Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 4, 2016 22:37

Ja bych na zimu brak treba toto.
https://www.monturashop.cz/montura-vertigo-pants/

Meli by byt lehce zateplene vlaknem thermolite nebo jak se to jmenuje.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 3:34

Vcera jsem si otestoval, jak je to v zime bez zateplenych kalhot. V sobotu vecer jsem si rikal, ze rano musim pro jistotu pribalit spodky, ale zapomnel jsem na to. Kdybych vedel, jaka bude kosa, tak rovnou vezmu zateplene kalhoty. Jenze predpoved to moc neodhadla a kdo by cekal 13.11. takovou kosu... Pres den to nebylo spatne, ale po setmeni se ochladilo docela rychle.

Kolik presne bylo nevim, ale na nadrazi v Jedlove bylo -5 a to uz mi prislo celkem teplo. Na Luzi s korekci vysky mohlo byt tak -7, mozna -8, to odpovida meteostanicim v Jizerkach. Mel jsem na sobe trisezonni kalhoty do hor, pouzitelne jsou tak od nuly vyse. Tohle bylo spatne, a tak jsem si pres ne oblekl prevlecne GTX kalhoty. Pomohlo to, asi mi brzo umrzne prdel se zmenilo na mozna mi prdel neumrzne tj. dalo se to prezit a taky jsem tak dalsi tri hodiny zvladnul. Komfort ale vypada uplne jinak. Zlate zateplene kalhoty, dost jsem je postradal. Chodit takhle je ciry masochismus.

Tak mne napadlo, ze uz chapu, proc mi vetsina lidi nechce verit, ze celou zimu zvladnu v tricku a primaloftce. Protoze nosite spatne kalhoty. Je vam chladno na nohy, coz snizuje tepelny komfort celeho tela a proto potrebujete nahore vic zatepleni, aby se stred zahral a stihal ohrivat studenou krev z nohou. Nejspis to ani nevnimate, clovek si zvykne a chlad na nohach neni az tak neprijemny, ale kdybyste vyzkouseli zateplene kalhoty, myslim opravdove zatepleni, zadny SS, zadny fleece a podobne kraviny, tak byste zjistili, ze je to jako presednout z Trabanta do Railjetu :finga:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » pon lis 14, 2016 11:17

- nevím kde si koukal, ale snad všude bylo udáváno v předpovědích počasí, a to dost dní dopředu že hodně přituhna, Jizerka
- já nepotřebuji "nahore vic zatepleni", mně stačí do cca -20°C jak na tělo, tak na nohy Polartec Power Stretch, tedy to samé zateplení na celé tělo, a jak jsem už na OF psal mnohokrát, zateplená bunda a zateplené kalhoty se hodí na jednodenní výlety na lehko, ale ne na vícedenní výlety na těžko, už jenom pro to, že bych musel na noc tahat v batohu Polartec Power Stretch spodky a mikinu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » pon lis 14, 2016 17:50

Panove a damy,prosim poradte. Potreboval bych nejaky kalhoty na zimni turistiku po CR a SR. Jednodenni vylety. Na zimu jezdim k rodicum,takze nejvic se chodi Javorniky, Sulovske vrchy a Mala fatra. pokukoval jsem dnes po tychto http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... pants.html a jsou dost prijemne. Premyslim jeste pod ne vzit tyhle leginy http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... s-man.html Co na to odbornici? Nezmrznu v tom? Predpoklad turistickeho vyziti je slusne pocasi,aby z toho mela neco i pritelkyne,popripade pes :lol: Dekuji
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 17:53

@fps: mozna jsem se na teplotu poradne nekouknul, mozna jsem to spatne vyhodnotil. Holt mam porad v hlave, ze je zacatek listopadu a ne leden ;-) Kazdopadne jako test vetsi zimy, nez jsem cekal, to bylo dobre. Lepsi, nez kdyz se mi totez stalo pred lety v Alpach, taky v listopadu. Pres den bylo krasne, byl jsem i v tricku, ale vecer se silene ochladilo a ja jsem nemel primaloftku a ani kdyz jsem navrstvil vsechno, co jsem mel, tak to nestacilo. Vcera jsem primaloftku mel, rukavice a satek na hlavu taky, jen ty kalhoty byly spatne.

Narazel jsem na tusim lonskou diskusi, kde mi nekteri tvrdili, ze neni mozne, abych chodil celou zimu v triku a primaloftce. Mozna ses ji nezucastnil, nepamatuju se. Jiste to samozrejme nevim, ale prislo mi, ze by prochladani od nohou mohl byt duvod, proc je cloveku chladneji. Ja jsem vcera citil i chlad v botach, coz se mi jinak nikdy nestava (kdyz nejsou promocene), ani v -20 v tech samych.

fps píše:zateplená bunda a zateplené kalhoty se hodí na jednodenní výlety na lehko, ale ne na vícedenní výlety na těžko

Ale nesmysl. Ja si naopak myslim, ze na vicedenni vylety nic lepsiho neni. Na spani stejne vzdycky nosim obleceni navic, prece nebudu spat v tom propocenem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 17:56

@Wladis: zmrznes ;-) Za mne viz vyse. Proc kupovat a nosit dve vrstvy, kdyz staci jedna a je to komfortnejsi. Ty me zateplene TNF stoji ve sleve min, nez jedny z tech tvych.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » pon lis 14, 2016 18:00

Potom mne teda padli do oka tyhle? http://www.directalpine.cz/kalhoty-trek
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pon lis 14, 2016 18:03

membane 4way Tex™ - 10.000 mm H O / 10.000 g/m2/24 hr

Ani zadarmo. V zimnich kalhotach neni nic horsiho, nez igelit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod GreyMouse » úte lis 15, 2016 12:04

Wladis píše:Potom mne teda padli do oka tyhle? http://www.directalpine.cz/kalhoty-trek
mike píše:Ani zadarmo. V zimnich kalhotach neni nic horsiho, nez igelit.

Píšou, že membrána je jen na kolenou a na zadku, zbytek kalhot je bez ní. To by mohlo na odvětrávání stačit, ne?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » úte lis 15, 2016 14:45

Jo,taky jsem to cetl,abych byl uprimny,radsi bych neco co muzu rozumne navrstvit. Nejak extremne zimomrivej nejsem...ale co kdyby...clovek nemladne :mrgreen: Vrstvit chci z toho duvodu,ze nechci doma katata,co vyuziju jen na par zimnich tur a pak budou lezet ve skrini.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » úte lis 15, 2016 15:55

moje řeč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » úte lis 15, 2016 17:37

Jsem rad ze je tu vic vrstvicu :D Co rikas na tento komplet? http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... pants.html a pod ne http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... s-man.html Klidne si necham doporucit neco osvedcenyho.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 18:43

GreyMouse píše:Píšou, že membrána je jen na kolenou a na zadku, zbytek kalhot je bez ní. To by mohlo na odvětrávání stačit, ne?

Kolena vem cert, ale maloco je horsi, nez zapareny zadek ;-) Podle mne to stacit nebude, 10k prodysnost je fakt jak igelit a v zime se vlhkost nahromadi snaz. Jak je zvenku chladno, tak zevnitr na igelitu okamzite zkondenzuje. Kdyby tam bylo 20k, tak snad, ale ani to mi nestacilo (na cele kalhoty).

Wladis píše:Jsem rad ze je tu vic vrstvicu

Tady je to prece samy vrstvic ;-) U bund uz cast lidi a vyrobcu pochopila, ze zateplena bunda je na zimu lepsi, u kalhot to jeste asi bude trvat.

Wladis píše:Vrstvit chci z toho duvodu,ze nechci doma katata,co vyuziju jen na par zimnich tur a pak budou lezet ve skrini.

Zima je u nas 3 - 4 mesice a kalhoty se nekazi, proste vydrzi o par let dyl. Podle mne je tohle uplne nesmyslna uvaha, zimni kalhoty se vyplati uz pri prvni ture. Navic te ty vrstvy vyjdou draz. Osobne delim obleceni na trisezonni a zimni, chtit obleceni na cely rok znamena kompromisy a ty jsou v zime dost neprijemne.

Wladis píše:http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... s-man.html

PowerDry je fajn material, ale tohle je spis letni gramaz, co se pouziva na tricka s kratkym rukavem. Urcite to bude lepsi, nez dratem do oka, ale zadny velky komfort pri nizsich teplotach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » úte lis 15, 2016 19:01

Jasne vim ze to vyjde draz,ale treba podvlikacky muzu pouzit behem celyho roku...treba do spacaku,kdyby nahodou....az tak moc nevazi. A kalhoty muzu pouzit prakticky cely rok. Teplou bundu nikomu neberu...pouzivam ji taky,kdyz nekde stojim,kocham se, fotim,varim. Ale na nohou bundu fakt nesnesu.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 19:10

Teple podvlikacky mam, protoze jsem kdysi uvazoval podobne. Pouzil jsem je vcera po nevim kolika letech. Protoze jsem chtel udelat pokus. Do spacaku jsou mnohem prijemnejsi tenke neprilehave kalhoty, ktere vazi podobne. Protoze nestahuji a nelepi se na zpocene telo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » úte lis 15, 2016 19:20

Do spacaku jsou mnohem prijemnejsi tenke neprilehave kalhoty,
Rekl bych ze tohle bude individualni,ja treba o podvlikackach ani nevim ze je mam.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 19:22

Jo a ten pokus. V noci bylo v Praze neobvykle zima, asi -5, a tak jsem se rozhodl vyzkouset kombinaci podvlekacek a trisezonnich kalhot. Na pravidelne hodinove zdravotni prochazce. Bylo to o neco lepsi, nez nedelni kombinace stejnych kalhot plus prevlecnych GTX. V tomhle mi uz nebyla vylozene zima, ale zadne extra teplo taky ne. Navic podvlekacky citim, da se to prezit, ale je to min prijemne, nez volnejsi kalhoty.

Takze jo, tohle by se v nouzi dalo, ale komfort zateplenych kalhot je porad jinde. Navic se bojim, ze by se to dalo mozna do -10, v -15 uz urcite ne. V zateplenych (lyzarskych) na hole telo jsem dal v pohode -20.

Jestli v Dolomitech jeste sleze snih a udela se pekne a v predpovedi bude pres den teplo a v noci do -5, tak vezmu tohle kombo resp. podvlekacky jako zalohu. Kdyby byly denni teploty kolem nuly, tak zateplene TNF (jsou tezsi a nad nulu jsou moc teple).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 19:24

Wladis píše:Rekl bych ze tohle bude individualni,ja treba o podvlikackach ani nevim ze je mam.

Urcite, ale zkousel jsi to po nekolika dnech venku? Kdyz jsi zpoceny a nemas se kde umyt?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » úte lis 15, 2016 20:11

No,zkousel...a neni to nic co by neslo prezit. Holt clovek vic splyne s prirodou 8) Mimo jine...kdyz si das na zpocene a olepene telo cokoli i volnejsiho a lehnes si v tom,tak se to stejne nalepi.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod scinkk » úte lis 15, 2016 20:17

mam pocit, ze jsem mikea v sobotu videl obchazet vesnici dum od domu a lidem vnucoval nejakou brozurku o vyhodach zateplenych kalhot a pry tam bylo neco o zachrane lidstva pred dalsi dobou ledovou :twisted:

Jinak celkem nepochybuji, ze cim teplejsi kalhoty, tim mene potreba zatepleni ostatnich casti tela. Stejne tak funguji rukavice, cepice a obecne kazdy kus obleceni :)
Ovsem osobne jsem si skoro jist, ze nez zateplene kalhoty, si radeji vemu tu nenavidenou stredni vrstvu. Tak jako tobe vadi spodky a vyhovuji zateplene kalhoty, me vyhovuje stredni vrstva a nevadi spodky :) Vim o nich tak 5 min po obleceni a pak uz cely den vubec :) Pravda, zateplene kalhoty nemam vyzkousene, ale moc se mi do toho experimentu nechce :)
Netusim, jak se spodkama po par dnech, ale tricko taky nosim v horach par dni, a predpokladam, ze to nebude horsi nez tricko.
Mam troje spodeky ve trech izolacnich levelech, muzu zvolit vhodnou gramaz, dle ocekavanych podminek. Ale na sneznice nosim jen ty nejtenci. Pokud bych vzal silnejsi, nejspis muzu ubrat nahore, ale ja radsi mene na nohach, vice na tele :) A to je podle me to, co ty ams jinak :)
Spodky muzu vzit jen do baglu a pouzit, jen kdyz je to nutne. Kor kdyz pres den nejsou potreba a po setmeni jo.

Wladis: ty HP spodky si myslim ze se SS kalhoty ti budou v stacit i do -10. Nosim podobny, dokonce jen 3/4. Navic pri tehle gramazi jsou to jedny z nejlehcich a podobne nosim pak v lete do spacaku abych ho zbytecne neprasil.
Naposledy upravil scinkk dne úte lis 15, 2016 20:42, celkově upraveno 1
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 20:22

@Wladis: zalezi na materialu. Me kalhoty jsou 65% PES a 35% bavlna a nelepi se. Hladka, prijemna latka. Na telo pouzivam tenke nekousave merino, proti PowerDry je taky uplne jinde a to nic jineho, nez PowerDry, na chozeni nepouzivam. Skvely material, ale ne na spani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 20:53

scinkk píše:mam pocit, ze jsem mikae v sobotu videl obchazet vesnici dum od domu a lidem vnucoval nejakou brozurku o vyhodach zateplenych kalhot a pry tam bylo neco o zachrane lidstva pred dalsi dobou ledovou :twisted:

Jestli mivas halucinace casteji, tak brzo budeme sousedi :twisted:

Osveta je potreba. S kalhotama jsme ted v situaci jako pred cca 8 lety s bundama. To jsem psal, ze jsem si z USA privezl primaloftku a lidi se divili, k cemu je neco takoveho dobre. U nas se nic podobneho nedalo koupit a skoro nikdo to ani nevyrabel. Dneska uz je slusny vyber a cast lidi pochopila, ze je to fajn. Doufam, ze s kalhotama se to bude vyvijet podobne.

scinkk píše:Jinak celkem nepochybuji, ze cim teplejsi kalhoty, tim mene potreba zatepleni ostatnich casti tela. Stejne tak funguji rukavice, cepice a obecne kazdy kus obleceni :)

Jo, uvazoval jsem stejne. Vcera jsem to i overil s tema spodkama. Pod primaloftkou jsem mel jen IB 150 triko s kratkym a bylo to v pohode, zatimco v nedeli se strednim PowerDry trikem s dlouhym mi bylo chladneji. Kdybych si vzal misto spodku zateplene kalhoty, tak jsem si nejspis bundu mohl i castecne rozepnout.

scinkk píše:Pravda, zateplene kalhoty nemam vyzkousene, ale moc se mi do toho experimentu nechce :)

TNF kalhoty maji ve sleve za 1600, coz je na experiment dobra cena, ale bojim se, ze na tebe nemaji velikost. 36 mam ja, ty bys asi potreboval 34. Taky je blbe, ze neni vyber a ty TNF nejsou idealne usite.

scinkk píše:Mam troje spodeky ve trech izolacnich levelech, muzu zvolit vhodnou gramaz, dle ocekavanych podminek.

No vidis, ja si takove komplikace muzu odpustit, protoze zadne spodky resit nemusim ;-) Od nuly do -20 staci jedny kalhoty.

scinkk píše:Pokud bych vzal silnejsi, nejspis muzu ubrat nahore, ale ja radsi mene na nohach, vice na tele :) A to je podle me to, co ty ams jinak :)

Nebo nemam, protoze jsi druhou variantu nevyzkousel. Ja jo. Klicove slovo je komfort ;-)

Obecne mi prijde trochu ujete na nohach teplem plytvat a o to vic se muset zahrivat nahore. To prece nedava smysl a ma to mensi regulacni potencial a mensi rezervy. Princip zateplenych kalhot je uplne stejny jako u bundy, ale tezko se to vysvetluje. Kdo nevyzkousel, tak netusi, jaky je to rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Wladis » úte lis 15, 2016 21:06

scinkk: Diky,neco podobnyho jsem potreboval slyset. na krutejsi zimu si pak muzu pribalit spodary ve vetsi gramazi. mike: jasne zalezi taky na matrosi a na tom jaky pot clovek produkuje. Jinak merino je pro me tabu,snesu ho jen v ponozkach..na telo mi nesmi,to uz si muzu lehnout do mraveniste :mrgreen: Jinak mi jde o to ze vrstvenim si muzu regulovat hrejivost. coz si v kalhotech v urceni 0 -20,neumim predstavit. v -2,-5 by ze mne asi solidne lilo,takze komfort mam v pytli. Samozrejme,kazdej jse jinak zimomrivy.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 21:12

No prave, to je to, ze dokud nevyzkousis, tak si to nedokazes predstavit. Funguje to jinak, nez cibule a ve velkem rozsahu teplot se citis stejne. Ono se to tak nejak reguluje samo. Zaklad je, ze musi byt maximalne prodysne, zadna membrana. Takze prebytecne teplo a para proste odejde skrz a nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » úte lis 15, 2016 21:21

Jeste dodam, kdyz uz delam tu propagandu: zateplene kalhoty doporucuju zatim jen tem, co uz maji zkusenost se zateplenyma bundama a vyhovuji jim. Tj. chodi v nich bez zbytecneho vrstveni a je jim to prijemne. Kalhoty celkovy komfort jeste zvysi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod scinkk » úte lis 15, 2016 23:10

Obecne mi prijde trochu ujete na nohach teplem plytvat
Princip zateplenych kalhot je uplne stejny jako u bundy, ale tezko se to vysvetluje.


Dyt neplytva. Vetsina nosi spodky :) Takze mas na noze jednu tenci prilehavou vrstvu a nad tim jeste jednu, navic vetruodolnou.
Je to to same jako tricko + softshellka. No a ty nosis zateplene kalhoty. To je to same jako by sis vzal tenkou primaloftku na nahe telo :)
V podstate bych to mohl otestovat bez kalhot tak, ze si vemu vyrazne teplejsi spodky nez nosim, kdyz mas pocit ze plytvam :)
Jenze ty mi urcite reknes, ze pro nohy je spravne jedna vrstva a pro horejsek dve :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2016 1:20

scinkk píše:Je to to same jako tricko + softshellka.

No prave. V tom je v zime zima ;-) Protoze utika teplo.

scinkk píše:V podstate bych to mohl otestovat bez kalhot tak, ze si vemu vyrazne teplejsi spodky nez nosim, kdyz mas pocit ze plytvam

Tim bys otestoval jen pulku, ze ti bude tepleji celkove. Ale pocit ze zateplenych kalhot ne. Tam jde o tu vrstvicku tepleho vzduchu, ktera je chycena v izolaci a pod ni. Komfort ;-) Navic by ses mozna prehrival, protoze by nefungovala automaticka regulace.

scinkk píše:Jenze ty mi urcite reknes, ze pro nohy je spravne jedna vrstva a pro horejsek dve :)

:smt023 (v lete 1 + 1 ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » stř lis 16, 2016 4:16

scinkk píše:V podstate bych to mohl otestovat bez kalhot tak, ze si vemu vyrazne teplejsi spodky nez nosim, kdyz mas pocit ze plytvam :)

Tak jsem to otestoval za tebe. Nocni vychazky se na testovani hodi :)

Vzal jsem si to same, co vcera. Spodky, na to trisezonni kalhoty, nahore IB150 s kratkym rukavem a primaloftku. Nemel jsem rukavice, satek a teple ponozky. Venku byly 3 stupne, takze o 8 stupnu vic, nez vcera.

Pruser. Nejdriv jsem se citil normalne, ale tak po pul hodine se svaly na nohach zahraly a zacalo mi byt vedro. Ne na nohy, tam mi sice bylo trochu tepleji, ale celkem to nevadilo. Zato vrsek tela se tezce prehrival a horkem mne palily slapky. Sel jsem s uplne rozepnutou bundou a na chvili jsem si ji dokonce musel sundat a sel jen v tricku, abych se ochladil (nastesti jsem zrovna sel pres blazinec). Tohle se mi jeste nikdy nestalo, zateplene kalhoty to neudelaji a to ani kdyz uz jsou nad hranici pouzitelnosti a je mi v nich moc teplo. Tj. pri vyssi teplote, nez byla ted.

Fajn, uz aspon chapu, proc se lidi boji teplych kalhot. Tohle vrstveni funguje, jen kdyz je cloveku na nohy trochu zima, jinak upnute spodky zpusobi prehrivani. Takze na nohy musi byt chladno, coz se musi dorovnat nahore... Regulace neni, takze pri zastavkach je zima... skvely zpusob oblekani pro masochisty. No a zateplene kalhoty nic takoveho nedelaji. Teplotni rozsah i komfort je uplne jinde. Kdyz jsou dobre udelane, samozrejme. Zadna pitoma membrana, dobra prodysnost, slusna vetruodolnost, prijemna vnitrni latka (jako spacak) a rozumne mnozstvi izolace (u mne 40 - 60 g/m^2). Jestli bude zitra do 5 stupnu, otestuju to same se zateplenyma kalhotama. Pro prime porovnani, 5 stupnu jsem v nich uz zazil, dole pod Jizerkama, kdyz jsem sel nahoru na sneznice. Nic moc, ale taky nic podobneho tomu, co bylo dneska.

Ale uzitecne to zas bylo, netusil jsem, jak moc dokaze ovlivnit teplotni komfort na nohach komfort celkovy. Mnohem vic, nez bych cekal, protoze primo na nohach se to moc neprojevi, ale o to vic jinde. Takze kalhoty jsou mozna jeste dulezitejsi, nez bunda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Simi » stř lis 16, 2016 10:20

Ajéje, to je zas debata s Mikem jak u zateplnených bund... ;-) Prostě razíš tu svojí jedinou pravdu a nechápeš, že prostě některým lidem to funguje jinak. Viz naše nekonečná debata ohledně chození v zateplených bundách.

Ad ta membrána na zadku softshell gatí. Mám už druhé DA Culoir právě s membránou na kolenou a zadku. A rozhodně i přes papírově nízkou prodyšnost membránového SS pocením na zadku nijak zásadně netrpíš. Prostě se to dostatečně odvětrá hlavně tím nemembránovým SS všude okolo. A ta membrána na zadku je právě super, když si potřebuješ sednout na sníh apod.(typicky sjezd z kopce po zadku), tak nepromokneš. S kolenama totéž. Při kalhotech typu šusták-zateplení-šusťák by to moc dlouho nefungovalo a za prvé by rychle promokly a především bys je celkem rychle dodrbal.

Ad podvlíkačky po víc dnech. Nevidím, v čem by měl být problém? Při vícdenních zimních akcích v nich funguju běžně a je to stejný nebo spíš lepší než u trička. Na nohou se tolik nepotím jako nahoře, takže to není zdaleka tak hnusný a lepivý jako pod tričkem.

Rozhodně je velká skupina lidí, co se při trochu aktivnějším pohybu v zateplených kalhotech zrovna komfortně cítit nebude. Sám si z dětství pamatuju různý oteplováky, kdy mi v tom bylo vedro. Byl jsem hned zpocenej a jakmile ses v tom trochu válel někde ve sněhu, bylo to za chvíli zmáchaný. V tý době žádný membrány "neexistovaly" a všechno byl v principu šusťák + vatelín. Tedy o nějaké neprodyšnosti vážně nemohlo být ani řeči.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » stř lis 16, 2016 11:10

Wladis píše:Jsem rad ze je tu vic vrstvicu :D Co rikas na tento komplet? http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... pants.html a pod ne http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... s-man.html Klidne si necham doporucit neco osvedcenyho.

- proč ne, do cca -10°C by to mohlo stačit, ale do nižších teplot to už chce spodky Polartec Power Stretch
- já ale raději v zimě nosím membránové kalhoty, a pod to různě zatepléné spodky
Naposledy upravil fps dne stř lis 16, 2016 11:36, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení