Alpenverein - pojištění

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 16:32

K veci. Koukal jsem na ty podminky a ohledne prevozu je tam tohle:
Pojistitel uhradí převoz pojištěného (který není schopen cestovat běžnými dopravními prostředky) ze zahraniční nemocnice do místa trvalého bydliště v ČR za podmínky, že o termínu, způsobu a zajištění rozhoduje pojistitel popř. asistenční služba pojistitele po projednání s ošetřujícím lékařem.

Za problematicke povazuju vyznacene casti. Protoze clovek vubec nemusi byt v nemocnici a zadny osetrujici lekar nemusi byt k dispozici.

V mem prvnim pripade (zlomena noha) mne na urazovce osetrili a pak jsem se hned presunul do hotelu. Omlouvali se, ze nechat mne tam nemuzou, protoze na to nejsou zarizeni, sehnali mi taxika, byli velice fajn, ale pojistovnu jsem volal az z hotelu. AV s tim tenkrat nemel problem, stravil jsem v hotelu dalsi den, nekolikrat mi z pojistovny telefonovali, ruzni lidi, mezi nima i doktorka a na dalsi den zajistili odvoz.

V druhem pripade se na urazovce nejdriv tvarili, ze po vylouceni vetsich zlomenin muzu jit do hotelu hned vecer, pak si to rozmysleli a nechali mne tam pres noc, ale pojistovnu jsem volal az rano po vizite, kdyz uz jsem byl v podstate propusten.

Takze ani v jednom pripade jsem podminky vyse nesplnil, kdyby se braly doslova... Asi jim casem zkusim napsat, jak by resili tyhle modelove priklady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Hafi » stř led 4, 2017 18:12

Mě asi víc zaujal ten rozumný limit na léčebný výlohy, tj. bych se nemusel průběžně připojišťovat dle potřeby. (tedy především na to myslet) . Převoz když bude nutný (tj. se rozsekám více), tak zaplatí, a když budu nějak schopen, tak to asi zvládnu sám v nepohodlí. Zase rozumím tomu, že když si zlomím ruku, někdo mi ji dá do sádry, tak pro mě nepošlou letadlo a ani to vlastně nechci.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 18:25

Ruku ne, ale nohu. S berlema a tezkym batohem je to fakt narocne, zvlast na zacatku, nez se to naucis. Na nadrazich se bezne schazi po schodech dolu a nahoru. Zvladnout se to da, ale tenkrat jsem fakt ocenil, ze jsem nemusel. Pripadne obe nohy, to uz nedas a porad to neni duvod, abys byl v nemocnici (u jednoduchych zlomenin).

Vyssi lecebne vylohy nejsou spatne, ale v EU to resi bezne pojisteni. Jak jsem psal, ted po mne nic nechteli, stacila karticka. Poprve taky ne, to mi ani neprinesli ucet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2017 19:17

mike píše:Vyssi lecebne vylohy nejsou spatne, ale v EU to resi bezne pojisteni.
Pokud se dostanes do "statni" nemocnice. Pokud do soukrome a neprevezou Te do statni, tak si pekne priplatis. Zrovna tento tydne jsem nekde cetl, ze nejaka zenska se zlomenym kotnikem (trochu slozitejsi zlomenina, ale nic vyjimecneho) byla vrtulnikem prevezena v Alpach (nevim ve kterem statu) do nejblizsi (soukrome nemocnice), tam ji operovali a nakonec vystavili moc hezky ucet, na ktery by Ti AV ani zdaleka nestacil. A ze to zdaleka neni ojedinely pripad.... A bacha na to, ze kdyz pozadas o prevoz do statni (pokud jsi toho schopny), tak pojistovna Ti takovy prevoz neproplati, nema proc - je o Tebe postarano na urovni, vetsinou vyssi nez ve statnim a ze budes muset priplatit, je zajimat nemusi. A cena za prevoz sanitkou rekneme na 50 km Te sice asi nezruinuje, ale neni to ani zanedbatelna suma (pro vetsinu z nas). Hlavne, pokud bys musel byt jeste napojeny na nejakych pristrojech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod Hafi » stř led 4, 2017 19:21

navíc Evropa není totéž co EU. Do Alp jezdím jen výjimečně, zajímá mě spíš nějaký ten Balkán, Turecko, Kavkaz (musím zjistit, kde jim končí Evropa). A tam už je fakt jedno jestli je to OeAV nebo ČHS.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » stř led 4, 2017 19:25

OK, beru, myslel jsem, ze aspon Alpach cloveka vrtulnik hodi do statni. Mimo EU je jasne potreba pripojisteni.

apuka píše:tam ji operovali a nakonec vystavili moc hezky ucet, na ktery by Ti AV ani zdaleka nestacil.

Kolik to teda bylo? Se mi nezda, ze by zlomeny kotnik stal tolik...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » stř led 4, 2017 20:01

Na castku se fakt nepamatuji, nevenoval jsem tomu velkou pozornost, bylo to ale dobre nad 10.000 EUR, snad o pulku vic, mozna i dvojnasobek. Ale nasel jsem napriklad tabulku v clanku, ktera sice (pro mne) z nevhodnych zemi, ale alespon neco. A hezky tam vidis Francii, ze den na pristrojich Te vyjde na cca 100.000 (Kc) (asi podle toho, jakych).

Nebo zde primo z Alp. Vidis, ze komplikovanejsi operace zlomene nohy muze vyjit na 16.000 EUR. A komplikovana zlomenina kotniku do toho asi v pohode spadne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod LTSB » čtv led 5, 2017 19:12

Taky přihodím zkušenost:
Byli jsme na obyčejném týdenním zájezdu ve Francii (jen sjezdovky). Kamarád se druhý den rozstřelil a dolámal si rameno. Měl AV a nějaké další pojistky. Nejdřív jsme se snažili oslovit vlekaře, jestli může zavolat pomoc, ten si nás moc nevšímal a zametal si stanoviště, protože měl za chvilku konec směny. Po nějaké době, kdy už mu asi bylo jasné, že se nechystáme do další jízdy, tak zavolal pomoc. Dojel týpek na skútru, v hubě jointa, za ním seděl další, který mu teda rameno trochu prohmátl a svezli ho na skútru ke kabince, kde ho nacpali samotného do kabinky a poslali dolů. My jsme se s ním potkali dole a pomohli mu k nemocnici, kde naštěstí už čekala delegátka a ta s ním šla dále do nemocnice. Po pár hodinách se vrátil, s rentgenem a zprávou, ruku v nějaké ortéze a léky v kapse. Všechno musel zaplatit hned (tuším to bylo 270E), doklad si samozřejmě vzal na pozdější proplacení. Bohužel s tím musel na operaci, tak se hned druhý den rozjel cirkus s telefonováním do AV a řešil se transport do ČR. Řešil to další tři dny a nakonec pro něho přijela z ČR sanitka, ale tu nezařídila AV, ale nějaké prachobyčejné pojištění ke kreditce za asi dvacku měsíčně (myslím to bylo Fio). A dva dny na to volali z AV, že jestli mají poslat sanitku. To bude asi těch pět dnů :)
Ale za ty tři dny odpočinku na pokoji si aspoň s přítelkyní stihli udělat kluka, který se narodil minulý měsíc :D
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » čtv led 5, 2017 19:50

Hmm, to je fakt pekne... proc ho neoperovali hned ve Francii? Myslel jsem, ze tyhle operace celkem spechaji. Byli jste tam predpokladam se zajezdem, takze zadne auto nebylo k dispozici.

Taky je pekne videt, ze je lepsi volat vrtulnik. Protoze cloveka nalozi a dopravi rovnou do nemocnice, kde to berou jako urgentni prijem a postaraji se o nej. Nevim, jestli by to bylo obhajitelne na sjezdovce, ale v horach je to lepsi varianta, kdyz teda neni mizerne pocasi, kdy nemuzel letet.

P.S. Citaci jsem puvodne zkracoval, ale pak uplne smazal, neni potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod LTSB » čtv led 5, 2017 21:09

Tak hlavně jsme doufali celou dobu, že to má jen vyhozené, ale po našich pokusech nahodit zpátky zlomeninu, to asi ten vlekař nemohl dál sledovat :)
Buď se jim s ním nechtělo řezat nebo to nebylo tak akutní. Těžko říct, od toho jsou doktoři ;)
Byli jsme tam autobusem, takže kdyby nejel tou sanitkou, tak jede zpět busem a nečeká, jestli se z AV ozvou.
Ale zkusím z něho vytáhnout víc info, jestli se z AV ještě pak ozvali.

No a chtěl jsem si koupit taky nějaké to pojištění na celý rok, ať to neřeším na každou cestu sólo, ale po pročtení posledních jedenácti stran z toho moc moudrý nejsem. Myslel jsem, že koupím AV nebo ČHS (nebo oboje) a nemusím řešit, jestli jedu do Itálie na prkno, do Tater na turistiku nebo do Rakouska na ferraty. a ono to vypadá, že je nejlepší se stejně ještě na každou cestu připojistit.
A co třeba jachta v Chorvatsku? Bude AV stačit? ČHS nejspíš nebude, protože mají přímo na stránkách: Z pojištění je vyloučeno pouze „plachtění a létání všeho druhu, motoristické sporty, motorové sporty na sněhu a ledu a bojové sporty“.
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod apuka » pát led 6, 2017 8:43

mike píše:Taky je pekne videt, ze je lepsi volat vrtulnik.
Spise nejrozumnejsi je v pripade kazdeho horsiho zraneni, ktere potrebuje odborne osetreni zavolat na 112 (nebo primo horskou sluzbu, pokud tam ma zvlastni cislo). Oni by se uz meli zaridit podle pocasi a dalsich kriterii. Coz mimo nekterych kraji jako CR a SK vetsinou znamena pouze vrtulnik, pripadne v zime skutr :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod mike » pát led 6, 2017 16:28

Jasne, tak jsem to myslel. Nesnazit se dopravit nejak sam, ale volat 112 a oni vrtulnik poslou, kdyz to jde a ma smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod LTSB » pát led 6, 2017 19:08

Jo, ale většinou voláš, když jsi někde sám a potřebuješ, aby pro tebe někdo dojel. Logicky mně přišlo nejrychlejší a nejjednodušší zajít za vlekařem, který byl dvacet metrů od nás. Být třeba ve městě, tak jdu rovnou do nemocnice a nebudu si volat vrtulník. A navíc by se tam ani ten vrtulník podle mě nedostal rychleji než místní borci na skútru.
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod LTSB » úte led 10, 2017 20:45

LTSB píše:A co třeba jachta v Chorvatsku? Bude AV stačit? ČHS nejspíš nebude, protože mají přímo na stránkách: Z pojištění je vyloučeno pouze „plachtění a létání všeho druhu, motoristické sporty, motorové sporty na sněhu a ledu a bojové sporty“.


Jsem to asi trochu poplantal. Tím plachtění bude myšleno třeba rogalo. Protože jsem se díval do všeobecných podmínek a tam je přímo jachting jako sport v základním pojištění. :roll:
LTSB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 27, 2014 22:03

Re: Alpenverein - pojištění (UPDATE: petice za podporu)

Příspěvekod GreyMouse » úte led 10, 2017 22:23

To by mohlo být. Nevím jak teď, ale dřív se jako plachtění (plachtařina) označovalo bezmotorové létání (na větroních) a plachtaři byli piloti bezmotorových letadel.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Nepál

Příspěvekod wawrik » pát dub 28, 2017 8:25

Má niekto nejakú aktuálnejšiu skúsenosť s plnením poistného Alpenverein v Nepále? Známy bol pod Mera Peakom, na rovnakom treku ako ja pred šiestimi rokmi (Mera-Hunku-Amphu Lapcha), a tiež volali vrtuľník. Jedného odvážali z Tangnagu, druhého z Khare, dôvodom boli bolesti a kŕče v oblasti žalúdka a ľadvín.

Na rozdiel od môjho prípadu, kedy poisťovňa Uniqua neavizovala ani nerobila žiadne problémy s následným preplatením, teraz je pre AV zmluvnou poisťovňou Generali. A preplatiť záchranu ani hospitalizáciu nechce, vraj pre Mera Peak (6500 m) poistka neplatí.

V poistných podmienkach je, že poistenie neplatí nad 6000 m, ALE má to výnimku: trekingové jednodňové výstupy nad 6000 m, keď človek noci strávi pod touto výškou. To sa týkalo aj mňa a aj teraz známeho, lebo všetky tábory sú pod 6000 m. Tu to je popísané podrobnejšie, a tu je link na leták s poistnými podmienkami (ENG). Zrejme sa chcú odvolávať na to, že cieľom expedície bol Mera Peak (čo dokázateľne nebol, napríklad výpismi z komunikácie na facebooku), a nie celý turistický okruh cez cedlo Amphu Lapcha.

Myslím, že známy to nakoniec uhrá a poisťovňa peniaze preplatí, v každom prípade je nemilé, ako sa k tomu stavajú.

Celkom by ma zaujímalo, či tá ochota-neochota náhodou nesúvisí so zmenou zmluvnej poisťovne pre AV. A najmä, či tie obštrukcie nie sú teraz u AV+Generali štandardom.

Edit: odstránená blbosť.
Naposledy upravil wawrik dne pát dub 28, 2017 20:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 17:25

Presunul jsem to sem, jelikoz to vypada na obecny problem po zmene pojistovny. U mne tam v prosinci taky byla souvislost, vypada to, ze se nove pojistovne nechce platit :? V tomhle pripade je to obzvlast zarazejici, jelikoz podminky vypadaji jasne a slovensky prodejce tam ma vystup na Mera Peak primo jako priklad...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pickard » pát dub 28, 2017 18:40

Myslím si, že každý takový problém je třeba meldovat na AV. Ne že by do toho vstupovali přímo v konkrétním sporu, ale je dobré průběžně informovat. Ono se třeba zase bude jednou vybírat pojišťovna...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » úte čer 27, 2017 18:13

Chjo, Taliani... V prosinci jsem se svezl v Dolomitech vrtulnikem a skoncil na urazovce. Na konci prinesli ucet na neco pres 300 Euro, dal jsem jim EU karticku VZP, sli se poradit a vratili se s tim, ze je to OK a nemusim nic platit. Skvele, vyrizeno.

Nekdy koncem ledna mi od nich prisel dopis s dorucenkou (!), ze potrebuji vyplnit formular Certificate Provisionally Replacing the European Health Insurance Card a tim pry bude vec vyrizena. Jeste jsem nebyl OK, nechtelo se mi behat nekde po pojistovne, a tak jsem to odlozil a zapomnel. Pred casem jsem si vzpomnel a zasel na VZP. Tam se celkem divili, proc to chteji, jelikoz vsechny udaje na tom formulari jsou na karticce, kterou meli v ruce. OK, Taliani, asi si ji poradne neopsali a maji tam bordel. Vystavili mi tedy pozadovany formular, ovsem v cestine jako Potvrzeni docasne nahrazujici evropsky prukaz zdravotniho pojisteni. Je to presne to same, stejna cisla kolonek i obsah. Naskenoval jsem, pro jistotu nafotil zdravotni karticku, kde jsou stejne kolonky stejne ocislovane a poslal Talianum.

Dneska mi prisel mail, ze formular ma platnosti 3 mesice od data vystaveni a ze potrebuji formular, ktery bude platny v case osetreni, tedy loni v prosinci ](*,) No pochopitelne, ten formular je urcen jako provizorni nahrada karticky, takze se vystavuje dopredu a ne zpetne. Ale vsechny udaje, co potrebuji, tam jsou a navic maji mou karticku #-o Tak nevim, jestli mam jit znovu na VZP a zkusit je presvedcit, at mi vystavi antedatovany formular nebo napsat Talianum, at si trhnou, protoze uz vsechno potrebne maji a to nekolikrat.

(aspon mi to pripomnelo, ze mam zaplatit letosni AV...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod Mickie » čtv srp 3, 2017 14:04

Kdyz mate alpenverein pojisteni, pripojistujete se kdyz mate v planu napr trekovat v Dolomitech? Tech 10 000e nevypada jako moc nebo to staci?
Mickie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 7, 2014 14:38

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pickard » čtv srp 3, 2017 14:45

Nepřipojišťuju. AV je především na záchranu a pátrání. Na lékařské výlohy tam taky něco je, nicméně u léčebných výloh platí, že lékařská péče je ti při turistických cestách v EU proplácena/hrazena za stejných podmínek jako místním. To znamená, že když spadneš v Dolomitech a půjdeš do špitálu s nohou a nebudeš mít nic, budeš ošetřen za stejné peníze jako Talián.
To samozřejmě nevím, kolik to je - asi to může být i vyšší částka, nicméně předpokládám, že když to nezruinuje průměrného Itala, nezruinuje to ani mě. Navíc si myslím, že i to malé pojištění AV na kéčebné výlohy právě tuto přímou platbu pokryje.
Nemyslím, že by v EU byla země, v níž by místní platili z vlastního za lékařskou péči víc, než je ta částka AV.

Jiná jest situace mimo EU, kde se celá částka léčebných výloh kryje jen z té pojistky, a tam to stačit nemusí. Teď do USA se téměř určitě připojišťovat budu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2017 15:11

Připojišťuju.
pickard píše:AV je především na záchranu a pátrání. Na lékařské výlohy tam taky něco je, nicméně u léčebných výloh platí, že lékařská péče je ti při turistických cestách v EU proplácena/hrazena za stejných podmínek jako místním. To znamená, že když spadneš v Dolomitech a půjdeš do špitálu s nohou a nebudeš mít nic, budeš ošetřen za stejné peníze jako Talián.
Prave proto - totiz neni rec pouze o spoluucasti, ale napriklad i o to, ze uvedene plati pouze ve statnich nemocnicich. Kdyz Te vezmou do soukromeho (nestatniho) spitalu, mas smulu - v drtive vetsine. Sice Te vrtule vetsinou vezme do statni nemocnice, ale ne vzdy, nekdy je to moc daleko a vezme Te na osetreni do nejblizsi vhodne (tj. dostatecne vybavene) nemocnice.
Dalsi dva duvody pripojisteni jsou:
1) Pokud se mi neco stane a jsem schopny se k doktorovi dostavit sam, nechce se mi trepat nekam do haje, abych nasel "tu spravnou" osetrovnu. Jo, osetreni mi asi vyjde do limitu AV, ale staci par drazsich leku, nejaky drazsi vysetreni nebo zakrok (a nemusi to byt zrovna neco vyjimecneho) a 10000 EUR uz mas v haji. Plus
2) Kdyz nerozumim dobre mistni reci, tak v pripojisteni mam asistencni sluzbu v cestine, ktera mi pomuze jak s tlumocenim u doktora, tak i s vybavenim potrebnych veci, napriklad prevozu sanitkou - kupodivu, ne vsude se anglicky domluvis dobre, a to nemyslim na to, ze v techto oblastech je moje anglictina zeme nepolibena....

Jinymi slovy zalezi na Tebe, co je pro Tebe dulezitejsi - jestli usetrene penize na ukor moznych neprijemnosti nebo znizeni moznych neprijemnosti na minimum na ukor mirnych penez. Vzhledem k cenam pojisteni (a to i vcetne "rizikovych sportu", kdyz jdes nad 3000-3500 mnm nebo napr. na feratu, ledovec) a cene za pobyt+cestu je cena za pojisteni docela zanedbatelna castka.

Nepripojistuji se na Slovensko, tam uvedene problemy moc nehrozi. A jak pickard psal, kdyz jdes mimo EU, tak nad nepripojistenim ani nerozmyslej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod pickard » čtv srp 3, 2017 15:17

Jistě. Já vycházím z úvahy, že co si může dovolit Ital nebo Rakušák, můžu si dovolit taky. Může to být jednorázově dražší, ale prostě to neřeším. Když jsem byl študý chudent, tak jsem se pojišťoval na všecko.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » čtv srp 3, 2017 18:09

Vidim to podobne jako pickard. Plus to, ze strasne nerad studuju podminky pojisteni a kilometrovy seznam vyjimek. Nez jsem zacal pouzivat AV, tak byl vzdycky dost problem najit vhodne pojisteni, ktere by me bezne VHT aktivity pokrylo. Predstava nekterych pojistoven o "rizikovych" sportech je (nebo aspon byvala) celkem zoufala. Navic se obvykle o odjezdu rozhoduju na posledni chvili, specham a nemam cas resit jeste pojisteni.

@Mickie: v Italii jsem se svezl vrtulnikem dvakrat a ani jednou jsem nic neplatil. Zachranarum stacila karticka AV, v nemocnici si v prvnim pripade vzali EU karticku zdravotniho pojisteni a tim to bylo vyreseno, v druhem prinesli ucet na neco pres 300 Euro a po predlozeni karticky rekli, ze nic platit nemusim. To bylo prave v Dolomitech, vloni v prosinci. Pozdeji sice prisli jeste s nejakou byrokracii, ale to jde na vrub klasickeho italskeho bordelu. Popsal jsem to o par prispevku vyse.

Jinak ma samozrejme pravdu i apuka, kdyz skoncis v soukrome nemocnici, tak to bude jine. Kdyz jsem posledne telefonoval s AV (teda s jejich pojistovnou), tak jedna z prvnich veci, co je zajimala, bylo prave tohle. S tim, ze jestli je soukroma, tak at jim predam doktora, ze s nim placeni vyridi.

Tohle je ale podstatne: musis byt schopen se s AV domluvit po telefonu. Umi nemecky nebo anglicky, cesky ne. Mluvi srozumetelne a snazi se. Jestli se dokazes domluvit po Evrope (mimo UK), tak se s nima domluvis taky.

apuka píše:Kdyz nerozumim dobre mistni reci, tak v pripojisteni mam asistencni sluzbu v cestine, ktera mi pomuze jak s tlumocenim u doktora, tak i s vybavenim potrebnych veci, napriklad prevozu sanitkou

Tohle bych teda chtel videt v praxi :D Zkousel jsi to nekdy? Jako ze si s doktorem budes porad prehazovat telefon? V situaci, kdy se treba nemuzes (nebo nesmis) hybat?

Prevoz sanitkou stejne resi pojistovna, musis se domluvit s ni. U mne to tak poprve bylo, vsechno zaridili sami a pak jen zavolali, kdy mam cekat sanitku.

V mem pripade prvni doktor, co mi sadroval kotnik, anglicky neumel vubec. Par slov umela jedna sestra. Presto jsme se celkem bez problemu domluvili. Kdyz se chce a kdyz obe strany maji mozek... :) V druhem pripade jsem mluvil s nekolika doktory a kupodivu vsichni anglicky umeli. Sestry tak napul. Na zapade maji holt bliz zabozroutum a ti anglictinu neradi. V obou pripadech ale hral dost podstatnou roli pristup k pacientum. Pro nasince az sokujici, s takovou vstricnosti a prijemnym chovanim se u nas setkas malokdy. Naopak, z predstavy, ze jsem v podobne situaci v roli cizince u nas, mne jima hruza.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2017 18:39

mike píše:Tohle bych teda chtel videt v praxi :D Zkousel jsi to nekdy?
To myslis, ze bych se kvuli tomu zkouseni se nechal polozrakvit? Priznavam se, tohle me jeste nenapadlo. Radeji se vsemozne snazim takovemu zkouseni vyhnout a proto si trochu davam bacha, kam jdu a co delam.

Ale pry to v praxi (u nekterych pojistoven) docela funguje. Nejde o zadne prehazovani telefonu, vis existuje neco, co se nazyva hlasity odposlech :wink:. A klidne tam muze zavolat doktor, nemusis Ty ze sveho mobilu (co kdybys jej ztratil/rozbil?).
Ted vazne: dulezite je to v situacich, kdy jsi ponekud v soku a mozek funguje mnohem pomaleji a muzes mit problem s porozumenim toho, co bys jinak normalne rozumel, jeste vice odpovidat. A dalsi situace je, kdyz se doktor potrebuje dozvedet nejake veci, casto i odbornejsi, napr. jake jsi predelal nemoci, na co jsi alergicky, ale i o Tvojich pocitech (samozrejme tykajici se tela a organizmu, ne napr. nastvanosti kvuli nedobyti vrcholu a pod), ktere mohou vypovidat o problemech, ktere se jinak tezko pristrojove diagnostikuji a na cemz muze zaviset spravna volba lecby, nekdy dokonce az tak, ze spatne zvolena Te muze ohrozit vice nez samotny problem.
Ty sve pripady beres jako etalon (pro sebe), ale spise se jedna o stavy, kdyz muzes mit nejake tezko odhadnutelne vnitrna zraneni nebo napr. problemy s hlavou (uraz, silny otres mozku, atd.), kdy taky muze nastat situaco, jak jsem popisoval u soku. A to i kdyz zvenci nemas zadne viditelne zraneni - napriklad najednou nekde uprostred lehke stezky upadnes na nejakou dobu do bezvedomi a pote poradne nebudes o sobe vedet - a pricina bude ve vnitrnim zraneni nebo zraneni hlavy hoc i nekolik dnu predtim, kdy sis to "ani nevsiml", proste se to zdalo banalni, nic se nerozbilo, tak bylo vsechno v poradku.
Na strane asistencni sluzby by mel sedet nekdo, kdo je i zdravotne vzdelany a muze i sam "pomahat" (mysleno spise Tobe jako primo doktorovi, krome informaci). Navyse pro mne nezanedbatelny prinos asistencni sluzby muze byt, ze mohou konktaktovat pribuzne a ani u toho nemusim byt ja (jsou na ture mimo dosah GSM, oni se je budou snazit kontaktovat, i kdyz ja budem nekolik dnu v umelem spanku po operaci.

Jednoduse receno - za nejakych 40-50 korun denne mi to za toto vsechno stoji, i kdyz nepocitam s tim, ze sluzby budu muset pouzit. Jasne ze jinemu to za ty penize nebo vynalozenych par minut na uzavreni smlouvy pres net stat nemusi. Jsme ruzni a mame ruzne priority (a taky jsme Cesi, Slovaci a pod, co si casto rikaji, mne se nic nestane...). Ja jsem jen povazoval za dobre upresnit, ze ne vzdy je to tak jako pickard (nebo po svych zkusenostech i Ty) jsi psal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » čtv srp 3, 2017 18:53

apuka píše:Nejde o zadne prehazovani telefonu, vis existuje neco, co se nazyva hlasity odposlech

Vim, pouzivali jsme to v praci na telekonference ;-) Bylo to za trest. Kdyz jsem rozumel polovine, tak jsem byl rad. Casto se nechytali ani ti nejlip jazykove nadani. A to jsme nemeli mobil, ale profi zarizeni k tomu urcene.

apuka píše:Ty sve pripady beres jako etalon (pro sebe), ale spise se jedna o stavy, kdyz muzes mit nejake tezko odhadnutelne vnitrna zraneni

To byl muj druhy pripad. Mel jsem nekolik hodin zakazano se hybat, nez mne celeho prorentgenovali a proultrazvukovali.

apuka píše:nebo napr. problemy s hlavou (uraz, silny otres mozku, atd.), kdy taky muze nastat situaco, jak jsem popisoval u soku.

Furt mi prijde jednodussi ukazat prstem, kde je problem, nez to resit s nekym, kdo te nikdy nevidel, pres telefon. No a kdyz ani toho nejsi schopen, tak je ti stejne houby platny.

apuka píše:Navyse pro mne nezanedbatelny prinos asistencni sluzby muze byt, ze mohou konktaktovat pribuzne a ani u toho nemusim byt ja (jsou na ture mimo dosah GSM, oni se je budou snazit kontaktovat, i kdyz ja budem nekolik dnu v umelem spanku po operaci.

To snad ale umi i AV, ne?

apuka píše:Jednoduse receno - za nejakych 40-50 korun denne mi to za toto vsechno stoji

Ktera konkretni pojistka? Nic proti, mne odrazuje hlavne to, ze maji naprosto neprehledne podminky a ze bych pod ne stejne nakonec nespadal. U AV je to celkem jednoduche a jasne, akorat mne nastvali s tou zmenou u prevozu :? (viz diskuse nekde vys)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2017 19:24

mike píše:Ktera konkretni pojistka?
Napriklad AXA "jakoby" od Prazske Plynarenske (50% sleva, ale to v lete casto ma AXA i jen tak na svych strankach). Vloni mely slevu 60%... Vyberes si z moznosti, ktere pojisteni chces (co obsahuje a jake ma limity), pridas rizikove sporty (+100%) a je to.
Jejich obrovska vyhoda je, ze v rizikovych sportech je zahrnuta "turistika nebo treking se stupněm obtížnosti vyšším než 2UIAA s použitím pomůcek odpovídajících stanovené obtížnosti a/nebo pohyb v nadmořské výšce nad 3 500 m n.m.", "via ferrata stupně obtížnosti B až E", dokonce i "horolezectví a všechny druhy lezení" ( :shock: ) a maji to tak jasne vyjmenovane na rozdil od jinych pojistoven, ktere rizikove sporty docela omezuji. Mimochodem, pokud nekdo chodi po znacenych cestach a do 2UIAA, do 3500mnm, tak to ma v zakladnim pojisteni.
Jasne, celkove pojistne podminky nejsou o moc jine nez jinde, ponekud slozite a tezko plne srozumitelne, ale nejsou tam (resp. jsem nenasel) zadne pro mne neprijemne vyluky a vytacky. Si volim stredni cestu, limit 5 mil.
mike píše:Furt mi prijde jednodussi ukazat prstem, kde je problem, nez to resit s nekym, kdo te nikdy nevidel, pres telefon.
Jo jasne, vetsinou jo, ale zeptej se doktoru na urazovkach, jak je nekdy dulezite co nejvice specifikovat nejenom kde Te boli, ale jak to boli, jak to citis, atd. A to prstem neudelas...

Tvuj postoj k hlasitemu odposlechu je dany nekvalitnym zarizenim, resp. nekvalitni linkou. Ver mi, ze i relativne jednoduche (ale poloprofesionalni) zarizeni na IP telefon dokaze fungovat mnohem lepe nez klasicky telefon nebo mobil na uchu. Funguji uz asi sedmym rokem ve firmach, kde se taky praktikovali telekonference pres hlasity odposlech a fungovalo to faj i kdyz mluvili lidi z ruznych koutu Cech, Finska, Svedska, Nemecka, Danska, Rumunska, Anglie, Indie, Thajska, USA. Nezavisle na tom, jestli se pripojovali pres firemni IP telefonii headsetem nebo z domu pres svuj hlasity notebook nebo mobilem, obcas i z auta nebo vlaku. Dokonce i vetsina mobilu ma velice kvalitni vlastni hlasity odposlech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » čtv srp 3, 2017 21:41

To nevypada na prvni pohled spatne... Jak to maji s repatriaci? V tom mem lonskem pripade (jedna noc v nemocnici a zadne vetsi zraneni, ale potlucene cele telo) by ji zajistili nebo ne?

apuka píše:Jo jasne, vetsinou jo, ale zeptej se doktoru na urazovkach, jak je nekdy dulezite co nejvice specifikovat nejenom kde Te boli, ale jak to boli, jak to citis, atd. A to prstem neudelas...

Doktori na urazovkach resi i uplne nekomunikujici pacienty. Doktor to muze prohmatat a sledovat pacientovy reakce (Pacient vyskocil do stropu? Tak to asi boli ;-)) Jasne, ze cim vic informaci, tim lip, ale proste se da i bez Cecha na telefonu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 18:50

Neni to presne k tematu, ale docela to souvisi.

Se snad zacnu bat letat vrtulnikem: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=1410 ... l_vrtulnik :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Alpenverein - pojištění

Příspěvekod apuka » pát srp 4, 2017 21:10

mike píše:Doktori na urazovkach resi i uplne nekomunikujici pacienty.
A jeste Ty mi vycitas casto, ze relativizuju... :twisted:
Evidentne nevis o problematice nic. Ano, resi a urcuji diagnozu. Ale neni nikomu jedno, jestli bude spravna rekneme ze 60% nebo po vyjasneni veci, ktere "bez reci" nedokaze zjistit 80%. A fakt to neni pripad jak u Tebe, ze te preultrazvukujou a prerentgenujou, ale hlavne, kdyz mohou byt problemy, ktere ultrazvuk ani rentgen neukaze, dokonce ani pacientovi rekace pri dotecich, atd.

A jen abys nerekl, ze taky nevim, o cem mluvim, tak tchyne delala vrchni sestru nejakych 20 let na chirurgii v nemocnici na Slovensku, kde privazeli zranene z hor, z Tater, i vrtuli po zasahu HZS - byla to takova urazovka, protoze jeste nebyly specializovane pracoviste. A dost jsem se od ni dovedel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví