Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev


Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » ned říj 2, 2016 17:25

wawrik píše:Myslím, že Boozemu sa otvoria nové obzory

se rozbrecim. ](*,)
stroboskop funguje 10.sec a zbytek nerozjedu. :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » úte říj 11, 2016 18:27

Ahoj,

Co doporucite za celovku na hory? Myslim, ze nazral cas upgradovat moji (podle me uz vic jak 10 let starou a uz jednou slepovanou) petzlovku.
Kdyz nad tim tak premyslim, pouzivam ji tak max kolem stanu ci bivaku, ale samoze by mela umoznovat i pripadny nocni pohyb v terenu. Takze asi spis sirsi kuzel jak dosvit nekam na mesic.

Spis bych to videl na tuzkovky ci mikrotuzky (v tomdle zustanu oldschool, navic mam doma nejake AA eneloopy).
Je lepsi jit do AA, ci AAA? Staci jedna AA ci je lepsi jit do 2xAA?

Co jsem tu vycetl tak asi neudelam spatne s:
Fenix HL23
Armytek Tiara
Zebralight H52

Co takhle HL30 na 2tuzky pripadne HL50? Nebo neco dalsiho?

Dik,
L.
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 18:42

Rozhodne je lepsi AA nez AAA. Cena stejna, kapacita temer trojnasobna, pomer vaha/kapacita lepsi. Celovky na 3xAAA jsou ta nejhorsi moznost. Co ma vyznam jsou minicelovky nebo minisvitilny na 1xAAA, tam jde zas o vahu a rozmery, ale zas min sviti a/nebo vydrzi.

Osobne davam prednost 1xAA pred 2xAA, protoze u slusnych celovek s regulaci vykonu musis mit s sebou pokazdne nahradni baterky (jsou schopny z plneho svetla chcipnout behem chvilky) a je lepsi s sebou nosit jednu, nez dve. Navic muzou byt lehci a mensi.

Z tveho vyberu bych volil HL50, ale ani ty ostatni nejsou vylozene spatne.

Jeste dodam, ze jedna lithiova AA vydrzi pri 50 lumenech asi 9 hodin. Coz mi prijde dostatecne na vsechno a 50 lm je dost svetla i na chuzi ve slozitem terenu. Na bivakovani staci i min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod scinkk » úte říj 11, 2016 18:58

S tim se plne ztotoznuji. Pokud nemas nejake velmi specificke pozadavky pri pouzivani. A zas nez 2xAA hadam bude lesi 1x 18650.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » úte říj 11, 2016 19:06

mike píše:Rozhodne je lepsi AA nez AAA. Cena stejna, kapacita temer trojnasobna, pomer vaha/kapacita lepsi. Celovky na 3xAAA jsou ta nejhorsi moznost. Co ma vyznam jsou minicelovky nebo minisvitilny na 1xAAA, tam jde zas o vahu a rozmery, ale zas min sviti a/nebo vydrzi.

To jsem si myslel, takze diky za potvrzeni. A pravda u me stare petzlovky mi vzdycky zustavala jedna baterka plonkova a povetsine skoncila nekde v propadlisti dejin ](*,)

Z tveho vyberu bych volil HL50, ale ani ty ostatni nejsou vylozene spatne.

Nebranim se jakymkoliv dalsim tipum. Ja jsem jenom sepsal co jsem tu procetl, ale urcite me neco uniklo. Vsechno se to jmenuje stejne ;-)
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte říj 11, 2016 19:33

Ak Zebru, tak asi skôr vo verzii H52Fw alebo H52w. Tá prvá má rozptýlený svetelný kužeľ bez dier a artefaktov, s mierne zdôrazneným stredom, čo je na trek ideál. Tá druhá sa na takmer rovnaký kužeľ dá dotunovať difúznou samolepkou, plus je výhoda, že sa dá odlepiť, ak ťa to naštve :-) Tu je pekné porovnávacie video.

Inak si myslím, že žiadnou z tých čeloviek chybu neurobíš, otázkou je, ako ti sadne svetelný kužeľ.

A ak sa nebrániš batériám 18650, myslím, že jedna z najlepších volieb na turistiku je Zebra 600Fw MKIII. Tu je porovnanie s druhou skvelou čelovkou od Armyteku, len tá Zebra je ešte v staršej verzii. Tá MKIII má viac zdôraznený stred, čo je dobré, keď sa potrebuješ zorientovať v teréne a dovidieť trochu ďalej.

Ale nie každému 18650 čelovky sedia, nie sú už zrovna najľahšie. Zato tá Zebra H52Fw ma cakumprásk 80 g aj s baterkou a popruhom. Na druhej strane, ak ti vyššia hmotnosť vadiť nebude, môžeš zabudnúť na nosenie náhradných batérií ako pri AA čelovkách. 18650 má dosť energie a rezervy aj na dlhé treky, s výhodou občasného prisvietenia ozaj vysokými lumenmi - obyčajne cez 1000.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 19:41

Mozna jsem paranoidni, ale bez nahradni baterky bych si na trek netroufnul i kdybych vedel, ze mam velkou rezervu v kapacite. Muze se neco stat a baterka odejde (zkrat, konec zivotnosti, chyba typu celovka zapnuta v batohu apod). Na druhou stranu se da nahradni 18650 pouzit (v kombinaci s mininabijeckou) jako zdroj energie pro dobijeni GPS, mobilu apod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » úte říj 11, 2016 19:46

wawrik píše:A ak sa nebrániš batériám 18650, myslím, že jedna z najlepších volieb na turistiku je Zebra 600Fw MKIII.


Proti 18650 mam jenom jednu vyhradu. Nepredpokladam, ze se da v pripade krize (dlouhodobyho trekovani "mimo" civilizaci) nahradit "bezne dostupnym" monoclankem.

Takze z hlediska univerzalnosti a pripravenosti na neexistujici ;-) to spis vidim na AA.

Btw jak je to se samovybijenim jednotlivych clanku. Su spis zvyklej vymenit baterky po tom co se odnekud vratim a vim ze mi "umrely" nez kontrolovat celovku pred odjezdem. Alkalicky jsou ok. Eneloopy co jsem cetl taky (i kdyz mam pravda bile, ne ty cerne). Co ty lionky?
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte říj 11, 2016 20:03

Záleží, kam na treky chodíš... V USA sú CR123, ktoré väčšina tých 18650 čeloviek zožerie, bežné rovnako ako AA, možno aj viac. A v takom Nepále, kde amerických turistov a ich doláre majú veľmi radi, sa bežne stretávam s tým, že v každej búde stlčenej z troch dosák majú cocacolu a CR123 baterky. AA občas nemajú, a ak áno, sú to polovybité staré alkalické AA. Zato CR123 sú lítiové, a aj v najväčšom zapadákove sú pomerne čerstvé.

A mne na CR123 funguje aj steripen, takže v prípade núdze tam vopchám tie.

Ešte pri tej Zebre H52(Fw) som zabudol zmieniť jej veľkosť, vlastne malosť - je naozaj prťavá a nikde nezavadzia, nevieš o nej na čele ani vo vrecku. Akurát nedávno som si pozeral tú Tiaru, a už mi oproti Zebre prišla veľká, ťažká a neskladná.
10846-1404631964-b6ace06a7457c0986e14ae746a420068_zpsi7zowslj.JPG
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » úte říj 11, 2016 20:17

Momentalne spis alpy, ale rozumim. No jeste to zvazim.
Jinak se mi nedari najit tu zebru H52Fw na ceskych eshopech. Nasel jsem 502w a 52F Kua jak se v tom mam vyznat kdyz se to jmenuje vsecko stejne?

Z venku se mi to nechce objednavat kvuli clu (nechce se mi to resit ;-) )
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 20:18

Liborson píše:Su spis zvyklej vymenit baterky po tom co se odnekud vratim a vim ze mi "umrely" nez kontrolovat celovku pred odjezdem. Alkalicky jsou ok. Eneloopy co jsem cetl taky (i kdyz mam pravda bile, ne ty cerne). Co ty lionky?

To neni dobry zvyk ;-) Neco se muze stat a pojedes s prazdnou baterkou. Treba moje GPS s vestavenou Li-ion. Pouzivam ji skoro kazdy tyden a vracim se s minimalne polovinou kapacity. Dobijim vecer pred odjezdem a skoro vzdycky je tam tolik, kolik bylo pred tydnem. Jednou za cas je ale uplne vybita, male jednotky pripadu na vysoke stovky pokusu. Duvod neznam, tipuju, ze se pri vypnuti neco nepovedlo a nekde zustal tect maly proud, ktery ji za tyden vycerpal. U modernich celovek s elektronikou by se mohlo stat to same, proud klidne o rad mensi, ale i ten by mohl po mesici stacit. Nemam zadny konkretni priklad, ale prijde mi rozumne dobit nebo vymenit baterky pred odjezdem na vaznejsi akci.

Samotne Li-ion nemaji se samovybijenim zasadni problem, lithiove primarni clanky jsou uplne nejlepsi, vydrzi desitky let. Koukam, ze u Kronia pridali pekny graf.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » úte říj 11, 2016 20:25

mike píše:To neni dobry zvyk ;-) Neco se muze stat a pojedes s prazdnou baterkou.

No tak malicko jsem si zaprehanel. Samoze to kontroluju nez odjedu. Ale zacinam mit problem s tim co vsechno clovek musi porad nabijet. Proto premyslim spis o AA.
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte říj 11, 2016 20:27

Liborson: Tu máš spoľahlivý európsky eshop v Holandsku.

Ten kód u zebry je taký, že číslo modelu bez písmen je základný model s chladným odtieňom diódy a kužeľom 80° s výrazným hotspotom tuším 12°. Veľké F znamená Floody, čiže rozptýlený kužeľ 90° s mierne zdôrazneným stredom, myslím, že všetky majú difúzne leptané sklíčka. Tie najnovšie sú Gorila glass III, mimochodom.

Malé w znamená white - neutrálna biela, je to veľmi dobrý odtieň, špeciálne pre nás na turistiku (pri tých teplých bielych sa stráca kontrast a tým aj hĺbka priestoru).

Malé c alebo d znamená použité diódy s vyššou farebnou vernosťou (CRI), c je teplejšia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » úte říj 11, 2016 20:37

@wawrik

Diky, vycerpavajici vyklad. Nejak jsem dneska vecer zabrzdenej, po evrope me hledat nenapadlo. Ten shop co jsi posilal ma 52fw out of stock, ale zmrknu jeste dalsi pripadne uk ci nemecko.

oot: nejakou allaround baterku na doma? Asi netreba moc premyslet. Zadne takticke vymozenosti netreba. Proste aby bylo cim posvitit, kdyz vypadne elektrika, pripadne kdyz si clovek hraje na kutila (a vyhodi pojistky :-) ) zase na AA
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod oodoow » úte říj 11, 2016 20:47

wawrik píše:Malé w znamená white - neutrálna biela, je to veľmi dobrý odtieň, špeciálne pre nás na turistiku (pri tých teplých bielych sa stráca kontrast a tým aj hĺbka priestoru).

Jsem si vždycky myslel, že to znamená warm - prostě teplejší odstín než verze bez w. Právěže s teplejším se s v noci lépe dívá, ale je to zas na úkor výkonu, warm verze svítí trochu míň a hicri už má o hodně menší výkon.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 20:52

Liborson píše:oot: nejakou allaround baterku na doma? Asi netreba moc premyslet. Zadne takticke vymozenosti netreba. Proste aby bylo cim posvitit, kdyz vypadne elektrika, pripadne kdyz si clovek hraje na kutila (a vyhodi pojistky :-) ) zase na AA

Kdyz mas celovku, tak nic dalsiho nepotrebujes. Co treba tohle? Pripadne si tam zadej do vyhledavani 1xAA, moc jich nebude. Sam pouzivam tuhle na 1 AAA do kapsy na vecerni a nocni prochazky, ale obcas ji na neco pouziju i doma.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » úte říj 11, 2016 21:08

oodoow: Áno, w je teplejšia biela oproti štandardnej (ktorá máva okolo 6000 K), ale nie je teplá. Toto je napríklad popis k H603w:
Cree XHP35 Neutral White (Nominal CCT 4500K)

S tou príjemnejšou bielou súhlasím, ale ozaj teplá biela - dajmetomu 4000 K a menej - je zasa strašne plochá. Priestor splýva. Mám aj Armytek Wizard Pro v3 s teplou bielou, a vonku v prírode je to farbou svetla ďaleko najhoršia čelovka, čo mám. Veľmi zle sa s ňou orientujem.

Ono to nejako súvisí s okom a chýbajúcou modrou zložkou vo svetle - tá robí kontrast. Možno budo by to vedel nejako zmysluplne vysvetliť, pokiaľ viem, svetlo ho živí :-) Ja si to pamätám len veľmi vágne.

Jednoducho pre účely turistiky je u Zebry najistejšie brať neutrálnu bielu označenú w :D Je príjemná na oko a má dostatok kontrastu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod budo » úte říj 11, 2016 21:43

mike píše:...bez nahradni baterky bych si na trek netroufnul ... celovka zapnuta v batohu apod...


Je to o zvyku. Zebra se ti v baglu nezapne, protoze pred ulozenim povolis vicko (rozpojis kontakty). Nikdy se mi nestalo, ze by mne zradila jakoukoliv chybou. Na zaklade zkusenosti uz vim, na jakou akci mi baterie staci. Ty mas asi namysli akce typu Alpy nebo tak. Ale po CZ (pokud nejdes na nejakou zimni akci na hory) pokud staci kapacita jedne baterie, fakt to clovek resit nemusi. Samozrejme pouzivam kvalitni baterie.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2016 22:52

Jo, myslim nejakou akci v horach, kde by nefunkcni celovka byla opravdu problem. Jelikoz vetsinou jezdim solo a casto se stane, ze dochazim za tmy, tak jsem asi paranoidnejsi.

Taky povoluju vicko a od te doby se mi v batohu nevybila. Jenze muzes z nejakych duvodu zapomenout, udelat nejakou jinou chybu... Kdyz mam nahradni baterku, jsem proste klidnejsi a za tech 15 g navic mi to stoji. S 18650 by to bylo 50 g.

Mam konkretni priklad, kdy mne tohle uvazovani zachranilo. Kdyz jsem si zlomil kotnik. Bivakoval jsem pod Horou a mel jsem v planu vybehnout nalehko na vrchol a vratit se nekdy odpoledne. Byl cervenec, takze svetlo aspon do 9 vecer. Takze jsem rano balil veci ciste na vystup, zbytek jsem nechal dole. Celovku beru vzdycky, ale nahradni baterky jsem malem nevzal, nastesti jsem mel vnuknuti a prihodil je do batohu. Smysl to zadny nedavalo, ani vzdalene jsem nepocital s tim, ze bych se nevratil za svetla, ale proste jsem mel pocit, ze bych je vzit mel. Puvodni baterka chcipla nekdy po pulnoci a bez nahradni bych si tam musel sednout a pockat do rana. Nejspis bych to prezil, ale bylo by to dost drsne, pod ledovcem byla v noci fakt kosa. Nevim, jestli bych po takove noci jeste dokazal slezt k vecem, ona se ta noha zhorsovala. Signal byl az uplne dole u veci, takze pomoc bych si taky nezavolal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » stř říj 12, 2016 7:37

mike píše:Kdyz mas celovku, tak nic dalsiho nepotrebujes. Co treba tohle? Pripadne si tam zadej do vyhledavani 1xAA, moc jich nebude. Sam pouzivam tuhle na 1 AAA do kapsy na vecerni a nocni prochazky, ale obcas ji na neco pouziju i doma.

Rikal jsem si, ze na doma by se spis hodila vetsi, ani ne tak kvuli lumenum, ale aby se lip hledala.
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř říj 12, 2016 8:16

Na takove pripady mam jednoho Fenixe celovku na vesaku s klicema.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » stř říj 12, 2016 8:21

Souhlas, ja taky povetsinou vim kde mam co odlozene, takze se to da lehce najit, ale neuraduju doma sam a tim padem se do toho vseho vnasi jista mira entropie. Pak se hodi nehledat jehlu v kupce sena, ale aspon neco velikosti kladiva :-p
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » stř říj 12, 2016 8:29

budo píše:Je to o zvyku. Zebra se ti v baglu nezapne, protoze pred ulozenim povolis vicko (rozpojis kontakty). Nikdy se mi nestalo, ze by mne zradila jakoukoliv chybou.
Presne. Nosiť náhradné baterky zaváňa prúserom, že ju nebudem mať pri sebe, keď ju zrovna budem potrebovať. Hlavne na dlhé treky preferujem čelovky, kde viem, že mi vydržia svietiť po celý čas - kedysi Petzl Tikka Plus (aj s rizikom, že to ku konci svieti len okolo mňa), teraz čokoľvek s 18650. Čelovky s regulovaným prúdom na jednu AA alebo tri AAA, kde hrozí, že bez varovania a pomerne skoro prestanú svietiť, nosím väčšinou len po Alpách alebo na párdňové treky.

Nosiť so sebou náhradné veci, od ktorých môže závisieť život alebo zranenie, a pritom ich ľahko môžem zabudnúť, nemienim. Radšej mám jednu overenú vec, na ktorú sa môžem spoľahnúť. Je to blbuvzdornejšie, a to ja teda nutne potrebujem :D

Že niekto stále pri sebe nosí náhradné baterky, varič, topánky, plynové bomby atď. síce chápem, ale môj štýl to teda nie je.
Naposledy upravil wawrik dne stř říj 12, 2016 8:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř říj 12, 2016 8:34

Tak poslechni mikeho a vem HL50 a pridel k ni topurko. :D
Vetsi baterka v domacnosti je podle me uplne na nic. Celovky pouzivam kazdy den a nedokazu si predstavit, ze bych se vratil ke klasicke baterce nebo celovce, ktera je vic nez na jednu AA.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » stř říj 12, 2016 8:39

Ja som si do auta kúpil Crelant 7G10 na 4×18650 a zistil som, že ju 90 % času používam doma. Výmena svetiel v spoločnej garáži, prisvetlenie pri maľovaní atď. Výhoda je, že keď ju pustím naplno do stropu, tých 1800 lm urobí štandardne osvetlené miestnosti, v ktorých sa dá normálne robiť. Za 2k CZK to bola fajn kúpa.

Ale to asi Liborson nehľadá :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » stř říj 12, 2016 8:41

booze píše:Tak poslechni mikeho a vem HL50 a pridel k ni topurko. :D
Vetsi baterka v domacnosti je podle me uplne na nic. Celovky pouzivam kazdy den a nedokazu si predstavit, ze bych se vratil ke klasicke baterce nebo celovce, ktera je vic nez na jednu AA.

No nemuzu si vybrat hned napoprve, me ten vybiraci proces bavi stejne vic jak vlastnictvi onoho nakonec vybraneho produktu :-p

Namotal jsem se na tu zebru 52Fw, ale ta neni. I na strankach zebry ji maji jako back order. Libi se mi rovnomernost kuzele bez nejakeho hotspotu. Zkusim to porovnat s tou HL50 a uvidime. Topurko necham na sekyrce.
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod booze » stř říj 12, 2016 8:44

A tiara A1?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod wawrik » stř říj 12, 2016 8:49

Liborson: Zebra H52w s difúznou fóliou má kužeľ veľmi podobný, takmer rovnaký. Neviem teraz na CPF nájsť beamshoty, ale fakt to s nejakou populárnou D-C-páskou bolo skoro to isté.

A s tými páskami sa dá dobre experimentovať, ak to človeka baví. Ja s mojimi necitlivými prstami som bohužiaľ mimo hry, takže musím kupovať rovno hotové veci...

Ale nechcem ťa ukecávať na jeden konkrétny výrobok, však je toho mraky. A Tiara, aspoň v tej verzii, čo som videl, má kužeľ veľmi podobný. Len mne osobne nevyhovovala masívnosť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Liborson » stř říj 12, 2016 8:52

wawrik píše:Ale nechcem ťa ukecávať na jeden konkrétny výrobok, však je toho mraky. A Tiara, aspoň v tej verzii, čo som videl, má kužeľ veľmi podobný. Len mne osobne nevyhovovala masívnosť.

Ja jsem takovy skoro corgon a na nejake gramy nehraju, takze ta Tiara muze byt resenim. Zmrknu nejake podrobe reference na CPF a napisu jezuchovi
Liborson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte říj 11, 2016 18:11

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky

cron