Winterraum na několik dní

kam cestovat, za kolik...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Winterraum na několik dní

Příspěvekod zoul » stř zář 21, 2016 16:16

Existujou v alpách winterraumy, kde by se dalo v zimě oficiálně strávit několik nocí, ideálně přímo po domluvě s chatařem? Samozřejmě za peníze a s tím, že kdyby dorazil někdo nečekaný, složil by hlavu taky.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Winterraum na několik dní

Příspěvekod mike » stř zář 21, 2016 16:38

Myslis pronajmout si winterraum jako chaticku? ;-) To asi nepujde. Kdyz se ale budes chovat rozumne, tak by to nemel byt problem. Zalezi kde to bude a jak je popularni, kdyz tam tyden nikdo neprijde, tak neni moc co resit. Vynechal bych patek a sobotu, pripadne nejake lokalni svatky, to je nejvetsi sance, ze tam nekdo bude.

Sam obcas nekde stravim na bivaku vic dni, kdyz jsem tam sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Winterraum na několik dní

Příspěvekod zoul » stř zář 21, 2016 16:44

V podstatě jo. S tím, že bychom se tam chovali tak, aby to nijak nenarušilo hlavní účel winterraumu – tedy především si nedělali nároky na to, že tam budeme sami. Myslím, že v tom případě by na tom nebylo nic špatného. Konkrétní tipy na větší, útulný (v mezích možností) winterraum? Díky!
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Winterraum na několik dní

Příspěvekod mike » stř zář 21, 2016 16:51

Takze v podstate chces normalne pouzit winterraum :) Pochybuju, ze by to slo nejak "oficialne", jak by sis to predstavoval?

Napada mne tohle: http://www.giessener-huette.de/u_winter.php Nespal jsem tam, jen sel okolo a prisel mi nadstandardne velky. Akorat tam v zime asi moc neni kam jit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Winterraum na několik dní

Příspěvekod grco » stř zář 21, 2016 16:53

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Winterraum na několik dní

Příspěvekod zoul » stř zář 21, 2016 20:13

Nevěděl jsem, jestli nejsou winterraumy myšlené jen na jedno, popřípadě nejnutnější počet přespání. Zkrátka jestli by tenhle způsob jejich využití nepřekračoval pravidla nějaké alpské etikety.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Winterraum na několik dní

Příspěvekod mike » čtv zář 22, 2016 17:37

Jsou, stejne jako bivaky. Ale kdyz se chovas rozumne a nikomu neprekazis, tak by to melo byt v pohode. Rozumne podle mne znamena nezabrat vic, nez polovinu mist a netravit tam vic casu v dobe, kdyz tam jde nejvic lidi (patek, sobota). Za bezohledne jsem treba povazoval, kdyz jsem vecer dorazil unaveny na bivak pro 9 lidi a tam byla usazena deviticlenna skupina Talianu, co si udelali vylet z udoli s prespanim. V sobotu.

Co se placeni tyce, nekde je kasicka, pripadne cislo uctu a castka za noc. Kdyz neni, tak je zadarmo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Tipy