Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2015 20:48

apuka píše:Napis potom, jak se Ti v nich chodilo. Hlavne me zajima ta velka zaplata - je to v miste ohebu, tak jsem zvedav, nakolik to ovlivni (pocitove) chuzi.

Maji za sebou 6 dni v Alpach (+ jeden u nas) a chodi se v nich jako driv. Ten prvni den u nas jsem citil rez prelepeny zaplatou, jelikoz vevnitr byla kuze lehce pres sebe a byl tam schod. Pred Alpama jsem vzal kladivko a tak dlouho do toho zevnitr klepal, az se to srovnalo a pak uz jsem o tom nevedel.

V Alpach nastoupano a naklesano pres 6 vyskovych km a jelikoz to bylo v Italii, nebyl teren vzdycky snadny. Sute, strme stezky, boty dostaly zahul. Mensi zaplata pres rozriznutou botu vydrzela bez ztraty kyticky, vetsi zaplata se lehce odlepuje v zadni casti, kde je prilepena na kuzi. Na funkci to ale nema vliv, prelepena prasklina v ohybu je stale prekryta. Celkove jsem spokojen, jelikoz jsem se bal, ze mi rozrizla bota v nevhodnem okamziku praskne.

Akorat uz jsou boty pomalu na vyrazeni, jelikoz je ochozeny vzorek. Misty uz dohladka, jinde jsou jeste zbytky. Dolomiticka sut si vzala dalsi kus, pocital jsem s tim. Obcas to bylo docela znat, v suti a na pisku bych ocenil boty s lepsim vzorkem a ostrejsima hranama a obcas bych klidne bral i C nebo C/D. Do Alp uz je asi nevezmu, ale mozna se budou hodit na sneznice, kde vzorek potreba neni. Na dalsi vymenu podrazky uz to bohuzel neni, to by asi vyrobce odmitnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod Frantisek Zapletal » úte led 5, 2016 17:50

Ahojky.
Potřebuji vyměnit podrážky na botech.
a našel jsem kromě Restday ještě firmu V.I.K tu ,která taky sídlí jak Restday na Pasekách Zlín.Tak 50m od sebe.
Tak nevím,na kterou firmu to hodit.Nebo jsou to ti samí a mají jen dvě provozovny?
Znáte jí někdo?
Díky za info. F.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod ladavala » ned úno 21, 2016 12:35

Ahojky, tak ve čtvrtek 18.2. jsem si konečně vyzvedl V Hudy ve Zlíně moje opravené Alasky. Zvolil jsem nakonec variantu opravy u HanWagu. Trvalo to od 15.12. opravdu dva měsíce, ale byly v tom vánoce. Cena byla jak zde již bylo uvedeno 50 EUR za opravu a 20 EUR dopravné z Německa. Hudy si připočítal podle kurzu asi 4OO Kč poštovné do Německa, takže celkově to vyšlo 2289 Kč. Botky vypadají jako nové. Také bly nové tkaničky a vložky. Už se těším, až je vyzkouším v terénu. Doma seděli na noze perfektně.

http://ladavala.rajce.idnes.cz/Alaska#W ... 40_Pro.jpg
ladavala
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 30, 2015 14:00

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » ned úno 21, 2016 17:15

Jj, 70 Euro je standardni cena HanWagu i s postovnym zpet. Opravene vypadaji pekne, to je u nich taky standard.

Obrazek ti nefungoval, upravil jsem ho na odkaz. Takhle funguji jen prime odkazy na fotku, Rajce to nejak przni. Lepsi je vlozit prilohu rovnou sem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Rittersportka » pát srp 12, 2016 8:14

Ahoj, mám Hanwag Alaska 7 let, nachozených cca 2200 - 2500 km po českých horách, a to i ve sněhu, do sněžnic atd. Začala mi rupat podrážka na jedný z bot, a to ze strany. Mysela jsem si, očividně mylně, že tyhle boty vydržej mnohem víc a dýl. Dají se znovu podrazit nebo je musim vyměnit?
Uživatelský avatar
Rittersportka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob úno 9, 2013 13:05
Bydliště: Jizerky

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 12, 2016 8:22

pokud je svrsek v dobrym stavu, nebala bych se je nechat nekde znova podrazit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod paldo » pát srp 12, 2016 8:30

@Rittersportka: nanovo podraziť
a k tomu rozpadu podrážky niečo viac tu: http://www.hedvabnastezka.cz/rozpadly-s ... ste-sami-/
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2016 9:49

Rittersportka píše:Mysela jsem si, očividně mylně, že tyhle boty vydržej mnohem víc a dýl.
Ne, myslelas to spravne, boty Ti mohou vydrzet jeste hodne dlouho.
Tvuj problem je v podrazce - a to neni chyba bot, to je vlastnost pouzite podrazky. Je to dan za vetsi pohodli noseni, ze lepsi pruznost a zmekceni doslapu. Viz odkazovany clanek vyse.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod fps » pát srp 12, 2016 13:03

Rittersportka píše:Ahoj, mám Hanwag Alaska 7 let, nachozených cca 2200 - 2500 km po českých horách, a to i ve sněhu, do sněžnic atd. Začala mi rupat podrážka na jedný z bot, a to ze strany. Mysela jsem si, očividně mylně, že tyhle boty vydržej mnohem víc a dýl.

to sis pak měl koupit klasiky, a ne moderní boty které mají polyuretanovou mezipodešev
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Klasické celokožené pohory

Příspěvekod mike » pát srp 12, 2016 18:58

Odhledne rozpadu podrazek tu mame cele vlakno (ve zkratce: delaji to vsechny moderni boty s PU tlumenim a nezalezi na tom, jak byly nosene, je to otazka casu. 6 - 10 let).

Dalsi vlakno se tyka vymeny podrazky (a obsazky). Vcetne informaci konkretne k Alaskam a fotek. Vcetne mych, uz jsem nechaval menit podrazky u trech paru (ve zkratce: jestli ti na nich zalezi, tak menit u vyrobce a ne u Restday).

edit: a vubec, presunul jsem to do spravneho vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod zonn » pon srp 22, 2016 12:36

Pohorky Saltic Granit, stáří cca 8 let. Jedná se jen o odlepení podrážky a bude stačit nechat u ševce přilepit, nebo jde o rozpad PU bloku u budu muset nechat vyměnit celou podrážku? Díky

IMG_20160822_131730 – kopie.jpg


IMG_20160822_131756 – kopie.jpg
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » pon srp 22, 2016 14:20

Urcite vymenit. To uz se Ti PU blok rozpadava. I kdybys ji nechal prilepit a vydrzelo to mesic, tak se Ti stejne za chvili rozpadne uplne.
Ted na dovolene jsem videl na zastavce ve Saas Grundu pred lavickou dva Vibramy. Nekdo asi cekal na bus a sedl si, Kdyz se postavil, pravdepodobne mu tam zustaly podrazky. Lezely tam tak hezky usporadane do paru... :lol: Ale stale lepsi takto nez by to zjistil napr. v pulce klettersteigu nebo ledovce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » pon srp 22, 2016 14:22

jojo, po tolika letech by to spíš chtělo vyměnit celou podrážku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod zonn » čtv zář 8, 2016 8:25

Poslal jsem je do Salticu, po 10. dnech jsou doma.

IMG_20160908_085011.jpg


IMG_20160908_085034.jpg
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2016 8:55

Koukam, ze v Restday maji v oblibe tuto podrazku... I na synove Asolo Powermaticy daly stejnou. Bohuzel, na nich je to o dost mekci, nez byla puvodni a docela rychle na skalach odchazi vzorek.
Jak je to s Tvyma Salticama, jsou podobne tvrde nez s puvodni podrazkou?
Ale je mozne, ze je to jina podrazka, jen vzorek je hodne podobny nebo je tam pevnejsi vyztuha.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod zonn » čtv zář 8, 2016 9:22

Posílal jsem je do Salticu, to je jiná adresa než Restday, tak nevím, jestli to je jedna firma. Tvrdost je +- stejná, vzorek je úplně stejný s původní podrážkou.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv zář 8, 2016 9:45

Jo, to se omlouvam, jsem si nejak vlakno automaticky dal dokopy s Restday.

Tak to asi fakt bude bud jina podrazka s velice podobnym nebo stejnym vzorkem nebo ta tvrdsi vyztuha.

At zase slouzi alespon tech 6-8 let!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod @Martin@ » čtv zář 8, 2016 18:21

Saltic je dle adresy firma jiná (IČO jsem nekontroloval). Kromě Restday sídlí ve Zlíně ještě oprava V.I.K. - ta je na stejné ulici, jen kousek od restdaye. Restday je asi nějvětší. Co se týká podrážek, moc velký výběr nemají - snad jen 3 typy, co mi ukazovali. Z čehož je Vibram jen jedna. Takové ty tvrdé podrážky na pohorkách vyměnit nedokážou - to je technologií. Dokážou jen opravu podrážek, které se lepí.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 16:24

La Sportiva Trango Cube už mám nově podražené, nakonec jsem se s Restday dohodl na tom, že na ně dají podrážku Vibram Mulaz, je to ta nejodolnější podrážka co v Restday dávají.
Stálo to 930 kč, výměna podrážky bez mezipodešve, a desinfekce futra.
La Sportiva Trango Cube s podrážkou Vibram Mulaz váží o 61 g víc než s původní podrážkou, bude to asi hlavně tou špičkou, jinak mi připadá že je podrážka co do tloušťky úplně stejná.
Zatím jsem je ozkoušel jen v blízkosti domova cca 1h, ale vypadá to, že se povedlo, jen jsem zvědav na to, jak dlouho ve srovnání s původní podrážkou vydrží.
Špička s tím zobáčkem je trochu divná oproti původní špičce, ale zase díky tomu by měla déle vydržet.
Tvrdost podešve při chůzi je stejná, a když zkusím tvrdost nehtem, tak v nich nevidím rozdíl.
Přílohy
IMG00289-20161122-1515.jpg
IMG00290-20161122-1515.jpg
IMG00293-20161122-1517.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 16:25

pokračování
Přílohy
IMG00297-20161122-1518.jpg
IMG00295-20161122-1518.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 16:26

pokračování
Přílohy
IMG00298-20161122-1519.jpg
IMG00296-20161122-1518.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2016 17:13

Dobry. Menili i obsazku?

Co je to napsane vepredu na te podrazce? Nemuzu to precist. Neni to doufam climbing zone :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2016 18:59

@fps: a ja jsem si myslel, ze Ty nepouzivas cinske veci ve svem vybaveni :wink: . Nejak nepredpokladam, ze by v Restday davali tu drazsi italskou variantu Mulazu (teda pokud tam jeste vubec nejakou vyrabi) a ne levnejsi cinskou, co je na naproste vetsine bot s touto podrazkou...

Ale at Ti dlouho vydrzi - mohlo by dele jako original.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » čtv lis 24, 2016 9:01

mike píše:Menili i obsazku?

neměnili, obsázka je stále dobrá, i oni to tak vyhodnotili, jinak by ji vyměnili, prý třeba i jenom na přední části
mike píše:Co je to napsane vepredu na te podrazce? Nemuzu to precist. Neni to doufam climbing zone :)

ty mně jenom zkoušíš, dal jsem i odkaz na fotky Vibram Mulaz, tam se to dá jasně přešít, je to climbing zone, až bude ňáké další výměna podrážky, tak zjistím jestli v Restday dávají i podrážku Vibram Foura? jestli ano, tak si jí nechám dát, jsou autorizovaný servis Hanwag, tak by jí měli mít?
apuka píše:a ja jsem si myslel, ze Ty nepouzivas cinske veci ve svem vybaveni :wink: . Nejak nepredpokladam, ze by v Restday davali tu drazsi italskou variantu Mulazu (teda pokud tam jeste vubec nejakou vyrabi) a ne levnejsi cinskou, co je na naproste vetsine bot s touto podrazkou...

záleží na tom jakou podrážku si necháš udělat, když si přečteš objednávkový formulář pro opravu trekových bot který jsem sem už dával, tak ti to bude jasné, jde o to co si zaplatíš, to ti tam dají
Naposledy upravil fps dne ned čer 18, 2017 9:50, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2016 11:22

fps píše:áleží na tom jakou podrážku si necháš udělat, když si přečteš objednávkový formulář pro opravu trekových bot který jsem sem už dával, tak ti to bude jasné, jde o to co si zaplatíš, to ti tam dají
Hahaha.... :D
Pokud by ses v Restday zeptal, kde vyrobili ten Mulaz, co Ti tam dali, jestli v Italii, Cine, Brazilii nebo jinde, dam ruku do ohne za to, ze Ti reknou, ze v Italii, ale kdyby ses podival na presne vyrobni cislo (resp. objednavkove cislo v katalogu), tak bys zjistil, ze je z Ciny. Pro Restday je skoro jiste vsechno od Vibramu "Made in Italy", at je to vyrobene kdekoliv.

strucny popis jednotlivych podrazek z katalogu se da najit na internetu, ale jenom horko-tezko (myslim, ze je nekde na US strankach Vibramu) a jen opravdu zakladni informace, zbytek je jenom pro prihlasene obchodniky. Ale ten objednaci kod a krajina vyroby tam je. Mulaz ma hodne modifikaci, ze kterych se snad jedina dela v Italii a je nekde ke konci katalogu, kdyz zacne hledat Mulaz, najdes nejdrive vice z Ciny.
Bohuzel, na samotne podrazce asi nemas sanci uvedene udaje zjistit.

Jeste jedna pripominka k Mulazum (i cinskym) - na synovych Mammutech po par mesicich obcasneho uziti je climbing zone nesrovnatelne min sedrena nez byla na Cubech. Ted po 4 dnech a absolvovani mnoha ferat a vystupu ve skalach v Raxu, Schneebergu a Hohe Wandu se skoro nezmenila oproti stavu predtim. U Cubu po par vyletech v Beskydech a jednom vyslapu na Sip, ktery je stejne vapenec jako popisovane, tj. uz po mnohem mene narocnem pouziti byla climbing zone hodne znatelne sedrena. Takze i kdyby to byla cinska vyroba, melo by to vydrzet vice nez Cuby.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod fps » čtv lis 24, 2016 11:43

co je na tom k smíchu, když chceš, tak ti tam dají originál Vibram co jim jako autorizovanému servisu Vibramu posílá, jinak si tam může nechat dál levnější podrážku co není Vibram
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2016 1:15

fps píše:až bude ňáké další výměna podrážky, tak zjistím jestli v Restday dávají i podrážku Vibram Foura? jestli ano, tak si jí nechám dát

Ti nevim, ja mam Vibram Foura rad, je to skvela podrazka, ale k Cubum mi nejak nesedi. Jednak budou vypadat divne, ale hlavne ma trochu jine urceni, je vic trekova a neni tak agresivni, jako puvodni nebo Mulaz. Na druhou stranu, na to co chodis je v podstate idealni. Jen mi nejde dohromady s tema botama.

Taky sis stezoval, ze ti Hanwag Alasky prisly moc odpruzene. No a tam je prave Foura a to opruzeni dela :)

fps píše:co je na tom k smíchu, když chceš, tak ti tam dají originál Vibram co jim jako autorizovanému servisu Vibramu posílá,

No, on tvrdi, ze ten original Vibram je vyrobeny v Cine.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod šíp » stř pro 21, 2016 22:01

Předem se omlouvám za dlouhý příspěvek, ale domnívám se, že pro pochopení situace je nutné znát všechny okolnosti.
Lubošovi se na treku v září v severním Finsku odlepila svrchní část podrážky. Přechod dokončil s botou, oblepenou izolepou. Po návratu jsme pak řešili, co s tím. Jelikož se jednalo pouze o odlepení svrchní části podrážky, nikoliv o obávaný rozpad PU bloku, ykrystalizovaly tři varianty:
1. nechat podrážku opravit u místního ševce, který odpadlou část jednoduše přilepí
2. zaslat boty do Zlína do Restdaye
3. přes Hudy, kde jsme boty kupovali, nechat boty opravit v rámci pozáručního servisu u výrobce, jímž byl Hanwag.

Variantu první jsme zamítli hned. Nevěděli jsme, jak vypadá zbytek podrážky, a zda odlepení svrchní části není pouze špička ledovce ve smyslu, že zbytek je též poškozený, a odejde v nevhodnou chvíli. Restday jsme nechtěli díky přečtení několika negativních zkušeností zde na fóru. Vyhrála tedy třetí možnost s tím, že jsme věděli, že rozdíl mezi opravou u Restdaye bude asi 500 kč /1500 versus asi 2000 u Hanwagu/.

Do Hudy jsem začátkem října poslala následující opis skutečnosti /psáno na mobilu při cestě do práce, tudíž bez diakritiky/:

Dobry den,
Obracim se na Vas s dotazem, tykajicim se poskozeni bot Hanwag Alaska.
Omlouvam se za dlouhy uvod - ten do mailu davam kvuli vysvetleni podminek, v nichz byly boty uzivany.
Hned v uvodu chci zduraznit, ze se nejedna o zadnou reklamaci, pocitam s tim, ze si veskere naklady, spojene s opravou, uhradime.
Nekdy v roce 2011-2012 si manzel u Vas kupoval boty Hanwag Alaska. Uzival je primerene urceni, prevazne v Beskydech, nekdy i v zime, casto natezko, tedy s batohem, v nemz byly vetsina taboreni. Krome posledni akce se jednalo o vikendove vypravy, nikoliv nekolikadenni prechody. Vaha manzela je 110-115, coz je vice, nez se pocita u bezneho trekare. Boty byly pravidelne osetrovany pripravkem SnoSeal. Skladovany byly na suchem, tmavem miste, bez dopadu slunecnich paprsku.
Nyni jsme vyrazili do Finska na delsi prechod. Teren bych popsala jako Velkou Fatru, misty ale pripominajici Tatranskou magistralu, tedy stridavy teren - podmacene useky, koreny, ohlazene kameny, zadne sutoviste nebo ostre hrany. Prevyseni cinilo max. 500 metru denne. Teplota cinila 4-8 stupnu, nemzlo.
Druhy den prechodu si manzel vsiml, ze se mu na jedne bote zacala odlepovat podrazka, a to v centralni casti, na pate a spicce drzela. Protoze se to zhorsovalo, ve stredni casti jsme podrazku k bote fixovali izolepou a toto jsme pravidelne obnovovali. Zaroven jsme se rozhodli k predcasnemu ukonceni vypravy, coz ovsem znamenalo nekolikadenni pochod do civilizace. Ke konci treku se podobne postizeni zacalo objevovat i na podrazce druhe boty, ale ne tak vyrazne.
Z ruznych zdroju vim o rozpadu PU bloku, ktery nastava po nekolika letech bez ohledu na uzivani boty. Zde se mi ale tento problem coby laikovi nejevi. Domnivam se, ze PU blok je u techto bot intaktni, neposkozene vypada i svrchni, kozena cast a obsazka. Sama podrazka ma jeste zachovaly, slusny vzorek. Myslim si tedy, ze konec zivotnosti u techto bot jeste nenastal. Z meho pohledu se domnivam, zr doslo k odlepeni podrazky od PU bloku. Nevim a neposoudim, zda prichyceni podrazky bylo provedeno lepidlem, ci tepelnym slisovanim.
Nyni se tedy dostavam k otazce: co s tim? Doporucujete opravu u neautorizovaneho obuvnika, ktery zrejme podrazku prilepi, nebo je lepsi boty poslat k vyrobci, at odbornou opravu, zrejme i s kontrolou stavu bot, provede on? Protoze sr podrazka odlepuje z obou bot, je nutna oprava celeho paru. Pokud doporucite opravu u Hanwagu, je mozne se obratit na Vas jako na prostrednika? Jaka by byla celkova cena takto provedene opravy?
Dekuji za odpoved.

V Hudy mi odepověděli, ať jim boty donesu, že se uvidí. Tak se také stalo, jen při převzetí nadávali, že jim to Hanwag omlátí o hlavu a pošle zpátky z důvodu, že boty byly ošetřovány SnoSealem /tento fakt by stál za samostatnou polemiku/. Nicméně se tak nestalo, boty byly pryč 2,5 měsíce a o víkendu jsme si pro ně byli v Hudy. Oprava stála necelých 2000 kč /přesně tuším 1940/ a k našemu překvapení mají obě boty fungl novou, kompletní podrážku. Zřejmě byl problém opravdu hlubší, než se jevilo na první pohled, a jelikož měnili celou podrážku, tedy včetně mezipodešve, a to na obou botách, nikoliv že by jen přilepili odpadlou část, domnívám se, že naše rozhodnutí nechat opravu na výrobci byl dobrý nápad.

Zde fotky, jak to vypadalo ve Finsku.
Přílohy
073_boty_izolepa.jpg
087_olepena_bota.jpg
101_boty.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod mike » stř pro 21, 2016 22:15

šíp píše:jen při převzetí nadávali, že jim to Hanwag omlátí o hlavu a pošle zpátky z důvodu, že boty byly ošetřovány SnoSealem

:D

šíp píše:Oprava stála necelých 2000 kč /přesně tuším 1940/ a k našemu překvapení mají obě boty fungl novou, kompletní podrážku. Zřejmě byl problém opravdu hlubší, než se jevilo na první pohled, a jelikož měnili celou podrážku, tedy včetně mezipodešve, a to na obou botách, nikoliv že by jen přilepili odpadlou část, domnívám se, že naše rozhodnutí nechat opravu na výrobci byl dobrý nápad.

Spis myslim, ze udelali standardni opravu za standardni cenu. Proc se patlat s lepenim rozpadle podrazky, kdyz ji muzou rovnou vymenit. Je to pro ne rutina a prace nejspis stejna. Vymenili i obsazku? Dali nove vlozky a tkanicky?

Taky si myslim, ze to byl dobry napad a z jejich strany dobre rozhodnuti. Kdyby to prilepili, tak se stejne za par let zacne rozpadat PU blok. Takhle jsou boty zrenovovane a podrazky by mohly vydrzet az do popraskani kuze. Nakonec, zaplatili jste si to, normalni prilepeni u sevce by vyslo na par stovek, ovsem bez zaruky vydrze a s nebezpecim deformace bot (viz sobb nekde vys).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výmena podrazky (a obsazky) trekovych bot

Příspěvekod šíp » stř pro 21, 2016 22:19

Právě té deformace jsem se bála. Plus ještě někdo odsud z OF psal, že mu v Restdayi podrážky opravili tak, že je jednoduše seřízli, a to jsem nechtěla. Každopádně díky té opravě doufám, že se životnost Lubošových pohorek o pár let prodloužila :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Boty