výměna podrážek

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 18:51

Njn, svec u nas na sidlisti je dobry, spravil mi boty i batohy a nic oskliveho jim neprovedl. Na rozdil od "vysoce odborne" firmy Resday, kde mi boty zdeformovali a bylo tu vic nepeknych pripadu.

Nechci te strasit... ;-) Hlavne nenechavej prostor ve spicce pri chozeni, jinak se to tam zase propadne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon pro 5, 2016 19:30

No právě, jsem si to o tomhle doteď myslela taky. I proto, že s tím, co si nevěděl rady mě kdysi poslal právě do Restday ... Tam jsem to nakonec nedávala, protože ty boty už za to nestály, takže s nimi vlastní zkušenost nemám. O těch několika dost špatných tady ale vím.

Při chození tam mám nohu :) On to asi není úplně stejný případ, jak je Tvoje zkušenost, ona se ve špičce bota nepropadla místně jako taková, ale tím, že se celá bota značně rošířila, tak se právě ve špičce, což je kritické místo, bota snížila a už mi tlačila na nárt a prsty.
Ale zatím byly boty pokaždé na nohou jen pár hodin denně, je možný, že se to při celodenním pochodu bude chovat hůř. Ještě mě trochu straší použití maček a hlavně sněžnic, které vlastně budou napomáhat zpětné deformaci :((

No, a ještě horší je, že se mi zdá, že se lehce začíná hýbat a asi tedy i odlepovat špička na druhé botě - a takový byl přesně začátek u té rozlepené #-o Teď už vůbec nevím, kam to dát spravit, pokud se to rozlepí. Asi bych se ho zašla optat, jestli si někde nemůže sehnat menší kopyto, protože mám obavy, že právě v Restday by to mohlo dopadnout podobně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 19:39

Aspon budes mit obe boty stejne :twisted: Se dalo cekat, ze to udelaji obe +/- zaroven...

Jo tak, takze ty myslis, ze tam narval siroke kopyto a tim tu botu roztahnul? Tak to by nemuselo byt az tak spatne, u mne byla kuze ve spicce prohnuta dovnitr a jak jednou povoli, tak ma tendenci se tam prohybat znovu. Ukaz mu, co provedl predtim a tluc ho botou do hlavy tak dlouho, nez slibi, ze to podruhe neudela ;-)

Macek a sneznic bych se nebal, u obou mas slusne vazani, ktere by to delat nemelo. Netlaci na botu shora, ale zepredu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon pro 5, 2016 20:13

Nejsi první, kdo mi to říká :wink: Ale nemusím mít všechno, ta původní užší verze je mnohem lepší, však proto jsem si ty boty koupila. I když teď už je to jedno. Čekat se to dalo, ale dokud to drží, tak to strhávat nechtěl.

Jak jinak by se mu to podařilo docílit?
Jsem mu druhou, neroztaženou, ukazovala, když jsem tam botu nesla, ale vůbec ho to nevyvedlo z míry ...

Zrovna u sněžnic mi vázání zvrchu na botu po stažení tlačí, takže tam obavu mám, mačky by měly být snad ok, uvidím.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 20:55

sobb píše:Jak jinak by se mu to podařilo docílit?

Tlakem shora, ale to by asi dopadlo hur.

sobb píše:Jsem mu druhou, neroztaženou, ukazovala, když jsem tam botu nesla, ale vůbec ho to nevyvedlo z míry ...

Priste si vem uctenku od bot a vytistenou pasaz zakona o odpovednosti za skody, to ho uz mozna z miry vyvede :twisted:

sobb píše:Zrovna u sněžnic mi vázání zvrchu na botu po stažení tlačí, takže tam obavu mám, mačky by měly být snad ok, uvidím.

Mas stejne, jako ja, a mne to boty shora nedeformuje. Ani ty, u kterych jsem tu spicku promacknul a tam jsem si musel davat bacha. Pomaha tomu, ze bota se na sneznicich neprohyba, takze spicka nema tendenci se zmacknout dolu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon pro 5, 2016 21:11

tlakem by to vypadalo jinak, jak jsem psala, ta bota je roztažená, celá

bojím se, že ne, zas tak zánovní nejsou (ač tak díky čistě zimnímu použití a slušnýmu ošetřování pořád vypadají).

Vázání sněžnic sice samo o sobě botu nijak nedeformuje, ale tlak zvrchu tam je a proto mám obavu, aby u takto poškozené boty nebyla tendence k návratu do rozpláclé polohy. Ale jak říkám, uvidím, v tomhle případě tu teď jen teoretizujem :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon pro 5, 2016 21:19

Ja ne, me nacate bote nijak neublizily ;-) Uvidis sama, ale neboj se toho a vyzkousej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2016 8:42

@sobb: mela bys dat kontakt na sveho sevce mawenzi - ona potrebuje vsechny boty jeste vice roztahnout do sirky :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 6, 2016 9:43

apuka ale taky nepotrebuju aby me u toho tlacily zezhora :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Rozpadlý střed podrážky Meindl

Příspěvekod Noemi » úte led 31, 2017 19:26

Nevíte někdo, zda se dá něco provést s pohorkami, kterým se rozpadla prostřední "měkká" vrstva?

Mám doma téměř nechozené dámské Meindly, staré 10 let... a chtěla jsem je věnovat známé v rodině. Byla se v nich projít, sedí v pohodě. Teď jsem je chtěla nabalit do tašky a málem mě trefil šlak...střed podrážky se po 10 letech ve skříni rozpadl doslova na prach.

Nevíte někdo, jestli se s tím dá něco spáchat? Svršek je jako nový.
Díky za případnou radu....
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » úte led 31, 2017 19:33

:D to uz je dneska treti tema, ktere se tyka rozpadu PU. Precti si tohle vlakno, najdes tam vysvetleni.

To co se stalo je bohuzel uplne normalni. Reseni je vymena podrazky, boty budou zas jako nove. Precti si tohle vlakno a jeste tohle. Meindly muzes nechat spravit i v Restday (jak jsem jinak proti nim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod paldo » stř úno 1, 2017 10:42

Na La Sportiva BoulderX už niekto nechával meniť podrážku?
Obrázek
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Wiking » pon pro 25, 2017 16:19

Prosim o radu.
Moje draha polovicka ma pekne damske pohorky, a po asi 5 letech se ji podarilo PROCHODIT podrazku Vibram. Pohorky jsou ale stale ve velmi dobrem stavu a staly asi 5000,-kc, tudiz si myslim ze neni treba je vyhodit a koupit nove.
Mam dokonce znameho sevce, ktery ale nento typ podrazek neumi vymenit, meni jen takove ty klasicke cerne "traktory".. jako na starych vojenskych kanadach napr..

Muze mi prosim nekdo poradit co mam delat?

Nejlepsi by bylo osobni predani v nejake opravne v Brne. Pokud to tam nikdo nedela, tak to asi nekam budeme muset poslat. Kam? Nejaka orientacni cena za opravu je asi jaka?

Diky za odpoved.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: výměna podrážek

Příspěvekod vonkreuz » pon pro 25, 2017 18:58

Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon pro 25, 2017 22:43

@Wiking: bud pouzij rovnou ten link od vK nebo si procti tohle vlakno a pak jeste dej hledat Restday na celem foru a dozvis se vsechno potrebne. Zalezi totiz i na znacce bot, neco muze byt lepsi poslat k vyrobci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Wiking » stř led 3, 2018 5:45

Diky Mike a Vonkreuz za dobry TIP s tim Restday..

Myslim si ze ty boty nebyly az tak drahe.. koupeny byly ve sleve v Rockpointu na Masarycce v Brne...

Zvazoval jsem poslani do Zlina.. pry tam je taky dost dobrych opraven. ale asi nedelaji na pohorkach podrazky Vibram co`?? Asi jen nejake modni strevice.. ](*,)
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » stř led 3, 2018 17:29

Wiking píše:Zvazoval jsem poslani do Zlina.. pry tam je taky dost dobrych opraven. ale asi nedelaji na pohorkach podrazky Vibram co`??
Koukal jsi vubec na Restday??? Jsou ze Zlina... :(( :((
Kazdy svec Vibramy mit nebude. A i kdyby mel, potrebuje pravdepodobne jak podrazku tak i podesev a to uz je dost mimo moznosti vetsiny sevcu. Navic, pokud se zda, ze Restday je drahy, tak s citelne mensi cenou u Vibramu nepocitej nikde. Ty neco stoji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Wiking » stř led 3, 2018 19:47

Ano, koukal jsem se na Restday v CZ, v PL a v SRN.
Ceny oprav maji vsude identicke.. 1500,-kc.. popr 249 Zlotych nebo 60€.. proste prast jako uhod ](*,)

Ano, cesti Restday jsou skutecne ve Zline :-)

Pri teto cene je opravdu nutne zvazit, zda do toho chci jit, nebo si za 2500kc radeji koupime nove boty se zarukou atd..

1500kc je fakt hodne.. mam v Brne jednoho stareho velmi dobreho sevce ktery nadherne vymenuje klasickou traktorovou podrazku na kozenych botach za 800,-kc.. tedy ne vibram..

Ja na to moje chozeni po horach pouzivam tyto klasicke boty.. proste oldschool.. nechodim vic jak 15km denne a tudiz necitim potrebu mit neco lepsiho..jen ma draha polovicka si potrpi na ty " dnesni novinky" a ma tu podrazku vibram :t:t

Kazdopaden jeste 1x diky za vase odpovedi..
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » stř led 3, 2018 19:57

No, ja podrazku po prochozeni prvni menim za originalni. Protoze mam boty skvele rozslaple a vydrzi mi jeste jednou tak dlouho a to za tretinu az ctvrtinu ceny novych, ktere bych musel znovu rozchazet (coz je opruz). Zalezi samozrejme na stavu, ale kdyz vypadaji, ze vydrzi dalsi podrazku, tak IMO neni co resit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Wakinyan » stř led 31, 2018 21:54

Ahoj, není nějaký servis trekové obuvi a lá Restday v Praze?

A když Restday, zkoušeli jste někdo si od nich dát ne Vibram, ale ten Cross? Je o třetinu levnější, ale nevim, jestli bych to riskoval. Chci, aby mi nějak dlouho zas podrážka vydržela a hlavně aby mi nezdeformovala botu, toť moje priority.
Tak jestli máte někdo co k tomu říct, prosím. :)
Wakinyan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob dub 4, 2015 14:24

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » stř říj 3, 2018 13:50

Dával jste nekdo vymenit podrazky na LS Trango Cubech (vim jen o fps)? Pokud ano, mohli byste popsat, kde jste to nechali udelat? Pokud u RestDay, tak jak to dopadlo s tvarem boty (nemaji original kopyta), co tam dali za podesev (nemaji originalni) a jestli vymenena obsazka je tvanlivejsi ve spicce pri pouzivani v terenu, pro ktere jsou Cuby deklarovane (technicke horo-lezeni, feraty, ..., tj. caste vyuzivani climbing zone a spicky)?
Jo, vite nekdo, kdo je oficialni dovozce LS do Cech, stale jeste Hudy? To pro pripad, kde se ptat na podminky poslani bot do Italie.

Edit:
@fps: Cos to tam nakonec nechal dat za podrazku? Menil jsi taky obsazku? A zaregistroval jsi nejakou zmenu tvaru po vymene?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » stř říj 3, 2018 16:09

- nechal jsem si tam dát od RestDay Vibram Mulaz, o trochu víc klouže než jsem byl zvyklí, příště bych si tam nechal dát Vibram Foura, kterou by mi v RestDay na Cube taky uměli dát
- obsázku jsem si nenechal měnit, nebylo třeba, umí jí taky vyměnit, třeba jenom přední část
- mám v nich nachozeno 35 dni a 730 km, a nepozorují žádný problém ani změnu tvaru
- nestačilo by u nich podlepit jen špičku (climbing zone), jak jsem to tady nedávno řešil, příště to já takto udělám, akorát by nebylo špatné sehnat pro obuvníka tvrdou gumu jen na špičku i s tím okopem (zobáčkem) ve předu? myslíte že se to dá někde sehnat?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » stř říj 3, 2018 20:24

Diky.
Kdyz Ti nemenili obsazku, ke zmene ani nemuselo dojit - nejvetsi "dil" na zmene je prave natazeni obsazky, ta muze stahnout botu. A ta od LS teda neni nic moc, RestDay tam pravdepodobne da ze silnejsi a pevnejsi gumy. Toho se prave obavam.
Jinak "podlepit jen spicku" podle mne neni vubec dobry napad. Bude mnohem pravdepodobnejsi, ze se Ti casem (a asi kratkem) ta spicka odlepi nebo vytvori mezi nim a zbytkem "dira" zespodu. Ono tam ucinkuji docela velke sily a pnuti pri kazdem kroku, zejmena, kdyz jdes v prudsim svahu, vsak proto nekdy praskne i ucelena podrazka - a "slepena" ze dvoui casti to ma jete mensi nadeji to ustat.

Jinak zatim to vypada, ze LS se do podobnych oprav vubec nechce. Na jejich strankach je odpoved na dotaz, kde opravit/podrazit LS boty odkaz, ze to mas udelat u autorizovanych resoleru, trocha mi prijde, jakoby tam nedopsali chteny dodatek "a neotravujte takovou prkotinou nas". Ale vubec se mi nechce si dopisovat se vsemi moznymi opravnami ze seznamu, jestli maji originalni kopyto... Obavam se, ze vetsina bude na tom stejne jako RestDay - maji kopyta i origos dily na lezecky, protoze ty se delaji ve velkem, ale na trekove boty uz nic.
Na dotaz v Hudy (dovozce) jsem dostal prilib, ze jim napisou a daji vedet, ale tvarili se ponekud "divne", ze by se to tak melo delat a ze se jim nic nezasila, pry mam dat do RestDay... Napsal jsem i do Yaksteamu na Slovensku (tamejsi dovozce), jsem zvedav, co se dozvim.

Az boty umyju a odfotim, dam fotky do vlakna o plastacich, protoze jak podrazka a obsazka odesla za par dnu v Raxu a Hochwandu, presne naplnuje slova z jedne recenze Cubu a jedne Trango Toweru, ktery ma stejnou podrazku (obe boty jsou urcene v prvni rade na technicke horolezectvi):
recenze Trango Tower píše:Rock climbing and scrambling will limit the lifespan of the soles while kicking steps in scree will simply euthanise them.
Cesky cca.: "Skalni lezeni a splhani omezuji zivotnost podesve a kopani stupu v suti je pro ni jednoduse eutanazii" :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » čtv říj 4, 2018 20:57

Tady jsou fotky stavu.
1. bota:
Podrz1.JPG

Podr2.JPG

Podr3.JPG
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » čtv říj 4, 2018 20:58

2. bota:
Pod4r.JPG

Podr5.JPG

Podr6.JPG
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » čtv říj 4, 2018 21:14

Nejvetsi problem je, ze se zacine drat uz primo latka boty pod znicenou obsazkou, tady videt uz sedrena a trcici vlakna:
Podr7.JPG

A pro jistotu jeste napisu, ze ta druha bota s velkou dirou v obsazce bylo jeste v sobotu rano ve stavu cca 1. boty bez te natrzene obsazky. Syn v Cubech pote absolvoval okruh na Hochswab z parkoviste Bodenbauer (az na kratky usek vsechno znacene pouze jako stredne tezka stezka a druhy den vystup na Heukuppe na Raxu z parkoviste Preiner Gscheid nahoru pres kratke feratky A/B Wetterkogelsteig a dolu pres Fuchslogsteig ve vetsim mnozstvi suti.

Proste at se na mne nikdo nezlobi, stale plati moje slova z davnejsich casu, ze Cuby jsou skvele boty, jen se nesmi pouzivat ani zdaleka v podminkach, na ktere je urcuje vyrobce ](*,).

Mimochodem, dnes mi dosla odpoved z Yaksteamu, ze oni posilaji na opravy a vymenu podesvi LS boty, vcetne Cubu do RestDay. Pry tam maji originalni veci, vcetne podesvi a co nemaji, mohou z Italie objednat - ale s dodatkem "Nie je to vsak identicka podrazka ako mate teraz na TRANGO Cube ale jej starsia verzia...tieto najnovsie podrazky sa vsak nedaju kupit ani v LS" :shock: :roll: . To snad ani nemuze byt pravda...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » sob říj 6, 2018 15:59

- Cube jsou prostě UL boty, a proto taky mají nižší životnost než třeba boty o kilo těžší, je to jako u všeho ostatního co je UL, já v tom nevidím nic divného
- když tak srovnávám obsázku na prvních Cube, druhých Cube a Ice Cube, tak se mi zdá, že jí mají druhé Cube i Ice Cube o něco robustnější než ty první, i ten povrch není tak hladký jak u těch prvních, jsem zvědav na jejích srovnání v životnosti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » sob říj 6, 2018 17:12

fps píše:Cube jsou prostě UL boty, a proto taky mají nižší životnost než třeba boty o kilo těžší, je to jako u všeho ostatního co je UL, já v tom nevidím nic divného
Promin, ale toto je naprosto nebetycna blbost...
Cuby byly ohlasene jako plnohodnotna nahrada kozenych bot, dokonce mely byt s vyssi trvanlivosti - a mozna svrsek je opravdu hodne trvanlivy. Popisovane problemy jsou s pouzitou podesvi, podrazkou a obsazkou. Ano podrazka je vyvinuta jako UL, s minimalizovanou vrstvou nosne gumy mezi mezipodesvi a vzorkem - jenze problem neni v tomto. Problem je ve smesi pouzite na Climbing zone, ktera sice zvlada svoji funkci v definovanem terenu skvele, ale vydrzi tak max. 50-60 km pouziti v tom terenu, pokud jej pouzijes opravdu jen k horolezeckym vystupum na delsich skalnatych (vertikalnich) cestach, tak bych odhadoval zivotnost tak do 5-10 naslapanych km ve stene maximalne, podle druhu skaly. Obsazka drzi dobre - do doby, nez kvuli sedrenemu CZ se zacne odlepovat/vytrhavat spomezi podrazky a podesev.
Climbing zone zacali delat kvuli tomu, aby prenesli cast vyhod lezecek (dobre drzeni na malych stupech) i na pohorky. Ale nejsem si jist, jak by privitali horolezci takove lezecky, ktere jim vydrzi pouze par dnu lezeni a potom je musi podrazit. Navic srovnej cenu lezecek a Cubu a stejne tak podrazeni lezecek a Cubu.
Znova zopakuji, ze Cuby (a podobne cela rada Trango, kde jsou pouzite stejne podrazky) jsou skvele boty - ale pro lidi jako jsi Ty, ne na to, na co jej vyhlasuje LS. Ted to, prosim, neber zase, ze si vymyslim, kudy vsude chodis, ale Ty se tem prudkym sklanatym svahum a velke suti jak smerem nahoru, tak i dolu vyhybas, o feratach ani nepisu. Takze CZ prakticky nevyuzijes (ale dobre o ni vis, bo Te sere :-)) a zbytek podrazky je uz cca ze stejne gumy jako je na Mulazu, takze neco vyrzi. Mimochodem, kdyz jsem se nekdy davneji koukal na americke stranky LS, tak tam meli napsano, ze Cuby maji podrazku Vibram Mulaz a opravdu to tak vypadalo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » sob říj 6, 2018 18:13

A ja dodam, ze jako plnohodnotnou nahradu celokozenych pohorek to tady propagatori Cubu, vcetne fps, prezentovali ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » úte říj 9, 2018 14:36

- vůbec nechápu o co vám jde, jsou tom UL boty a proto mají nižší životnost, je to jako u všeho ostatního co je UL, co je na tom tak divného, že vám tedy není divné vše ostatní co je UL že má nižším životnost
- pro mně tedy jsou Cube plnohodnotnou náhradou celokožených pohorek, a ještě k tomu mají plno dalších výhod, i kdybych je měl kupovat každý rok nové, tak za to stoji
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Jak co opravit