výměna podrážek

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » sob úno 21, 2015 21:17

dík, zajímavý ...

hmm, Meindl, to mi připomíná něco, o čem už nechci raděj ani slyšet :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » sob úno 21, 2015 21:41

Pekny, nekde odmotal drat z plotu :D Zas to ale mohlo fungovat jako nesmeky ;-) Ja bych s tim teda ale na feratu nesel...

@sobb: jen si to obcas pripominej, jinak to casem vybledne a jeste od Meindlu neco koupis ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » sob úno 21, 2015 22:10

neboj, některý věci se nezapomínaj tak brzo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod malejjarda » sob úno 21, 2015 22:34

Dost dobré. :lol:
Mě přisli boty s novými podrážkami za Zlína v pondělí. Sice to trvalo trošku dýl, než na netu uváděný týden, ale vypadají dobře.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Kiszoun » pát lis 6, 2015 22:43

Zdar. Chtěl jsem se zeptat, jestli byste neměli nějaký tip, kde v Ostravě sehnat kus gumy, kterým bych mohl "made in doma" nahradit prochozené podrážky na patách u mých starých bot, které jsou prošoupané až na pěnu a bohužel je musím zatím používat dokud se mi nevrátí moje současné boty z hreklamačky. Jestli někdo ví kde se dá koupit přímo celý podpatek, nebo pod čím hledat "kousek gumy ze ktereho jde vyřezat kusek a nalepit to chemoprenem na patu boty" a poradil by mi, byl bych mu moc vděčný (jo a už mě napadlo i najít nějaké odstavené auto a uřezat mu zástěrky od kol, ale když ti hajzli dneska robí všecko z plastu...) :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 7, 2015 13:29

celej podpatek bych se zeptala u obuvnika nebo v bezne pravne obuvi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » ned lis 8, 2015 13:27

v opravně to navíc udělají za pár korun, jen může být problém v tom prošoupání až na pěnu, podle toho, jak moc to je
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod nazalogy » pon čer 6, 2016 17:42

Ahoj, chci se poradit, čeká mě v červenci jeden trek za kopečkama asi 100km v horách. Trošku mě trápí stav mých podrážek na Aljaškách. A nejsem si jist, jak to řešit : neřešit nic a nechat to vyměnit až se vrátím
: nebo to rovnou nechat vyměnit v Rday.

Foto tady : https://drive.google.com/file/d/0Byrx7TehfL3iWXNwX2V1ZWtUOFk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Byrx7TehfL3iakYxZS1wZlVXYzA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Byrx7TehfL3ic0U4ODg3eWE4dUU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0Byrx7TehfL3iZ3Y5NFM0LXNuNUk/view?usp=sharing

:shock:
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2016 17:51

Neresit nic a menit, az bude vzorek opravdu ochozeny. Tak za rok nebo dva, podle toho, kolik toho nachodis. Vzdyt ho tam mas jeste tak pulku a ma ostre hrany. Podrazka u Alasek, zrala na vymenu, vypada takhle: viewtopic.php?p=385082#p385082

Jinak Alasky rozhodne nedoporucuju menit u Restday, ale u vyrobce. Restday nema originalni podrazku a kvalita pokulhava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod booze » pon čer 6, 2016 20:27

100km jeste daji uplne v pohode.
Naposledy upravil booze dne pon čer 6, 2016 20:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2016 20:38

Reagujes na sobb nebo na nazalogyho? :?

100 km daji v pohode, mozna i 1000 - 2000, zalezi terenu a vaze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod booze » pon čer 6, 2016 20:48

nazalogyho. To se mi uz jednou stalo. :((
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon čer 6, 2016 20:51

Tos to moc nevylepsil :D Jsem tu citaci uplne smazal, stejne nebyla k veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod booze » pon čer 6, 2016 21:07

dik :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » úte čer 7, 2016 7:02

mike píše:Jinak Alasky rozhodne nedoporucuju menit u Restday, ale u vyrobce. Restday nema originalni podrazku a kvalita pokulhava.
Jsem se pred par dny dival na video na strankach Hanwagu, jak delaji u nich boty na miru, vcetne vytvoreni individualniho kopyta (i Alasky). Byl tam i kratky zaber, jak se "pripevnuje" podrazka ke svrsku. Tehdy mi doslo, ze ta vymena je o necem uplne jinem, kdyz natahnes botu na original kopyto, das pod nej original podesev a to cele das zatavit/lepit do pristroje (na jednu botu), ktery je na tyto podrazky a boty optimalizovany. Tak to rucne na univerzalnim kopytu nikdy nikdo neudela.

Jinak uvedene boty bych fakt neresil, to je jeste na dlouhe chozeni, hlavne v lete beze snehu. Rekl bych, ze nektere modely Vibram podrazek - i na trekove vyssi boty - maji tak hluboky dezen od vyroby, takze problem nebude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod nazalogy » stř čer 8, 2016 14:52

Ahoj, tak to jste mě potěšili :mrgreen: Zase o jednu starost na nějaký čas méně :wink:
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: výměna podrážek

Příspěvekod booze » ned srp 21, 2016 9:29

Nechal jsem si opet vymenit od makaronu podrazku na Asolo Rift GV. Prvni byla ohebna paradni na chozeni, druha tuzsi dobre drzela na mokrych kamenech a ted treti je uplne betonova neohebna a po 5km mam ku.efske krece v chodidle. ](*,) To je ten slavny Vibram :roll: Pocit pri chuzi, jak v botech na bezkovani. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » ned srp 21, 2016 22:02

Co ma Vibram spolecneho s tim, ze ti tam dali jinou podrazku? Jestli to byl vyrobce, tak je nejaky divny, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon říj 10, 2016 12:54

Těsně před odjezdem na vejlet do hor jsem zjistila, že se mi rozpadají boty :evil:
Tvrdý Céčka, odlepuje se podešev od boty, zatím jen na špičce jedné boty, ale když s ní zkusím trochu zahýbat, tak se zdá, že se odlepuje v celé délce. Druhá špička už je taky pomalu načatá. Na rozpad PU bloku to nevypadá, spíš nekvalitní lepidlo :?
Umí to někdo strhnout a znovu nalepit? Sice jsem ve vláknu výměny podrážek, ale měnit podrážku nechci, jen strhnout a použít tu samou (je dobrá a navíc jak nová, jsou to boty do sněhu, takže málo ochozené). Normální švec to asi umět nebude, do Restday budu psát až budu mít boty u sebe, abych je mohla nafotit. Nějaké tipy, zkušenosti?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod wawrik » pon říj 10, 2016 13:01

Mne čiastočne odlepenú podrážku na bajkových botách urobil chlap v bežnej oprave obuvi v nejakom nákupnom centre. Najprv ju odlepil celú nejakou teplovzdušnou pištoľou alebo čím, a potom vcelku prilepil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon říj 10, 2016 13:07

a drží tedy v pohodě?
popravdě řečeno moc zatím nevím co s tím, chtěla bych opravu co nejvíc "na jistotu", ale možná se jen zbytečně bojím :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » pon říj 10, 2016 13:34

Fakt to zanes k nejakemu sevci. DOma to lip neudelas, "profesionalni" oprava s natahnutim na orig. kopyto to nebude taky, ale zahratim se zmekci puvodni PUR lepidlo/tmel, muze dat dole podrazku a pote zase prilepit, pripadne tam, kde chybi, doplnit nebo dat uplne nove lepidlo.
Nam se jednou jeste se staryma Alaskama stalo, ze se na slunci za oknem odlepila skoro pulka podrazky, jak bylo teplo (ten -ja- mlady, blby susi na slunci botu ](*,)), tak jsem to vzal z okna pritlacil jen tak rukama, za chvili se to ochladilo a drzelo bez sebemensich problemu dalsich cca 6-7 let.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod wawrik » pon říj 10, 2016 13:38

sobb: Ako sa to zoberie. Tie topánky som kupoval v roku 1999, opravované boli v r. 2004, lebo som nimi vo vysokej rýchlosti zakopol do pahýľa na strome. Znova sa začala odlepovať teraz na konci leta (spolu s ľavou) bez nejakého podnetu, takže držala 12 rokov.

Druhému páru rovnakých topánok sa začala podrážka rovnako odlepovať teraz v lete. Tie opravované neboli.

Takže jedna opravovaná aj tri neopravované podrážky sa začali odlepovať behom asi dvoch mesiacov naraz :D

Ale čím to lepil ani nič bližšie ti už o tej oprave povedať neviem...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » pon říj 10, 2016 13:46

apuka: V případě těchhle bot jsem o domácí opravě ani neuvažovala. Spíš jsem nevěřila ani v normální opravu a myslela, že s tímto budu muset někam do speciálky typu Restday.

wawrik: dík, to by mohlo být nadějné
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pon říj 10, 2016 17:42

Taky bych spis zasel nejdriv za sevcem. At se na to koukne a rekne sam, jestli to zvladne. Mel by, aspon tomu, co je tady, bych to klidne sveril. Na rozdil od Restday, kterym moc neverim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » stř říj 19, 2016 17:41

k ševci jsem se ještě nedostala, ale dám na vás a zkusím se někde optat, zda to zvládnou :)

ale při procházení netu mě překvapil CZ Meindl:
V současné době většinu bot k opravě zasíláme do autorizovaného servisu bot do Zlína, kde jsou vybaveni originálními díly i technologiemi. Anebo přímo do továrny firmy Meindl v Německu, kam nyní zasíláme jen vybrané modely (speciální podrážky či opravy, apod.).

Tohle už funguje delší dobu? Má s takovou výměnou někdo zkušenost?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2016 18:06

O jedne bych vedel ;-) Vzdyt jsi to pred lety sama takhle udelala. Si to pamatuju, protoze jsem ti tam boty nesl, myslim dokonce dvoje. Vysledek vypadal pouzitelne, protoze meli original dily.

Ten text je ale pekna vizitka pristupu ceske prodejny Meindl k zakaznikum #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » čtv říj 20, 2016 7:36

Miku, to by me zajimalo, proc to ma by "pekna vizitka ceske prodejny Meindl k zakaznikum"??? Prece je to naprosto bezne reseni, ze vyrobci/dovozci resi opravy svych vyrobku v autorizovanych servisech v dane krajine, resp. v krajine blizsi nez vyrobce. Ty bys napr. ocekaval, ze kdyz si koupis auto Japonce (vyrobeneh opravdu v Nippon) a budes resit zarucni opravu, tak budes cekat, ze jej poslou na opravu do Japonska? A boty jsou technicky vzato uplne stejne zbozi a zpusob opravy.
"Autorizovany" prece znamena (nebo by alespon mel znamenat), ze vyrobce/dovozce sam ruci za stejnou kvalitu opravy jako u vyrobce (a bude setrit na cene za logistiku, navic lepe zabezpeci i splneni zakonne doby opravy). Ta autorizace taky neni jen tak, musi se tam splnit nejake podminky vyrobce/dovozce. A u bot to znamena taky, ze od vyrobce maji original kopyta, original podesve a jine "soucastky" a pouzivaji vyrobcem schvalene postupy a materialy v kvalite, kterou povazuje vyrobce za dostatecnou.

Jen pripominam, ze RestDay je ted uz autorizovany servis i pro Hanwag - takze uz by meli vymenit podesev mnohem lepe nez kdyz to vymenovali za neoriginal na neoriginalnim kopyte pro Tebe. A taky je certifikovanym autorizovanym "Resoler"-em La Sportivy, takze prakticky vsechny LS boty v CR (a SK) na vymenu a opravu podrazek asi pujdou na opravu do Zlina, ne do Italie - teda pokud o to primo nepozadas (a nadoplatis cenu za dopravu a dalsi plus vydaje).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » čtv říj 20, 2016 9:28

jojo, třeba Hudy posílá boty na opravu do autorizovaného servisu RestDay, levý sloupec na úvodní obrazovce, používá to co používá výrobce daných bot, v objednávce opravy si můžeš objednat i vložky do bot, nebo tkaničky od daného výrobce bot, jsem si tam nechal podrazit La Sportiva Trango Cube, tak jsem na to zvědav
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: výměna podrážek

Příspěvekod karitapepe » čtv říj 20, 2016 11:55

Má někdo zkušenost s podrážkou(podešvi) od RestDay Cross ? Za sedm kil to není žádná hrůza a nebo raději připlatit tři kilča za Vibram :((
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Jak co opravit