jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod bl0nd4k » ned črc 27, 2014 17:26

Ahoj,
Potřeboval bych poradit s výběrem čelovky s všestranným využitím, tak aby nepadala z hlavy při běhání a zároveň posloužila při hledání kontrol NOB, a dosvítila dostatečně daleko při sjezdu na běžkách a vydržela tedy v zimě chvíli...ideálně trochu odolná vodě a pádu. Dále trochu VHT, kolo, lezení, powerslidy... A původní představa byla kolem 1500kč.
Silva trail runner 2 ? Dokáže někam dosvítit? Či fenix hl25? Není příliš těžký na běhání?
Či co jiného byste doporučili? Led lenser h7.2?
Díky, Honza.
''Omnia mea mecum porto'' Bias of Priene
bl0nd4k
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 27, 2014 17:03

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Macik07 » úte črc 29, 2014 12:25

zkuste se podívat na http://www.tomiscz.cz/celovky/produkt/celovky-celovky-petzl-4894 třeba bude stačit. Je tedy určena pro práci ve výkopech, takže bude svítit asi docela dost, ale nemusela by být špatná. Na těchto stránkách jsme kupovali cca rok zpátky.
Macik07
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 29, 2014 11:58

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod bobo » úte črc 29, 2014 12:38

tak ako pri topankach a v podstate pri vsetkej vybave, poriadna univerzalna vec prakticky neexistuje...ak naozaj robis vsetky tie veci, co pises a mas na vybavu viac ako bezne naroky, tak budes tych celoviek potrebovat viac :)

ja momentalne pouzivam na behanie a bezne tury BD storm...ale na velke vzdialenosti alebo pri poziadavke na hladanie cesty mam LL HR7, ta vsak zase nie je na behanie...dokonaly univerzal podla mna zatial nie je....behacie celovky mas bud tintitka co nic nevazia, nic nevydrzia a nikam nedosvietia alebo riadne slehy s 3 pevnymi popruhmi, velkym vykonom, velkym dosvitom a velkou hmotnostou.....takze ja by som si urcil priority a vyberal podla toho.

btw. pracovne, odolne celovky od petzlu maju oproti ostatnym smiesnu vydrz...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod oodoow » úte črc 29, 2014 21:47

Noční OB neběhám, ale co jsem tak pochytil od známého, dostal jsem z toho dojem, že s čelovkou za 1500,- se tam moc chytat nebudeš. Lidi tam mají spíš čelovky od firem jako třeba Lupine, které jsou cenově někde úplně jinde a vedle nich jsou naše outdoorové čelovky jenom spíš takové malé světlušky. :wink:

Kdybys trochu přitlačil, můžeš si koupit silnej, malej, lehkej a odolnej armytek (podrobná recenze tady) anebo nějakou obdobu od zebralight.

a hlavně - na petzl zapomeň :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Janca92 » pon říj 6, 2014 22:05

Ahoj, já jsem si pro běh kupovala tuto NITECORE HC50 http://www.posvit_spamerovi_na_cestu_k_BANu.eu (edit vK :twisted: ) ... musím říct, že mi naprosto vyhovuje..nedělám s ní teda žádné další věci, které zmiňuješ, ale na běh je super :) Je odolná proto pádu i proti vodě..a cena zhruba odpovídá tvé představě..:)
Naposledy upravil vonkreuz dne pon říj 6, 2014 22:41, celkově upraveno 2
Důvod: Smazán přímý odkaz pro podezření z neplacené reklamy.
Janca92
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 6, 2014 21:49

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod bl0nd4k » úte úno 17, 2015 10:13

Ahoj, tak nakonec jsem s nákupem vyčkal až do vánoc a pořídil si fénix HL55.
Cena 1699 čelovka + baterie a nabíječka (li-ion 18650).
Po dvou měsích užívání jsem s touto volbou spokojen, čelovka nijak na hlavě nevadí ani při běžeckém lyžování ani při klasickém běhu. Dosvit je na běžky naprosto dostačující i při rychlé jízdě z kopce. Při běhu bohatě stačí druhá úroveň svícení ( ze 4).
Výdrž baterie vcelku odpovídá udávaným hodnotám (v zimě).
Díky za rady.
Honza
''Omnia mea mecum porto'' Bias of Priene
bl0nd4k
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned črc 27, 2014 17:03

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod bloesty » pon črc 18, 2016 12:02

Ahoj, take uvazuju o fénix HL55. Nechci ji primarne na beh, ale spis obecne na pohyb pesky, kolmo ci lyzmo za tmy (i v zime). Dalsi vyuziti bude svitit si pod ruce behem zdravotnicke prace v oblasti, kde elektrina spis nefunguje nez funguje.
V soucasnosti pouzivam nejakou par let starou mini Petzl, ktera je tak tragicka, ze je pro me snazsi se v noci privyknout na tmu nez si svitit na kolena touhletou hruzou. Nemluve o tom, ze mi nekolikrat malem zlomila nos a vydrz 3 AAA je bida.
Ocekavam hlavne ze bude dobre sedet nahlave, bude spolehliva a dlouho vydrzi.
U HL55 se obavam, ze bude padat, preci jen je dost tezka a cela vaha je vpředu.

Mate s ni jeste nekdo zkusenost? Event. byste mi doporucili nejakou v teto kategorii (klidne o trosku nizsi kategorie, nizsi hmnostnost, ale urcite chci pasek pres temeno hlavy)
Dik
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod TooMooX » pon črc 18, 2016 19:01

Tak doporučil bych Zebralight (39g) http://jdem.cz/caq2k3 ty mám doma dvě z toho jednu z roku 2012 a stále slouží na jedničku ! Jenže asi se ti nebude libit cena :D

Co třeba Skilhunt ? http://jdem.cz/caq2j6 Za takový peníz.... a vahově slušných 58 g. Minus u ni asi bude jen rozškalovaní vykonu... kdy bych si uměl představit více možnosti než turbo (a ještě časově omezené) pak polovinu a pak už jen skorobludičku a nic.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod bloesty » stř črc 20, 2016 8:21

Diky za tipy ;-). U te Zebry se mi zda, ze je jen na akumulator a nedaj se do ni dat klasicke baterky, coz nevim, jestli by mi nevadilo. Jeste jsem nasla jednu nevyhodu u te fenixacke HL55, asi nema pojistku proti nechtenemu zapnuti v batohu.
Asi mi nezbyde nic jineho nez jit nekam do obchodu a dukladne je prozkoumat in vivo. Dam pak vedet, co jsem koupila a jaka je.
bloesty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 7, 2014 18:06

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod oodoow » stř črc 20, 2016 8:30

@bloesty: U většiny fenixů a vlastně i u té zebry se pojištění proti zapnutí v batohu řeší tak, že se trochu povolí závit uzávěru baterky v čelovce, když to není úplně dotažené, tak se potom baterka nedotýká obou konců a nesvítí.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2016 17:38

Presne tak. Je potreba si na to zvyknout, ale svitici celovka v batohu cloveka obvykle rychle nauci ;-) Proste pri ukladani celovky do batohu zkontrolovat, jestli je povolena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod TooMooX » stř črc 20, 2016 20:33

Určitě se 18650 baterek neboj !!! Nic na obyč AA/AAA pořádně nesvití případně se rychle vybíje. U nás sice 18650 baterky stojí ranec, ale není až takový problem je koupit přímo v číně (poštovně zdarma :D ) a nabiječku tam koupíš za "nic"

Takové zelené Panasonic jsou i z číny kvalitní koupě. Např tyto http://jdem.cz/cas5a6 tj 2 kusy do 500kč vč nabíječky. Neporovnatelna kapacita/váha/cena oproti obyč baterkám. Navíc ty Lionky se ani sami ( při nepoužívaní) nevybíjejí !!! Vždy jednu nosím v batohu jako nahrádní. Stejně když dochází baterka tak si (alespoň) moje zebra přepíná do slabších řežímu... ale ty slabší režímy jsou stále ve 100kách lumenu :mrgreen: Takže není až takový problém klidně prosvitít skoro celou noc s 2 baterkami. Ono i různé powerbanky používají tyhle 18650 články takže se snad už stanou i běžne dostupné.
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Budulman » pát črc 22, 2016 15:02

A nebo vykuchat starou baterku z notebooku.
Budulman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned kvě 11, 2014 15:09

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod mike » pát črc 22, 2016 16:59

Pripadne si pocihat na nejakou Teslu :twisted:

Stare baterky z notebooku byvaji v takovem stavu, ze bys je na jednu noc potreboval vsechny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Greeen_day » sob pro 3, 2016 0:16

řeším podobný problém. Běh, turistika, běžky, chůze. Ideálně lehká, aby dobře seděla na hlavě, základní odolnost proti vodě/nárazu a pohrávám si s myšlenkou, jestli by nebylo zajímavé, kdyby byla možnost nabíjení přes USB, idealně i s možností užití LI-on podle potřeby. Cenově idealně do 1500 - 1800,- Doporučili by jste něco ?
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod wawrik » úte pro 6, 2016 9:37

Nemáte niekto tip na nejakú mrňavú červenú blikačku, ktorá sa dá pripnúť na oblečenie? Podmienka je nejaká poriadna batéria - CR123, AA-AAAA a podobné, čiže žiadne gombíkové.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Chmeld4 » úte pro 6, 2016 13:43

Hmm ... normálně bych řekl že nějakou klasiku zadní na kolo. Buď takovou co se dá za zaháknout na nějakej popruh nebo tu mini co se upevňuje gumičkou. ty první nejsou většinou mini ale mají klasické baterky. Ta druhá je mini, ale tam už se zase nevyhneš těm "gombíkum" :D
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 6, 2016 14:21

Na to jsem chtěl případně používat Black Diamond ION. Chtěl jsem jí jako záložní + má červené světlo, myslím i s blikáním.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod wawrik » úte pro 6, 2016 14:30

Ja mám predstavu niečo fakt maličké, ľahko a spoľahlivo pripnuteľné, bude to nosiť decko. Niečo ako Fenix HL05, ale nie na gombíkové batérie...
fenix.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod booze » úte pro 6, 2016 19:12

http://www.penta.cz/cz/reflexni-prvky/2 ... ka_cz-paid

Neco podobne dela uvex a prodavaji to v pracovnich odevech
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod Karin90 » ned pro 25, 2016 9:17

cauvec sportaci. Muzete mi dat nejaky vlastni recenze na celovky Led lenser? :lol:
Karin90
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 30, 2016 14:28

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod booze » ned led 8, 2017 10:12

wawrik píše:Nemáte niekto tip na nejakú mrňavú červenú blikačku, ktorá sa dá pripnúť na oblečenie? Podmienka je nejaká poriadna batéria - CR123, AA-AAAA a podobné, čiže žiadne gombíkové.

Co jsi nakonec koupil?
Nasel jsem Fenix CL05
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: jakou čelovku pro běh, NOB, běžky?

Příspěvekod wawrik » ned led 8, 2017 10:49

Nakoniec som kúpil ten Fenix HL05, lebo som to nutne potreboval, ale stále sa obzerám po niečom inom. Vadí mi typ batérie a fakt dementné UI.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Zpět na Světla a čelovky

cron