčkové kopytá, ako polovica OF :D

tohle je ale dle mně problém nedostatečné nabídky bot
- já bych rád koupil B/C vysoké boty zcela bez kůže, s vysokou gumovou obsázkou okolo celé boty, v decentních barvách, bez drážek na mačky, bez climbing zone, ale oni žádné takové na trhu nejsou, takže kompromis bylo koupit La Sportiva Trango Cube
- já bych rád koupil B/C vysoké boty zcela bez kůže, s vysokou gumovou obsázkou okolo celé boty, v decentních barvách, bez drážek na mačky, bez climbing zone, lehce zateplené, s integrovaným návlekem, ale oni žádné takové na trhu nejsou, takže kompromis bylo koupit La Sportiva Trango Ice Cube
Naposledy upravil fps dne stř led 25, 2017 14:10, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř led 25, 2017 13:48

@wawrik: Ledolezeni nebude, ale on psal, ze se prihlasil na nejake kurzy lezeni, takze bezne lezeni po skalnatych cestach se predpokladat da a tam uz B-ckove (i vetsina B/C) boty jsou dost o hubu. Prave pro toto jsem psal, ze nejlepsi by bylo mit dvoje bot. Skoda si nicit nohy slapanim po ceste v C-ckovych botech...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř led 25, 2017 15:33

fps: Počuj, keď ti tak vadí Climbing zone, čo sa do toho pustiť nožíkom? Kedysi som si tak upravoval podrážku na kanadách, aby mali viac štupľov a menej sa šmýkali, a celkom to fungovalo...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Boty