Klasické celokožené pohory

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod kracvo » čtv lis 3, 2016 20:26

Já mám ty perfekty také popraskané, uplně stejně, teda po cca 6 letech, ale už se to nezhoršuje, zůstalo to tak. Spíše mám stále problémy se švy na patách, jednou jsem to reklamoval (peklo s prodejnou Meindl v Praze - viz. výše), ale teď se mi ty švy drolí zas. Znovu bych do perfektů už asi nešel, nepřijde mi to tak super kvalita, asi bych zkusil něco jiného, i když pohodlí je super. A ta váha, nějak jsem za těch 6 let zestárnul, možná i tou vahou bot... :oops:
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » stř lis 9, 2016 12:15

Bol som pobehat po obchodoch a jedine co ma zaujalo boli Meindl Badile.
Obrázek
Máte ich? Sú dobré?
Na prvý pohľad vypadali dobre.
Dík
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř lis 9, 2016 12:29

to nejsou klasické celokožené pohory, mají zevnitř z části hadroví jazyk, i jeho strany, a ještě k tomu jsou ze špatné kůže nubuk, lepší a levnější jsou třeba Dallapè nebo Garmisch
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv lis 10, 2016 7:28

Díky za info... práve preto som sa pýtal. Kolko stoja tie Garmisch? Nikde neviem nájst ceny.
Napr. ANTEO COCOA, PIONEER ANF. BAJO, EVEREST D.BROWN.
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Příspěvekod zonn » čtv lis 10, 2016 8:34

Anteo jsou ted Marone 520, stoji do 2. tis., Pioneer do 3. tis.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv lis 10, 2016 19:46

to su dobre ceny....
Daju sa kupit aj na slovensku niekde? nejako to neviem najst

A k tým Dalape, ktorý model odporúčaš?
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » čtv lis 10, 2016 20:19

- kde se dají na Slovensku koupit Garmisch boty nevím, snad ti poradí domorodci
- a co koupit od Dalape záleží na tom co chceš za boty, Dalape děla hodně kvalitní boty, o botách Dalape je na OF celkem dost napsáno, a nebo si můžeš nejenom o těchto klasikách něco přečíst na Festovní věci
- úplně jsem zapomněl na kvalitní Slovenské klasiky Makara
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv lis 10, 2016 20:24

tak chcel by som také, aby mi vydrzali dlho. Na turistiku, aj zimnu. Niesom ziadny horolezec.
Nie že po roku sa koza prederie a mozem ich zahodit.
Najviac sa mi pozdavaju tie Dallape... Len ktory model neviem. Kludne by som aj s tej hrubej koze, ale neviem ci to este robia.
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod @Martin@ » sob pro 3, 2016 15:00

iggi, přečti si všechny příspěvky v několika posledních stránkách tohoto vlákna a věř, že nalezneš odpovědi, které hledáš. Lze také hledat dle klíčových slov,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 10, 2016 21:01

Je tu někdo, kdo má zkušenost s celokoženými botami Hanwag s dvojitým šitím?
Jak už jsem psal ve vlákně o botách Makara... "Muj táta ještě před 4 roky nosil origo Popradky z roku 1981 s vnitřní plstěnou botičkou. A jedině proto, že se mu stářím zvětšila/rozjela noha už je nenosí. A to je posledních 10 let nosil vždy celou zimu, každý den v marastu na farmě a stájích." Poslední 4 roky hodně intenzivně a v ageresivním prostředí nosil Lowa Ranger GTX (už sehnané jako mírně nošené) a ty už pomalu umírají.
Proto mu chci koupit spíše měkčí, ale celokožené Hanwagy, protože mám prostě Hanwag rád a jsou pro mně nejdostupnější.
Nejvíc mně zaujaly modely
Bergler, ale nelíbí se mi, že je z nubuku.
A podle střihu asi jeho varianta z jačí kuže Tashi, která by měla být odolnější a životnější.
Nejvíc mně zaujal model Grünten, kde se mi líbí, že je to full grain leather. Čtvrté očko od špičky je chycené v těle svršku a ne na dalším našitém kusu kuže. Také to, že bota má jen 7 oček a tedy bude trošku nižší a bude snad pohodlnější na běžnější nošení.

Babo raď. :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » ned pro 11, 2016 17:28

Bergler s nubuk kůže bych nekupoval, a když koupíš Tashi nebo Grünten, tak to bude cca stejný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod nebulus » úte pro 13, 2016 8:00

nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » úte pro 13, 2016 9:09

Už jsem objednal Grünten, barva marone, tak se těším, jak a kdy dojde. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » pát pro 16, 2016 11:29

Boty mám v rukách. Fotky dodám později.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 17, 2016 17:43

Fotky zde.
Velikost jsem vybral jednoduše. Délka chodidla 283mm, zaokrohleno na 28.5.mondo, trochu rezerva a je z toho 10.5UK. Sedí super a jsou i pohodlné. Zpracování výborné bez chyb. Made in Germany. Mírné zklamání je z jazyka. Celý jazyk je z měkčí kůže na středu s výstelkou, ale mezi tímto středem a tělem boty je jen jedna vrstva oné měkčí kůže. Na obou stranách pruh cca 3cm. Takže v tomto místě to bude chtít výraznější impregnaci.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod slezacekm » sob pro 17, 2016 18:36

zajima me ta tva volba velikosti. chodidlo mas cca 28,5 cm a mondo UK 10,5 by melo byt 30 cm. podobny prepocet pouzivas pokazde kdyz kupujes pres net a nemas moznost vyzkouset? vychazi ti to?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 17, 2016 18:52

Vychází mi to takto u Hanwagu. Minulý rok zimní městské (lehko turistické) Canto Mid GTX, teď tyhle Grünten. U LaSportivy zase vím, že potrebuju 46EU, at už běhačky nebo turistické.

Edit: 10,5UK je myslím 292mondo, ne 300. To by bylo 11.5UK. Což by bylo příliš.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » sob pro 17, 2016 20:15

moc pěkný, i když já bych si raději koupil něco od Dallapè, a ještě bych ušetří ňákou tisícovku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod @Martin@ » pát pro 30, 2016 2:39

Přesně jak píše fps! Dallapé (např. Ortles) jsou podle mě i lepší kvality a skoro za polovinu ceny. Ale kdo chce kam,...
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » stř led 11, 2017 9:57

Ako na veľkosť tých Dallapé?
napr. Ortles.
Mám si zmerať nohu a poslať im alebo?
Máte skúsenosti?
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř led 11, 2017 10:10

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » čtv led 12, 2017 12:54

Super rada, jeden píše o pol čísla väčšie, jeden presný opak :)
Inak v polsku nešijú nejaké také boty ako sú Makary alebo Dallappe?
Lebo na trhoch majú samé výrobky z kože.
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv led 12, 2017 14:59

iggi píše:Super rada, jeden píše o pol čísla väčšie, jeden presný opa
No a co cekas, ze kdyz jeste jednou napisou svoje zkusenosti, tak budou psat neco jineho??? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod iggi » pát led 13, 2017 8:30

každý ich tu odporúča, ale nik ich nemá? Divné
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod RUMcajs » pát led 13, 2017 9:04

vonkreuz píše:Boty mám v rukách. Fotky dodám později.


Nevadi ti ze nemaji gumovou obsazku?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod LukasHE » stř led 18, 2017 11:10

Máte někdo nějakou praktickou a ideálně delší zkušenost s kůží z jaka? Moje starý pohorky Garmont Tower Lite jsou zralý na vyhození (propouští vodu, kůže ve švech začíná praskat, GTX je po smrti), tak řeším čím (a jestli vlastně vůbec) je nahradit. Kromě toho mam ještě starý Meindl Badile na zimu a výlety se psy po lese - kupoval sem je před lety větší do sněhu a na sněžnice, takže s dvěma silnějšíma ponožkama ok, ale na léto bych asi potřeboval tak o půl/celé čísla menší. Letos sem na nich nechal vyměnit podrážku a být o něco menší a mít gumovou obsázku, tak to asi neřeším (ještě vyzkouším na nějakou akci, než bych koupil náhradu za Garmonty). Každopádně bych asi šel do celokožených (na dlouhé treky bez možnosti usušení to po narození dítěte na pár let nevypadá) co vydrží. A celkem mě zaujaly Hanwag Lhasa. Sice dražší, ale pokud vydrží a budu jen měnit podrážky, tak jsem ochotný zaplatit. Jinak určitě kategorie B na chození na lehko. Naše hory, nějaký nižší Alpy bez maček apod. Díky
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » stř led 18, 2017 11:48

osobní zkušenosti nemám, ale kůže z Jaka bude určitě lepší než nubuk nebo semiš, a jestli chceš aby kožené boty co nejdéle vydrželi, tak si pořiď klasiky z Full Grain kůže, třeba něco od Dallapé
LukasHE píše:takže s dvěma ponožkama ok, ale na léto bych asi potřeboval tak o půl/celé čísla menší

já používám i v letě v +35°C dvoje silné ponožky, a je to v mnoha směrech o hodně lepší než jen jedny, ale vnitřní ponožka musí být CoolMax, na OF je toho o celoročním používání dvou ponožek docela dost, takže stačí jen hledat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod LukasHE » stř led 18, 2017 12:06

JJ já jsem se taky naučil nosit do celokožených bot dvoje ponožky - specielně do sněhu. Rád vyrážim na hory fotit a když pak člověk někde stojí, tak se hodí být v teple a suchu. I proto sem psal, že ty Badile zkusim vzít ven až bude teplo, jestli by náhodou nestačili i na léto a já ušetřil za druhé boty (stejně teď bude většina akcí na lehko a rychle s nízkýma pohorkama). Ale osobně se trochu bojim, že jak nemají obsázku, tak je v lese mezi větvema nebo někde na skalách dost rychle zlikviduju. Jako boty na zimu jsou po 5 letech v perfektním stavu (i dle výrobce, kam sem je posílal na rekonstrukci). Mažu akorát Meindl Waxem (tim měkym s lanolinem).

Jinak na Dallape jsem koukal po pročtení fóra, ale nemam je kde vyzkoušet (a bohužel mam asi blbě rozšláplou nohu, jak sem dřív hodně běhal) a spousta bot mi neni. Třeba Garmonty, tzn. taky itálie, mi sou úzký/nízky. Naopak Meindl mi celkem sedí. Jinak se pohybuju ČR/Německo a nikde sem nenašel možnost je vyzkoušet. Btw. FullGrain v kombinaci s B-podrážkou (mam ca 72kg a chodim na lehko) sem taky nikde moc neviděl.

Jinak u toho jaka sem si myslel, že by to měla být full-grain (http://www.hanwag.de/lhasa), jen nevim z čeho jsou ty nekoženě vypadající části a jak je vyřešený jazyk. U nás moc k vidění nejsou, ale příští týden an ně chci kouknout v Německu (budu tam asi kupovat nízký boty, co taky nemam).
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2017 8:03

fps píše:já používám i v letě v +35°C dvoje silné ponožky, a je to v mnoha směrech o hodně lepší než jen jedny, ale vnitřní ponožka musí být CoolMax
Nepsal jsi nahodou nekolikrat, ze nosis vnitrni BD Trekker a na to BD Summity? Nejsem si s tim plne jisty ale nejak to ma s Tebou takto spojene.

Jinak ja taky doporucuji system dvou ponozek, ale myslim si, ze u ne moc potivych lidi bude dobre fungovat napr. i vyse popsana kombinace, tj. trocha min hruba vlnena a na tom hruba vlnena. Jo, vlastne za socaku se nosily do Gerlachovek hrube vlnene podkolenky a na to nizsi hrube vlnene (co se prodavali hlavne bile na telocvik do skol). A fungovalo to velice dobre. Mimochodem, v Alpach jsem v lete casto videl takovou kombinaci nosit mistni horske vudce a jeste casteji mistni farmare pri obhospodarovani svych poli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod LukasHE » čtv led 19, 2017 12:32

Mě tu kombinaci dvou ponožek kdysi poradil místní horský vůdce v Alpách (Německo) a od té doby na ni nenechám v kožených pohorkách "do chladu" (tzn. Badile) dopustit. Jen jsem teda nenosil vnitřní coolmax, ale tenké merino a na to tlustou vlnu/merino. Každopádně co sem to zkoušel v létě do GTX Garmontů (semiš/látka/GTX), tak se to moc nedalo a hrozně sem se potil.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

PředchozíDalší

Zpět na Boty