Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2016 20:18

mozna to nejsou ty stejny ale maj taky to zatepleni jako ty pansky tady
takze usuzuju, ze by mohli byt docela podobny.

Jen mi slo o tu tabulku, jestli po konzultaci tvoji realne velikosti kalhot by sis je vybral podle tabulky nebo ne.

Jo, taky me to stve, proc se nemuze vyrabet neco, co stoprocentne splni vsechny moje naroky rovnou?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2016 20:26

Jiny vnejsi material, ale membranu nemaji a zatepleni stejne... treba fungovat budou.

A ne, podle tabulky bych si nevybral. Z ni mi prave vysly 40, ktere byly nesmyslne velke. Pro 36, co mam, je v tabulce obvod pasu 89 - 92, pricemz realne mam 96 a jsou volne. Kdyz jsem je kupoval, tak jsem mel asi 102 a byly mi akorat. Takze tabulka pro mne dost mimo a jedine vyzkouset.

Protoze tve naroky se meni rychleji, nez staci vyrabet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2016 20:36

aha tak dik, takze to si jeste rozvazim, pokud bych podle tabulky vzala tu jejich jedinou skladovou 12tku tak v realu to bude aspon o dve cisla mensi zase #-o

malokdo vyrobi vubec neco, co by mi fakt vyhovovalo... sem tam si necham neco usit, co je realny treba jako odepinaci SS kalhoty, merino tricka a tak, ale tohle sou veci, ktery proste realne nikdo asi sit nebude nebo ne za tenhle peniz...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř lis 23, 2016 20:44

Jestli je to stejne, jako u panskeho, tak spis o dve cisla vetsi...

BTW, jeste minuly tyden byl TNF web pouzitelny a ted ho predelali na responsive design tim nejhorsim zpusobem :vom: Tj. minimum informaci na maximalni plose.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 23, 2016 20:48

jasne, myslela sem to tak jak ty pises. vanocni vecirek v praze timto ziskava naprosto jine atraktivity, kdyz se tam muzu jit podivat do obchodaku :-& :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2016 2:33

Vcera jsem vyzkousel TNF kalhoty poprve vylozene turisticky, do te doby jen na sneznice. Sel jsem pres Luzicke hory, jinudy, nez posledne, ale nakonec jsem priblizne ve stejnou dobu sedel na Luzi. Za tmy a v priblizne stejnych podminkach, mozna o stupen chladneji. Dole na nadrazi v Jedlove bylo -6, posledne -5, Luz je 250 m vys.

Nebe a dudy. Posledne jsem musel natahnout membranove kalhoty, aby mi neumrzla zadni cast tela, ted docela komfort. Cely den, akorat kolem poledne, kdyz svitilo slunce a byl jsem rozehraty z vlaku, mi bylo trochu tepleji, ale k preziti. Bylo tesne nad nulou a za nejakou dobu se to spravilo.

Takze dobry, ale nejake minusy prece jen maji. Tyhle konkretni kalhoty, ne obecne:
- nohavice nemaji stahovani ani integrovane navleky, takze jima unika teplo spodem a je trochu citit chlad. Nic zasadniho, ale dalo by se to vylepsit. Zajimave, ze na sneznicich jsem si toho nevsiml. Mozna to vytunim snurkou a stahovanim dole, cimz se zaroven vyresi hluboky snih.
- blbe usity rozkrok a od nej lehce odrena stehna zevnitr. Budu se tam muset mazat Century Riding kremem, spravit se to neda. Holt v TNF blbe navrhli strih, je to jasne od zacatku. Na sneznicich se mi to nestalo, ale tam za den neujdu pres 30 km a taky nejdu 10 hodin, to bych mohl umrit. Jak jsem uz psal, skoda, ze takove kalhoty nesije Ternua nebo Spyder, tam se strihem problemy nemam. Taky je to mozna trochu tim, ze v nahore je zevnitr tenky fleece misto sustaku, to je taky blbost.
- jak jsem zrovna zjistil, tak i s ksandama navic vazi 770 g #-o Na tele to nevadi, ale do batohu to neni malo...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » stř pro 21, 2016 23:41

Vy co máte ty DA Cascade Plus, jak moc jsou prodyšný a jak moc jsou teplý? Jako jestli se v nich dá jít rychleji do kopce bez zapaření a jestli třeba v -10 je potřeba si pod ně ještě něco vzít.
Potřebuju nějaké prodyšné, teplejší, strečové a aspoň trochu odolné gatě na skialpy. Zima už fakt přišla a v pertexových to nejde, to bych se uvrstvil. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod DAV » čtv pro 22, 2016 19:22

Honzo včil jsem si nechal udělat na míru od Atexu a jsem nad míru spokojen.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » čtv pro 22, 2016 23:46

Jako nějaké z těchto?
U všech píšou PU membrána, to je přesně to, co tam za žádnou cenu nechci.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod wawrik » pát pro 23, 2016 7:46

oodoow píše:Potřebuju nějaké prodyšné, teplejší, strečové a aspoň trochu odolné gatě na skialpy. Zima už fakt přišla a v pertexových to nejde, to bych se uvrstvil. :)
A tie windstopperové od Gore, čo si sa na ne pýtal, nevyhovujú?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pát pro 23, 2016 10:20

@wawrik: Ty tu nikde nemají, ani na žádném eshopu jsem je nenašel. Jinak bych je vyzkoušel, protože podle popisu by vyhovovaly skvěle.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod remy77 » pát pro 23, 2016 10:39

oodoow píše:Vy co máte ty DA Cascade Plus, jak moc jsou prodyšný a jak moc jsou teplý? Jako jestli se v nich dá jít rychleji do kopce bez zapaření a jestli třeba v -10 je potřeba si pod ně ještě něco vzít.
Potřebuju nějaké prodyšné, teplejší, strečové a aspoň trochu odolné gatě na skialpy. Zima už fakt přišla a v pertexových to nejde, to bych se uvrstvil. :)



Priedusne su dost, teple tak stredne. Cez vikend na hrebeni NT bolo okolo -2 s vetrom, ze lahsi clenovia vypravy mali co robit aby to ustali a bolo to na spodare pod Cascade. Ak nefuka, tak -10 bez spodkov by nemal byt problem, pri ficaku pod ne nieco treba, pretoze tym ze su z roznych materialov /napr. zadna strana kolien je priedusnejsia/ tak je citit chlad.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2016 16:09

remy77 píše:pri ficaku pod ne nieco treba, pretoze tym ze su z roznych materialov /napr. zadna strana kolien je priedusnejsia/ tak je citit chlad.

Takze zase predesignovane :roll: Poslete nekdo DA k Vanocum CDcko KISS, treba jim to konecne dojde ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pát pro 23, 2016 17:00

To je náhodou dobrý nápad, prodyšnější části jsou potřeba. Na zadní stranu kolen mi snad zima ještě nebyla.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát pro 23, 2016 17:11

Ne, to jen vypada jako dobry napad ;-) Kalhoty maji byt prodysne cele a cele stejne. Nevidim v tom problem, mam takovych nekolik. Zrovna ja si na prodysnost docela potrpim a u kalhot jsem s ni mel problem jen kdyz tam byla membrana. Silnejsi PA/Nylon je prodysny dost a zaroven vetruodolny, rozumny SS taky. Fakt neni duvod vymyslet kraviny a sesivat kalhoty z kousku ruznych latek. Leda kevlar dole se hodi, kvuli mackam.

Ale mne si nevsimej. Pripada mi jako kravina i ruzne zatepleni na bunde, strecove panely v podpazi jako megakravina atd ;-)

Aspon mas rozum s tou PU membranou, to je fakt zlo a vyrobce by mel byt odsouzen za poruseni zenevskych konvenci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mvaldo » pát pro 23, 2016 20:05

oodoow píše:@wawrik: Ty tu nikde nemají, ani na žádném eshopu jsem je nenašel. Jinak bych je vyzkoušel, protože podle popisu by vyhovovaly skvěle.

tuto? ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » pát pro 23, 2016 22:02

@mvaldo: Jo, to je přesně ono, akorát xxl, to by mi stačila jedna nohavice. ;)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod remy77 » pát pro 23, 2016 23:25

S tymi DA Cascade to nie je take zle. Rozdiel v priedusnosti dielov je, ale nie je nejak rapidna. Pri teplote nieco pod nulou a vetre cca 50-60 km/h je pocitovka cca -10 a islo to aj bez spodkov. Bolo to vsak tak na hrane.
Prijemne strecove, dobry strih. Celkovo spokojnost.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod DAV » sob pro 24, 2016 11:25

@oodoow, mám ty Zidane o nějakém PU zátěru tam není ani hláška, zepředu je zateplený no-wind a ze-zazadu zateplený elasťák. Na kole to funguje docela dobře, jediný problém jsem zaznamenal když mi fučí do zad potom cítím mírnou zimu, ale pokud je bezvětří tak vše funguje jak má. Pravda zatím jsem v těch kalhotech nejel nad 5 st. takže jsem se zatím nemohl moc zpotit. Jediné v čem byl problém byl střih, ale ten mi za 80,- upravili, nevím na jaké lidi šijí, ale podle jejich tabulek to budou nějaké hrozné žížalky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod oodoow » sob pro 24, 2016 15:45

@DAV: jako tyhle Zidan?
Atex píše:Použitá polyuretanová membrána má vynikající parametry: vodní sloupec - 8000 mm, prodyšnost 15000 g/m/24hodin. Složení: 94% polyester, 6% polyuretan.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » úte led 3, 2017 9:23

remy77 píše:S tymi DA Cascade to nie je take zle. Rozdiel v priedusnosti dielov je, ale nie je nejak rapidna. Pri teplote nieco pod nulou a vetre cca 50-60 km/h je pocitovka cca -10 a islo to aj bez spodkov. Bolo to vsak tak na hrane.
Prijemne strecove, dobry strih. Celkovo spokojnost.
Poznamka spise pro oodoowa: Ted v Tatrach syn mel nove Cascady, bylo 7-12/13 pod nulou, obcas foukalo vic, obcas min. Mel pod Cascadama spodky, dokonce dvoje, i kdyz ani jedny ne extra teple, docela se zapotil (nahore) pri slapani do kopce a na nohy mu byla docela zima. Proste Ty Cascady asi nejsou moc vhodne do teplout hloubeji pod nulou a hlavne ve vetru.
Ale jinak si je hooodne pochvaluje, co se tyce pohodli, vubec se v pase nesesouvaji ani pod batohem. (Az na to, ze uz si je od Vanoc stihl mirne proderavet mackama :twisted:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod vartik » pát led 6, 2017 9:37

Caute, mate niekto najaky tip na nohavice v ktorych by sa dalo dobre slapat (skialp, zimne tury) tzn stretchove a priedusne ale zaroven aby v nich nebola moc zima na zjazdovke (to poistim spodnou vrstvou samozrejme). Mne sa pacia Karpos Alagna plus ale su mimo moje financne moznosti...Dik za rady :)
vartik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 12, 2014 6:51

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 13:15

Fjallraven
Naposledy upravil FrantaKrajta dne sob čer 20, 2020 22:19, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte led 17, 2017 20:40

V pohode, klidne to muze byt tady, protoze ty opravdove temer neexistuji. Zkus si vlakno projit, tipu na prevlecne tu bylo vic. Na to, co pises, mi ale prijde vyhodnejsi peri. Na spani jednoznacne, na zastavky to asi bude nastejno, ale pomer vaha/vykon bude o dost lepsi. Nepotrebujes zadny odolny ani prodysny material, stacil by treba i Pertex Quantum.

BTW, opravdove zateplene kalhoty na chozeni maji jedno minus, jsou tezke, jako krava. Na tele to moc nevadi, jen to chce ksandy, ale v batohu se fakt pronesou. Takze si holt clovek musi vybrat, co vlastne chce. Bud odolne a tezke na chozeni nebo lehke prevlecne jen na zastavky a taboreni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod booze » úte led 17, 2017 21:00

OR Neoplume
RAB Photon
Marmot First Light Pant
ja bych sel do peri.
Jsem nejake videl v Patagonia ?nano puff? a skladnost byla boozi, jen nemely zip.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod slezacekm » úte led 17, 2017 21:46

FrantaKrajta píše:Snad se to hodi to tohodle vlakna. O vikendu jsme sli Orlicke na sneznicich, kalhoty Fjallraveny docela natuho navoskovane a pod nima nejake patnact let stare moirove spodky, i pres vitr a zimu krasne v pohode, stihaly i pres spoustu vosku pekne dychat. Jenze resim nejake prevlekove na delsi zastavky a na bivak. Merinove spodky jsou na mne vetsinou dost tesne, ale v ciste zateplene (softshell) kalhoty taky uplne nemusim, bud jsou na mne moc a na pochodu se v nich hodne potim, nebo zase zateplene malo (Mammuty uz nevim jake, reklamoval jsem je pred zimou kvuli utrzenemu druku a vratili prachy, uz ten model nebyl), nebo jsou lyzarske s membranou a mam nohy pri vyslapu jak ve vane.

šel jsem Orlické na sněžnicích dva týdny zpět a v noci na hřebeni -18. Měl jsem s sebou srab 2 spacáky (Viking300 + Cumulus MT700) spal jsem radši i v péřovce a péřových botičkách. Celou noc absolutně bez pocitu zimy. Při přípravě bivakování bych ale uvítal něco teplejšího na nohy. Měl jsem podvlíkačky a Klättermusen Gere (při chůzi paráda, při stání nic moc). Péřovku mám tak do ⅓ zadku a chladno mi je max zadek a stehna. Tudíž i docela zvažuju péřové kraťasy. Opět by se daly používat do spacáku, čímž by mi pro příště určitě odpadl Viking 300.
Mimochodem jaké kalhoty jsi měl?
Naposledy upravil mike dne úte led 17, 2017 22:25, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 22:39

slezacekm píše:šel jsem Orlické na sněžnicích dva týdny zpět a v noci na hřebeni -18.[...]


Tak podobne to vidim, ale mrznou mi vic nohy, takze spis cele kalhoty nez prevlecne spodky (ty dela myslim Tilak s umelym vlaknem). Ja sel ve voskovanych Fjallravenech a pod nima moiru, vyhovuji mi, neprofouknou a dychaly dost. A vlastne jinak docela podobne, dva perove spacaky celkem kilo peri a perove boticky (na ne nedam dopustit :) ) Ale zima na nohy mi byla klasicky pri prechodu z rezimu pochodu do rezimu pripravy bivaku.

Jinak diky i ostatnim za dalsi tipy, bohuzel vsechny zminovane jsou myslim stejne ci podobne jako ty Ketily od Tilaku, i vahou.

Peri by bylo nejlepsi (i na spani, a nekdy by odpadl vnitrni tenky spacak takze by se vaha tech kalhot zase usetrila na nem), ale nevidel jsem bohuzel zadne perove prevlecne krome tech expedicnich s membranou od SJ pripadne Malachowski, coz je pro mne zbytecne a drahe. Takze asi vyhraje umelina, nejspis Tilak. Po vikendu mozna poreferuji, ma byt pekna kosa :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » stř led 18, 2017 14:07

FrantaKrajta píše:Jeste nejake dalsi varianty?

já to tedy řeším tím, že při větším mrazu mám na sobě spodky polartec power stretch (pod kalhotama), do cca -25°C žádný problém, a to i naspaní, nevím proč bych měl v batohu tahat zateplené kalhoty, dle mně je to zbytečná váha v batohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod wawrik » stř led 18, 2017 14:43

To máš hodne zaujímavú termoreguláciu, keď máš pri -25 °C oblečené rovnaké veci v aktívnom pohybe aj pri oddychu okolo stanu...

FrantaKrajta: Ak sa náhodou niekedy chystáš do Ázie, páperové gate, ktoré sa dajú nosiť ako prevlečené, sú tam na každom (horskom) rohu a za babku. Tak od 25-50 €, podľa toho, aké teplé a vychytané chceš.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » stř led 18, 2017 16:19

na nohách do cca -25°C mi tedy PWS stáčí (na tom membránové kalhoty), u mně je teplotní rozsah PWS cca 20°C, a že má PWS skvělou prodyšnost při chůzi snad ani nemusím psát, ale nahoře musím mít při táboření při tak nízkých teplotách na PWS ještě péřovou bundu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení