Husa vs. Kachna

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Husa vs. Kachna

Příspěvekod pavell1 » stř pro 14, 2016 15:35

Zdravím,

má někdo reálnou zkušenost se spacáky s náplní z husího a kachního peří? Pozná uživatel skutečně nějaký rozdíl? Např. RIMO 600 vs. Viking 600.

Lze ohledat, že kachní peří má nižší loft a obecně není tak kvalitní náplní. Dále je uváděn zápach,ale to dle mého názoru je naprosto irelevantní.

Pocítí uživatel skutečně nějaký rozdíl při srovnání spacáků Viking a RIMO, které mají stejní množství náplně i stejný uváděný LOFT ( 600 cuin).

Velice děkuji za sdílení zkušeností.
pavell1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2016 9:49

Re: Husa vs. Kachna

Příspěvekod Prenos » stř pro 14, 2016 19:21

aho je to jak pises z husího peri muzes mit vetsi loft resp. cuin. Z kachniho se dostanes asi "jenom" na tech 600 cuin. Repsektive pokud chces vic nez 600 cuin tak uz je to z husiho.

Takze kdyz vemes 600 cuin z kachniho nebo 600 cuin husiho, je to stejny. Proste je to porad 600 cuin.

Mam Vikinga z kachniho peri a zadnej zapach jsem nezaznamenal. Vse ok.
Na netu a mezi lidma koluje ze kachni je nekvalitni, ale podle me je to nedorozumeni, protoze jde jenom o to ze z kachniho proste neudelas ty velke hodnoty cuin.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Husa vs. Kachna

Příspěvekod scinkk » stř pro 14, 2016 19:25

Jeee ja se tesil na nove tlachaci gatro tema a zas ty nudne spacaky, hanba :) (smajlik je tam proto, ze jsem byl upozornen, ze bez nich vychyluji vesmir z rovnovahy)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Husa vs. Kachna

Příspěvekod slezacekm » stř pro 14, 2016 19:35

zajimave tema. vlastne by me to taky docela zajimalo. vsude na netu se udava, ze kachna ma mensi trvanlivost v radu let, ma mensi plnivost a smrdi. mam doma jak kachnu, tak husu (kazde ve spacaku s jinym mnozstvim peri a rozdilnym cuin). ani jeden spacak mi nesmrdi.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Husa vs. Kachna

Příspěvekod scinkk » stř pro 14, 2016 19:43

Hadam, ze kazde peri se da ruzne chemicky a mechanicky cistit, ruzni vyrobci, ruzne zdroje, ruzne zpracovani, prepdokladam, ze smradlavost neni pravidlem :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Husa vs. Kachna

Příspěvekod pavell1 » stř pro 14, 2016 21:18

Slečna v Hanibalu mi při srovnávání spacáku RIMO a VIking řekla, že její RIMO prý velmi brzy ztratil svůj původní loft. Oproti tomu Viking stále drží. Kachní má loft údajně stabilnější.
Bohužel Viking prý zase více trpí na únik peří kvůli tenčí svrchní tkanině.

Může mi toto nějaký uživatel těchto spacáků potvrdit či vyvrátit?
pavell1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 14, 2016 9:49

Re: Husa vs. Kachna

Příspěvekod Prenos » stř pro 14, 2016 21:59

Mam Viking 900 a rozhodne nesmrdi a peri z nej neleze, samozrejme se obcas pericka objevi ale to je uplne zanedbatelny.
Podle me jsou to oba dost podobné spacaky a chybu neudelas, takze já bral tenkrát vikinga protoze byl asi za ctyri tisice. Nevim kolik stoji dnes.
Zkus jeste kouknout na ty Cumulus, a taky si tu nekdo pochvaloval pani co sije spacaky na prani: http://www.spacaky-kwak.cz
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47


Zpět na Spacáky a karimatky