Výběr čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2015 16:17

Dva dny, dva novacci, dva prispevky a oba chvali stejnou celovku. Zajimave ;-) Uz chybi jen treti s linkem na e-shop.

Co se testu tyce:
Z testovaných ultra-ľahkých čeloviek, by som si osobne vybrala model Tikka XP...

:roll: :D dal asi neni treba cist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod oodoow » stř dub 15, 2015 16:17

Spameři vytáhli vlákno z roku 2007. Z doby, kdy snad ještě Petzl Tikka byla slušná čelovka, jak je napsáno v posledních příspěvcích z té doby.
Ale ten test je z roku 2015 a vyhrála tam zase Tikka, to je dobrej úlet. :)
Edit: Mike mě předběhl, ale zas nevidí, že link na obchod tam už je.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2015 16:24

Myslis na tom blogu? Chvili mi trvalo, nez jsem ho nasel. Asi to necham, ten "test" je tak smesny, ze snad nikoho nenapadne si podle toho neco koupit. A e-shop vypada jak neco od kolotocaru. Se nedivim, ze tam nikdo nekupuje a museji spamovat :twisted:

edit: sakra, on tam byl jeste treti, o neco starsi. Ten byl jasny, hajzlik pod jinym nickem linkoval stejny eshop v jinem vlakne :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod Tonto » stř srp 31, 2016 20:05

Ahoj, sháním čelovku s podobnými vlastnostmi, jako je psáno v prvním příspěvku tohoto tématu. Je Petzl stále dobrou volbou za ty peníze (Tikka +, XP, Tactikka), nebo se mám koukat po jiných značkách? (co jsem pochopil z několika příspěvků tady na foru, tak se Petzl za ty léta dost zhoršil)

Sám mám k dispozici dva roky starou Tikkinu a nic moc (po hodině svícení je z ní taková slabá bludička :( )

A nebo mám koupit Black Diamond Spot ? :D
Tonto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 4, 2013 15:13

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod Hroch » ned zář 11, 2016 21:20

Petzl ti tady nikdo asi nedoporučí. Pokud chceš na tužkový baterky, tak Fenix HL23. Jestli nemáš problém s Li-ionkama (delší výdrž, menší samovybíjení) 18650, tak Fenix HL55. Obě případně seženeš na aliexpresu za 2/3 ceny.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod pickard » čtv zář 15, 2016 14:42

Děti, mám dotaz. Čelovkám nerozumím, mám čtyři a dycky mi přišlo, že je to "jedno", protože to prostě svítí a hotovo (2x Petzl RXP, BD ReVolt, BD Storm). Jak řeším každou volovinu, tohle jsem nikdy neřešil a nikdy mi nic nevadilo.

Povšiml jsem si tudle na B7, že něteří soudruzi mají cosi jinšího... Svítí jim to jaksi žlutě, oproti nám ledkařům a hlavně to svítí jako kráva. Jsem si myslel, že je ráno a mám blbě rozpočet, jak ke mě borec zezadu přiklusal. Vypadalo to jako halogenka nebo co... Máte někdo představu, co to asi mají? Bych možná uvítal na šialpo, od té doby co mám ve zvyku zatmět na Střechošutru jak blb.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2016 15:40

Tipoval bych nejakou warm white LEDku nebo nejakou zazloutlou serii, prodava se spousta suntu, co je hodne ustrelena bud do modra nebo do zluta.

Ze to sviti jako krava neni podstatne, 1000 lm dneska neni problem, ale jde o to, jak dlouho. Pred par dny za mnou taky nejaci ocasove svitili cimsi (modrym) tak, ze jsem mel pocit, ze mne to rentgenuje. Kdyz 1000 lm soustredis do uzkeho kuzele, tak to fakt neni malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » čtv zář 15, 2016 19:26

Jestli neresis vahu, ale vykon, tak koukni na novou Fenix HP25R. Dalkovy reflektor ma tech 1000 lm a k tomu je jeste druhy siroky, co umi 350. Nebyt tak tezka a nemit baterku vzadu (kablik!), tak bych ji asi koupil. Tobe by to asi vadit nemuselo, u Petzlu je myslim taky kablik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod V0174 » úte zář 20, 2016 12:37

Ahoj, prošel jsem doporučené čelovky, ale pořád to není ono :) Nemáte někdo tip na čelovku max. kolem 1500 Kč, co bude mít slušnou výdrž (představu mám alespoň 12 hodin při rozumném jasu), ale bude mít i červené světlo vpředu? Raději s akumulátorem a nabíjení přes mini/mikroUSB, než na tužkovky, pokud na tužkovky, tak raději AA, než AAA (tahám s sebou stejně AA do GPS).

Edit: Ještě by měla být voděodolná. Našel jsem Fenix HL30, jdu číst recenze, má někdo lepší tip? :)
Edit 2: Rozumný jas znamená dosvit pár desítek metrů, doteď jsem chodil s levným šuntem za 300 Kč z elektra a taky to nějak šlo. U Fenixe HL30 se mi moc nelíbí, že je červené světlo dost slabé.
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2016 16:47

Cervene svetlo mas opravdu vyzkousene a vis, ze ho potrebujes nebo si jen myslis, ze je to dobry napad? Co jsem zkousel ja, tak je to uplne k nicemu a to vcetne toho na HL30. Neni s tim skoro nic videt, neda se s tim jit. Mozna si s tim posvitit na hodinky, kdyz jde clovek bez svetla a nechce si rozhodit oci.

Teda, je to fajn jako blikacka na batoh, kdyz jde clovek v noci po silnici. Na to mam Fenix HL05. Videt s tim opet nic neni, ale videt je to docela daleko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod V0174 » stř zář 21, 2016 9:08

Díky za reakci. Červené světlo nemám vyzkoušené osobně, ale kamarád v týmu ho párkrát měl na čelovce na akci a přišlo mi použitelné. Typická situace - cca 10 lidí na jednom místě na akci v noci něco řeší, momentálně vypínám čelovku, abych neoslňoval. Nicméně občas se potřebuju na něco podívat (mapa, šifra, nahlédnout do batohu) a pokud na mě zrovna nikdo nesvítí, musím zapnout a vypnout čelovku, čímž se navíc oslním (bílý papír, lesklá mapa nablízko), případně někoho požádat. Červené světlo toto částečně řeší. Osobně ho vyzkoušené nemám, ale rád bych mu dal šanci :)
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » stř zář 21, 2016 15:59

Na tohle by snad mohlo byt pouzitelne i cervene svetlo na HL30, ale vylozene takhle jsem ho nezkousel a nemam ji ted po ruce. Blbe je, ze HL30 uz je celkem stara a nasly by se lepsi celovky, ale bez cervene diody. Sam resim podobne situace tak, ze prepnu celovku na nejnizsi rezim, to uz moc neoslnuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod booze » čtv zář 22, 2016 11:58

V0174 píše:Typická situace - cca 10 lidí na jednom místě na akci v noci něco řeší, momentálně vypínám čelovku, abych neoslňoval. Nicméně občas se potřebuju na něco podívat (mapa, šifra, nahlédnout do batohu) a pokud na mě zrovna nikdo nesvítí, musím zapnout a vypnout čelovku, čímž se navíc oslním (bílý papír, lesklá mapa nablízko), případně někoho požádat

Na to ti staci HL30. Nebyl by spis resenim cerveny difuzor?
HL30 je na dve AA. :(
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod V0174 » úte zář 27, 2016 15:03

Na to ti staci HL30. Nebyl by spis resenim cerveny difuzor?

Koukám na netu, ale asi bych něco takového musel zbastlit, k prodeji jsem nic takového nenašel.

HL30 je na dve AA. :(

Sice bych mírně preferoval LiOn/LiPol kvůli výdrži, ale náhraní AA s sebou stejně nosím do GPS, takže to není problém.

Každopádně díky oběma za rady, asi do ní nakonec půjdu. Každopádně kdybych si červené světlo rozmyslel, rada by byla jaká? :)
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » úte zář 27, 2016 18:18

Kouknout na celovky od Fenixe a nejakou si vybrat. HL50, HL35, pripadne HL23... urcite se neco najde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod V0174 » stř zář 28, 2016 19:35

Super, ještě jednou díky.
V0174
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob pro 8, 2012 12:17

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod Kolosoki12 » pát úno 23, 2018 12:45

Dobrý den,
mohu poprosit o radu ohledně výběru čelovky?

Díky za tip.
Kolosoki12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 23, 2018 12:31

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod fps » pát úno 23, 2018 17:38

musíš specifikovat na co jí chceš, pak ti někdo poradí, něco jiného je jestli jí chceš třeba na turistiku na těžko, a nebo na sportování
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » pát úno 23, 2018 18:11

Na spamovani ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod apuka » ned říj 14, 2018 16:24

Nevim, jestli toto je nejlepsi vlakno... Kazdpopadne jsem si vzpomenul na debaty ohledne konstatne sviticich vs. zeslabujicich se celovek. Tak tady je hezka ukazka, kdy (pravdepodobne, nebyl jsem tam, ale z kontextu to tak vyplyva) konstatne svitici celovky jsou (v rukou, resp. na hlavach lidi nedomyslejicich nasledky) pricinou problemu. Na tento "eventualni problem" jsem poukazoval drive. A nemusite pripominat, ze je blbem, kdo si (k jakekoliv celovce) nevezme nahradni baterie (a pouzivane plne nenabije nebo nevymeni za nove) - plne souhlasim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » ned říj 14, 2018 20:52

Z jakeho kontextu vyplyva, ze slo o kostantne svitici celovky? Mne z toho o celovkach nevyplyva vubec nic, krome toho, ze byly vybite baterky. Klidne to mohly byt Petzl-like sunty, ve kterych lidi nemeni baterky, protoze prece jeste sviti a kdyz pak dojde na realne pouziti, zjisti, ze si vidi sotva pod nohy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod dudy » ned říj 14, 2018 21:31

Z toho vyplývá akorát jediné:
Že to byla banda čůráků...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr čelovky

Příspěvekod mike » ned říj 14, 2018 21:34

Nebyl bych az tak drsny, kazdy obcas udela nejakou blbost ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Světla a čelovky