Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv led 19, 2017 11:27

Odtrhnuté odtiaľto

grco píše:mna na tych seikach sere, ze tam furt cpu tie solar sracky, a GPS a neviem co :(
IMHO je solar super vec, a keby Seiko nebola tak konzervatívna ázijská firma, tie ich strojčeky s GPS by boli úplne najlepšie outdoorové hodinky. Nemyslím kvôli navigácii, ale samé by sa ti nastavili, vypočítali východy a západy Slnka aj Mesiaca, atď. To má toľko možností a prd z toho :? Plus ABC funkcie (ktoré Seiko robí tiež s presnosťou na úrovni Suunta), a je to. Nestaráš sa o dobíjanie ani nastavovanie, len zapínaš a vypínaš.

Inak Seiko má najširšie portfólio hodiniek všeobecne, nemyslím, že si nejako obmedzovaný len na Solar alebo GPS (Astron)... Napríklad toto inde nenájdeš, aby sme teda ostali u outdooru:
SBCN003[1].jpg
SBCN003[1].jpg (62.82 KiB) Zobrazeno 6944 krát
Navyše tá luneta je z hodinárskeho hľadiska celkom majsterštyk, ďaleko mimo svojej cenovej kategórie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2017 11:33

To je Quartz zas... Ja sa nebavim o outdoor hodinkach len, na to mam garminy...

Normalne mechanicke bez solaru a gps su len tie grand seiko, a to uz stoji pol mega zas...

Prave tie Astrony sa mi vizualne pacia, ale je to sami solar a gps...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv led 19, 2017 12:33

Zháňaš mechanické Seiko a nevieš ich nájsť? :shock: Toto sú len lowcost Seiká, čo som pokupoval do rodiny, okrem tých dámskych vľavo dolu sú všetko mechanické.
Grup.jpg
A lepších Seiko je plná prdel - Antana, Brightz, Marinemaster, Prospex, Credor...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2017 12:39

No ked ides na seikowatches.com, tak tam tych rad tolko nemaju, tak nevim odkial beries napriklad Antana, Brightz, Marinemaster ?

Na seikowatches.som maju len Grand Seiko, Astron, Prospex, Presage a Premier.

Premier a Pressage su na moj vkus moc dochodcovske, arabske cislice na hodinkach su humus...

Prospex vypadaju OK, ale co som klikal na ne, tak je to sami Quartz. Astron zas solar + gps.

Takze jak rikam, z toho webu len Grand Seiko su "normalne", ale to je uz cenova kategoria 150 tisic a viac, za to mam Panerai.

Takze neviem kde mam ako najst celu kolekciu? Si zas nevedia spravit ani web, alebo sa v nom proste nevyznam...

EDIT: Nemyslel som arabske cislice celkovo, ale ten konkretny font, co je na tych Pressage.
Naposledy upravil grco dne čtv led 19, 2017 12:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv led 19, 2017 12:50

grco píše:Takze jak rikam, z toho webu len Grand Seiko su "normalne", ale to je uz cenova kategoria 150 tisic a viac, za to mam Panerai.
No, myslím, že Panerai v rovnakej cene sa s GS veľmi rovnať nemôže, ale OK, keď ich nechceš, máš na výber iné.

Je pravda, že oni v tom nejaký poriadok ani urobiť nechcú a na žiadnej stránke nemajú kompletný sortiment, dokonca ani len nejaký reprezentatívny výber. Tak treba googliť a vyzbrojiť sa trpezlivosťou. Dosť pomôže, keď špecifikuješ, čo chceš - napríklad potápky, chronografy, titanové atď., aby si pri tom nestrávil hodiny.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » čtv led 19, 2017 12:55

@wawrik: no jo no, tak sa zhodneme, ze aspon na webe maju bordel :)

Napriklad ked idem na tie Prospex Sky, tak uplne vsetky, co tam su, su Solar, ziadne automaty...
Naposledy upravil grco dne čtv led 19, 2017 13:03, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv led 19, 2017 12:59

To hej, oni zasa majú tak široké portfólio, že také päťky za 50 € nemôžu dať s Grand Seikom alebo Credorom za tisíce ani na jednu webstránku, aby si ľudia neťukali na čelo :D

Skús nejakých predajcov alebo katalógy, napríklad tu alebo tu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Quido » pon úno 20, 2017 22:09

odolne mechanicke hodinky bych hledal ve znackach Seiko, Damasko, Sinn anebo Rado... pochopitelne je jich mnohem vic, ale toto jsou v Evrope a hlavne u nas pomerne snadno dostupne hodinky vcetne servisniho zazemi - udej aspon cenovy strop a muzem zacit hledat

a co preferujes?
pocitam, ze min WR 100M a safirove sklo je zaklad :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » pon úno 20, 2017 22:13

@wawrik ty zelene a ty okrove vlevo nahore jsou prosim te jaky model?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Stani » úte úno 21, 2017 1:08

Tie zelené naľavo budú päťky SNK805K2.
Model napravo s okrovými indexami a ručičkami bude Trek Monster.

A v strede krásne výročné Landmaster Sagarmatha.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » úte úno 21, 2017 8:27

Ako píše Stani - zelené sú SNK805, béžové SNK803. Mimochodom, každé stáli asi 50 € - automaty so skvelou presnosťou skoro zadarmo...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » úte úno 21, 2017 8:57

mají ta Seika nějakou pozorovatelnou odchylku? Třeba minuta za týden apod.? Kdysi jsem mechaniky Seika měl, a cca. tuhle odchylku měly.
Současné mechaniky (Hamilton) jsou úplně bez odchylky, ale nejsou moc na ven, spíš do práce.
Co jsme koukal, tak většinou už stojej okolo 80€, asi jsi chytil dobrej kurs vůči USD :-)
Naposledy upravil Lipon dne úte úno 21, 2017 9:07, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » úte úno 21, 2017 9:06

Majú, záleží od toho, čo s nimi robíš. Ale to platí pre mechaniky všeobecne, pre Seiko za pár šušňov aj pre IWC za desaťtisíce.

Kým som si ich reguloval sám alebo u hodinára, zhruba raz za pol roka až rok, tak vedeli ísť do 2-5 s/deň. Časom sa to rozhodí, lebo údery, vibrácie (napr. od jazdy na bicykli atď.), striedanie teplôt, a treba ich zasa zregulovať.

Teraz idú všetky asi tri roky bez regulácie, lebo nemám cit v prstoch a z hodinára sa časom vykľul šlendrián, takže odchýlka je zhruba 5-10 s/deň (vrátane IWC GST, nutné podotknúť). Akurát tie štyridsaťpäťročné chronografy, čo mám na denné nosenie - bajk do/z roboty, rúbanie dreva na chate a podobné hodinkové zveriny - robia asi 15 s/deň.

Pri kancelárskom použití si tých 2-5 s/deň dokážu všetky udržať dlhodobo. Dajú sa zregulovať aj na nulu, ale z dlhodobejšieho hľadiska - jeden deň o dve sekundy predbehnú, potom dva dni zakaždým sekunda dole atď. Tie lacné Seiko nemajú až tak vyrovnanú dennú odchýlku, čo je pri bežnom nosení skôr výhoda, aj keď to nie je úplne kóšer.

Edit: S cenou za SNK máš pravdu, bolo to v čase dobrého kurzu a možno mali na Amazone aj nejakú akciu, už si to úplne nepamätám. Ale kupoval som ich asi rok a pol po sebe a vždy sa dali za tú cenu niekde nájsť.
Naposledy upravil wawrik dne úte úno 21, 2017 9:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » úte úno 21, 2017 9:20

Kokos, nech cumim na tie Seika jak cumim, mali by si k tym hodinarom prizvat aj nejakych dizajnerov. Vacsinu tych hodiniek uplne dojebu strasnym fontom na ciferniku! :)

Moj nazor... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte úno 21, 2017 10:35

@wawrik to ty hodinky vynosis? :shock: Ja mam jedny k saku a druhe na bezne noseni a stejne si myslim, ze ty k saku se porad valeji ve skrini.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » úte úno 21, 2017 10:38

Nie, však moje sú len jedny z nich, tie najstaršie a najlacnejšie. Ale mám rád Seiko, tak ich kupujem všetkým naokolo ako darčeky :-) Je to taká prevencia, aby si náhodou niekto z nich nekúpil niečo švajčiarske :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Quido » úte úno 21, 2017 13:45

pokud maji mechaniky odchylku +- 5s/den, tak je to pradni presnost... nizsi odchylka uz je jen stesti na kus a vyssi se da resit serizenim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv bře 2, 2017 10:56

Ako tak pozerám, garminovské Fenix 5 riešia kopec vecí, čo mi na trojke vadili... Skúsim sa zmieriť s veľkosťou, a ak sa mi to podarí, asi to bude moja (záložná) navigácia na trekoch...

Len tak námatkou: pozná BT aj ANT+ senzory, má 16 GB kapacitu na mapy, má optický HR senzor, výdrž so zapnutou GPS 24 hodín (1s interval)...

Len som sa zatiaľ nedopátral k výdrži v ABC móde bez GPS.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » čtv bře 2, 2017 11:39

na rungo píšou 14 dní
Btw. těch 24 hodin se mi moc nezdá, vzhledem k tomu, že píšou, že v ultra trac módu (tj. záznam po minutě) to má 75h. Suunto Ambit má po 1s výdrž asi 20h a po 1min 200h.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » čtv bře 2, 2017 11:40

To co si napisal, mali vsetko uz aj Fenix 3, nie? Takze neviem, co ta 5ka konkretne riesi. :)

Nevravim, ze nie su lepsie, keby som nemal 3ky, tak si kupim 5ky, ale na upgrade z 3ky na 5ky to nie je :)

BT aj ANT+ mam na 3kach.
Opticky HR senzor ja konkretne nemam (je nepresny), ale 3ky s optickym HR senzorom sa robia.
Vydrz presne zmeranu nemam, ale bude ekvivalentna. 3 dni lyzovania so zapnutym GPS zvladli (takze tipujem tych 20 hodin). Bez GPS vydrzia dlho, 2-3 tyzdne.

Jedine kapacitu na mapy neviem :) To je ta jedina zmena?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Pierre111 » čtv bře 2, 2017 11:49

Wawrik má na mysli Fenix 5x. Ty mají vedle paměti na mapu, mapy rovnou zakomponované v systému (mapa Evropy) a můžeš si dohrát podrobný mapy cca 1:10000. Hodinky po nich umí navigovat a naplánovat trasu. Takže asi podobná funkce jako model Epic ? Další změna je jiný design, zapuštěný snímač tepu do těla hodinek a snad i větší baterie. To je to co jsme z toho zatím vyčetl :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » čtv bře 2, 2017 12:19

OK, ale snimac tepu mali aj Fenix 3.

Takze len tie mapy su vlastne "nove".
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » čtv bře 2, 2017 12:48

Jo, tie mapy a kapacita pamäte sú to najhlavnejšie. 16 GB je oproti 32 MB celkom posun :D Druhá je výdrž batérie so zapnutou 1s GPS, trojka mala slabšiu. Implementácia BT bola nejaká špeci garminovská, nepodporovala napríklad univerzálne BT hrudné pásy. Teraz by to malo spĺňať nejaký štandard, takže pripojíš tie pásy a aj všetko, čo ešte len bude - bajkové powermetre a podobne.

Ale asi aj tak počkám, kým to všetko natlačia do hodiniek veľkosti Fenix 5s.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 20:26

Nejaky tip kde koupit novy reminek na Casio Pro Trek PRW-3000?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod fps » čtv bře 2, 2017 21:02

Garmin Fenix 5X se mi libý, tedy až na tu váhu, a pak taky mají pro mě až moc zbytečných funkcí který žerou baterku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod tomy22 » čtv bře 2, 2017 23:18

Jen poznámka k výše zmíněním příspěvkům O:)
F3 vlastním a přechod na F5 neplánuji. Nemá to pro mě význam. Oni totiž i F3 umí zmíněné mapy pokud jsou přes BT propojeny s mobilem. Což já mám propojené takřka stále. Umí třeba tyhle mapy., které jsem zkoušel a fungující dobře. Ale přece jenom, displej hodinek je na tohle dle mého názoru malej. Takže pro mě jako nouzovka dobrý, jinak sáhnu vždy po oregonu 600.

Obrázek



Dále je zde zmínka o optickém HR senzoru. Mám F3 s optikou. I ten měří v normálních podmínkách dá se říci stejně jako hrudní pás. Pravda při nízkých teplotách už je to horší. Zde je srovnávací graf optiky na F3 s hrudním pásem od Polar V800.

Obrázek

A v neposlední řadě mi připadá, že Garmin už moc začíná šponovat ceny. Pokud je tohle pravda. Základní cena je stanovena na 599 dolarů (asi 15 300 korun bez DPH). Za safírové sklo a Wi-Fi je příplatek 250 USD (6 400 korun bez DPH), za mapové podklady 100 USD (asi 2 600 korun bez DPH), a za 160 dolarů (asi 4 100 korun bez DPH) je možné přikoupit kompatibilní hrudní pás. Nevím, nevím, ale to je jen můj názor a v klidu zůstanu u F3.

Jo a ještě jedna věc, tedy opět, pokud je to podle recenze pravda. Základní F5: Garmin fēnix 5 vydrží na jedno nabití až 2 týdny, při používání GPS 24 hodin.

F3 mi tedy na jedno nabití vydrží déle, ale až případné zkušenosti majitelů F5 prokáží zda je to s výdrží tak jak je napsáno v jedné z recenzí.
tomy22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 28, 2017 9:02

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » pát bře 3, 2017 9:02

Jo, s cenami sa utrhli, ale to platí pre celý segment. Je okolo toho hystéria, každý to chce a musí chcieť...

O tom spojení s telefónom u Fenix 3 viem, ale pre mňa to nie je riešenie. Ja potrebujem navigáciu na to, aby ma dostala z prípadného prúseru, spojenie hodinky-mobil zvyšuje množstvo posrateľných vecí, navyše s mojimi omrznutými prstami je ovládanie dotykového telefónu v chlade mizerné, občas nemožné.

Teraz na to používam bajkovú navigáciu Edge 705, ktorá má tiež mikrodisplej a vydrží zhruba 14-15 hodín. Ale je to geret navyše, treba sa starať o baterku, dávať pozor, aby som ho niekde nestratil, nevypadol mi z ruky atď.. Hodinky nosím tak či tak a sú pripevnené na ruke. Takže pre mňa by to bol posun. Musím počkať na reálne výdrže a dlhodobé fungovanie v mrazoch.

Optický senzor na F3 vraj nie je zrovna najspoľahlivejší, ale v ďalšej generácii ho mali vylepšiť. Čítal som o tom ešte pred predstavením F5, tak snáď sa to týkalo jeho. Stretol som človeka, čo mal optické meranie HR na hodinkách Epson, a ten si to pochvaľoval, žiadny zásadný problém ani v mrazoch. Takže ísť to ide... Ja osobne ho aj tak nepotrebujem neustále, len raz za čas si za minútku odmerať tep, to by mal zvládnuť aj ten v F3.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pát bře 3, 2017 9:09

To jo, ale musis mat tie hodinky pevne pripnute na ruke. Neviem jak nosis hodinky ty, ale ja ich nosim volne, takze pre mna opticky senzor je na dve veci...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod wawrik » pát bře 3, 2017 9:10

Jo, ale na tú minútku to stačí pritlačiť k ruke. Tak to robil aj ten chlap s Epsonmi.

Inak nechápem tie proprietárne konektory na tých GPS hodinkách všeobecne. Je toľko krásnych a malých microUSB konektorov s garantovanou vodotesnosťou, ale oni tam musia nutne dať vlastné :vom:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod grco » pát bře 3, 2017 9:19

To jo, to jedine mi vadi na tych fenixoch, musim nosit sebou specialnu nabijacku, a hlavne, ked som chcel druhu, tak to stoji boha 800kc ci kolko, uz si nepamatam, ale urcite som sa tu nad tym uz rozculoval :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika