Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoAir)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pro majitele TaR NeoAir: mate/meli jste na karimatce vadu, ktera je/byla na reklamaci?

Ano
14
37%
Ne
24
63%
 
Celkem hlasů : 38

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 10:37

ano, myslím si, že do jisté míry i na zcela vyfouklé je pravděpodobnost poškození větší, pokud ovšem na ni někdo leží, ne že je jen položená...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod oodoow » čtv bře 17, 2016 11:47

co to přesně znamená: "do jisté míry větší"? prostě buď je něco větší nebo menší nebo stejné, ne? nebo to znamená jenom o trochu větší?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 14:26

oodoow píše:co to přesně znamená: "do jisté míry větší"? prostě buď je něco větší nebo menší nebo stejné, ne? nebo to znamená jenom o trochu větší?


ale přece nic není černobílé - podle mého je větší, tím do jisté míry jsem chtěl naznačit, že taky hodně záleží, jak se kdo k čemu chová a jak si při používání daného předmětu uvědomuje příslušná úskalí, která mohou vést k poškození... lidi jsou různé, někdo je přepečlivý a vše svědomitě dělá tak, aby "úrazům" předcházel (jeden extrém), jíní jsou zase ledabylí, považují zakoupené věci za blbu vzdorné a nesmrtelné (opačný extrém), no a pak se diví - proto i zkušenosti se stejnou věcí mohou být různé ...
...záměrně dám přehnaný příklad: někdo napumpuje karimatku, hodí na skálu a hned na ni sebou sekne, pak chodí a ukazuje, jaký je to šmejd ... :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » čtv bře 17, 2016 18:10

Sorry, ale nejak apukovatis ;-) Bud je lepsi na nebezpecnem povrchu nafukovat o neco min nebo neni. Primer s pneumatikou a rafkem mi nepripada spravny, protoze karimatku promackne clovek, ktery obvykle neni z kovu a obvykle to neni prudky naraz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Quido » čtv bře 17, 2016 21:01

mike píše:Sorry, ale nejak apukovatis ;-) Bud je lepsi na nebezpecnem povrchu nafukovat o neco min nebo neni. Primer s pneumatikou a rafkem mi nepripada spravny, protoze karimatku promackne clovek, ktery obvykle neni z kovu a obvykle to neni prudky naraz.


odpovim ti primo, podle meho nafukovani o neco min nic neresi, spise zhorsi - viz me vyjadreni vyse... vubec nemusi jit o prudkost, ci rychlost, ale o hmotnost
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » čtv bře 17, 2016 22:13

Mam tedy opacnou zkusenost nez Quido a po vyzkouseni NeoAir na sotoline, zasadne nedoporucuju nafukovat na ostrejsim podlozi na max. Docela uz by me nasralo, kdybych vlastni blbosti pichnul 2x reklamovanou kerosku. Vim, ze to je choulostiva soucast nasi vybavy a snazim se k ni podle toho chovat.
Co me moc nenadchlo, je fakt, ze se s plne nafouknutou keroskou nepohodlne obyva hamaka, ktere zatim nemam absolutne co vytknout. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Guly » pát bře 18, 2016 5:51

Tak ja by som tej hamake vytkol nespôsobilosť k milostným hrátkam a ešte kopec nespôsobilostí....
Načo to vôbec je, teda na turistiku?!
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » pát bře 18, 2016 21:28

Guly odpoved mas v prislusnem tematu ;)
Jen tak cvicne jsem si pocital obaly od kerosek :mrgreen: a diky tem reklamacim jsem prisel na to, ze se mi uz 2x namnozily - pouzili jste nekdo v praxi to originalni lepeni pro ThermARest? Muzu to nechat v servicepacku jako zalohu, nebo je to na nic? :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Michal.P » úte črc 12, 2016 17:37

Zdravím. Tak mi dnes došla TAR trail lite woomen. Snad bude sloužit bez problémů. Jen se chci zeptat ohledně té celoživotní záruky. Je mi jasné, že na propíchnutí se nevztahuje. Ale co když ji píchnu, zalepím a časem se objevý někde vada typu bubliny nebo začne samovolně ucházet? To už bude asi po možnosti reklamace, co?
Michal.P
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon dub 30, 2007 16:11

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod S4TYR » úte črc 12, 2016 19:08

Tak pokud TAR pichnes vlastni vinou a (kvalitne ji nasledovne slepis) vyskytne se ti na ni 'bublina' nebo jina zavada, tak ti ji bez jakychkoliv potizi dovozce (vertikal) v ramci reklamace poresi ;)
Doposud jsem resil 3x reklamaci + posilani TAR XTherm k prodejci, ktery nasledne kerosky posilal primo dodavateli a 2 reklamace prosli v pohode. U treti jsem mel propichnuti kocicim drapem (coz jsem si vazne i pri svem perfekcionismu nevsimnul) a zaplatil jsem jen 125kc za lepeni. Silikonizovana cast je ted sice videt i citit, ale ani v terenu zatim nijak nebrani tvrdsimu pouziti.. :)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod TooMooX » pát črc 15, 2016 10:36

Tak po vyckavani az nekdo vyrobi pouzitelnou (tj alespon trosinku odolnou karimatku) jsem pred mesicem koupil

Therm a rest NeoAir Camper SV http://www.cascadedesigns.com/therm-a-rest/mattresses/camp-and-comfort/neoair-camper-sv/product
- pohodlna 7,6 cm a pritom i "lehka" 910 g , malinkata i po sbaleni 15 x 15 x 30 cm. R 2,2 nic moc ale v zime jsem vyuziti neplanoval.
- SpeedValve super baleni - vyfouknute hned. Nafukovani u verze L rozhodne neni takova pohoda jak na reklamnich videiich. Asi nemam hold 50litrove plice jako oni. Ale 40-50% objemu se da udelat 10 fouknutimi. Pak to dofucet obyc ventilem.
- Obrovska uz i ve verzi L 63 x 196 cm coz muze byt problem. My by jsme na sirku asi dva kusy do stanu MSR Hubba Hubba HP narvali jen s obtizemi.
- Material 75d Polyester Double Diamond opravdu vypada ze neco vydzi...

po cca 4 pouzitich tj asi 10 nocich uz se ufukuje :vom: :vom: :vom: :((
Spani jen ve stanu + 8 z 10 v kempu a pod ni penova karimatka. Zachazeni s ni z nejvetsi opatrnosti... Travy a kamenu se nikdy ani nedotkla.
Ted premyslim jak u takove obludy budu hledat dirku. Ktera je navic mikro nebo nejaka podivna. Jednu noc do rana tak o 90% To jsme si rikal ze jsem nezamotal poradne ten SV limec....Dalsi noc tak 30% a treti noc mi prislo ze usla minimalne. Doma jen tak lehce nafouknuta a za 5 dnu bez zatizeni usla urcite o 30% skoro na prazdno....

Jeste doufam ze najdu vyrobni vadu a unika to nekde ve spoji a neni to takove smecko jak to vypadá ](*,)
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod fps » pát črc 15, 2016 13:11

a určitě ti uchází? není to spíš změnou teploty vzduch uvnitř nafukovačky jak tu bylo mnohokrát zmiňováno, když uvnitř nafukovačky vychladne vzduch, tak nafukovačka ztratí na tvrdosti, a vypadá jako by ucházela
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod TooMooX » sob črc 16, 2016 8:01

Je to mozny.... ale uz i predtim jsem ji skladoval nafouknutou a neprislo mi ze by tolik ztratila na obejmu. No ted ty horka... :(( Asi ji ted v chladnu fouknu kompresorem a uvidim :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Chmeld4 » úte črc 19, 2016 12:35

TooMooX píše:Ted premyslim jak u takove obludy budu hledat dirku.

Pod vodou. Třeba ve vaně.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod TooMooX » úte črc 19, 2016 20:44

No jen nemám doma bazen a ten kram ma 196x63x7,6cm. To už je řádna obluda a pak jestli vůbec je píchlá :(( . Asi to vidím na to že se ještě zaměřím na to kdy a jak uchazí... No jestli je píchla tak se stejně dá očekávat že se to bude zhoršovat a díra pujde najít pak snaze.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 20:52

Zameril bych se na tu Speed Valve. U nove XLite s ni jsem koukal na recenze a lidi si stezovali, ze jim utika tudy. A ze puvodni XLite byla v pohode. Zkus strcit do vany jen ten konec a zbytek stlac.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod TooMooX » úte črc 19, 2016 20:58

pravda... to by mohlo být ono. Navíc by to vysvětlilo i proč to uchazelo pokaždy jinak (moc) :D
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 21:18

SV je zajimava v tom, jak vyuziva fyziku, ale jestli tudy opravdu utika vzduch, tak nic moc. Navic ma XLite s ni 110 g navic, to je skoro tretina puvodni vahy. To mi prijde moc velka cena za komfortnejsi nafukovani. Puvodni je sice trochu otrava, ale zas to clovek obvykle dela jednou denne, to se da prezit.

Zajimalo by mne, jak to funguje ve vetsich vyskach. Jestli bude Bernoulliho efekt stejne ucinny, jako dole.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod TooMooX » ned srp 14, 2016 7:00

Tak jen info pro štastlivce s SV.... Ano má záhada s ucházejí karimatkou Therm a rest NeoAir Camper SV vyřešena.... :mrgreen: :ú :mrgreen: :ú

Je třeba ten super patent SV límec ne jen halabala "smotat" ale pečlivě popřekládat :finga: . 10 noci v kempu bez jediného dofukovaní !!! Až 10 den kdy se ochladilo mi přišla matrace o něco měkččí.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod pby » stř říj 19, 2016 8:12

zaujimalo by ma ci tie striebrorne-hlinikove Solite / Solar to maju nastriekane alebo je to nejaka folia ? Videl som videa ked to maju ludia docela osuchane - vyzera ze to nieje odolne
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod fps » stř led 11, 2017 19:48

- po 4 letech a 20 dnech se mi udělala boule na nafukovačce Therm A Rest NeoAir Xtherm, viz. fotky příloha, spal jsem na ní 154 x, při nejnižší teplotě cca -25°C, reklamoval jsem jí 23.12.2016, a novou jsem dostal 5.1.2017, takže dost slušná rychlost na to že to bylo přes svátky, celoživotní záruka se tedy vyplatila
- nová Therm A Rest NeoAir Xtherm L váží o 30 g méně, a její povrch je trochu jiný, není tak silikonový jako u staré, tak doufám že taky nebude klouzat jako ta stará, byl u toho lepši nafukovací vak než u té staré, jsem ho i zkusil, ale používat ho stejně nebudu
Přílohy
IMG00325-20161223-1001.jpg
IMG00326-20161223-1002.jpg
IMG00327-20161223-1002.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » stř led 11, 2017 19:52

Takovy pekny polstarek a ty to vratis #-o :twisted:

:smt023 vyrobci i tobe, ze si vedes tak podrobne zaznamy o pouzivani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Hafi » stř led 11, 2017 20:38

fps píše:celoživotní záruka se tedy vyplatila

jj, má prolite je nejlepší investice do outdoorovýho vybavení, kterou jsem kdy udělal. Koupená tuším 2007, průměrná životnost do boule 4-5 let (to jsou nejen mé dvě výměny, ale i pár dalších kamarádů po okolí, tedy myslím, že to bude platit spíše dle času než užívání). Takže mám od podzima 2015 zase novou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod fps » čtv led 12, 2017 10:47

boule se udělala na dobrém místě, nepotřeboval jsem polštář, ale jinde by to překáželo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2017 18:42

Jak dlouho trvalo, nez se udelala takhle velka? Myslim od prvnich znamek toho, ze je neco spatne nebo kdy sis toho vsimnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Hafi » čtv led 12, 2017 20:18

abych odpověděl za Prolite tým, tak ve chvíli, kdy se to začne trhat (tj. spojí se první 2 bublinky), tak pokud bych to držel stále nafouklý "na plno" a ležel na tom, tak hádám, že přes noc by to vypadalo takto.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod fps » pát led 13, 2017 20:24

bylo to docela rychlý, asi to začalo když jsem se na ní lehl, 10 až 20 min, ono docela sněžilo a foukal slušný vítr, ze začátku jsem si myslel že ten zvuk je jak padá sníh a zmrazky ze stromu na stan, bylo to dost podobný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod mike » pát led 13, 2017 20:32

Hmm, takze kdyz to udela prvni den tydenni akce a v blbem miste, tak uz se clovek do konce poradne nevyspi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod Hafi » pát led 13, 2017 22:09

jj, paradoxně nejvíc vadil ten trhající zvuk než samotná boule, tu jsem relativně rozumně rozlehl (měl jsem ji někde pod zádama). Ale naštěstí to bylo v mém případě asi na poslední dva dny treku v Gruzii, kdy se spalo na trávě, tedy na měkkým. A podruhý se mi to stalo na víkendový akci u nás, tedy jsem měl vždy celkem kliku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Karimatky Therm-a-Rest (pridana anketa pro majitele NeoA

Příspěvekod zarivka » pát kvě 5, 2017 10:21

Ahojte

přemýšlím o koupi nové karimatky - mám starší samonafukovačku od Salewy, ale je max 3cm vysoká po nafouknutí a obávám se, že mi na ní bude zima. V létě plánuju Grónsko, a v příštích letech bych ráda Patagonii, Írán (výstup na Dámavand) atd.

Docela se mi pozdává tahle TaR https://www.hanibal.cz/therm-a-rest-neoair-xtherm-regular-id16666 a to jak hmotností, tak sbalitelností a tepelným komfortem. Akorát po těch recenzích tady, že docela uchází, mám trochu strach, abych nespala na zemi, což bych nerada #-o .

Co vy na to? A kdyžtak i případné tipy na jiné s podobnými vlastnostmi. Finančně je mi to celkem fuk.

díky
zarivka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 14, 2016 9:05

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky