Jaké nízké boty bez membrány?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Greeen_day » pon pro 1, 2014 14:07

ahoj,

ano, problém jsem vyřešil, ale nevím zda pro tebe uspokojivě. Od Solomonu jsem ustoupil a nejspíš se k jejich výběru ani vracet nebudu. Papírově sice vypadají hezky a jsou celkem pohodlné, ale když jsem viděl jejich zpracování, kdy po bocích na mě mrkalo lepidlo, různé "užďibce" a nerovnosti při přechodu podrážky, tak jsem je definitivně zavrhl. Bohužel ja na nich jasně vidět, že jsou vyroveny v Číně a ještě k tomu v průměrné jakosti pro širší spektrum nenáročných spotřebitelů, kteří se nebojí boty každou sezonu obměňovat.
Co se týče jiné koupě, tak jelikož jsem hledal především civilní polobotky s užitím na krátké procházky v terénu, tak jsem nakonec od původního záměru ustoupil koupil nízké kožené botky v CCC a civilní potřebu jsem tak uspokojil :-)
Nyní jsem tohle téma opět otevřel v diskusi viz. odkaz níže a s největší pravděpodobností pořídím Scarpy Mojito.
viewtopic.php?f=6&t=18459
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Nizke pohorky (bez GTX)

Příspěvekod LukasHE » stř led 18, 2017 11:03

Rád bych si pořídil nízké boty na hory na jednodenní akce na lehko (klasika u nás + max nějaký ten nízký kopec v Alpách). Doteď sem vyrážel spíš na delší akce + ferraty, ale po narození syna už neni tolik času a po narození druhého letos na jaře... :-D Takže je člověk rád i za jednodenní akci. Doteď sem na tyhle akce tahal buď boty ve kterých sem běhal (Inov8 s GTX), boty co sem měl na ferraty (nizky Gamont s GTX) a nebo něco z výprodeje, co sem pořídil na každodenní chození s naší psí smečkou po lese (Salomon, Adidas). Teď to vypadá, že skončím u těch jednodenních akcí a starý boty sou už uplně zničený, tak hledám co koupit. U Inov/Adidas byl problém, že podážka nic nevydrží a obecně u všech těch nízkých bot (krom Garmontu) sem měl problém, že začali z venku někde praskat. Takže moje představa je nízká kožená bota, ne extrémě tvrdá (jako byly Garmonty), ideálně s koženým futrem, bez GTX (co se mi na těch nízkých látkových stejně začal relativně brzo promokat) a pokud by se na nich dala po čase vyměnit podrážka, tak klidně ať vydrží míň km. Nějaký nápad?

Jediné co sem našel je Hanwag Rotpunkt event. Hanwag Burang - oboje vnitřní kožená botička, výrobce vymění podrážku a ta verze Burang s kůží by snad mohla i něco vydržet. Máte někdo nějaké zkušenosti nebo doporučení? Díky

(Jsem tady nově, tak jestli se nenašel správnou kategorii/vlákno, tak poprosím admina ať to přehodí, kam to patří - díky).
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Nizke pohorky (bez GTX)

Příspěvekod fps » stř led 18, 2017 12:00

koukni třeba na Scarpa Mojito Leather, nebo na tvrdší a robustnější Scarpa Zen
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nizke pohorky (bez GTX)

Příspěvekod LukasHE » stř led 18, 2017 15:50

Díky za odkaz - Alpsport sem nějak nekontroloval, tak mi tyhle uplně unikly. Máš s nima nějakou zkušenost? Hlavně co se kvality kůže a výdrže podrážky týče. Dá se ta Suede kůže nějak rozumě impregnovat? Co sem měl něco podobně "chlupatého" na Garmontech, tak nich extra (když odešel GTX).
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod sobb » stř led 18, 2017 18:59

to by bylo, aby tu už nějaké takové vlákýnko nebylo, sloučeno :wink:

ke zmiňovaným Scarpám tu taky starší vlákna jsou, mrkni

Přítul má už nějakej ten pátek Mojita, kůže na jeho kousku je trvanlivostí velmi dobrá, nijak se o ni nestará a impregnovat nezkoušel, nějak nebyl důvod.
Podrážka je celkem měkká (i proto se v nich tak dobře chodí), takže se časem ochodila, švec podrazil. Ale ona vydržela vlastně docela hodně - několik let běžného chození i lehkého trekování, včetně dvou týdnů šlapání po lávě (studené :) )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod shoe » stř led 18, 2017 19:04

Ještě bych zcela nezatracoval lehké běžecké boty...

Např. Salomon SpeedCross 3 vydrží v rozumném stavu min. 700 km v horách - po ČR s nimi můžeš nachodit klidně i 1100km. Při 700+ už budou místy bez vzorku, ale podrážkou tam nepoteče...a nepraskají. Dost mne např. udivuje praskání u Innov8 i po 300 km -> to bych skoro bral i jako konstrukční vadu boty:-)

Navíc SpeedCrossy 4 mají deklarovanou větší odolnost (i guma je tvrdší), takže mohou teoreticky vydržet i déle - 4ky sice mám, ale nemohu posoudit, jelikož jsem v nic nenachodil zatím tolik.
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod LukasHE » čtv led 19, 2017 10:13

sobb: Díky, asi sem hledal podle blbých klíčových slov :-)

shoe: Já dřív běhal relativně dost v Inov8 (všechny možné modely, spíš tlumivější) a teda výdrž nic extra. Něco sem ošlapal (specielně pokud byla delší část po sfaltu do kopce, tak to v místě došlapu mizelo neskutečně) a něco popraskalo v přední části v ohybu. Jako ne že by to bylo horší než u jiných běžeckých bot (takový adidas/závodní salomon mizeli ještě rychleji), ale vzhledem k tomu, kolik ty boty dneska stojí (s GTX klidně ke 4t, dřív lehce přes 2t) a nemožnosti výměny podrážky je to dost drahá legrace...

Jinak SpeedCross pro mě mají (nebo měly) jeden zcela zásadní problém - jak mají podrážku s tím šípovým vzorem a na kraji je z těch šípů jen část, tak ten vzorek na kraji člověk klidně ohne, což je o kotník. Nevim co sem měl za model, možná už to vyřešili.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2017 11:48

Muzes se jeste podivat i úpo nejakych Asolach, maji docela dost modelu i bez GTX a vetsinou neco i vydrzi. Hledej v nazvu bez GV.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 12:20

ale ty Asola nemají kožené futro, tak jak chce, a jak je mají třeba ty Scarpa Mojito Leather a Scarpa Zen

LukasHE píše:Máš s nima nějakou zkušenost? Hlavně co se kvality kůže a výdrže podrážky týče.

mám Scarpa Zen, ale jenom cca půl roku, takže dlouhodobou životnost nemohu posoudit, a o Scarpa Mojito je na OF toho napsáno docela dost, stačí jenom hledat

LukasHE píše:Dá se ta Suede kůže nějak rozumě impregnovat?

- jestli ti jde o vodě odolnost kůže? tak já jsem ještě nenašel žádnou impregnaci která by kůži nějak rozumě pomohla ve vodě odolnosti, tady krom té ve které je včelí vosk, ale ta má zase jiné nedostatky co do straty prodyšnosti, a co do zkrácení životnosti kůže, hlavni je to, co je to za kůži, jak jsme ti psal tady
- a jak píše sobb, tak já mám jedny Asola cca pět let, a druhé Asola cca šet let, a semiš jsem na nich nikdy ničím neošetřoval, a žádný problém
Naposledy upravil fps dne čtv led 19, 2017 12:55, celkově upraveno 3
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod dudy » čtv led 19, 2017 12:21

Lowa z řady ATC s označením LL.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2017 13:59

fps píše:ale ty Asola nemají kožené futro, tak jak chce, a jak je mají třeba ty Scarpa Mojito Leather a Scarpa Zen
:shock: :roll: #-o Napr. Asolo Shiver je jen jedna vrstva kuze, nic vice, myslim, ze krome horniho okraje - uz jej doma nemame. Je to uplne stejny typ bot jako Scarpa Mojito (a nekolik dalsich). Je pravda, ze na linkovanych strankach je blba fotka, je na ni GTX verze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 15:39

tak zrovna Asolo Shiver bez GTX mám cca 6 let, a mám i cca 5 let Asolo Ray bez GTX, a ty mají zevnitř normální hadr, na patě pod hadrem i polstrování, takže žádné kožené futro, to samé jako Scarpa Mojito, ale Scarpa Mojito Leather a Scarpa Zen mají z jemné kůže futro, jestli mi nevěříš, tak až se vrátím z výletu, tak ti je můžu příští týden zevnitř nafotit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod LukasHE » čtv led 19, 2017 17:03

Díky za rady - tenhle týden vyzkouším, co mají v Praze a další sem v Berlíně tak zkusím ty Hanwagy a něco vyberu. Btw. ty počty let - to necháváte vyměnit podrážku nebo je nosíte jen občas?
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » čtv led 19, 2017 17:46

podrážky jsem na nich neměnil, podrážka je jetá, ale stále ještě má lehký vzorek, nosím je jen ve městě, různě je střídám hlavně podle ročního období, střídám je ještě s třena další botama, třeba se zimníma nebo sandalama
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod fps » ned zář 10, 2017 20:57

doporučte nízké celokožené boty bez membrány a s koženým futrem, našel jsem pouze Scarpa Mojito Leather, jsou to favorité ke koupi, ale jestli nejsou i ňáké jiné možnosti? chtěl bych něco méně robustního než jsou Scarpa Zen které už mám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte zář 12, 2017 19:03

Vim, ze muj dotaz nebude souviset se zamerenim fora ani vlakna, ale zkusim se zeptat. Urcite to tady uz nekdo resil a treba poradi. Kdyz si clovek zvykne na kvalitni a pohodlnou outdoor obuv, rad by tuto kvalitu uzival i v mestske dzungli. Uz delsi dobu se snazim najit nejake "spolecenske" botky (idealne od vyrobce outdoor obuvi), ktere by byly alespon z nubuku (porad o svetelne roky pred "kuzi" co se na modni obuv pouziva) a meli moderni tvar- nemusi byt extremni spicka, ale ani zakulaceni ala Dallape. Membrana byt nemusi (proto to davam sem), ale kdyby byla tak to preziju. Jedine co jsem zatim nasel je Hanwag Patoja v nizke verzi, ty se ale do cr nejak nevozi....
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 19:25

Nevim, co si mam predstavit pod "modernim tvarem", ale do mesta uz roky nosim Meindl Lareda, ktere jinak tvemu popisu odpovidaji. Jsou pohodlne a kdyz se o ne staras, tak vypadaji fakt dobre. Nekolik paru jsem sice reklamoval, protoze pouzivali mizerne nite, ale posledni, zda se, drzi a to mu davam zabrat mnohem vic. Nite vypadaji jinak, festovneji, treba se nakonec poucili :)

Kdybys to nahodou kupoval, tak nekupuj primo od Meindlu, jinde je dostanes pod 4k.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte zář 12, 2017 19:31

Miku, zapomnel jsem napsat, tak aby se hodily ke kosily. Libi se mi napr patoja low od Hanwagu- tj lehce do spicky a decentnejsi podesev.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 19:34

To bys jeste musel napsat, jakou kosili :twisted:

No tak si je objednej pres Net. Velikost zkus na jinych nizkych od Hanwagu, ty se u nas najdou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod apuka » stř zář 13, 2017 8:50

Obavam se, ze typicky spolecenskou obuv od outdoorovych vyrobcu tezko sezenes. I ta Patoja ma gumu na spicce. Prave v te "decentni" podrazce bude asi nejvetsi problem, bo to jsou vetsinou boty pro volny cas, ne spolecenske... Navic kdyz uz najdes slusne boty, alespon se udela ozdobne prositi kuze :evil: .
Muzes zkusit se kouknout u Meindla na (skoro) spolecenske klasicke(tj. site a z poradne kuze) boty. Jen je do CR nevim jestli nekdo primo doveze. Meindlboty Ti je privezou, pekne si za ne zaplatis, myslim si, ze je venku v nejakem eshopu mas mnohem levnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Jery01 » stř zář 13, 2017 20:08

Koukni na Vasky (https://vasky.cz/), šijou je ve Zlíně, vypadají pěkně. Jen v Praze neměli ještě novou kolekci, tak jsem nic nekoupil, ale asi se na ně ještě půjdu podívat, dlouho o nich přemýšlím :D
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » stř zář 13, 2017 20:21

díky za tip na Vasky, kdy si tam byl? a měli tam ňáký výběr i starší kolekce nízkých bot?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké trekové boty?

Příspěvekod koflík » pát zář 15, 2017 13:45

fps píše:doporučte nízké celokožené boty bez membrány a s koženým futrem, našel jsem pouze Scarpa Mojito Leather, jsou to favorité ke koupi, ale jestli nejsou i ňáké jiné možnosti? chtěl bych něco méně robustního než jsou Scarpa Zen které už mám

Připadá mi, že u nízkých bot s kožených futrem bez membrány je v poslední době docela na výběr, i když se ne všechny se dají sehnat v ČR:
Lowa Renegade, Torino, Bandon
Hanwag Zanda, Rofaner
Aku La Val, Bellamont, Nemes, Badia
Scarpa Margarita
Meindl Lugano, Mantova, Caracas, Borkum ...
P.S. navrhuji přesun dotazu do vlákna Jaké nízké boty bez membrány?
Naposledy upravil koflík dne sob zář 16, 2017 13:54, celkově upraveno 2
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod fps » sob zář 16, 2017 10:36

tak z těch bych si dokázal vybrat, ale já tedy ani jedny z nich u nás v prodeji nenacházím, ale díky za odkazy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod koflík » sob zář 16, 2017 13:49

Lowy Renegade mají třeba v Hanibalu, Torino tady, Aku La Val na mall.cz. U Meindlu je možné si objednat i ty modely, které běžně nemají v nabídce, jen vyžadují zálohu 50% z ceny.
Bellamont mívali v Alpitreku, teď je tam vidím jen s gtx, ale předpokládám, že by je byli schopni dovézt, když budeš vědět velikost (a tu můžeš vyzkoušet u modelu s gtx).
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod Jery01 » sob zář 16, 2017 19:22

Byl jsem tam někdy na jaře. Výběr dost mizernej, měli jen pár kousků. Příští týden asi budu mít čas, tak se tam sjedu podívat a kdyžtak dám vědět.
Jery01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv črc 24, 2014 0:33

Re: Boty na běžné nošení, procházky a lehký trek (A; A/B)

Příspěvekod MiaMit » pon říj 2, 2017 15:40

Greeen_day píše:Bohužel mě zaujali pouze SALAMONY a pokud někdo nabídne jiné řešení, tak budu rád:

XA PRO 3D:
http://www.svethor.cz/14710-salomon-xa- ... -boty.html
...

Ty odkazy nefungují, taky hledám něco podobného - pojedeme do Chille, na velké treky mám Prabosky, ale na menší výlety se mi nechtějí tahat tyhle velké boty, proto koukám po lehčích prodyšných a ne úplně drahých - vybírám kdyžtak tady https://www.eobuv.cz/salomon.html je to ok? Nebo byste doporučili jinou značku než salomon? Co se týče recenzí, tak mi to přijde takové smíšené. Jedni na to nedají dopustit, druzí je haní...
Naposledy upravil mike dne pon říj 2, 2017 17:34, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
Plánuj, jako bys neměl umřít nikdy, žij, jako bys měl umřít zítra.
MiaMit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 1, 2017 18:57
Bydliště: Litomyšl

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mike » pon říj 2, 2017 17:36

Odkazy nefunguji, protoze reagujes na prispevek 4.5 roku stary. A uplne zbytecne ho citujes cely, priste prosim jen relevantni cast.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod mitau » pon říj 2, 2017 18:47

MiaMit: Záleží, co ti sedí. Flame, jestli primárně chodecké nebo běžecké boty si můžeš přečíst ve vlákně. Za mě běžecké (a klidně i nějaké lehčí než tu vyjmenovávám), ale je to na tobě. Pokud koukáš po kategorii mohutných běžeckých bot, tak se ještě koukni na La Sportivu (Mutant, Ultra Raptor). Teď jsou v Hudy v akci skoro všechny jejich modely. Pokud Salomon, nenakupuj u pofiderního přeprodeje z Polska (boty mohou být staré apod), ale v nějakém pořádném obchodě. Navíc oproti tomu tvému obchodu to vyjde i levněji - třeba salomon-run.cz. Modely např Speedcross Vario, Outpath.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jaké nízké boty bez membrány?

Příspěvekod MiaMit » úte říj 3, 2017 12:19

@mike omlouvám se, dám si na to pozor.
@mitau díky za tipy, ani jsem nevěděla, že existuje kategorie mohutných běžeckých bot, v podstatě to je, co hledám! Díky
Plánuj, jako bys neměl umřít nikdy, žij, jako bys měl umřít zítra.
MiaMit
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 1, 2017 18:57
Bydliště: Litomyšl

PředchozíDalší

Zpět na Boty